Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
23. pro 2008

Holky, přeju všem maminám i miminám v tom dalším roce hlavně hodně zdraví a štěstí, a nemyslím to jako frázi 🙂

dada: mimča jsou šikovné, a mně se Juráš otočil týden před porodem, nechápu...

murecka
24. pro 2008

Ahojky,
přejeme vám všem, maminkám, tatínkům a miminkám, samozřejmě i čekatelům, krásné a pohodové vánoce a v novém roce hlavně zdraví, štěstí a spokojenost, a ať nám dětičky krásně rostou 🙂 .

fanys
24. pro 2008

ahoj holky 😀
všem přeju krásné vánoce
tak píšu pozde,ale 17.12.se nám narodila sekcí v poledne kotátka Barunka a Klárka,dnes sme už doma z porodky,jsou to sluníčka,kojíme minimálne ,papáme nutrilon,snad se to rozjede,holky měli 47 cm,2560 a 2320g,porod v epi nic moc,vysoká stráta krve,infuze,transfuze ale pomalu se dávam dokopy,holky mne hodne šetří,jsou to andílci,pomalu nevíme že je máme. 😵

z359
25. pro 2008

Fanys: gratuluju k holčičkám, nakonec si z nás čtyř, co jsme měli podobný termín porodila poslední, ale jak čtu, tak to moc dobrý pro tebe nebylo, držím palečky, aby si byla co nejdřív v pořádku a byli jste všechny tři zdraví 😉

juliet
25. pro 2008

Fanys, velká gratulace, ať jsi brzo OK a holčičky ať vám dělají radost 😵

Dodatečně také přeji krásné svátky a vše nej, nej do nového roku 😵

helisek84
27. pro 2008

ahoj holky...jen vám chci popřát hodně štístka do nového roku, ať vám vaše nejcennější poklady jen radost dělají...

gabina26
3. led 2009

ahojte holky... zběžně jsem prolítla poslední stránky diskuse a vidím, že se asi skoro všem už mimča narodila.. takže gratuluji a přeji hodně zdravíčka...
doufám, že se sem přihlásí i jiné maminky, které dvojčátka čekají, stejně jako já... ať si můžeme popovídat...
Jste tu některá která mimča teprve čekáte?? 🙂

mil7
3. led 2009

Ahoj Všem,

ráda bych mezi Vás občas zašla.Teda pokud to nevadí.Jsem v 33.týdnu a čekám dvojčátka páreček.Už nějaký čas Vás čtu a je nádherný vidět ty vaše uzlíčky.Já mám sice břicho jak medvěd.ale vůbec si neumím představit,
že je bobánky budu mít za chvíli doma.Na jednu stranu se bojím,abych to zvládla a na stranu druhou se moc těším.Proto bych tady ráda pochytala nějaké vaše zkušenosti a rady.
Jinak všem maminám tady moc gratuluji. 🙂 😉 🙂

smilers
4. led 2009

Ahojky vsem🙂
jelikoz jsem to nestihla, tak vsem preji do roku 2009, pohodu, lasku, stesti, snazilkam, at se dockaji vytouzeneho uzlicku🙂,tehulkam pohodove porody a maminkam, at jsou ditka zdrava a poslouchaji 😝 jinak vsem, co jsem nestihla pogratulovat k narozeni potomku, dodatecne gratuluji 😎

jinak od patku jsme doma v kompletni sestave, holky jsou zatim v pohode, sice odsavame hleniky, pac gabi si prinesla rymu z porodky, ale co uz🙂

z359
4. led 2009

Smil: to je super, že už jste doma, a jak to zvládáte? Manžel je s vámi doma? Nebo jak to budeš mít, úplně sama je asi nezvládneš, ne? A kojíš?

mil7: neboj se, že to nezvládneš, na to po porodu už myslet nebudeš, budeš to muset zvládnout, ale není to tak hrozný 😉 , ale já se taky bála

smilers
4. led 2009

ahoj zet🙂 manzel si veme dovcu az posleze, ted je na rade moje mamka🙂zitra s nema budu poprve sama, ne nekojim, jen odstrikavam tu trochu at maji aspon neco ze me

z359
4. led 2009

smil takže máš málo mléka? No ono to bude pro tebe asi lepší, když nemáš dost mléka pro všechny, protože já sice kojím, ale musím ještě dokrmovat a je to časově náročný, teď už je aspoň kojím najednou, tak to celkem jde, ale předtím to bylo šílený. Takže zvládáte? Dá se to? Já na tebe dost často myslím, jak to asi zvládáš, mám dost těch mých dvou, natož tři, ale ono asi není moc na výběr, viď? Nechají tě aspoň trošku vyspat? Pro mě je nedostatek spánku hrůza, já jsem jak medvěd, v zimě potřebuju dost spát, v létě by to bylo pro mě asi o dost snažší

smilers
4. led 2009

jj sem rada, kdyz odstrikam necelou 20ml na jedno odsati, zatim to zvladame, musim zaklepat 😝 me zase nedela dobre, kdyz se moc vyspim, je to asi prasteny ale ja se pak citim, jak po flamu 😅

z359
4. led 2009

To je fakt, ta chvilka je někdy horší než nic, já jsem přes den v pohodě, ale v noci usínám kolikrát u kojení, i když teď už to jde

satana
6. led 2009

Ahoj, všechny moc zdravím a do nového roku přeji jen to krásné. Maminkám mooooc gratuluji a doufám, že si sem přijdou popovídat i nějaké nastávající maminky.
gabina26 - ahojky, tak třeba já 🙂, já jsem dneska 12+5 a včera jsem byla na ultrazvuku na projasnění šíje. Bylo to moc pěkné, už šlo vidět jak se ti dva prďolkové tam hýbají, ohýbají ručičky a nožičky. Ten jeden si strkal ručičky furt před obličej, doktorovi kvůli tomu chvilku trvalo než mohl vše správně změřit. Byla jsem tam s manželem a bylo to super. Já si snad teprve včera začla uvědomovat, že opravdu čakám dvojčata 😅 🙂 🙂 🙂 🙂

fanys
6. led 2009

ahoj holky 😵
tak koukám že se tehulek přibývá-velká gratulace a poho v tehu

tak nám je dnes 20 dní,vážime 2560 a 2700-klárka a barunka,definitivne sme skončili na nutrilonu,ze začátku se sedeli hodiny u kojení,pak stejne dokrmovali a kojili jen s kloboučkami co bylo mrtviční,ted je celkem poho 😨
po um ublinkávame ale rosteme.zítra teprve jdeme na očkovaní proti tbc,tak se chci zeptat mají deti po tomhle očkování teploty nebo tak neco?ono se kalmetizuje ješte v porodnici nás ale nechteli protože sme vážili relativne málo,tak maminy dejte prosím vědet.
¨
jinak holky jak to zvládate?já sem na ne total sama,ješte že byli ty svátky,u nás to nekdy vypadá že mamina padne,moc nespíme v noci,ale neumím si představit vubec smil a trio,nám duo tak akurát stačí........ 😅

smilers
7. led 2009

Ahoj vsem. fanys, nam holky teda ockovali v nemocnici a nic po tom nemeli, a ptalajsemse idr. a ta rikala,ze po tomtoockovani by nemelo nic byt, zadna reakce

toz u nas holky maji nutrilon uz od nemocnice a jen v nem pokracujeme, s tim,ze semt am dostanou me odstrikane kapky mleka, ale nehrotim to, co se tyce spani, musim zaklepat,ze holky jsou fakt zlaticka a spinkaji dobre .a i to na casovani na jdilo si uz osvojili, fanys, tak v noci jsme na to s manzelem sami, nechci budit nase zbytecne a pres den me pomaha ten clen rodiny, ktery si vzal kvuli nam dovcu, ted ma prvni sichtu se mnou mujtatka, pak sibere tyden mamka, a pak manzel, nu a dal se uvidi, fakt jsem rada, ze bydlime s nasema, segra ta je z nich uplne paf, takze ta pomalu kazdy den za nama jezdi a taky pomaha, proste tady v tomto mam fakt vyhodu, ze mam bezva rodinu a manzela, jinak neboj fanys jakmile budu na ne sama, coz bude co nevidet, pac dovcu si nasibrat porad nemuzou, tak to bude peknej zahul 😝

beda
7. led 2009

Ahojík,všechny zdravím i nové těhulky i mamky!
No my kojíme na pul,zbytek jim odstříkam svoje mléko,zatím ho mám dost,Nutrilon jsem použily asi 2krát a to v noci,když jsem neměla mlíko,ale beru homepatika apiji čajíky,tak asi to pomáhá,takže mlíčko máme.Dnesk ajsem byly na převážení,Martínek má 3500g(PV 2480) a Eliška 3350g(PV 2570),což je nádhera,doktorka je moc chválila,tak jsem byla moc pyšná.Lucinku mi hlídala v autě moje babička,která tu byly na návštěve,pač Lucie se mnou chodí i na záchod,prostě bez ní nikam nemůžu,bojí se že zas odejdu.V noci je to sranda,vzbudí se jeden pak druhej,někdy i Lucie a ta řve víc než ti dva dohromady,musí si přelest k nám aby byla vedle mne a pak se ulkidní,je to fakt strašpytlík,ale já jsem to samé!Co naplat!
Jinak jsu mimi docela spavémilují být bříšku,pomáhá,hlavně Martovi,to na prdíky!Jinak přes den je občas se mnou moje mamka a o víkendech manža,tak se to dá zvládnout!
mějte se mooooc krásně,zítra máme už 5 týdnu,toto letí!
pa

skarbek
8. led 2009

Čauko mamky a těhule!

co všecky porodily,je to tu kapku mrtvé... 😨

fanys: po tbc u nás žádná reakce,říkal mudra to stejné,co píše smil.Tož mělo by to být v poho!Kojení nejde,jakpak to? Není mlíko či holky nevytáhnou?

smil: juj,no neumím představit,fakt ne! A až na to bedeš fakt sama,manža v rachotě,vaši tež... tož to bude!A až trošku povyrostou a neprospí celý den,jak teď,to bude hukot!Můj otec říkává,že jedno dítě je málo a dvě moc... myslím,že z trojek by se posral! 😀 No každopádně máte,co jste chtěli 😵 tak ať se Vám daří a holky jsou zdravé!

beda: troška tomu nerozumím... "kojíme na půl,zbytek jim odstříkám svoje mléko,zatím ho mám dost..." tak proč,proboha,nekojiš plně???? 😕

fanys
8. led 2009

čaudys 😔
předem se omlouvám za překlepy,tukám jednou rukou

jinak holky dík za info,očkování sme zvládli..................ale celé odpo byla barča neklidná a nespala a kolem páté to začlo....řev na lesy,nic nepomáhalo ani sab,ani gel na pupík,masáže,cvičení,čaj,mazlikovaní a chování.......bála sem se jako správna hysterická matka ,povolala o pul noci tchýni at ohlídá klárku a jeli sme na pohotovost 😒 ono to trvalo fakt dlouho 😢 tam mi řekli že má koliku a jeli sme pokračovat v začatém večeru domu,a dnes mám to samý od 6 RÁNA u klárky,aspon že barča dospává....
skrabek-málo mlíka,mudra tvrdí že se to rozjede,ale to by byl zázrak.a máš pravdu,nejak se to tady zazdilo,to bude tím že nemáme moc času 😅 nebo tím že když mužu tak spím.snad se to srovná,organizačne sme to snad zvládli tak uvidíme.....papa

jirule33
8. led 2009

bedo máš můj velký obdiv, dvojky a ještě malá Lucinka a navíc to kojení=super to zvládáš!!!!!!

fanys tak koliku nezávidím, snad to bylo výjimečně, ale taky bych se bála 😕 raději jet zbytečně než něco zanedbat 😉

dada134
8. led 2009

Ahoj holky,tak si ze mě paní dr.dělala srandu,že ještě budu přenášet,že se děti drží jak klíšťata a že jsme vzorní,že až se narodí,že budou určitě "pěkní tříkiláči".KO mám přesně za týden i s monitorem.Jsou hlavičkama dolů a mají 2550 a 2700g.
A na cukru mě taky chválili(i když jsem přes Vánoce moc dietu neměla,nedokázala jsem se ovládnout)

z359
8. led 2009

Nám řekli, že se očkovat proti TBC může až budou mít 2500g, ale u tebe smil asi udělali vyjímku aby si tam nemusela, ne? TAky mi sestřička u toho očkování říkala, že když budou mít teplotu, tak to určitě nebude kvůli tomu očkování.

MY jsme byli dneska na utz kyčlí a máme je v pohodě, ale bylo tam strašně moc lidí, přes svátky tam totiž nebyli, no hrůza

beda
8. led 2009

ahojík
skrabek:nekojim plně.pač dšti si vytáhnu málo,usínají u toho at chcu jak kojim dlouho...
no moje laktačka mne radí vydržet nedorážet je tím odstříkanym at je hlad naučí,že za týden dva se to naučí,ale kdoto má vydržet?dneska v nici mne začlo nehorázně bolet levé prso,z něho jsem nic neodtříkala,chytla mne děsná zimnice..do toho řev mimiš a Lucie,no sranda.bála jsem se zánětu,ale po konzultačce z laktočká je to asi ucpaný mlékovod a nebo matitída...no už je to leopší,děcka na to prso muím furt přikládat,je to sice bolest,ale co bycg neudělala pro kojení?!do toho mne začala dpol.bolet pekelně hlava,tak jsem pospávala a ted už je vše lepší,no povedený den!
Jirzl:díky za pochvalu.ale mám občas pocit a chut se vším lisknout!ale to nejde!
mějte se hezoučky

alik30
8. led 2009

Ahoj holky 🙂
Dada, ja byla dnes poprve v rizikove poradne a pani doktorka taky hledela, jak se drzime 🙂 Obe prdelky hlavickama dolu, jedno mimi je trosicku mensi, ale pry je to v pohode 🙂 Poprve jsem taky poslouchala srdicka a hned si je nahrala do mobilu. Za tyden kontrola, tak snad tak budem pokracovat 😉

fanys
8. led 2009

ahojky
tak se sem holky opet vracíme jak čtu 😅

bedo-klobouk dolu

smilers
9. led 2009

ahojky vsem🙂 zetko na TBC uz holky ockovali s porodnima vahama nad 2500g 😉

fanys koliku nezavidim, ja holkam preventivne uz radsi masiruju briska a preventivne kapu do mleka sabsimplex, u nas maji zase dve holcicky pupecni kylu, ktera by se jim mela vstrebat, tak uvidime, jinak bojujeme u holek s rymou, no uz aby bylo hezke pocasi

fanys
9. led 2009

ahojky 😅
tak já sem včera napsala tak dlouhý vzkazík a ono se zapsal jen začátek,to mi hlava nebere 😨

jirull-ozvi se jak to zvládaš,jestli si skončila na nutrilonu .....co mimi atd.třeba do ip,já zrovna dnes mám nebo spíše máme den D

smil....já to taky delám preventivne masírujeme pupíky pupíkem ,sab do mlíčka,cvičíme,pijeme fenyklový čaj a stejne to nejak přišlo,prosím te dávaš holkám neco na tu rýmu?nám začína taky,kýchame -mám doma libenar ale nechci si neco ordinovat sama a zatím nevím jestli to bude nutný.

přeju hezky večer a dobrou noc,já se jdu napařit nad heřmánkem,protože samozřejme ji mám taky

skarbek
9. led 2009

fanys: s rýmou máme již taky zkušenosti,bohužel ☹ tož můžu poradit,co nám ordinovala mudra... nasivin 0,01% pro novorozeňata a kojence a zabral 😉

smilers
9. led 2009

fanys nam dr naordinovala fenistil kapky, ale jinak jim strikam do nosu sterimar bebe, a hned vysaju nos, ale je to na bednut i reknu, nechteji spat, se jim aninedivim, met takovou rymu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru