Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

simonac
29. bře 2008

holky a co říkáte na kočárek Jané twi two

xenie131
29. bře 2008

juliet: díky, já ted koukám na chicco autosedačky, celkem se mi líbí, nejsou sice mezi prvníma dvěma, ale myslím, že se taky dají

juliet
29. bře 2008

Xenie, já se taky rozhodla pro Chicco, už kvůli ceně. Ty Chicco stoji 2000 a ty ostatní od 3000 výš

helisek84
29. bře 2008

juliet: jo to je on, to je super obchod. člověk tam fakt koupí všechno.

xenie131
29. bře 2008

simonac: já na úplně odděleny korbičky nejsem, ale každej má svůj styl a líbí se mu něco jiného, nemusí to být špatny, aspon mají prcci dost místa ...

xenie131
29. bře 2008

juliet: no právě, cena...ta je pro nás hodl taky rozhodující, mít jedno mimčo, tak to tak neřeším,a le pro dvě se nákupy projeví o to víc.... ale nevadí, na prcky se moooc těšíme, je to na druhou stranu krásny kupovat všechno dvakrát,

marrha
29. bře 2008

HOlky tenhle test jsme koukaly u nás v diskusi 😉
http://auto.idnes.cz/bezpeci-pro-deti-test-auto...

marrha
29. bře 2008

Dost mně překvapila ta Jané....píšou že je nevyhovující 😕

issaga
29. bře 2008

jejda holky, vy jste se ale v poledne rozepsaly 😀

xenie holky jsou si hodne podobny (vsak mrkni do alba) - ale ja je poznam bezpecne hned od porodu 😉 ostatni s tim meli dost problemy, ale posledni dobou maji holky dost rozdilnou vahu (pres 1kg), protoze kacenka s nemocnym srdickem hure papa... a tak je poznavaji i ostatni docela dobre

simonac k tomu porodu... holky byly hlavickama dolu, takze mi rikali, ze to pujde klasicky - coz jsem se desila, od zacatku co jsem vedela, ze cekam dvojcata jsem se psychicky pripravovala spis na cisare... ale pak kvuli tomu problemu jsem mela cisare (holky by klasicky porod neprezily) a muzu teda rict, ze nic moc - nechala jsem si dat jen tu spinalni anestezii, a presto jsem tyden byla uplne hotova a nemohla poradne vstat a hybat se... porod jako takovy byl supr, to jsem citila jen tlak, ale ne bolest... ale potom... 😒 - takze jak rikas, kazdy ma svoje pro a proti, to si asi moc clovek nevybere

marrho vsechno nej k sedmi mesicum! 🙂

issaga
29. bře 2008

jo a rodila jsem v motole a manzel u cisare mohl byt... v nekterych nemocnicich to jde, vim treba i o prostejove

xenie131
29. bře 2008

issaga: vím, že to de v prostějově a šternberku, abybyl tatínek u císaře, v olomouci to prej nejde...tak se musím v pondělí poptat. Taky bych chtěla jen lokální umrtvení, ale mám strach z toho, co bude pa, ono zas po normální porodu nemožeš pořádně sedět a taky to prej není příjemny, tak nevím... hlavně aby to neohrozilo kluky, o je pro mě prioritní, já to hold nějak přežiju, přežilo to tolik jiných.....
já taky doufám, že klučíky poznám, kdo jinej by je měl poznat, než vlastní máma 😀 ale i takpřemýšlím, že ze začátku, pokud fakt budou stejní, dostanou náramečky na ruku,a by si je nepletli ostatní, aspon ze začátku. Kukala sem právě, že sou holky jako jedna, proto sem se ptala. No bude to sranda, strašně se těším

daiquiri
30. bře 2008

Ahoj holky, koukám, že jste se teda rozepsaly 🙂
Tak to já už vím, že budu rodit císařem, prý mám nízko placentu nebo co. Nejdřív jsem byla radši, ale pak mi kamarádka řekla, že po císaři bych neměla další dva roky otěhotnět, tak nevím co je na tom pravda, budu se muset zeptat doktora.
helisek...já jdu na kontrolu 9.dubna, už budu v 18 tt, tak doufám, že mi taky řekne co se ve mně ukrývá 😅

My máme ten kočárek Hartan a zkoušela jsem si s ním jezdit a je super.

Autosedačky jsme taky chtěli Chicco, kvůli ceně a taky nám je docela doporučovali. Zatím to vypadá, že jednu sedačku budu mít zadarmo od kamarádky, tak třeba i druhou nějak takhle seženu 😉

issaga
30. bře 2008

dobre rano! 🙂

daiquiri a ty planujes do dvou let dalsi tehotenstvi? 😕

helisek84
30. bře 2008

Dobré ránko, kočičky.
dai, ten Hartan je hezký, super ovladatelný, ale dát 27 tis. jen za kočárek si nemůžeme dovolit 😒

simonac
30. bře 2008

ahojky holky, manžel mi právě udělal snídani až do postýlky, 😉

xenie131
30. bře 2008

krásné nedělní ráno holky

daiquiri: tak tom sem nic neslyšela, od ségry kamoška byla taky na císaři a od mé tety neteř z druhé strany taky, ale o ničem takovym nic nevědí, popravdě, do dvou let po s dvěma prcky asi stejně těhu plánovat nebudu, ale je to zajímavy,že jí tohle řekl...

simonac: téééda, se někdo má, přítel měl z pátka na sobotu noční, včera nespal celej den tak dneska bude tuhej, bobášek, takže snídaně je na mě 😉

daniellka
30. bře 2008

ahoj děvčátka a pupíci? Jakpak se máte? 🙂 Dneska vás asi došíst nestihnu, jukla jsem jen na jednu stránku.. Všichni chlapi usnuli ta k mám chvilku klidu na net. S těma porodama jestli normál nebo císař, to je co hlava to názor. Většinou každá mamina propaguje to čím rodila ona 😉 . Já taky. ROdila jsem císařem a naprostá spokojenost, už jsemto tu psala. taky jsem měla tu spinální anestezii. Člověk je pak neotornej, ár dní bolí břicho,ale dost brzo je klid. Jak tu píšete, že po normálniím si holky nemůžou sednout, no, několik mých kamarádek si mi zase stěžovalo, že dlouho dlouho trvalo, než byl sex o.k., je to na tu pipinu přece jennápor. A jednu mou kamarádku doktor sešil a bylastraně neštastná, protože ji pak měla prý jak malá holka a manža se nějak nemohl vejít 😀 Ale zase - je to přirozený porod, určitě asi lepší než císař.
Však ono se vám to nějak vyvrbí a doktoři vám určitě doporučí tonejlepší pro vás i pro děti 🙂

dai - to taky nevím, u císaře, s tou dvouletou pauzou. Akorát vím, že císařem se smí rodit jen 3x, víckrát ne.

simonac - snídani do postýlky? to je moje celoživotní přání, jéé, pochval manžu.. Já jsem snídanový maniak, miluju snídaně, je to normálně můj rituálek. ALe manža ještě nikdy, i když jsem mu teda několikrát říkala, mi snídanku nedonesl. On skoro vždycky vstává po mě. Ale zase se činí v jiných věcech, každej chlap je nějakej, že jo 😀

rezinka
30. bře 2008

danielko a co je to ta spinalni anestezie? to jsem jeste neslysela. epiduralku si nechali pichnout snad vsechny moje kamaradky, ale tohle neznam ... ?
manza mi taky sliboval snidani do postylky, az budeme bydlet ve svem. Bydlime od Vanoc, ale snidani do postele jsem jeste nemela. Ale ani ne proto, ze by mi ji neprinesl, ale spis proto, ze v tydnu vstava do prace (kdezto ja se muzu valet jak dlouho chci), no a o vikendu zase pro zmenu vstavam driv ja 😀

a ten cisar nebo prirozeny porod bych taky asi tolik neresila, daiq teda u tebe je to samozrejme neco jineho, kdyz uz ted vis, ze budes rodit cisarem, tak je jasny, ze se uz ted zajimas, v cem to ma vyhody a nevyhody ... ale u nas, co nevime, to asi fakt nema smysl koumat, jak uz tady padlo, cisare na prani stejne nedelaji, takze to, jak nakonec ty nase zlaticka porodime, stejne neovlivnime ...

rezinka
30. bře 2008

teda to je dneska krasne! skoda, ze jeste nemame hotovou zahradku. ale nastesti nedaleko bydli rodice, takze k nim vyrazim. udelam par palacinek, at neprijdu s prazdnou a vyrazim. ty maji zahradu krasnou, tak tam vyrelaxuju na slunicku 😵 manza jde ted na fotbal, pak tam za nama dorazi a taky segra s detma ... je to super, kdyz je takhle hezky, kez by uz bylo takhle az do leta, co?

fiallinka
30. bře 2008

holky, vidím, že se tu krásně rozjela debata i přes víkend 🙂, já už bych taky ráda diskutovala o kočárku, ale ještě pořád si říkám, kdoví, jestli to všechno dobře dopadne a budou to fakt ty dvojčata 🙂, ale po 12. týdnu už to taky rozjedu 🙂

rezinka
30. bře 2008

presne fialinko, mam stejny nazor, termin mam asi o 3 tydny driv, nez ty, ale taky si rikam, ze mam jeste cas. sice je fajn vedet o vsem informace (kocarky apod. ...), ale se skutecnym porizovanim vecicek a kocarku si taky rikam, ze zacnu az po tom, co dostanu tehotenskou knizku a ultrazvuk na konci 3. mesice mi potvrdi, ze je vsechno v poradku ...

issaga
30. bře 2008

rezinko zjednodusene receno - epidural je proti bolesti (pouziva se pri klasickem porodu, ucinkuje pomaleji)... pri te spinalni necitis vubec nic v dolni polovine tela, takze nemuzes ovladat svaly, nohy (pouziva se pri cisari, ucinkuje rychle)...

rezinka
30. bře 2008

issag takze pri cisari nejsem v uplne narkoze? ani nejsem "oblbnuta"? To je opravdu "mimo" jenom spodni polovina tela, ale mozek vnima vsechno naprosto "strizliive" ???

issaga
30. bře 2008

je to podle nemocnice (jestli delaji spinal) a pripadne tve volby, zda jsi v celkove narkoze pri cisari nebo mas jen tu spinalni (nekde delaji celkovou a vybrat ti nedaji)... mne dali vybrat, ale doporucili mi spinalni, neni to takova zatez pro organismus a jsi pri vedomi... zbytek tela od pasu nahoru bys mela vnimat skoro normalne... ja jsem se teda citila trochu oblbnuta, ale opravdu jen malinko - kdyz pustili manzela az uplne ke mne, kdyz me sili (vetsinu casu byl "za sklem") tak jsem s nim normalne mluvila

rezinka
30. bře 2008

issag tak to si teda vuuubec nedovedu predstavit. ja omdlivam, i kdyz mi berou krev a predstava, ze vsechno vnimam a vim, ze mi za plentou rezou brichou a vyndavaj mimise, tak to bych asi zkolabovala ... to si fakt nedokazu absolutne predstavit ... a to ti je pak hned ukazali nebo jak dlouho to trvalo, nez ti je dali?

daiquiri
30. bře 2008

Právě kamarádka co má toho císaře, tak mi vyprávěla, jak to bylo divný, že jí to píchli a necítila nohy a pak když se začala ta půlka těla probírat, tak jí nejprve začly brnět prsty na jedný ruce, pak na druhý 😎

Chtěla bych stihnout ještě jedno do 35 😵 Ale uvidíme jak na tom budeme finančně a tak....Záleží na okolnostech.

helisek: my ten Hartan máme přes inzerát s taškama i zimníma fusaka za 12 500,- 🙂 NA netu se prodává za 15 990,- + teda taška a nějaký doplňky.

daniellka.. to psali na IDNES o tom sešívání, že se ženský bojej, aby je po porodu nesešeli buď aby nebyly moc úzký nebo naopak 😅

issaga
30. bře 2008

rezinko v te chvili se tak tesis, ze je ti jedno, ze ti nekdo reze do bricha 😉
u spinalu ti mimisky hned ukazou (proto to vetsina maminek chce)... ale u nas prave bylo podezreni na srdecni vady holek a tak s nima hned fofrovali pryc na vysetreni a mne je neukazali, jen "pribrzdili" kdyz s nima prolitavali kolem manzela, takze ten je videl hned 🙂 (ten vlastne videl vsechno, i jak je vytahovali) Jinak pak je odnesli na JIPku a tam hned manzel mohl, tak mi je aspon vyfotil... a ja jsem za nima sla (teda nechala se na vozicku dovezt) druhy den, jak jsem mohla vstat

fiallinka
31. bře 2008

dai: já jsem teda slyšela, že od císaře se má čekat zhruba rok (ale nevím, jak u císaře po dvojčatech 🙂...

daiquiri
31. bře 2008

Ahoj fiallinka, ty jsi koukám ranní ptáče 😉
Tak to by bylo fajn, rok je ideální 🙂

xenie131
31. bře 2008

ahojky holky, tééda, tak brzy po ránu? 😉
s těma způsobama porodu je to hold boj no. Já si říkám, že at budu rodit tak nebo tak, tak se stejně bojím 😀 u toho císaře mi vadí, že pak budu na jipce a nebudu se hned tak hýbat a mimuška mi budou jen nosit, kdežto u normálního porodu mi je pak hned dají cca po 2-3 hodkách na pokoj... aspon to sem vysondovala, jak chodím ted do poradny do porodky... no uvidíme jak dopadnem

Na 11 du na kontrolu, su dycky nervozní jak pes. V nemocnici dycky bloudím,j eto pro mě labyrint, dycky se mnou de MP, ale dneska ho nepustili z práce, tak to hold zmáknu sama s klukama, snad se mi podaří najít laboratoře v nemocnici, kam mám donyst ranní moč, ještě sem tam nebyla, to bude prča 😀

pak se těším, jak vlítnu na socku, že mi za únor nepřišla nemocenská, tak aby to s březnovou dohnali

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru