Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
30. dub 2008

tak jsem se právě dovolala, výsledky jsou negativní - holky, mně fakt spadl kámen ze srdce, určitě to bylo slyšet až k vám... uff

dai: já si myslím, že možná dají ta dvojčata tak zabrat, že ty dva roky budou akorát 🙂, ale já jsem slyšela jen o roku, ale strašně asi záleží, jak kdo na tom je...

rezinka
30. dub 2008

fialinko no huraaa 🙂 !! tak to je bezvadny, ze je vsechno v poradku. No ja si rikala, ze tu neco "bouchlo" 😀

daiq tak to jsi docela odvazna, kdyz bys chtela dalsi miminko uz po 2 letech, ty jo, to ja si zatim neumim moc predstavit ani po trech 😅

jinak jsem si prave uvedomila, ze jsem se pri pondelni prohlidce zapomnela zeptat doktorky na to podrobne vysetreni srdicka ve 20. tydnu. jsem fakt trubka 😠 No nic, jdu si o tom jeste jednou nacist neco na netu a pak si zkusim zavolat primo do nemocnice, jestli me tam muzou objednat i bez doporuceni doktorky ...

daiquiri
30. dub 2008

fiallinka, tak to je super, moc moc gratuluju! 😉

Já vím, jen jsem to konstatovala, kdyby chtěl náhodou někdo dřív 😀 Což pochybuju 😅 Ptala jsem se doktora, říkal, že je to různý, minimální doba je rok, když se hojí dobře jizva. Ale všeobecný průměr jsou dva roky.

Jsem jedináček a vždycky mě to hodně mrzelo, tak chci velkou rodinu 😀

fiallinka
30. dub 2008

rezi: já našla seznam plínkových obchodů na www.plinky.cz, je to tam podle regionu... a řeknu ti, ani jsem nemyslela, že to tak budu prožívat, ale jo...

meleri
30. dub 2008

holky, vím, že asi zbytečně stresuju, ale může se stát, že o to jedno dvojče přijdu? Nějak mě to ted napadlo a mám z toho fakt strach. A jestli jo, tak nevíte, do kterého týdne se to může stát? Jsem pátý týden. Myslíte, že se ještě může něco stát? Jinak já teda nešpiním, všechno v poho, jen žlutavý výtok nic víc..
nějak mě to ted vyděsilo, ani nevím proč, asi jak na ně pořád myslím.

rezinka
30. dub 2008

meleri stat se to muze (do jakeho tydne nevim, ale mam dojem, ze nekdo tu kdysi psal, ze je tohle riziko az do 14. tydne), ale tim se urcite nestresuj, to by miminkum ani trochu nepridalo, prave naopak 😨 !! tak zadne takovehle myslenky !

daiquiri
30. dub 2008

meleri, stát se to může, dokonce chiwu, která tuhle diskuzi založila o jedno přišla 😒
Přesně jak píše rezi, riziko je tak cca do 14tt.

rezinka
30. dub 2008

fialinko a kde je to rozdeleni podle regionu? jsem asi slepa 😒

holky tak ted mam teda dilema a potrebuju poradit, protoze v tom mam uz fakt zmatek - prave jsem si volala do UL do nemocnice, jestli delaji to vysetreni srdicka ve 20. tydnu. Tak jo, delaji, jenze ja jdu v tomhle tydnu i na utz u moji doktorky. no a ted nevim, jestli by teda ten v UL nebyl zbytecny. vubec netusim, na co se mam ptat, kdyz chci zjistit rozdily mezi temahle dvema utz. kdyz si zavolam moji doktorce a zeptam se ji, jestli v tom 20. tydnu bude koumat i srdicko, tak mi urcite rekne, ze jo. Jenze na co se mam konkretne ptat, kdyz chci udelat uplne to hodne podrobne vysetreni srdicek ?? A druhe dilema - pokud bych sla na oba dva utz (do obou nemocnic), tak by to bylo v tom samem tydnu a to by asi nebylo idealni, ne? Ty jo, fakt ted nevim ... ☹

fiallinka
30. dub 2008

rezi: no raději jí zavolej a zeptej se, jeslti to bude to podrobné vyšetření... a ten odkaz je tady http://www.plinky.cz/index.php?action=partneri

no a navíc jsem našla velkou diskuzi i tady na koníkovi, takže se tam poptám na zkušenosti...

daiquiri
30. dub 2008

rezi..já teda minulou středu byla u svého doktora, udělal mi krátký ultrazvuk a v pondělí jsem byla na tom velkém.
Podle mě ten velký utz je prostě podrobnější, větší a změří ti víc věcí. určitě bych šla na ten větší.

rezinka
30. dub 2008

holky dekuju, tak to ja se asi rovnou objednam do toho UL a pak pujdu i na ten "normalni". kdyz i ty jsi daiq byla na tehlech dvou utz takhle par dni po sobe, tak tos me uklidnila. a tvuj doktor vedel, ze jdes pak jeste i na ten velky?

daiquiri
30. dub 2008

Věděl, nechtěl mi ten uzv u něho udělat, jenže já už byla strašně nedočkavá a chtěla jsem vědět co čekáme 😀
Tak mě jenom rychle skouknul 🙂

rezinka
30. dub 2008

aha, no vidis, ale nechtelo se mu do toho, vid? toho se prave taky bojim. tak jak to udelat? no - zitra si zavolam do UL tomu doktorovi, co to dela a uvidim, co mi rekne. Problem je taky v tom, ze zrovna az budu v tom 20. tydnu, tak manzel je 4 pracovni dny v tom tydnu pracovne mimo ☹ , tak nevim, jestli bych se mela na to objednat spis v ramci 19. tydne nebo spis az pak v tom 21. tydnu. Ale to mi snad ten doktor poradi ...

a daiq kdyz koumal ta srdicka, tak se zameril teda jenom na ne, vid? neskouknul cela miminka?

rezinka
30. dub 2008

jo holky a co krevni skupiny, mate nektera RH- ? ja jo, ale manzel snad taky, musi nekde vystrachat knizku pro darcovstvi krve, driv chodil, tak snad to najde, abysme to tam vycetli, jinak by musel jit k moji doktorce na odber ...

juliet
30. dub 2008

já mám sice Rh + ale skup. 0 takže budu mít o jeden odběr protilátek víc

daiquiri
30. dub 2008

On je příjemnej, udělala jsem smutný oči a řekla jsem mu, že mi to slíbil a bylo to 😀
To je škoda, je hezký kdyby šel s tebou, myslím, že pro ně je to taky zážitek.

Dělala to postupně, nejdřív všechno změřil, pak si vzal jinou tu jakoby sprchovou hadici a tím zkoumal srdíčko a nakonec koukal na pohlaví.

rezinka
30. dub 2008

no jo vlastne, takze kdyz jsi sla na ta srdicka, tak uz jsi pohlavi vedela, vid? tak to mas dobreho doktora! a manzel o utz neprijde, to vis, ze bych ho o to neochudila, to pondeli 26.5., kdy mam jit na utz u moji doktorky, tak to jeste bude se mnou, odjizdi az od Ut do Pa. Tak pak musim jen vymyslet, na kdy se objednat, aby byl i u tech srdicek ...

daiquiri
30. dub 2008

Věděla, ale chtěla jsem to mít potvrzený ještě od jednoho doktora, pořád jsem tomu nemohla uvěřit 😅
Tak já se pro dnešek loučím, dostala jsem krásnou kytičku a sbohem práce ☹

meleri
30. dub 2008

holky přiznám se, že tedkom jsem delší dobu byla v pohodě..tedy asi od toho minulého ultrazvuku, ale před tou cestou jsem ted nějak vyměkla..
budu se snažit na to nemyslet.
Jo to o Chiwuli vím..

rezinka
30. dub 2008

daiq po tolika letech chapu, ze na tebe - ac odchazis z prace - paradoxne pada i splin, kor jestli jsi tam mela fajn partu. ale hlavu vzhuru - doma te ted cekaji krasne tehulkovske bezstarostne tydny 🙂 !!

rezinka
30. dub 2008

meleri a ty fakt vyzen tyhle osklivy myslenky z hlavy 😠 !! kdyby ses mela takhle nervovat z kazdeho rizika, ktere te v tehotenstvi ceka, tak by jsi se z toho zblaznila. ja jsem z toho mela taky strach, ale to by ses fakt musela neceho bat uplne cele tehotenstvi, protoze temer v kazdem obdobi je nejake riziko, jdes na nejake specialni vysetreni a vlastne mas porad strach, jestli bude vsechno v poradku. ale dulezite je myslet pozitivne a ne se dopredu stresovat tim, ze to dopadne spatne 😖 !!!

meleri
30. dub 2008

nějak mi blbne počíčač! 😅
jo máš pravdu, už jsem si to zakázala...všechno bude v poho a basta.. 🙂

helisek84
1. kvě 2008

Ahoj holkyyyy.
Tak jsem po pár dnech opět tady. Včera jsem byla u svého dr. na kontrole, mám to ale stydlivé děti, vůbec se nechcou ukazovat. Otočili se k nám zadkem a hotovo. Příští středu jdu na 3D genet utz do Brna, tak se těším a bojím zároveň...
Jinak v pondělí jsem byla na předporodním kurzu a bylo to super, vzali nás na sály a ukázali novorozenecké odd. V pondělí nás čeká druhá lekce. Mám nějaký nabitý program na leden.

V úterý jsme prodali moje auti (třídvéřáček) a přivezli si místo něj "náhražku" - kombíka dlouhého jak týden před výplatou. Nakonec k tomu přece jen došlo...no mám trochu dušičku v peří i když mého prcka sem obrečela:o)

mel: já vždycky znervozním, jak se blíží kontrola. Ale o děti se budeme už stresovat celý život a budeme mít o ně strach, takže to nemůžeš takhle brát. Doktoři nejsou hloupí a včas umí vše odhalit a spoustě věcí zabránit.

chiwule
autor
1. kvě 2008

ahoj babulky, tak k vám zas po čase nakukuju 😉 doufám, že je tady všechno v rychtiku 😉
my byli s piškotkem včera na kontrole, má se fajn, ležel na zádíčkách stulený do klubíčka, tak moc nešel změřit, ale už máme od hlavičky po prdku kolem 8-8,5cm a i s nožičkama prej 14cm 😀 na další kontrolu jdeme až za 4týdny, takže je asi vše ok. Mezi tím nás čekají triple testy, ale ty jsou jen pro formu, protože u syndromu zaniklého dvojčete a po IVF nejsou vypovídají, naštěstí NT screening dopadl skvěle 🙂 A příště by prý už možná mohlo být vidět, jestli je to kluk nebo holka 😎 já osobně si teda myslím, že kluk, mám pupík vyklenutej úplně dopředu a prdík nemá rád ovoce - cokoli si vezmu tak to do půl hodiny letí do záchodu 😀
tak já se pokusím ještě dočíst co je nového a zas někdy juknu 🙂 😵 pá pá 🙂

helisek84
1. kvě 2008

Ahoj chiw. To je fajn, že je všechno ok. Já na tripplech ani nebyla, dr. mi řekl, že výsledky z NT jsou směrodatné a tripply vycházejí často falešně a většinou se u dvojčat nedělají. Ale neboj, dopadnou dobře:o)
My se dozvíme ve středu, co čekáme:o) Doufám, že se prdečci ukážou, protože u mého dr jsou vždycky stydliví a buď ukážou zadíčka nebo hlavu 😅

rezinka
1. kvě 2008

helisku to jsou teda potvurky, vid 🙂 ? asi chteji, aby byla maminka pak o to vic prekvapena 😵 ! Jsem hrozne zvedava, co budes rikat na ten 3D utz, ja na nej taky chci jit, ale jeste mam par tydnu cas ... A auticko holt potrebujete vetsi, to se neda nic delat, alespon do toho noveho ted bez problemu slozite cely kocarek a nemusite si lamat hlavu nad typem kocarku ... mate uz vlastne nejaky kocarek nebo jeste ne?

chiwul ahoj !! tak to je taky moc fajn, ze se mate s piskotkem dobre a krasne roste. no a co tady noveho? NT screening mame nastesti vsechny, co jsme na nem byli, taky v poradku, daiq vcera skoncila v praci a nastoupila na rizikovku a taky tu mame cerstvou tehulku meleri. tak to jen tak v kostce, na co jsem si ted vzpomnela 🙂

helisek84
1. kvě 2008

rezi, já viděla fotky z toho 3D a už se těším. To víš, jen mám strach, aby všechno bylo v pořádku. Ale snad ano, když NT a všechny krve a utz byli také v pořádku. Já jsem hold posera a strach budu mít asi pořád.
Kočárek máme vybraný - mám ho v albu, je to fotka kočárku na jedno dítě, ale bude mít stejné barevné provedení a stejně bude vypadat, jen tedy bude větší. Nám se líbit Herqules, ale co jsme ho vyzkoušeli, tak jsme rychle utíkali z prodejny pryč...
Budu ho objednávat příští týden po tom 3D....raději 😅

rezinka
1. kvě 2008

helisku a co to je za znacku ten vas kocarek?? a proc ne herqules ??? my ho totiz mame tak nejak vytipovany 😨

helisek84
1. kvě 2008

ten náš se jmenuje nějak na K, ale musela bych ho teď hledat v papírech...tak až to najdu, napíšu. 😅
Je to o tom, co komu vyhovuje. Já budu hodně jezdit po horších cestách - nerovná asfaltka, zpevněná polní cesta, travnatá cesta...a Herq. nemá odpružení (má totiž otočné přední kolečka a všechny jsou tvrdé a ty se nedělají s odpružením), takže jsme hledali něco odpruženého. Ten kus co nám předváděli měl navíc rozbitou tu aretaci, takže se s tím muselo jezdit jedině na "pevno" a bylo nám řečeno, je to běžná porucha těchto kočárů. A do třetice - nedá se mu přehodit rukojeť, přehazuje se mu celá korba. No a já budu většinou s kočíkem jezdit sama, manžel je hodně v práci a neumím si představit, že bych musela dětit vyskládat někde na lavičku a vyháknout celou korbu, otočit ji a zase zacvaknout...Designově je krásný, propracovaný, ale co se funkčnosti týká, tak mně nevyhovuje 😒

rezinka
1. kvě 2008

hm, tak je to holt tak jak pises - co komu vyhovuje. je fakt, ze to, ze nema odpruzeni (i kdyz vsude pisou, ze ma nastavitelne odpruzeni, tak to fakt nevim, co tim mysli), nam taky hodne vrtalo hlavou. Ale to bylo asi to jedine. Ze nema prehazovatelnou rukojet, to uz neresim, protoze tu nema zadny kocarek, ktery ma otocna kolecka. A zase na dvojcatka si neumim predstavit mit kocarek s neotocnymi koleckami, to musi byt podle me hrozna drina zatacet s dvojkocarkem, ktery nema otocna kolecka. No a s tim, ze si nastavim korbicky pred prochazkou a uz je nebudu moct behem cesty menit, ale jit napr. "pozadu", kdyz bude na mimca svitit slunicko, jsem se uz smirila ... ta otocna kolecka jsou pro me proste dulezitejsi kriterium. takze zkratka presne jak pises - co komu vyhovuje - uplne chapu, ze pokud budes jezdit nekde na nezpevnenych cestach, tak uprednostnis perovani. no je to uplna alchymie vybrat kocarek, vid 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru