Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
22. kvě 2008

xenie: úplně ty obavy chápu, já když jsem šla poprvé na operaci, resp. malý zákrok, tak jsem se třepala strachy, měla jsem pocit, že se neproberu, přesn, jak říkáš, ale když už jsem šla teď potřetí, to bylo při ivf, měla jsem strach mnohem menší, a navíc jsem se těšila na ten okamžik těsně předtím, než usneš, jsi krásně oblbnutá... ale myslím, že se bojí všechny holky před císařem, já už se začínám preventivně bát taky 🙂

fiallinka
22. kvě 2008

xenie: úplně ten strach chápu, já už se toho bojím teď, navíc před první narkózou si úplně přesně vzpomínám, že jsem strachy nemohla ani večer usnout, loučila jsem se s rodinou, že už se neprobudím 🙂, a teď potřetí, při ivf, už jsem se docela těšila na ten pocit těsně před usnutím, kdy se ti zatmí před očima...

fiallinka
22. kvě 2008

no nic, myslela jsem, že ten první příspěvek zmizel 🙂

xenie131
22. kvě 2008

fiallinka: díky... já nikdy na žádnym zároku nebyla a fakt nevím, co to obnáší, vím, že je to prkotina, ale já se fakt klepu. snad se v nemocnici něco dovím a někdo si se mnou o tom promluví, uf uf.
taky určitě nebudu spát celou noc předem, pokud mi nedaj prášek, ael to nechci kvůli prckům, bude to masakr se mnou, si budu připadat jak trouba v nemocnici, doktoři se mi budou chlámat, už to vidím....

konák zase blbne

xenie131
22. kvě 2008

fiallinka: i při ivf si v narkoze? to sem nevěděla... 😅 tak sem zase o něco chytřejší. a jak ti bylo po narkozách?

rezinka
22. kvě 2008

ahoj holky!

xenie neboj se, vsechno bude dobry, jestli nastupujes az v utery, tak si vem, ze to mas jeste skoro tyden doma, coz je super a pak to pujde rychle, v nemocnici ti to utece, i kdyz si to ted zatim asi neumis ani predstavit. ale to tam kolem tebe budou porad behat sestricky a doktori a kontrolovat te a hlidat miminka, ze se ani nestacis nudit 😉 A te narkozy se taky neboj, je zbytecne se takhle stresovat dopredu, promluvis si tam o tom s doktorama a uvidis, ze prijdete na nejake pro tebe vhodne reseni a ze ti to vysvetli tak, ze te uklidni. A hlavne potom, az to na tebe opravdu uz prijde, tak te nejaka narkoza myslim vubec nebude zajimat, to budes mit uplne jine starosti, kontrakce apod. , to uz pak bude fofr 🙂

rezinka
22. kvě 2008

co se tyka IVF, tak ja pri narkoze nebyla - teda jo, ale to jen pri odberu vajicek, to se dela pod celkovou narkozou, ale pak pri embryotransferu (kdyz uz ti zavadeji nekolik dni se vyvijejici embryjka), tak to uz se nedela pod zadnou narkozou, neboli to, je to jak gynekologicke vysetreni, ale pritom bylo uzasne pri tom zakroku pozorovat monitor, protoze te u toho snimaji pres utz (pres bricho), no a ten doktor to presne komentoval, co dela a bylo na tom monitoru krasne videt, jak tam ty embryjka do te delohy vpravuje. byl to hrozne zvlastni a zarovne strasne hezky pocit 😅

a s narkozama to je asi ruzny, na ten odber vajicek me uspali jen na ten kratky zakrok (asi na 10 min) a hned potom jsem se probrala (uz jak me vezli ze salu) a byla jsem uplne v pohode, vubec nic mi nebylo. ale kdyz sjem byla na laparoskopii, tak to ta narkoza trvala dyl a ja pak asi 14 dni chraptela, pry to bylo kvuli nejake trubicce v krku 😖 , tak to bylo neprijemny. a taky to na kazdeho pusobi trochu jinak, takze to tezko posoudit ...

simonac
22. kvě 2008

xenie -- já byla v nemocnici celkem 39 dní, byl to děs, ale dalo se to vydržet, hlavně když doma máme 5 letého syna, co se narkozy týče, tak to nevím - já rodila normálně bez epidurálu.

xenie131
22. kvě 2008

rezinka: díky, to mě prostě jen tak chytl amok, dnes už je to o něco lepší, hold nevím, do čeho du a co bude ...jj, myslím, že to rychl uteče a než se naděju, bude to za nama a já se tomu pak jenzasměju... každej to nějak prožil a zvládl.. taky doufám, že v porodnici se se mnou o tom někdo pobyví a bude mi pak líp

holky, díky za podporu, chytl mě amok 😅

simonac: já doufám, že my budeme v pořádku a budeme brzo doma, a kdyby ne, tak jak budou kluci na světě, bude mi líp je mít na oočích, budou mě držet nad vodou a společně to rčo zvládnem. To seš teda šikulka 😉 klobouk dolů, že ste to tak zvládli 😉

meleri
22. kvě 2008

holky zas vam sem lezu i kdyz uz tu nepatrim. jen jsem chtela napsat ze mam tedkom porad strach ze jsem prisla nebo ze prijdu i o to druhe...nevim jak se toho strachu zbavit....ach jo...nemate nekdo navod jak se toho zbavit? driv jsem v brichu citila porad nejaky tlak, myslela jsem ze to bylo miminko, ale asi to mozna byly jeste ty hormony z IVF.

xenie131
22. kvě 2008

meleri: ahojky, moc tě nepotěším, ale toho strachu se asi nezbavíš, ten už bude pořád, ale věř, že mimi je v pořádku, to bys poznala, začala bys krvácet nebo bys měla silny křeče, tak zkus na to nemyslet a mluv na toho prcka, otřebuje to, uvidíš, že je v pořádku a zvládne to a ty taky. Ono ke konci prvního trimestru ty tlaky ustoupí a než se ukáží první pohyby nebo ti nebude naskakovat bříško, tak ani pomalu nebudeš vědět, že jsi těhotná, a pokud bude klid a žádny problémy, tak věř, že mimi je v pořádku 😉 a nech toho, že sem nepatříš, dycky s tebou rády pokecáme 😉

meleri
22. kvě 2008

Xenie, dik moc!
no pokusim se nejak zabavit, a pristi tyden uz jdu bohudiky do prace....
mas pravdu, kdyz jsem ztratila to jedno tak jsem mela bolesti, to jsem vedela ze je neco spatne, ale ted fakt nic....

no tak jestli va m to nevadi ja bych si s vama rada porad psala, jste zlate.. 😲 - to je jako pusa.

xenie131
22. kvě 2008

meleri: určo se nějak zabavíš a jak budeš v práci, ak to bude lepší, nebudeš na to tak myslet a uvidíš, že pckovi je fajn... jak píšeš, když se něco děje, dycky jsou bolest, špinění nebo krvácení, tak bud v klidu a pohodě, prcek potřebuje kid a pohodu, aby se pořádně uvelebil a byl taky v pohodě

piš si s náma dál, budem rády 😉

rezinka
22. kvě 2008

meleri presne tak, jak pise xenie, boji se kazda, nejvic strachu jsem mela v 1. trimestru, tam je hodne rizik, nejklidnejsi obdobi se rika, ze je 2. trimestr (to nejvetsi riziko mas za sebou a zaroven ti jeste nikdo nehrozi predcasnym porodem apod. a hezky ti roste brisko ...), no a ve 3. trimestru uz myslis na porod a muzou nastat komplikace typu zvyseny tlak, sestup miminka, otevirani se ... takze se neboj, bude to dobry, kdyz nemas zadne spatne priznaky a bud klidna - tenhle strach je uplne normalni, meli jsme ho (a mame) kazda z nas 😉 ! dulezite je se tomu uplne nepodavat, protoze to by ses pak z toho asi zblaznila a hlavne miminku by to vubec neprospivalo - stres obecne pro nej neni dobry, tak se snaz vsechny osklive myslenky hodit postupne za hlavu, rict si, ze je prece krasny, ze cekate miminko a ze bude urcite vsechno v poradku a tes se na nej, i kdyz je jeste brzo, tak kdyz "to" na tebe prijde, tak si s nim zkus popovidat, uvidis, ze se ti ulevi a mozna te to i rozesmeje, kdyz si uvedomis, ze si povidas s vlastnim briskem 😉 😵

rezinka
22. kvě 2008

xenie projdem si tim vsichni, ty uz to mas za par dni, takze je jasny, ze to na tebe ted musi desne padat, cele tehotenstvi pohoda (az na ty nervy pred kazdou kontrolou), ale najednou to uvedomeni si, ze ted uz je to tady, ted uz se opravdu miminka narodi a vsechno to, o cem jsi si tady jenom psala s maminkama, bude najednou realita ... ja si o snad jeste ani nedovedu predstavit, ale urcite to budeme prozivat uplne stejne, jako ted ty 😅 Tak hlavne, aby porad prevladalo to teseni se na miminka pred strachem a obavami, jak to vsechno bude, aby se ti kluci nenarodili zbytecne o nejaky ten tyden driv ... Ted se mi to jeste radi, ale pockej za 4 mesice, to tu budu "na vetvi" uplne stejne, jako jsi ted ty 😀

xenie131
22. kvě 2008

rezinka: díky moc... jj, asi je to tím, že to hold přichází a hormony se bouří o to víc. Taky ta nevědomost...nemám to hold s čím porovnat 😀 snažím se to už brát z té stránky, že už budu mít kluky na očích aspon a to mi dodává sílu, jak budou venku, tak věechno pomine a my to společně s klukama zvládneme. už se těším, jak je pomuchlám a všechno ostatní s dr taky určo nějak zvládneme.... pak budu utěšovat já vás 😉 možná 😅

meleri
22. kvě 2008

holky mate pravdu, ja jsem navic strasne zpohodlnela a ani se mi nechce ven...pritom bylo cely den krasne, ach jo...
ale aspon na to ted nemyslim...
vy to mate daleko tezsi s temi dvojcatky, myslim dvakrat vic hormonu, unavy, atd...ale zas potom to stesti ze jsou dve!
ja toho ted lituju ze jsem nedavala vic pozor mohlo to byt mozna v pohode kdybych se vic setrila, no ale pouceni pro priste, jak se mozna jeste jednou budem snazit....
drzim vam palce at to taky vsechno zvladate a at vam pak deti delaji radost!!!

fiallinka
22. kvě 2008

meleri: věř tomu, že to jsi nemohla ovlivnit, nezapomeň, že jsi po ivf a to mimčo nevzniklo přirozeně, a prostě nebylo životaschopné, fakt se tím netrap, protože tvé tělo si poradilo za tebe a určitě dobře. Věř mi, že s jedním to teď bude jednodušší, to je největší pozitivum toho trápení. Ale že ti nic není, to je myslím dobré znamení 🙂

rezi: já taky při ivf zažila jen tu krátkou narkózu při odběru, to je stejné u všech - a ta byla skoro příjemná! A při laparce mám stejné zkušenosti jako ty - bylo mi špatně, škrábalo v krku, motala se mi hlava - prostě trvalo to dýl a byl to větší zákrok. Ještě jsem zažila konizaci čípku, ale to bylo jak při tom ivf, nic hrozného.

xenie: na narkóza fakt není nic hrozného, spíš jen ten pocit, že nevíš, do čeho jdeš. Ale je pravda, že asi je to nakonec ta nejpříjemnější varianta porodu, prostě ti předtím píchnou nějaké léky, a samotné uspávadlo dají do žíly a do pár sekund nevíš o světě, je to strašně rychlé - ale asi to berou jako větší operační zákrok, takže nepříjemné bude už to, že pojedeš na posteli na sál, tam doktoři v pláštích - ale určitě ti to všichni vysvětlí. Předtím se tě ještě anesteziolog bude ptát na tisíc věcí...

holky, jinak dnes jsem byla na kontrole, vše je ok 🙂 a navštívila jsem taky Juliet a pořád je tam a asi ji hned tak nepustí, ale je tam spíš preventivně, akutní to není - ale nic moc, pokoj pro čtyři, bez televize, ach jo...

xenie131
23. kvě 2008

krásné páteční ráno

meleri: to bys stejně podle mě nějak neovlivnila, nemáš si co vyčítat 😉 mě doktor nechal napospas, ten první trimestr, nic mi neřekl, ani se neptal, co dělám za práci žádny rady nic. Já normálně lítala do práce a o všech čertech, jko kdybych těhu nebyla, dokonce sem ray zahradu, což je celkem pěkná zátěž a kluci to zvládli. Takže se nemáš z čeho obvinovat. Chci tím říct, že se to prostě stát mělo a tak se to stalo. Ničí vina to není, netrap se tím. Budete mít krasny mimušenko, na to se zaměř a těš se 😉

fiallinka: taky doufám, že to se mnou nějakej ten doktor tam pak v klidu probere a řekne pro a proti a tak všechno.Přítel mi říkal, že by byl klidnější, kdybych si vybrala tu celkovou narkozu... dělal nějaku dobu v nemocnici ošetřovatele, tak se tam pohyboval a taky s narkozou už svoje zkušenosti mám... každopádně vyhraje ale asi stejně to, co bude nejmín riskantní pro kluky.
gratuluju k úspěšné kontrole

rezinka
23. kvě 2008

xenie to vzdycky potesi, kdyz je po kontrole a vsechno je v poradku - nejenom tebe, ale i nas ostatni, cloveka to tak nejak nabudi 😵 tak to je prima! a ted pujdes az v tom 20 tt, vid? na tu ja jdu prave ted v pondeli, tak jsem zvedava, co vsechno tam budou koumat ... vim jen, ze je to nejaky "vetsi" utz, ale co presne se tam vsechno kontroluje, to nevim.

a co juliet? nevedela jsem, ze se takhle znate, kdyz jsi za ni byla v nemocnici ... jak je na tom? co ji rikaji doktori? a kdy ma vlastne termin ??

daiquiri
23. kvě 2008

Ahoj holky, tak koukám všem se tak nějak daří dobře, jen na xenii už to padá 🙂 Ale já se nedivím, má to za pár, já občas taky začínám propadat panice, jestli to zvládneme, jestli všechno dopadne dobře....Asi takový pocity má každá z nás 🙂

Tak se mi dneska jedna paní doktorka ptala kdy budu rodit, myslela si, že to mám za pár. No jo holt my s dvojčátama máme trochu větší bříška 😀

Rezi, to jdeš na ten velký screening, zase ti tam budou měřit všechno možný, ručičky, nožičky, tep srdíčka,
jestli mají v pořádku orgány atd... Je to podobný jako u toho prvního screeningu. Mně tady jen odhalili zvětšenou ledvinu u toho chlapečka. A to už ti řeknou pohlaví 😀

rezinka
23. kvě 2008

tak tyhle obavy mivam obcas taky. samozrejme jeste porad prevlada naprosta euforie a pocity stesti a teseni se na miminka, ale nekdy to na me taky "padne" a zacnu koumat, jak to vsechno vlastne zvladneme a ze se treba skoro nevyspim a jak to budu zvladat, kdyz bude manzel v praci ... ale to si pak vzdycky reknu, ze to zvladli ostatni, tak to prece zvladneme taky !! hlavni je, aby byli miminka zdrava a to ostatni uz se nejak proste zvladne !

daiq tak to bude asi ten utz nejakou chvilku trvat, vid? no ja se na nej hrozne tesim, uz mam po malych uplny abstak, prece jen 8 tydnu jsem je nevidela, tak se na ne uz zase tesime 😵 hlavne, aby bylo vsechno v poradku, to je to nejdulezitejsi !!

rezinka
23. kvě 2008

daiq a jak ty jsi to mela s fotkou z utz v tom 20 tt ?? ze ji nemas v albiku ? ja si prave ani neumim predstavit, jestli se jeste miminka na ten monitor vejdou cela nebo ted uz ne ?? No a na to, jestli se nam alespon jeden ukaze, jsem teda taky zvedava, radeji si nedelam nadeji, abych pak nebyla zklamana, ale na druhou stranu hrooozne moc doufam, ze se alespon jeden ukazue 😅 ! Jsem strasne moc zvedava 😀

fiallinka
23. kvě 2008

rezi: my se s Juliet známe spíš od vidění (resp. já trošku znám jejího manžela), ale právě přes tuhle diskuzi jsme na to "přišly", že jsme to my - a v nemocnici jsem byla u svého doktora, tak už jsem to spojila s tou návštěvou - termín má až 15.8., tak to si asi ještě dlouho poleží...

a jinak přesně jak říkáš, teď ještě počkám na výsledky krve a pak se hned objednám na velký ultrazvuk, hlavně doufám, že bude všechno pořádku a rozjedu nakupování, teď už něco začínám kupovat, spíše "zamlouvat", ale to by měl být takový přelom...

daiquiri
23. kvě 2008

rezi: z toho mám obavy taky, hlavně máme ještě dva pejsky, tak to musíme nějak skloubit a nikoho neošidit.
My tam byli s manželem cca 45 minut. Fotky máme, ale když se naskenovaly, tak jsou hrozně tmavý a není tam nic vidět. Chystám se je upravit v nějakým prográmku, ale nějak není moc čas. CHystáme se na stěhování, takže balíme, chystáme a nic jinýho není pořádně čas.
Prcky nám vyfotil každý zvlášť a jsou moc hezký. Možná jsou to asi poslední fotky, pak už se tam asi nevejdou 😀

xenie131
23. kvě 2008

ahojky, tak sem se onečně vykopala z pelechu, dala sprchu (mimochodem, závidím všem, co mají sprchovej kout 😅), dala vařit brambory a filé péct do trouby, umyla nádobí a sem nadřená 😀

já nemám strach, jak to s prckama zvládnu, já s na to těším, i když budu třebas padat na hubu, miluju děti a ti naši prcci budou určitě andílci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
já má strach z oho porodu, co a jak a hlavně aby o kluci zvládli, zbytek já přežiju, hlavně aby je to nějak neovlivnilo nebo neohrozilo...na zbytek už se pak těším, budu řádit s kočárem a budu strašnej škrt abych je někomu pučila 😀 😀 😀

kacajam
23. kvě 2008

Ahojky holky. Tak jsem dnes byla na 1.UTZ a objevila se nám tam jen jedna centimetrová žížalka. Takže, pokud se časem neobjeví druhá, tak se s vámi budu muset rozloučit a doufat, že se potkáme na jiné diskusi 😉 Všem držím palečky, ať jsou drobečkové silní a stateční!

xenie131
23. kvě 2008

kacajam: ahojky, to mě mrzí, ale dokud to není storpocentní,dycky tu nějaká šance je, budu na vás myslet

simonac
23. kvě 2008

ahoj holky, právě jsem se prodřímala po obědě, jsem uplně hotová, čekáme na dětskou paní doktorku a pak chci s prckama poprvé vyrazit ven 🙂
jsem úplně hotová

fiallinka
23. kvě 2008

kacajam: jedna je až dost, věř mi, víš, já osobě si myslím, že dvojčata jsou nádhera, ale prožívat to těhotenství je náročné a o strach, a ty si užiješ dvě pohodové těhu s jedním, ale je to i tak nádhera, někdy fakt děkuju za to, že žiju v dnešní době, kdy doktoři už nám umí pomoct...

dai: my máme taky psa, ale já si taky myslím, že to nějak zvládnem. donosit, porodit zdravé děti, a pak už to půjde, určitě!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru