Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

alex001
1. srp 2013

@werinka1 bude lip musíš vydržet 🙂 ono se to srovná a Vojtovkou si nedělej starosti az to půjde tak to půjde držím palce at je bezi lepe 🙂

kacikaci
1. srp 2013

@werinka1 hlavu vzhůru, určitě se to srovná! já teda krmím oba najednou, protože jinak bych se z toho zbláznila a nedělala nic jinýho než je krmila, už takhle mi přijde, že jinou činnost nevykonávám..kojit se snažim v tandemu a pak je dokrmuju taky najednou, oba si je dám na polštář, buď vedle sebe nebo jednoho před sebe, druhýho vedle sebe a jedeme..odříhávat je nechávám postupně, když náhodou dojedí oba zároveň, dám jednoho na bříško, kde si taky odříhnou, a druhého si vezmu do náruče, a pak je vyměním..když dojí jeden, toho si vezmu k sobě na odříhnutí a druhého ještě dokrmuju...chce to zkoušet a vychytat si to, občas si přijdu jako chobotnice, ještě když do toho dcera chce číst knížku, nebo se chce zrovinka mazlit, no musíme vypadat komicky 😀

já teda moc nezvládám nedostatek spánku 😢

werinka1
1. srp 2013

@kacikaci Ty hele, ty seš chobotnice! Já nezvládnu držet jednu na odříhnutí a druhou ještě krmit! 😕 Navíc je musim držet na klídně když je krmim a rukou si přidržuju hlavičku. Na bříšku mi bejt nechtějí. Místo krknutí se začnou kroutit a snaží se přetočit a začnou brečet 😒

maladama
1. srp 2013

@werinka1 trénuj, půjde to!
já taky krmím obě najednou, když byly maličké, zvládala jsem i obě odříhávat najednou (nějako jsem je jednou rukou zvedla a hodila si každou na jedno rameno), teď odříhávám každou zvlášť, ale klidně si jednu hodím napůl na bříško přes stehno, nebo na předloktí na tygra, a druhou mezitím dokrmuju (Tereza obvykle pije pomaleji).
Kojopolštář by nepomohl? Že bys tolik nemusela držet tu hlavičku.

A nevzdávej se naděje, kolem těch dvou měsíců je to fakt nejhorší, už tolik nespí, ale zároveň jsou hodně křehké, bude líp a už brzo!

werinka1
1. srp 2013

@maladama Jelikož jsem se nerozkojila, tak jsem kojo polštář před týdnem prodala 😒 Včera jsem musela (protože začly současně řvát jak hyeny) rozkrmit jednu, odložit jí vedle sebe na takovej polohovací polštář (koupila jsem to na netu, taková elipsa, je to vysypané polystyrenovými kuličkami) a začala jsem krmit druhou. Pak zas tu první a zase odložit....na tom polštáři jsou zabořený mají totiž jakoby bradičku na hrudníčku a to nejde je krmit, špatně by se jim jedlo a polykalo.Nevim na co jinýho je položit. Když je držim na klíně tak jim tu hlavičku pěkně podržim a mají jí lehounce dozadu a pěkně se jim dlabe.
Ty seš taky kouzelnice. Dát si jednu na tygra a ještě jednu dokrmovat, no to už je pro sci-fi. 😅 😕

werinka1
1. srp 2013

Cvičíte taky někdo tu Vojtovku? Nám dr. řekla, že nevidí nijak zásadní problém (dávají hlavičku víc k jedné straně, mají rozestouplé bříšní svalstvo), ale že u nedonošenců je to třeba. Já jí šidim, jednak u toho brečí a to já prostě nedávám a jednak já nevim kdy si na to najít čas 🙄 Před jídlem mi brečí vlastně protože maj hlad, po jídle se zas nesmí a mezitim sem ráda že spí. A budit je kvůli tomu?? No, tak to jsou akorát rozespalý, mžouraj očkama a protahujou se.....

werinka1
1. srp 2013

Se picnu. Chtěla jsem pořídit hračky pro holky, ale ne made in china......tak jsem koupila přes net lamaze....ha ha ha....fisher price....ha ha ha.....najdou se hračky který sakra nejsou made in china!!!! 😠

maladama
1. srp 2013

@werinka1 no když nekojíš, tak to je extra pohoda krmit obě najednou!
Já si je položím buď normálně obě vedle sebe na záda na pohovku nebo na postel, pod hlavičky plínku, druhou pro všechny případy u ruky, případně druhá varianta, to hlavně, když byly menší, na polštář - ale ne jen hlavu, hezky celý trup, od pasu nahoru, právě aby jim nepadaly bradičky. A pak do každý ruky jednu lahvičku a jedem. A když spolupracujou, tak zvládnu obě lahve jednou rukou a druhou rukou hraju na mobilu pasiáns 🙂

Jinak Vojtovku jsme cvičili první měsíc, holky ji preventivně dostaly hned v porodnici, ale místo 4x denně jen dvakrát. Pak to neuroložka zrušila, ale teď nějak nechtěj zvedat hlavičku pořádně, tak buď to do konce srpna doženou, nebo bude zase. Ale doufám, že ne, byl to děs, řvala mi jedna při cvičení, druhá hlady v postýlce, a z třetí strany řval staršák, že se mu nevěnuju. To bylo fakt snad to nejhorší na tom prvním měsíci.

michelle1
1. srp 2013

@werinka1 zkus lehátka. A s těma hračkama je to děs. Moje babička zapřísáhlá antichina došla do hračkárny, že chce hračku nevyrobenou v číně. Prodavač jí prodal zaručený \USA výrobek - hrající klíče. Doma studovala krabici a nebyla to China?! 😀 Tak byla pěkně naštvaná.

Holky to kojení vám závidím, doufám,, že to taky nějak zvládnu. A kde při kojení sedíte? Zvažuju, jestli nekoupit nějaké šikovné křesílko.

jarkalada
1. srp 2013

@werinka1 pokud ti nějak při jídle neblindí, tak je určitě krm najednou. Už asi víš, za jak dlouho se ti budí - naši se budilii pravidelně +/- 5 minut po 2 hodinách, jsem si podle nich mohla řídit hodinky. A měj flašky s mlíkem připravený než začnou řvát.Jinak je to o nervy.
Hotový mlíko by se mělo spotřebovat do dvou hodin, takže i když se vzbudí pak za 15 minut, tak to je furt v pohodě a i pořád teplý 🙂
Kojo polštář sis mohla nechat-položila jsem si je vždycky každýho na jednu stranu, ale musíš určitě i zádíčkama na ten polštář, to si vyzkoušej, jak ho kde kdyžtak ohrnout nebo vypodložit, aby na něm ležely pohodlně. Pak do každý ruky lahvičku a jedéém 😀
Počkala jsem, až i ten druhej dopije a pak je postupně dávala odkrknout. Tumu prvnímu/nebo druhýmu? to je fuk 😀 /nevadilo ležet na tom polštáři a čekat,až na něj přijde řada a přitom by neměl blinkat, když má hlavičku vejš.
Vojtovku jsme cvičili /taky povolený břicho/ 3x denně..a mazec v tý době.
Musela jsem je budit -tzn. ztráta drahocenného času pro mojí nějakou potřebu,jídlo, natož spánek.
Takže to vypadalo tak, že jsem nakrmila(20minut),pak malej většinou blinkal,takže převlíct, chvili pochovat,dát je spát.V tu dobu jsem se ještě snažila něco odstříkávat(aspoň 20min s minimálním výsledkem).Pak jsem si došla na wc, snědla kus čokolády a šla jednoho vzbudit-aby se stihlo odcvičit, než začne za čtvrt hodinky řvát, že má opět hlad...
Takže jsem to pak taky šidila, abysme si mohli dojít aspoň odpoledne na krátkou procházku-abysme stihli další cvičení před krmením.. 😝
Ale vydrž, bude to jen a jen lepší 😉

gyty
1. srp 2013

ahoj holky

bylajsem zarodinou v zahranici a nejakou dobu sem tu nebyla a nestiham docitat!!!!
nez to prelouskam tak sem hodim nase zazitky novinky obavy atd

oba pribiraji chlapecek uz holcicku dohnal a maji na gram stejne v 6tydnech 4580
holcicka se od 6tydnu na naskrasnesmeje a fixuje ocickama jak nas tak predmety
ale chlapecek ani v 9tydnech....
dnes se na me poprve usmal ale stejne si nejsemjista zda ten usmev opravdu patril me nebo byl jen tak....
vubec jej nedokazu zaujmout aby se na me podival.pritom svetlo a tmu rozezna...nevim.
navic holcicka krasne drzi hlavicku taky uz od 6tydne chlapecek krom toho zese stale prohyba do luku hlavicku neudrzi jako by mel misto krcicku snurku...
zato kaka nekokrat denne a holcicka jen 1 za tri ctyri dny a to pouze za pouziti rektalni rourky a po nekolikahodinovem silenem revu a bolestech. vetsinou ma tmave hnedou vodnatou stolici. jen semtam je prolozena tou zlutou jak pani doktorka rika stolicejakoby s michanymi vajicky
oba dva tandemove kojim

jak jste na tom s psychomotorickym vyvojem dvojcatek?
a jak to vidite s tou stolickou? na netu jsou urcite nazory ale nechapu jak by mohla byt stolicka hladova u jednoho a u druheho ne....nerozumim tomu
k dr jdeme az 19. a do 12.ma dovolenou tak se ani nemam kde poradit.... 😉

moc diky za prispevky a ja jdu docitat co se tu mezi tim udalo!!

werinka1
1. srp 2013

@maladama tak tos mě dostala! Ještě hrát hry v mobilu....fakt hustý.
Já fakt nevim jak to nacvičim abych zvládla krmit obě dvě. Když ony sice mají dva měsíce, ale teprv tři kila a vlastně minulý týden se měly narodit, takže jak řekla i doktorka, nemůžem po nich toho tolik chtít. Musim je při krmení kontrolovat jak dýchají, polykají...kdyžtak hned vyndat flaštičku jinak se mi začnou kuckat....ale snad časem najdem nějakej ten systém. Zatim vůbec hlavičky neudrží a jsou prostě takový gumový 🙂
No a s tou Vojtovkou....já fakt nevim. Když budit je kvůli tomu nechci. Jsem ráda, že mi spinkaj a že je jim dobře. Já stejně neodhadnu kdy budou jíst. Když jíst nechtěj, tak prostě nechtěj a pak mi to vrhnou zpátky, takže nastavit nějakej interval moc nejde. Musí si říct samy. Nejhorší je, že se maj vysvlíct do naha a pak ještě pást koníčky. Já než je vysvleču a zase obleču, ty jo, no to abych začla hodinu před krmením. A to je vlastně hodina po krmení a kdy by měly asi tak spát??
Byla ta Vojtovka fakt tolik co platná? myslíte že se to břišní svalstvo prostě nějak nespraví samo?

jarkalada
1. srp 2013

@werinka1 to je ono..já spala v tu dobu asi 2 hodiny denně 😝
A my na to bříško musíme cvičit i teď. Po roce, jak začli chodit, jsme přestali, že prý dobrý a upraví se to věkem. V roce a půl jsme zas začli, ale jiný cvičení, a hlavně kvůli tomu břichu

werinka1
1. srp 2013

@jarkalada No mam hrůzu z toho až pojedem na kontrolu - 8.8. 😝 Co jim budu vykládat až se zeptaj kolikrát denně cvičíme apod. Moc si mi nepotěšila. Docela by mě zajímalo čim to, že mají ty rozestouplé svaly. Jenom tim že jsou nedonošený? Taky si obě pořád lehaj na pravou stranu a mají pěkně slehlý kedlubničky 😒

jarkalada
1. srp 2013

@werinka1 no takhle... povolený břicho má snad většina dětí, ale cvičí se to preventivně jen u těch nedonošenejch.. 😎
Moje tříletá neteř má to bříško horší než naše malá a nikdo to neřeší...
Ale nevím, bála jsem se necvičit, protože nechci něco zanedbat. Zas nám ale nikdo neřekne, jestli by se to časem spravilo i bez toho, to nikdo neví 😒

werinka1
1. srp 2013

@jarkalada Tak já samozřejmě taky nic zanedbat nechci, nejsem ani líná, jen prostě nezvládam když pláčou ☹

jarkalada
1. srp 2013

@werinka1 já zprvu brečela s nima 😉 to se samozřejmě nemá, ale jak se tomu člověk ubrání

maladama
1. srp 2013

@werinka1 mě nedošlo, že jsou tak maličký... v tom případě, zkus měkký polštář, ideálně kdybys měla péřový, aby se ti do něj dobře zabořily a zastabilizovaly polohu. Pak se můžeš ty soustředit na držení lahviček a kontrolování, jestli dýchají a nedusí se. Nebo mě ještě napadlo, jestli máš tu novorozeneckou hlavovou vložku do autosedačky, jak je třeba v Cybex autosedačkách, tak jim hlavičky zastabilizovat tím.

Jak moc je v tomhle počasí oblíkáš? Naše holky jsou akorát v body a ponožkách, to zas až tak moc svlíkání není... právě teď mi to přijde ještě docela v pohodě, v zimě bude hůř.
Budit asi budeš muset, a je možný, že se koťata cvičením probudí a vyhladoví, je to zase trochu něco jinýho, než když je jen vzbudíš a nacpeš flašku ještě polospícím...

Jinak řev u Vojtovky je nepříjemnej, ale říkala mi kamarádka - zdravotní sestra na dětské klinice, že jak pacientům, tak její vlastní dceři pomáhalo, když se na ně hodně smála při tom cvičení a zpívala jim, že u vlastní dcery hodně pozorovala, jak si to časem zafixovala jako "příjemnou chvilku". Ale zabrat to nemusí, jen nápad.

werinka1
1. srp 2013

@jarkalada Já pořád řikam, tak dneska jsme necvičily, ale zejtra budem určitě......no a takhle to řikam pořád a občas zacvičim, ale jak začnou brečet tak to vlastně odfláknu 😒

Máte někdo easywalker? ty korbičky nemaj žádný stínítka že jo? dneska jsem s holkama vyjela vlastně podruhé a pěkně blbě svítilo sluníčko do očí takže jsem přehazovala plenu.

werinka1
1. srp 2013

@maladama Cybex máme. Ono by to možná šlo nějak vymyslet i s těma polohovacíma podložkama co jsem koupila. Když je podložim. Tak dneska jsem to začla dělat tak, že nakrmim jednu, ta druhá se většinou rozkoukává a začíná pobrekávat, rychle zkusim odříhnout, když ne, tak dam na bříško a krmim druhou. Už nedokrmuju jako pako, protože to co jsem si myslela, že je hlad, tak nebyl 😒
Oblečený jsem je měla teď jen v bodýčkach což moc práce na vysvlečení nedá, ale spíš jim dávam ještě dupajdy. bodyčka když byly ty velký hice. Jsem pořád dost neohrabaná, takže mi to vysvlíkání a oblíkání trvá. Snad získam brzo cvik.

jarkalada
1. srp 2013

@maladama jj, taky jsem jim při cvičení občas zpívala, ale většinou jsem je nepřekřičela 😝 😀

werinka1
2. srp 2013

Jak uspat děti po jídle. Za cennou informaci platím zlatem 😀 😀 😀

maladama
2. srp 2013

@werinka1 šátek/nosítko jsi zkoušela? mě holky v něm usínají do pěti minut.

anitta
2. srp 2013

Ahojky holky tak dnesni ko hedna holcicka 1630g a druha 1490g takze pry super ostatni taky vse ok . Jen se mi zkracuje cipek dnes mel 29mm tak pry se snazit odpocivat s vydrzet jeste aspon 4 tydny ! Tak snad vydrzime.

werinka1
2. srp 2013

@maladama A nosíš je po jedné?O něčem takovém jsem vůbec neuvažovala ani nepátrala.... 😕

werinka1
2. srp 2013

@anitta Držte se. Krásné váhy! 🙂

werinka1
2. srp 2013

@maladama v 11 jsem nakrmila a od té doby jenom chodim a šššššš, pouštim kolotoč a strkam dudlíka do pusy. Vždy když už to vypadá, že zaberou, tak najednou voči jak brambory a zase dokola 😠 Jedna by mi spala, ale druhá jí křikem probudí 😠

maladama
2. srp 2013

@werinka1 beru tu, co dělá větší bugr, většinou jedna by spát chtěla a druhá dělá problém, tak ta jde do šátku. a druhou když tak vozím v koši a ššám na ni.

ale jsou dny, kdy samozřejmě nezabere ani jedna a pak přehazuju v šátku obě. Na dvojúvaz v kapse už jsou moc velké a ten pro větší děti, na bok, neumím.

pehu
2. srp 2013

Dobrý den holky, ráda bych se k Vám přidala 🙂. Jsem ve 14tt a čekáme asi holčičky. Chtěla jsem se zeptat, jak jste dosáhly vyšších týdnů těhu. Jako v prvním těhu zase špiním a mám jen ležet. Bohužel v prvním těhu jsem rodila ve 25tt, takže máme obrovský strach.

dexin
2. srp 2013

@pehu ahoj! Přestaň mít strach, tím nepomůžeš sobě ani holčičkám. Věř, že všechno bude, jak má být! Držím ti pěsti! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru