Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zunem
6. lis 2013

Tak se k Vám připojuji s očekávám dvojčátek 🙂 včera první ultrazvuk v 7. týdnu, obrovké překvápení, tatínek nemluví ještě šokem teď. :o)))

werinka1
6. lis 2013

@koksi
@mattas Já za sebe musím teda říct, že se na fotky z nemocnice vůbec nekoukám. Fotil jen taťka, já mám taky mobil na prd a foťák jsem pořizovala teprv nedávno. Já u těch fotek akorát bulela, když se viděla jak byly holky malinkatý a takový kostřičky potažený kůžičkou....nevzpomínam na nemocniční období ráda a nechci si to ani moc připomínat fotkama. Ráda si prohlížim fotky když už jsme měli holky doma, ale neni jich teda moc. Nejsme ani jeden moc fotící. 😒

werinka1
6. lis 2013

@mattas A jak se daří holčičkam??? My jsme byly dnes na prevenaru a taky jsme se vážily. Máme "už" 5800g ( v necelých 6 měsících). 🙂

werinka1
6. lis 2013

@zunem Vítam tě a blahopřeju. Odpočívej a nabírej síly 😀 Co se týče tvé otázky k porodnému atd....tak porodné je bezmála 20tis. (ale musíte mít vcelku hodně nízké příjmy, myslím, že 18tis. oba dohromady na měsíc), mateřská je 36 týdnů (oproti jednočecímu, tam je to jen 28 týdnů) a rodičák je bohužel stejný ať máš jedno nebo 10 dětí najednou 😒 😠

zunem
6. lis 2013

Už jsem koukala, akorát ta mateřská i když je to o dvě měsíce dýl, tak pokud půjde tak raději do práce, bohužel o se to pak sníží.. takže v práci si vydělám asi víc než 70% na mateřskou. :o))

kacikaci
6. lis 2013

ahojky, tak dneska jsme byli s klukama na čtyřměsíční prohlídce a za měsíc přibrali 900g , mají teď Miky 8090 g a 67cm a Maty 7690 g a 65cm 😀 za chvilku je neunesu..a jinak musím už sestavit sporťák, protože v korbičkách už jsou chudáci úplně jako sardinky, docela mě to štve takhle na zimu..

werinka1
6. lis 2013

@kacikaci Neuvěřitelný!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😕 😕 😕 Já spíš řešim to, že mi v kočárku nechtěj tolik spát a jelikož z korbiček nic nevidí, tak jezdíme se řevem 😒

kacikaci
6. lis 2013

@werinka1 hele dala bych je do sporťáku, měla jsem to s dcerou to samý, nechtěla tam být, vůbec nespala, ale jakmile jsme ji dali do sporťáku, byla spokojená 😉

werinka1
6. lis 2013

@kacikaci Už sem si říkala, že to budu muset udělat, ale zas nevim, jestli z lehu neuvidí to samý prd co z korbiček....a navíc mě odradila kamarádka, prej v korbičkach jsou v zimě pěkně chráněný před chladem 😒 Tak nevim.....

kacikaci
6. lis 2013

@werinka1 tak určitě jsou v korbičkách ve větším teple, ale když budeš mít kvalitní fusaky, tak snad budou ok i ve sport. já dávala dceru do lehu a když chtěla víc koukat, tak do pololehu, ne na dlouho, ale zabralo to

mattas
6. lis 2013

@werinka1 to jsou už nádherný váhy 😵 .... nám se daří dobře, odstříkám už množství mlíka jako pro dvoje dvojčata a ode dneška už můžem 1x denně zkoušet přikládat a kojit. Bohužel s mými plochými a vpáčenými bradavkami to není moc slavný, ale holky se snaží. Poradím se s laktační, zda nejít do kloboučku. Dnes neustále houkala Sára se saturací, ale na oplátku mi udělala radost, že za den přibrala 45g ....

měli jste všechny očkování posunutý nebo jste očkovali jako donošenci? O zážitkách zporodnice mi ani nemluv .-(, co sestra to jiný názor a jiné nároky, nikdy se nezavděčíš a když děláš podle jedný sestry jak ona si to představuje, tak následný den tě za to jiná sestra seřve 😖 ... těším se až půjdem dom, i když to asi bude pak očistec 😅

werinka1
6. lis 2013

@mattas Kráný přírůstek 🙂 Taky jsem vždycky měla ohromnou radost když holky přibraly. Super že máš mlíčko, já neměla ☹ Strašně mě to trápilo, snažila jsem se odstříkávat co to šlo, přikládat holky....a prd 😠 Klobouček určitě zkus. Co jsem tak kolem slyšela, hodně holkam to pomohlo.
Očkování byl trošku boj s naší dětskou. Ta by očkovala jak vzteklá, ale mě se do toho nechtělo. Nakonec, že se spojí s primářkou z oddělení, kde se holky narodily a ta řekla, že neočkovat dřív jak v 5 kg! A ne klasická Hexa, ale infanrix hib - šetrnější vakcína, jsou tam 4 nemoce ( obrna a teď nevim zda žloutenka nebo co je to druhý se doočkovává nějak déle). Dále jsme se nakonec po dlouhém váhání rozmysleli dát prevenar (máme zcela zdarma, všechny děti pod 1500g porodní hmotnost). Akorát dnes jsme byli na první dávce prevenaru. Před 14 dny ten infanrix, naštěstí bez reakce a dneska zatím snad taky dobrý (ťuk ťuk ťuk). Akorát Klárka se před chvílí vzbudila zničeho nic ze spánku s ukrutným pláčem a teď ne a ne usnout.

maladama
6. lis 2013

@mattas holky byly extrémně stabilní nedonošenky, porodní váhy 2280g a 2400g, narozené 34+3, a stejně jsme měli v propouštěcí zprávě, že očkovat ve 3 měsících KORIGOVANÉHO věku, a teprve po souhlasu neuroložky. Takže u nás to vyšlo 4,5 měsíce po narození - to už měly poctivých 6 kilo 🙂

kojení závidím, taky jsem z těch, co mlíko neměly. kdybych byla kráva, tak mě zastřelí, ale jako homo sapiens sapiens jsem ani nebyla vyřazena z chovného programu 🙂

mattas
6. lis 2013

@werinka1 to je super, že to snášejí dobře
no já měla na začátku taky boj o mlíko a nebýt laktačních zde v Podolí a mojí vůle, že to tuhé mlezivo prostě po kapkách z prsou vytlačím, tak mlíko nemám.... je fajn že trvali na ze začátku na ručním odstříkáváním
@maladama však já jsem byla připrravena, nelámat to urputně přes koleno a kdyby to nešlo s klidným svědomím přejdu na umělý.... hlavně že holky jsou a budou v pohodě a spokojený s plným bříškem 😵 ... jinak nádherný váhy jste měli 😝

werinka1
6. lis 2013

@mattas Jo k těm sestram...přesně jak píšeš. Co sestra to jinej názor, jiný požadavky jak co dělat. Někdy jsme si připadaly jak u blbejch. Mě radily 3 laktační, já jsem se snažila rozjet mlíko měsíc a půl. Stále jsem odstříkávala 20ml. Když se to po ani po měsíci a půl nerozjelo, po příchodu domů jsem to vzdala. Nebyl čas sedět u odstříkávačky hodinu a po hodině mít 20ml když každá pila 80ml 😒

werinka1
6. lis 2013

Co se týká očkování. Stále jsem byla na vážkách jestli dát prevenar krom povinného. Přečetla jsem si pár věcí k tomu očkování a nejsem z toho nadšená teda. Nakonec jsem se nechala ukecat od doktorky. Akorát teď váhám....očkujem infanrix hib po měsíci a do toho vždy po měsíci prevenar, takže to vychází 6x po 14 dnech. Nevím jestli to neni moc velkej nápor. Zatím máme jednou infanrix a jednou prevenar. Jak jste očkování vy???

mattas
7. lis 2013

@werinka1 tak to je pochopitelné, to jsi statečná tak dlouho vydržet boj, to bych nedala.....a to mi řekni, to po měsíci a půl už baštili každá 80ml? 😨 😨 tak to moje prsa nedají 😀
já plánuju naočkovat jen povinný a další nepovinný podle situace jak na tom holky budou,ale asi nechci v době kdy bude tolik jiných injekcí.....

andama
7. lis 2013

Zdravím holky, můžu se přidat? Já už mám teda kluky skoro 7 měsíční, ale tak to snad neva 🙂

werinka1
7. lis 2013

@mattas Když jsme šly domů, 1.7., tak to bylo po zhruba měsíci a půl, tak to bylo myslím 50-60ml, ale už krátce nato začly 80ml.
Naše doktorka je do očkování celá hrrrr. A prej bychom ten prevenar už po 1.roce neměli zadarmo. Navíc je teď období kdy to řádí, tak to chce naočkovat co nejdřív. Ale taky jsem z toho nesvá. 😒

werinka1
7. lis 2013

@andama Ahoj, vítám tě mezi námi 🙂 Klučíci jsou donošení? Kolik máte kg?

andama
8. lis 2013

@werinka1 kluci se narodili v 35. týdnu, přesně teď nevím. Teď už jsou to velcí kluci, David má 8,22kg a Martin má 9,07 kg. 😀

werinka1
8. lis 2013

@andama Fííííha!!!!! Kam se na vás hrabem s našimi sotva šesti kily! 😝

andama
8. lis 2013

@werinka1 no oni totiž do toho 35. týdne kluci rostli jako kdyby tam žádnyho bráchu neměli. Jsou to obříci no 🙂

zunem
8. lis 2013

Ženy mám dilema. Cvičím pilates, od gyndoložky mám doporučeno se šetřit, zakázala sex do 10. tt. Ale při dotazu na pilates řekla, že pokud nebudu cvičit nevhodné cviky tak můžu. Cvičily jsme s dvojčatama nebo se fakt úplně šetřili. Nevím co je horší varianta jestli jen ležet a nebo zkusit cvičit?

kacikaci
8. lis 2013

@zunem já osobně jsem necvičila a v podstatě nic nedělala, bylo mi do 17.tt hrozně zle, denně jsem zvracela, takže ani nebyla chuť něco dělat a potom už jsem tak rychle rostla, že to ani nešlo, poslední měsíc jsem ušla pár metrů a byla úplně vyřízená, opravdu jsem hoooodně odpočívala..a možná i díky tomu se kluci narodili 6 dní před termínem porodu!

werinka1
8. lis 2013

@zunem
@kacikaci Tak já jsem odpočívala taky, prakticky jsem těhu proležela a holky šly v 31 tt, tak nevím.....ale stejně jako @kacikaci jsem do 12 tt bylo totál hotová, myslela jsem, že umřu 😝 Zmohla jsem se max.dojít na wc a už cesta zpátky byla maximálně vysilující. Pak jsem měla kvůli nízko položené placentě zákaz čehokoliv. Takže nevím jak s cvičením, ale pokud se člověk na to cítí a nebrání tomu žádné zdravotní důvody, tak asi proč ne.

zunem
8. lis 2013

Mě špatně nebývá, místo toho bohužel skoro nespím :D Tak ještě počkám do další kontroly a uvidíme.

maladama
8. lis 2013

@zunem no ona je otázka, co jsou to nevhodné cviky... v rizikovém těhotenství (a dvojčata jsou prostě riziková per se) jsou omezení na pohybovou aktivitu ostřejší, než u nerizikového fyziologického těhotenství. Takže žádné skákání (ale to ani v tom fyziologickém), prudké pohyby, a vynechala bych i posilování a protahování břišních svalů. Akorát nevím, jestli ti z toho pilates něco pak zůstane 🙂

Já jsem teda taky nedělala nic - nejdřív jsem se jen ploužila, nemohla jsem moc jíst a co jsem snědla, stejně dost často skončilo v záchodě - takže jsem byla vyčerpaná z hladu. Pak asi dva týdny to bylo OK (cca od 16tt do 18tt), pak se začal zkracovat čípek a to bylo jasné, že se musím hodně šetřit. A pak se mi začla rozjíždět stydká spona, že jsem málem brečela bolestí při každým kroku. O nemožnosti se pořádně nadechnout, protože mi dvojčata utlačovala plíce, ani nemluvě.
Já nemám holt na dvojčata postavu, jedno tlačilo dole a druhé nahoře, ono při 160cm je ten prostor mezi stydkou kostí a plícema dělanej na jedno, ne na dvě děti. Holky, co maj 180cm, jsou na tom výrazně líp.

andama
8. lis 2013

@zunem tak ja taky necvicila, i kdyz jak se to veme. Kdyz jsem zjistila ze cekame kluky, byl nasi male rok a trictvrte take cvikum s malou jsem se ubranila tezko ;)

werinka1
11. lis 2013

@mattas Ahoj, co kočičky? Jak se jim daří a jak přibírají??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru