Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

michelle1
23. lis 2013

My dnes máme teda hektický večer, oba mrčí a ječí a prdí....moje nervy! A sotva jeden usíná, druhý ho vzbudí. 😠

dexin
23. lis 2013

@werinka1 no výrobce hexy umožňuje očkovat jen 2 dávky a přeočkování, na místo těch třech, akorát se to neočkuje, protože předpisy počítají se třemi dávkami. Ale já do kluků nechci nic cpát zbytečně, takže jsem se s doktorkou domluvila tak a ona nic nenamítá, akorát to lze podle ní až od 6 měsíců, ale to jsem stejně chtěla počkat.

werinka1
23. lis 2013

@dexin Aha. My máme stejně teda infanrix hib, ale třeba to šlo taky. Netušila jsem to. Už máme 2 dávky, takže pozdě 😒 Kdybychom neměly už jednu dávku prevenaru tak bych se na to nejradši vykašlala.

werinka1
23. lis 2013

@prostenika85 Ono vám ani nic jiného nezbyde než to nějak zvládnout 😀 😀 😀

jarkalada
23. lis 2013

@prostenika85 já bych naopak netu využila k tomu, abys našla skupinku holek s podobným termínem dvojčat-abyste se mohly navzájem podporovat.
Jenže z vlastní zkušenosti varuju, že z toho vzniká dosti závilost 😎 😀

gyty
24. lis 2013

@dexin
uz mi o ni vcera rikala kamaradka. pry je super. zatim jsem o ni neuvazovala...
maly chce spat na boku na zadech proste rve. ale zase kdyz jena boku tak se snadno prekuli na brisko a to rve znova!
dnesni noc zase stala za to. budil se presne po 40 minutach. poprve jsem se rozhodla ho neuklidnovat prsem. ale dudlikem houpanim v naruci atd atd atd.
podarilo se ale vzdy to zabralo aspon pul hodiny. parkrat jsem zkousela i nechat ho vyrvat. kojila jsem za noc stejne trikrat.
malou ani jednou ta spi jak kdyz ji do vody hodis...
dneska jsem asi za tech pul roku uplne nejznicenejsi co jsem byla.
vzdycky jsem ho prilozila k prsu on se prisal ale nepil a usnul - zalezitost na par minutek.

holky uz nemuzu!
mrnousci spinkaj v kocarku. jdu uvarit obed...

werinka1
24. lis 2013

@gyty U nás se to spinkání taky začíná komplikovat, ale oproti tomu co píšeš zatim procházka růžovým sadem. Už asi týden začly dělat to, že kolem osmý jsou unavený, usnou u flašky, dam do postýlky a do hoďky vzhůru. Někdy je vzbudí krkanec, ale i když krknou, stejně se vzbudí. Někdy vypadaj odpočatě a chtěj si zas hrát jako kdyby nebyla noc a někdy je na nich vidět, že unavený jsou, ale prostě ne a ne jít spát. Klárku teď většinou řvoucí udyndam na rukou, Justýnku uhoupem v lehátku. Ta je ještě vcelku ok, spinká líp, spíš jí budí Klára. Ta se i přes noc začíná budit. Dneska s pláčem. Ale zřejmě na ní něco leze. Rýma jí neteče, ale má takový skleněný očička. Tak možná zejtra raději pomaženem k dr.

werinka1
24. lis 2013

Holky kdy dětičky pochopily že mrkvička se má spapat a ne vystrčit jazýčkem ven?? Dnes 3 den kdy jsme začaly a stále to plivou 😒

andama
24. lis 2013

@werinka1 moji kluci pomerne brzo, tak ten treti den, ale ja jim k tomu pridala bramboru. S malou se mi stalo uplne to stejny, samotnou mrkev nechtela ale jak to bylo dohromady tak v pohode.....

werinka1
24. lis 2013

@andama Mě dr právě řekla, že nejdřív mrkvičku, brokolici, dýni, pak přidat brambor a vždy za dva dny nový druh, abychom kdyžtak věděli na co je alergie kdyby náhodou. Přijde mi, že nějak netuší, co s tim....jako kdyby netušily že to maj polknout. 😒

andama
25. lis 2013

@werinka1 tak to mě říkala taky, ale když to samotný nechtěj tak co že ;) jako ono to chce vydržet, oni fakt že začátku moc neví co s tím, Anička byla úplně to stejný jak popisuješ. Tak já jsem pak zkusila sladký - jablko, banan, hrušku, kaši. Dr. říkala že se to nemá, ale ona nic jinýho nechtěla, a až se to naučila na tom sladkym tak jsem nasadila zpátky zeleninu. Jako, ne všecko jsem dělala jak říkala dr. Chce to trochu i srdíčkem 🙂

werinka1
25. lis 2013

@andama Tak já zkusím mrkev ještě dnes a když to pořád budou plivat, vyzkoušim třeba dýni. Nebo brokolici. A když ani to ne, tak jak píšeš, přidam bramboru. No uvidíme............

Jinak u nás dnešní noc zajímavá. včera spaly přes den 2 hoďky přes poledne a pak usnuly od půl čtvrtý do šesti. V devět jsem jim dala jíst a do postele. Po 20 minutach byly vzhůru a ještě v půl druhý tu řvaly jak na lesy a nehodlaly vůbec spát. Justýna se nakonec uřvala a Kláru sme uhoupaly. Začíná to bejt zajímavý. Takže dneska sme spaly do devíti. Kolem půl druhý mam v plánu jet ven, necham je na cca 2 hodiny schrupnout a toť vše z jejich denního spánku. Předpokládam, že pak kolem sedmé budou unavený a schopný zalehnout na celou noc.

andama
25. lis 2013

@werinka1 no a nebo tak, treba Marta tu mrkev uplne nesnasi a dokonce se mu z ni navaluje na blinkani. Ale jen z te kupovane. Kdyz ji doma uvarim, tak s tim nema problem. Ono je to tezky, kazdy dite je proste jiny a chutnaj mu jiny veci :D

Jinak ten spanek ti teda vubec nezavidim. Kluci moc pres den nespi, ale oni mi zase proste spi cca od 20:00 do 5:30. Takze ja nemam moc co poradit :/

gyty
25. lis 2013

@werinka1 akolik je mimcum?
my mame za par dni 6 mesicu

me nejdriv mala nevedela co s prikrmy vubec je nechtela jedno co to bylo. zato malej to jed pomalu i s lzickou! ale ted se to obratilo. a malej chce jen prso a jidlo ho rozciluje hned zacne brecet . a na druhou stranu mala hezky otevira pusinku kdyz vidi lzicku.
jinak vareny nechtel ani prvni syn ani jedno z dvojcat. varim mixuju a pak to vyhodim . sem hotova a vsude hroznej bordel! ale kupovany po tom by se utloukli!
chce to vydrzet a zkouset. nase mala tak prez tejden to plivala cely ven. a ted je to opacne. tak sama nevim co s tim nasim klucinou....kdyz nejdriv chtel moc a ted nechce vubec!

jarkalada
25. lis 2013

@werinka1 zkus jim do toho příkrmu cmrndnout trochu um/mm - aby v tom cítily trochu známou chuť 😉

werinka1
25. lis 2013

@jarkalada
@gyty Tak dnes zase nic ☹ Koukaj na mě jako když jsem spadla z višně, že do nich cpu takovej blevajz. No a to Um jim tam dávám 😒
Nám bylo 6 měs. 19.11.
Ani se nesnaží to nějak "ochutnat". Jen to hned vystrčí ven. Asi zkusim holt něco jinýho než mrkev, případně s tou bramborou. Kupovaný jim vážně dávat nechci.

gyty
26. lis 2013

@werinka1
no tak to je jako u nas snazila jsem se asi tri tydny a pak zkusila kupovane a to bastili vsechny tri deti v podstate hned. i kdyz sem to dyl zkousela prokladat mymi kulinarskymi pokusy - neuspela jsem. muj nejstarsi snad az po 3 mesicich zacal jist i jidlo co jsem pracne navarila a umixovala!
nevim co do toho davaji ze jim to tak chutna...

gyty
29. lis 2013

holky zacinam opravdu kolabovat. uz nevim co dal. zkousim tri dny maleho proste nechat vyrvat. v noci se stale budi kazdou hodinu a place a place a place. prvni noc jsem ho kojila za noc 2x. malou ani jednou ta se nevzbudila. ale stejne se kazdou hodinu budil. v pul druhe rano jsem se rozhodla ze je napapany prebaleny a tak zbyva uz jen usnout. a prali jsme se az do peti do rana!!!
vriskal a pak 5min klid a pak zase vriskal a zase 10 min klid a pak zase jekot a dve minuty klid. horor. v pet rano kdyz prestal zase na par minut vriskat jsem ho vzala do naruci a po 5ti minutach houpani zabral. asi do 7. sem zoufala.
druha noc probehla o neco lepe. usnul asi po 45min vriskani. ale zato se za hodinu probudil znova a cele se to opakovalo. do toho se mi zacala budit i mala. a to trikrat za noc.
jak zacalo snezit a mrznout nechci je nechavat spat v kocarku tak dlouho a tak sem si rekla ze je zkusim prez den uspat doma a ne v kocarku. ale uz od pondelka v podstate prez den nespi. max hodinu kazdy. vcera mala spala jen 20 min. proste doma ji to prez den nejde . malej usnul na hodinu apul . ale byl to u obou nadlidsky boj.

UZ NEVIM JAK DAL! a nevim jak dlouho to fyzicky vydrzim.

maladama
29. lis 2013

@gyty zkoušela jsi vysavač? to dělám já, když fakt nechtěj zabrat. Normálně jim ho nechám puštěný u postýlky, klidně deset-patnáct minut, a ony hluboce zaspí...

maladama
29. lis 2013

@werinka1 to se poddá... my bojovali několik týdnů, než teda holky začaly jíst normálně. Ze začátku dostávaly kupovaný, ono když jim sklenička 125g vydržela oběma na dva dny, tak se mi fakt vařit nechtělo, to bych ani nerozmixovala 🙂
a jsou děsný konzervy, kaši teda začly jíst dobře během týdne, ale ovoce už válčíme taky asi tři týdny, aby jedly. Se "těším" na jogurt, že to zas bude boj.

Jo a experimentuj s teplotou - některé děti radši vlažné, jiné skoro horké (to jsou třeba moje - když je to moc studené, tak to prostě nežerou - a "moc studené" je míň než 30C 🙂)

werinka1
29. lis 2013

@gyty My byly na rehabilitaci. Pořád máme chovat, zvedat nožičky k bříšku, ručičky dávat podél telíčka. Prý nemůžem jít dál, dokud tohle holky nezvládnou. Donošený děti tohle prý dělají automaticky. Dostali jsme se i k neklidnému spánku. Ke špatnému usínání. Nabídla nám "odblokování" technikou one brain. Neznám to ani jsem o tom neslyšela, ale dělá to jedna sestřička a ta naše rehabka to chválila. Mluvili jsme o mém těhotenství, porodu, o tom, že se holky narodily tak překotně a Justýnka byla resuscitována. Všechno se to na ně přeneslo a navíc údajně i já na ně přenáším ten všechen stres kterej kolem vznikl. Prej to strašně vnímají. Asi to zkusíme, za to nic (skoro) nedáme. Zkus si třeba o tom něco najít na netu, já až budu mít čas, tak na to taky trochu víc mrknu.

dexin
29. lis 2013

@werinka1 to je jasnem, že děti cítí stres z rodičů, pak jsou z toho taky ve stresu nebo onemocní, určitě tu metodu zkuste.
@gyty ty si to teda vyžíráš a to ti pláče i v náručí? nebo ho necháváš v postýlce? nechceš si ho vzít do postele k sobě, aby tě cítil?

gyty
29. lis 2013

@dexin on place v postylce u nas v posteli i v naruci. je to srdceryvnej narek, musim ho nejdriv v naruci uklidnit a pak uspat na prsu. je to takovy kolotoc. dve noci po sobe zkousim uklidnovat v postylce a kdyz to nejde necham brecet. jak sem popisovala rano....

ale uz me taky napadlo co psala werinka....kouknu na net na ten one brain metod.

jinak se trochu desim...za tyden jdem na kontrolu kvuli vojtovce. a ja tendhle mesiccvicila jen prvni tyden pak sem to vzdala. v podstate tyhle sileny noci trvaji mesic a kousek. a ja od posledni kontroly cvicila jen tyden., ted mam jeste jeden a musim rict ze se malej dost zhorsil co necvicime. sice se porad zveda na rucickach ale jen na chvilku a pak povoli do uplneho lehu a rucky da podel telicka zato mala se zveda na 4. ale ja to proste nezvladam fakt sem uplne hotova. jedna vec je buzeni na kojeni po trech hodinach a jedna vec je hodinu a pul dlouhe ukladani ke spanku na nejakych 40 minut.
silim vazne.
nevim co nam na rehabku reknou.

dexin
29. lis 2013

@gyty věřím tomu, že miminko pláče vždy z nějakého důvodu a je mi jasné, že matka zkusí všechno. ale když to "všechno" selže, šla bych po alternativním. co třeba ta houpaví síť? My už máme dvě, druhá visí nad naší manželskou postelí. No a pak byvh zkusila nějakou terapii: reiki, kineziologii, one brain, konstelace apod

maladama
29. lis 2013

@gyty teď nevím, jestli jsi to už nepsala, ale Karpa jsi zkoušela? Na spoustu dětí funguje jako zázrak...
shrnutí je tady: http://i-vet.blog.cz/0810/nejstastnejsi-miminko... , pokud neznáš.

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
werinka1
30. lis 2013

Holky sem nasraná páč fusaky EW do korbiček EW jaksi nejdou narvat!!!!! Bych je nejradši vyhodila do nejbližší popelnice kdyby nebyly tak drahý (ač jsem je kupovala z druhé ruky) a kdybych měla nějaký lepší který tam pasujou. 😠 😠 😠

kacikaci
30. lis 2013

@werinka1 my jsme už ve sporťáku..kluci se vešli tip ťop do korbiček s fusaky emitex do autosedačky, teď máme už zimní teploučké ale ve sporťáku a je to ok..kluci mají alespoň dost místa..

werinka1
30. lis 2013

@kacikaci My se ještě do korbiček vejdem v poho, holky maj něco přes 6 kg, ale dala jsem jim tam právě místo těch emitexových z autosedaček už ty zimní Ew a bohužel to tam jde narvat děsně blbě a jakoby to nejde nahoře stáhnout, protože jim to musim dost ohrnovat a fouká jim tam. Takže měly dneska docela studený nožičky 😒 Uvažuju že je prodam, nebo necham do sporťáku a koupim jim lodger bunker, ale nevim zda si pomůžu ☹ V reálu jsem ho viděla zrovna minulý týden, jen krátkodobě když projížděl pán s chlapečkem kolem a měl ho taky ve sporťáku. Je strašně krásnej, ale netušim, zda bych ho tam taky narvala. 😨

kacikaci
30. lis 2013

@werinka1 to netuším, jedině to někde vyzkoušet, zajet i s kočárekm někam do obchodu třeba, abys věděla, zda to má smysl

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru