Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

werinka1
30. lis 2013

@kacikaci U nás dost nereálné. Tady ho nemaj a nikam nejezdíme. S holkama máme stejně pořád doporučeno vyhýbat se obchoďákům apod. Teď jsem se mrkla na net a je tam napsáno, že je to fusak do sportovního kočárku. Nijak jsem to dřív nestudovala ☹ Ach jooooo.

koksi
2. pro 2013

Holky prosím, která máte EW nemohly byste mi nafotit montáž sportovní korbičky? nebo nevíte dá se na to podívat někde na netu? my kupovali kočárek už ježděný a manuál k tomu paní už neměla. Můj je teď na týden pryč a když jsem dnes holky dávala do hlub.korbiček tak jsem se tak vztekla že prostě už to ten týden asi nevydržím je tam dávat, jsou už v tom opravdu jak sardinky tak že bych si to sama vyměnila..snad to svedu 😀 ale radši bych právě měla k ruce manuál 😎 díky díky..

Jinak aktuální míry v 10měs. Amálka 7800g a Noemka 8300g takže docela to jde.. Noe si drží 0,5kg náskok už od porodu a jde to cítit 😀 když chovám ji a pak si dám Amálku...ta je proti ní jak peříčko 😀

kacikaci
2. pro 2013

manuál nemám a taky jsme to zvládli i bez něj, je to docela dobře udělané, že na to přijdeš ale určitě na netu nějaký návod bude, zkus mrknout na youtube, nebo alespoň najdeš fotky, jak kočár vypadá
my jsme ve sporťáku už 14 dní a nemůžu si to vynachválit, je mnohem lehčí bez těch korbiček a líp se s ním jezdí..a kluci jsou tam moc spokojení, jak mají dost místa...

werinka1
2. pro 2013

@koksi My ho máme nový, ale zatím jsme v korbičkach, takže nevím, ale můžu se podívat po nějakém manuálu, zda není v krabici....nevim jestli by tě to ale pomohlo, možná něco najdeš spíš na tom youtube. Každopádně kdybys chtěla, mrknu po něm, snad tam někde bude zarochanej.

werinka1
2. pro 2013

Holky zdá se mi, že Justýnka má rýmu, sice jí neteče z nosánku, ale má docela suchý soplány a trochu to v ní zachrčí. ve středu máme jít zase na očko - prevenar, myslíte že je to ok nebo lépe odložit??? Já bych to raději odložila, ale už slyšim naší dr............ 😒

koksi
2. pro 2013

@kacikaci a proč jsi je dávala tak brzy do sporťáku? se divám že jsou ještě malincí 🙂 no já to právě oddalovala co jsem mohla. Je fakt že ještě před 14dny než dostaly zimní bundy se tam vlezly krásně, Ale teď co mají bundy tak jsou tam už fakt na těsno .... a mě se do toho sporťáku taaaak nechtělo ale dnes jsem se fakt nakrkla 😀 mě vadí že na ně už neuvidím toť asi celý důvod 😎 když nespaly tak jsme si vykládaly po cestě, nebo když bylo něco třeba se stačilo jen natáhnout..teď budu muset obíhat kočár... no ale už to prostě stejně neoddálím, musím jim dopřát pohodlí chuderkám 😀

koksi
2. pro 2013

@werinka1 tak já zkusím youtoube, to mě nenapadlo a pak se když tak ozvu děkuji ,-) právě jsem nevěděla jestli se shazují nějaký tyčky apod...ale snad to tedy zvládnu když Kacikaci to zvládla ,-)
Jinak já nevím no..naše dr.vždy před očkováním si děti poslechne, prohlídne jestli jsou zdravé a podle toho se rozhodne, ale já bych to asi odložila....

werinka1
2. pro 2013

@koksi Ty tyčky budeš muset odendat určitě. jak na nich drží ty korbičky.

kacikaci
2. pro 2013

@koksi no protože jim je sice pět měsíců, ale váží už přes osm kilo, jsou to naši malí otesánci 😀 takže proto, a už jsem potřebovala vytáhnout zimní fusak a to by neměli šanci, už takhle tam byli skrčení a už se jim tam nelíbilo..no já jim nechávám stažené boudičky, aby mohli koukat, když nespinkají a povídám jim i tak, slyší mě a odpovídají, takže dobrý a sem tam prostě obejdu kočárek dopředu..

@werinka1 určitě bych to odložila, já budu také teď opět odkládat první očko - Maty měl v týdnu dva dny horečky a trošku je taky nastydlý a to si prostě nevezmu na svědomí..a doktorka mi může...víš co..jsou to moje děti a nenechám je zničit si zdraví jen rpoto, že mudr něco říká..

koksi
2. pro 2013

@kacikaci aha tak to jo...to mají míry jak naše holky koukám takže to je jasný že se nevlezou.. a když máš ty boudičky stažený nekoukaji na tebe moc vzhuru? no jestli chápeš jak to myslím .-D jestli moc nevyvrací oči?? 😀 já právě před tím měla Bugaboo takže když syn šel do sporťáku tak jsem ho vlastně furt vozila abych na něj viděla přišlo mi to uplně super...a teď z toho fakt mám strach. Sice zase si říkám že uvidí nové podněty (proč se furt dívat na matku 😀 ) ale stejně mi to přijde líto 😀

kacikaci
2. pro 2013

@koksi chápu, přechod do sporťáku je takový nový začátek viď, už to nejsou ta mini mimča..taky mi je to líto, že už nikdy nebudu vozit malinký mimča v korbičkách, snad až vnoučata, ale ten sporťák je fakt úplně v pohodě, nevyvrací se pohledem..oni hrozně rádi pozorují stromy a tak, takže moc na mě ani nekoukají, spíš na to co je kolem, a je to určitě dobře, že budou mít jiné podněty než naše obličeje, myslim, že jim to jen prospěje 🙂

koksi
2. pro 2013

@kacikaci tys přesně vystihla to, co cítím.....!!!!!! ano bude to nový začátek a ty svoje miminka jakobych ztrácela a budu vozit už jen velký holky... to je přesně ono proč jsem tak otálela je dát do sporťáku krom všech těch věcí co už jsem psala. Ale tento důvod je ten ztěžejní.... vzhledem k našemu počtu už taky nikdy nezažiju vození hlubokého kočárku a těch pidimiminek ale asi nezbývá než se s tím smířit... jako i s tím, že už nikdy nezažiju eurorii když na testu uvidím dvě čárky, první pohyby v bříšku, porod, kojení, tu krásnou vůni miminka.... uf... raději o tom nepsat než mi vyhrknout slzy...já bch fakt nejradši rodila furt ...kdyby to tak šlo 😀 ale zase muím být ráda že příroda mi umožnila těchto chvil co nejvíce. Spousta žen má jedno max.dvě děti a já si to vše rovnou střihla 4x 😀 no večer se dám do přestavby tak pak napíšu jak jsem uspěla 😀D dnes odpoledne si naposledy užiju ty korbičky 😀

kacikaci
2. pro 2013

@koksi my teda měli v plánu 3 děti, což se nám splnilo, ale netušili jsme, že zažijeme jen dvě těhotenství a vůbec to vše "jen" 2x, takže teď nám vrtá hlavou, jestli se smířit s tím, že je konec s dalšími miminky (a jak se s tím smířit) a nebo jestli ještě půjdeme do jednoho, ale to zas řešíme finance, apod...
a teď pořád přemýšlím o tom, že už nikdy tohle nezažiju a je mi to hrozně líto a fakt nevím, jeslti se s tím někdy smířím
určitě to zmákneš, je to fakt docela intuitivní, tak si užij pořádně poslední procházku s malými miminky 😉

werinka1
2. pro 2013

@kacikaci vy jste ještě nebyli na žádném očkování???? 😕

maladama
2. pro 2013

@werinka1 a jakou máš ještě rezervu (jako, kolik času uběhlo od posledního prevenaru)? Já minulý týden nechala naočkovat třetí dávkou prevenaru jen Terku, Kačka byla nějaká taky zarýmená, tak máme další termín za týden - ale to už je fakt natěsno, doufám, že bude OK, jinak by jí propadnula celá série ☹

Jestli máš ještě dobrou rezervu, tak to odlož, ale na tvém místě bych zvážila nechat v tu chvíli naočkovat aspoň tu zdravou - kdyby si to mezitím předaly.

werinka1
2. pro 2013

@maladama Máme zatím jednu dávku prevenaru a to před měsícem. Chodíme každých 14 dní, jednou infanrix hib a jednou prevenar. Chtěla jsem to víc rozložit, doporučila to primářka z neonatologie a naše dr. argumentovala tím, že to víc rozložit nejde protože bychom to pak musely znova opakovat. 😒

kacikaci
2. pro 2013

@werinka1 ještě ne, posouvali jsme to kvůli Mikymu, který měl ve dvou měsících zánět ledvin a to se nehodilo..potom měl ještě špatné výsledky krve..takže takhle, jako nebudu mu zatěžovat organismus ještě očkováním, když se ještě teď vyrovnává s tím zánětem

werinka1
2. pro 2013

@kacikaci Aha, no tak to je pochopitelný.

maladama
2. pro 2013

@werinka1 tak to je dobrý, to se ještě odložit dá v pohodě, maximum je 2 měsíce od sebe (stejná vakcína). Ono právě když se to dává dýl od sebe (jako delší pauza mezi hexou a prevenarem), tak pak přijde nějaké takové nachlazení a už tam není ta vůle.

koksi
3. pro 2013

@kacikaci tak jsem to zvládla..byť s těžkým srdcem. Myslela jsem si jak to nebude těžké ale ve finále se to dalo. Jen jsem to dělala včera večer a dnes jak jsem tam holky dávala jsem si říkala že ty boudy jsou jaksi vysoko, že je na holky hrozně vidět že jim tam musí fučet atd..no zjistila jsem že jsem ty boudy dala vysoko že mají být v těch horních otvorech . Já jsem to upevnila až nad samotný konec sporťáku..až skoro u rukojeti 😀 no jo...no už tam takhle spí takže jak se probudí jim to změním a bude.. Jen jako jediné jsem nepřišla na to jak se upevňuje ten pásek dole..je zespodu jak jsou nožičky...z vnitřní strany jak je košík. Přijde mi že to tam k ničemu není..no nevím...asi to nějak k sobě přilepím tím sucháčem a je 😀
ale jinak je kočárek fakt teď suprově lehoučkej..to se s korbama nedá srovnat, jen tam prostě mi přijde už nejsou tak "zakuklený" ty děti.. musím to nějak vymyslet 😀 a taky jak tam nějak přidělat fusaky aby nesjížděli. Jinak až teď jsem zjistila že mám asi nějakou starší verzi kočárku že u těch boudiček chybí taková ta clona proti sluníčku která se vysunuje z pod boudy...nu což nevadí .-DD

ty nemáš náhodou nějakou fotku kluků jak jsou tam zakuklení?? ,-)

kacikaci
3. pro 2013

@koksi ten pásek dole taky nevíme 😀 někam jsme ho tam upli a je to..snad to ničemu nevadí 😉
bohužel fotečku ještě nemám, rozbil se nám foťák a telefon mi dělá fotky mizerné, tak ho raději nepoužívám :( až budu mít snad po víkendu, hodím je sem 🙂 jinak já mám kluky úplně do lehu a naštěstí nesjíždějí dolů, ale dají se připnout těma kšírama, co jsou tam

maladama
3. pro 2013

holky, a jde přes sporťák dát adaptér na autosedačky, nebo ne?

kacikaci
3. pro 2013

@maladama no tak to jsem ještě nzkoušela, ale spíš si myslím, že ne, kam se ty adaptéry připínají? my je sice máme, ale nepoužili jsme je ani jednou

werinka1
3. pro 2013

@koksi Jestli je to ten pásek kterej myslim i já, tak tim se jen přepásne kočárek když je složenej, asi jen aby se nerozjel a prostě držel.

werinka1
3. pro 2013

Zítra mi dorazí fusaky outlast exclusive angel, česká výroba, dita tábor, tak jsem moooooooooc zvědavá. Všichni pějí chválu, snad budem i my.

koksi
4. pro 2013

@kacikaci tak včera byla první projížďka v kočárku a děs běs.... normálně mi tak 3h v kočáře spaly..včera pul hodiny jinak řvaly řvaly a řvaly.. šílený. kluci si zvykli na novej kočár hned? jsem zvědavá jaký to bude dnes..právě jsem je dala spát na terasu, odpoledne jedeme k fotografce tak potřebuji aby se dobře vyspaly ale nevím nevím..pořád se tam tak melou...
jinak ten pásek..nedalo mi to a našla jsem instruktážní video na montáž ..a zrovna jak tam pán mluví o tom pásku tak vypadl zvuk 😀 http://www.kocarky.cz/navod/ je to cca 3minuta...ale tak nějak jsem to tam taky pozapínala a snad se něco nestane 😀DD

koksi
4. pro 2013

@werinka1 hm..neznám...tak pak napiš ,-)

koksi
4. pro 2013

@maladama taky si myslím že to nejde.... co jsem se tak dívala na návody tak autosedačky se připínají na holou konstrukci kočárku..takže bys musela sporťák odepnout .

werinka1
4. pro 2013

@koksi Zatím jen první dojem....úžasně lehoučký, designově na jedničku, na omak příjemný, myslim, že nebudu mít ani v nejmenším problém ho dát do korbičky (narozdíl od EW fusaku 😠 ), dá se totiž rozšířit, zúžit, prodloužit, zkrátit. Tak ještě uvidíme jak dopadne to nejdůležitější - testovačka až půjdem ven.

kacikaci
4. pro 2013

@koksi klukům se právě nelíbilo v korbičkách, tam plakali a nebyli tam spokojení, ale v novém jim je fajn, chvilku koukají a pak v klidu usnou..tak uvidíš třeba je to jen o zvyku, užijte si focení 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru