Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

koksi
26. bře 2014

@maladama sedí 😀D proč?? 😀 už asi od 10měs ,-) ale v kočárku mi odpoledne ještě 2h spí takže jdeme na procházku a když se probudí tak je musím dát do sedu a to je prostě opruz a ani tak nesedí prostě že by jako fakt seděly. Ani na tu polohou kdy mám zapnuté oba zipy + přezky mi nepřijde že by rovně seděly...přijde mi to furt takové mírně do lehu..proto se taky furt za to madlo přitahují a dělají kraviny 😠 a já mám ještě starou verzi kočárku takže zipy u košíku nemám vůbec a to je teprve pošušňáníčko..uf uf.... nejradši bych ten kočár fakt vyhodila oknem.... 😀

koksi
26. bře 2014

@werinka1 je to těžký...opravdu ale nezbývá nic jinýho než vydržet vydržet vydržet. Vím je to šílený..zvlášť když člověk furt vaří, oni to plivou, pak se to vyhazuje.... ale oni na to jednou přijdou neboj ,-) Váhy mají pěkné, to holky měly až v roce 8kg takže se nedivím že to dr.řešit nechce..oni jedou podle tabulek :( ale opravdu chce to čas..... u našeho 3.syna se to zlomilo až v roce..do té doby nechtěl nic..jen mlíko a pak když jsme jedli my tak co měl rád byl rohlík který si žužlal, chleba nebo když jsme měli těstoviny (vrtulky) tak ty rád jedl..vše ostatní plival.... moc jsem ti nepomohla ale fakt vydrž, držím palce a přeji pevný nervy.

werinka1
26. bře 2014

@koksi naši příbuzní právě ten "úplnej sed" dětem vypodložili vždycky polštářema. hrůza. no jenže to už jsme kočár taky měli. Jsem právě zvědavá jak se tam bude holkam líbit až budou sedět samy.

kacikaci
26. bře 2014

@werinka1 s tím jídlem máte teda boj 😒 já bych se na to možná vykašlala, měla je na mlíku a zkusila to třeba za měsíc, já vim, že už jsou "dost velký" na to, aby byly celý den na mlíku, ale když nechtějí, tak proč je nutit..neteř byla do roka plně kojená a pak prostě začala jíst už normální jídlo, žádný příkrmy, nic, a je zdravá..žádnou újmu z toho nemá..a jestli chceš zkoušet dál, tak bych to jídlo fakt zkusila připravovat co nejvíc jako dospělácký s tím rozdílem, že jim nebudeš dělat smažený, apod. a samozřejmě bez soli, ale zkus ty bylinky, zkus udělat maso na cibulce, pórku, zkus jim udělat br.kaši s UM a k tomu třeba přírodní karbanátky, to dceři strašně jelo, když byla v tomhle věku..jinak nevím, co jiného Ti poradit ☹ hodně sil!!!
mě třeba kluci teď strašně prskají při jídle, jedí, ale do toho si povídají a melou a melou a melou, všechno jídle je na sedačkách a na mě, taky na hlavu, občas mi teda tečou taky pěkně nervy při krmení 😀

kluci mají necelých 9 měsíců a pořád nelezou, posouvají se tak zvláštním způsobem po zemi, kolem dokola, nebo dozadu, ale dopředu teda zatím snaha žádná, tak doufám, že na tom brzy zamakají, protože začínám být nervózní, jestli je vše ok

dexin
26. bře 2014

@werinka1 naši kluci s holkami drží basu. 125g mají někdy i na dva dny. Metoděj bere na milost jen kupovanou brokolici a květák, Kristián sní někdy nic a někdy 2-5 pidi lžiček. Přesnidávku tak lžičku a jablko si cucá v síťce jen Mety. Ale tak nějak si říkám, že kdyby jim MM nestačilo, že by řvali hlady. Jen teda v noci se sytí dost často a já jsem ráda, když spím 2x2 hodiny vkuse. 😒
vy mě s tím kočárem strašíte. Já mám kluky furt ve vložných taškách a nepolohuju, ale těch zipů jsem se vždycky bála. Ale, když pomunu přístup ke košíku, musím zase pochválit ten stupínek vpředu. Vozám na něm i Š a E a kočár jede jako nic. Prostě uveze 4 děti a to je bomba! 😀

werinka1
26. bře 2014

@koksi
@kacikaci Volala jsem před chvílí dr., protože mi to Klára dokonce po pár lžičkach všechno vyblibla. Zvednul se jí žaludek a šlo to ven. Takže mi řekla, že holt jim to dávat nemam, vezmem krev jak jsou na tom se železem (prej dvojčata mají sklon k chudokrevnosti a maso potřebujou) a jak píše@kacikaci, prej se to většinou u těhle dětí kolem roka zlomí a začnou jíst normální stravu s námi. mam zkoušet aspoň ten jogurt. Takže holt to necham bejt a uvidíme.....už to bylo fakt o nervy!!!!
@kacikaci Holky se taky takhle zvláštně posunovali, pak najednou začli dopředu, vždycky daj ručičky a přitahnou za sebou zbytek 🙂 Teď už pár dní trénujou na čtyři, ale vždycky se ještě rozplácnou 😀 Nicméně si myslim, že každý dítě má trošku svoje tempo a tohle sem nikdy moc neřešila. Asi teda taky proto, že jsme pod kontrolou rehabky a ta prostě říká, že to nelze paušalizovat. Každý dítě si jede svým tempem. Mojí kamarádky malej začal lézt teprv pár dní před 1 rokem a je normálně donošenej.

kacikaci
27. bře 2014

@werinka1 určitě se to časem srovná a budeš se tomu nakonec smát, i když se to teď zdá nereálné..držím palce!

adriene
1. dub 2014

Holky, k tomu jídlu... O tom bych též mohla psát romány... kluci jsou též nežravci - tedy spíše byli. Když už jsem našla to, co by jedli, byla jsem šťastná. Bílou Hollandii nechtěli snad nikdy (i mě přijde hnusná), nakonec jim zachutnal bílý jogurt ZOTT, přidávám jim tam domácí jahodovou marmeládu. A fakt baští. Piškoty nejedí, ale oblíbili si Bebe sušenky. Vždy kousek, ale snědí. Aspoň něco. Masozeleninové příkrmy občas nejedli vůbec, jindy docela jo - ale do 1 roku musely být umixované do pyré - spíš do řidší kaše, hezky s máslem. pak to jedli docela dobře.
A pozor - padl rok a začali docela hezky jíst, dokonce mají radost, když jídlo už chystám.
Opravdu jsem to jejich jídlo hodně řešila a vždy jsem byla nešťastná, když jsem něco uvařila a pak vyhodila... jako práce k ničemu. Nerada vyhazuji potraviny. Ale od toho roku vážně velká změna. Dokonce jim zachutnaly i "skleničky" - hodně od HIPP, pak Bebevita.

Též držím palce 🙂

maladama
2. dub 2014

@adriene hehe, jogurt s domácí jahodovou marmeládou (já dávám z LIDLu 10% smetanový nebo řecký - jiný tu neseženu) holky taky zbožňují, zvlášť Kačka, která dělá kolem jídla normálně ofuky - tak jogurtu si vyřve vždycky dvě mističky (takže cca 250-300g!)
Doteď jsem dávala mixovaný s ovocnou přesnídávkou, čistý bílý nechěly vůbec. Ale marmeláda vyjde levněji a hlavně odpadá to věčné tahání přesnídávek!
Ty ovocné mě ničí, při spotřebě kolem 50 za měsíc (na svačiny + do jogurtu) je to pálka a taky hrozného skla na převážení. Ale teď pomalu pracujeme na naučení na ovoce do ruky, tak snad už bude pokoj.

werinka1
2. dub 2014

@adriene @maladama Tak, že by moje dr. měla přeci jen pravdu a u těch dětiček, co nechtěj ty masozeleninové příkrmy a vůbec jsou závislé hlavně na mlíce se to většinou v roce zlomí a začnou dlabat? 🙂 Tak to máme ještě chvíli čas. Já z toho byla fakt na nervy. Teď holt pijem mlíko a je to. Jedí mi akorát jogurt od nestlé, banánový, pro děti od 6 měsíců, do toho rozpučenou sušenku - buď baby od nestlé sunarku. Hollandie či podobné "bezchutné" bílé jogurty ani omylem!!!!!! Ale docela se mi líbí ten nápad dát jim tam domácí marmeládu. Já nevim, holkam teprv bude 11 měsíců??? Ale zase když jsem četla to složení toho jogurt od nestlé, tak je tam taky cukr. Jinak mi dr. vždy radila pouze glukopur - tedy hroznový.

adriene
2. dub 2014

@werinka
@maladama
1 Tak já nevím, ale marmeládu 1 lžičku do bílého jogurtu dávám už dlouho. Nějak to fakt nehrotím, ale záleží samozřejmě na každém, jak to cítí. Já jsem vážně ráda, že mi jedí alespoň něco 😀
Taky jsem se v létě nadělala s domácíma přesnídávkama a oni je ti "hajzlíci jedni zmlsaní" prostě ne a nejedí!! Takže cca 80 skleniček jde do popelnice!
Chutnají jim jen kupované od Hamánka. No co nadělám, že. Takže vždy naběhnu do Kauflandu, když je mají v akci a koupím jich asi na 2 měsíce.
A když píšeš o těch nestlé dezertech... vím o čem mluvíš. Ty u nás také mňam mňam, snědli 3 dohromady k svačině. Ale pouze vanilkové 😀 Buď nestlé nebo od Hami.

Jako fakt, jsou to "gurmáni". A v ovoci se jen podloubají, to je zatím moc netáhne 😉 Každé dítě prostě žravé není 😀

maladama
2. dub 2014

@adriene Taky jsem v létě dělala vlastní přesnídávky a mohl mě čert vzít, když je nechtěly jíst! tvoji frustraci!
Já tomu teda nechala čas, když začaly pak pořádně jíst ovocné kupované, tak pak vzaly na milost i ty moje.

Ale ono bojovat s tím moc nejde. Když nechtěj, tak nechtěj. Já třeba takhle dávám k pití vodu osšťávou (pár kapek domácí malinové), protože to vypijou. Čistou nebo čaj ne, to tak dva loky, ale šťávy stovku na posezení. Doktorce tvrdím, že jasně jenom vodu, ale prostě považuju za důležitější, aby se naučily pořádně pít nemléčné tekutiny, než aby to byla čistá voda.

adriene
2. dub 2014

@maladama 😀 😀 Plně se ztotožňuji 😉
Když to nejde, tak to nejde 🙂 Vodu kluci také ne, čaje jsme vystřídali různé. Nakonec jsem to tak dlouho zkoušela, až se nade mnou slitovali a pijí čaj dětský ovocný. Ale je to jak kdy. Někdy pijí hodně, jindy nejeví zájem. Ale musí sami. Lehnou si na zem a "nalévají" se z hrnečku.

Teď "vede" vše roztahat a rozkrámovat po celém bytě. Zvláště když se dostanou do kuchyně, to mě jímá hrůza... 😀

maladama
2. dub 2014

@adriene pojistky z IKEA. Po krámovacím starším máme pomalu i pojistky na pojistkách 🙂

adriene
2. dub 2014

@maladama Víš co je nejhorší?? když oni jsou "táááááák hodníííí", když krámují 😀 😀 😝

werinka1
3. dub 2014

@adriene
@maladama Tak přesnídávky to je kapitola sama pro sebe. Já se snažila jak pako, navíc mi nešly zavařovat, plesnivěly a co z toho.....stejně se nad tim "smráďata malý" jenom ksichtí. Včera jsem zkusila bílý jogurt kupovaný ve farmářském obchodě s trochou té marmelády. Klára snědla jednu lžičku než zjistla, že polkla něco jinýho a Justýnce stačilo to strčit do pusiny, aby hodila ten svuj křenivej ksichtík a vyplivala to ven. 😝

adriene
3. dub 2014

@werinka1 Doporučuji zkoušet postupně. Oni si na chuť časem zvyknou 😉 Ale je to boj... ty nervy to vydržet!! 😀

maladama
3. dub 2014

@werinka1 nejdýl ve škole, až budou za kapesný chodit k mekáči, se jíst naučej 🙂
dokud rostou a přibíraj, tak to neděláš špatně, ono se to jednou zlomí, vydrž!

dexin
3. dub 2014

hlásím, že u nás už se rozpapali! Množství nehrotím, beru to jako rozjezd. M sní už k obědu malou skleničku kupovanou i doma vařenou a K tak třetinu, ale je to gurmán, jí jen něco. Třeba dneska jsem mu nabídla doma uvařenou dýni s rýží rozmixovanou a propasírovanou a pusu neotevřel, tak to celé snědl M. K jsem otevřela brokolici od Hami a snědl vše, co jsem ohřála. Celkově jim chutná vše zelené, což je zajímavé. Jinak jim nic krom oběda ještě nedávám, občas nabídnu banán, ale ten jí opět jen M a občas v podvečer kaši z mého mléka. No a nakonec musím říct, že začli jíst, protože jsem do všeho přidala své odstříkané mlíko a najednou to pro ně vonělo něčím známým. Postupně ho ubírám a ty své zelené příkrmy jí už bez mlíka. Ale třeba míchané brambory jedině s MM 😀
Souhlasím s tím, že každá máma má dělat vše tak, jak to cítí, obvzláště to platí s jídlem miminek. 🙂

werinka1
3. dub 2014

@dexin Nechci tě kazit radost, ale holky se to taky naučily postupně jíst, sice to nikdy nehltaly s radostí, ale zvládly jsme až 120 g každá a pak najednou šmitec. Začal se jim zvedat žaludek a nic. 😒 Ale už dneska mi snědla každá jeden jogurt (doteď jen polovinu) se sušenkou a dneska i Klárka žužlala jednu sunarku samotnou a chutnala jí.

adriene
3. dub 2014

@werinka1 A jak jste na tom se zuby?

werinka1
3. dub 2014

@adriene Máme venku 2 dolní. Obě dvě. Tak nějak v době kdy se vyklubaly holky přestaly jíst.

dexin
3. dub 2014

@werinka1 tak mi ji nekaž 😀 ale jinak já na to jídlo nespěchám. Dokud přibírají i je s MM, tak budu klidně jen kojit, však jednou jíst budou. 😉

dexin
3. dub 2014

@adriene Mety už má 5 a Kris má 4, ale většinou do týdne po M doroste i K. 😉

adriene
3. dub 2014

@werinka1 U nás začaly právě v době růstu zoubků nejvíce "boje" s jídlem. Teď mají zrovna docela období klidu... Ta spjatost se zuby - jídlo bývá fakt častá.

@dexin Tééééda! To u nás 1. zub až v 10 měsících. To jsou kluci teda fakt úspěšní 😉

Trvalo to také delší dobu, ale dospěla jsem k 2 zásadám 😉 :
1) Vždy si řeknu: "Tak do 15 let snad jíst budou, tohle umět budou, atd. 😀
2) Ještě žádné dítě neumřelo hladem, pokud kolem sebe mělo spoustu jídla 😉

A tak si to vždy snažím připomenout 🙂

kacikaci
4. dub 2014

Ahojky,
@adriene podobé zásady si opakuju tak stokrát denně, napsalas to dost výstižně 😀

u nás kluci mají 4 zuby, a klubou se další, když si hrají na bříšku,vytvoří si pod sebou za malý okamžik moře ze slin! ale jídlo naštěstí jedí pořád, s tim my asi porblém mít nebudeme 😀 (tím Vás nechci naštvat)..
já se teď spíš bojím, aby to vyběhali..
já teď řeším, že Miky začal odmítat UM, vypije ho akorát, když se vzbudí v noci na jídlo, jinak jak vidí lahev, tak je řev, takže budu muset upravit a ještě víc ohlídat jídelníček, aby měli vše, co potřebují, když nebudou doplňovat mlíkem a taky víc hlídat tekutiny
je jim 9 měsíců a stále nelezou..ale o hračky už se perou pěkně, o pozornost si taky umějí říct hezky 🙂 jsou to pěkní četríci 😉
kočárek jsme už vyměnili a jsme moc spokojení, konečně si "užívám" i nákupy a mohu dát do košíku celou tašku a taky nemusím kluky hodinu polohovat a řešit, jesti jsem správně zapla zip..a přijde mi, že se v něm klukům i víc líbí, je líp udělaný..

werinka1
5. dub 2014

@kacikaci A jaký jste teda pořídili? Ten kočárek myslim.

Jinak HOLKY!!!!!! jsem mírně vyděšená a v pondělí volam doktorce. Na dnešek se Klárce spustil alarm u nanny. Je jim skoro 11 měsíců!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dělaly to ze začátku, Justýnka jednou, KLárka vícekrát. Ale to bylo fakt chvíli po návratu z porodnice, pak myslím jednou ještě v září ( to jí bylo 4 měsíce) a teď najednou v noci. Mam hroznej strach, jestli nebude mít něco se srdíčkem. Já s ní zatřásla, chvilku trvalo než se probrala, ale přišlo mi, že spíš spinká. Koukala jsem kde je umístěna ta deska a nebyla sice úplně přesně, ale máme jí takhle pořád a dobrý až teď. Já nevim, poznala bych na ní kdyby fakt nedýchala??? Byla by promodralá po těch 20 vteřinach bez nádechu??? Máme v pokoji malou lampičku, takže docela šero, ale nepřišla mi nijak "zbarvená". Holky zatim v postýlkach nijak neputujou, ani se nepřevrací na bříško. Leží jak je položim, maximálně se teď jakoby začly tlačit hlavičkama úplně nahoru do čela postýlky, nevim proč, dělají to obě, ale stále nebyla nijak výrazně mimo tu snímací plochu. ☹

adriene
5. dub 2014

@werinka1 A v kolik hodin se spustil ten alarm? Spíš mám dojem, že se jednalo o "velmi hluboký" spánek a počet jejích dechů hodně klesl, nehýbala se... To se stává. U kluků se mi to stalo asi jednou. Manžel se lekl a rychle běžel, já naštěstí zachovala vcelku klidnou hlavu. Sáhla jsem na něj, byl teplý, chvíli jsem nechala ruku na hrudníku, oddechoval... prostě tvrdě spal.

A teď po roce jsem dala už monitory pryč. Šťépa se naučil spát v nohách postýlky... tak to je úplně mimo 😉
Luky ten spí, jak usne. Prostě oba jsou "osobnosti" 🙂

adriene
5. dub 2014

Jinak "akce" kočárek... čtu Vás a Vaše problémy s EW. Jeho jízdní vlastnosti musí být skvělé... to úplně závidím. Mám teutonii a je tedy hodně těžká, špatně pohyblivá. Výhodou je prostornost, polohovatelnost nožiček, zad - a to jednou rukou do několika poloh a prostorný obrovský košík dole.
No ale i tak jsem nakonec pořídila golfky a oceňuji jejich skladnost do auta ... to úplně srdce plesá blahem. A jízdní vlastnosti též skvělé. Záda se dají polohovat až do lehu, takže i na spaní super 🙂

maladama
5. dub 2014

@werinka1 hele, pokud by se to stalo ještě někdy, volej rychlou a odvezou vás do Krče, jestli jste teda z Prahy a okolí (tam se na SIDS specializují), na pozorování.
ALE - kamarádka, co zrovna na tomhle oddělení pracovala jako zdravotní sestra, mi říkala, že těch pár případů, co zažila, že opravdu šlo o regulérní zástavu dechu, tak tam maminky rozhodně pochybnosti neměly. Ono nechají si na pozorování všechno, ale většina je jen blbnoucí monitor. Kdy jsi naposledy měnila baterky? Když slábnou, objevují se falešné poplachy, a to ještě dřív, než začne monitor signalizovat, že je máš vyměnit. Máš monitor položený na ploché desce nebo na roštu? Zase, rošt ovlivňuje (negativně) spolehlivost přístroje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru