Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
28. pro 2012

@barusmackova No jasně, že se přidají... vždyť přicházejí stále nové a nové tváře 🙂

evikj33
28. pro 2012

@koksi No to je tlak ,hlavně at vás hezky hlídaj a ještě se dopékate,každej den dobrej.Myslím na vás,at je vše v pořádku samo.v rámci možnosti.Opatruj se.A holky už žádné předbíhání hezky popořádku jo 🙂 @barusmackova Tak super silvestrovské veselí už bude doma na gauči,jste šikulky,malá bude mít maminku ještě chvilku prosebe 🙂 Jinak holky já bez otoku,ale opět celodenní navalování a blivno,pálení žáhy a bolí mně celej pupajz,už se ploužím jak lemra a mám problém dožehlit a uvařit 😝 ale zatnem chrup a musíme ještě vydržet idealně alespon do příští neděle,nebo do 15.1. 😀

barusmackova
28. pro 2012

@evikj33 ja mam zase problem s nizkym tlakem a ted jak lezim tak to je vzdycky mega zatmeni kdyz vztanu nebo nekde jdu to je hruza a jak tu lezim cucim do zdi do mobilu nebo si ctu bolej me z toho oci a hlava uz abych byla doma

barusmackova
30. pro 2012

Tak uz to asi mame konecne Terezka a Rozarka a u kluku chtel Jirka Josifka po svym tatoj a dedoj taky protoze jeste neni pokracovatel rodu a to ja nechci tak jsem ho ukecala radeju na Jiricka a Jonyska Jonaska to bylo teda jsme se pekne zapotily u toho 😀 takze kdyz bude parecek tak terezka a jiricek 🙂 a pak me rekl na konec jestli chci aby si me vzal ze dame pepicka 😀DD to si radsi jeste par let na svatbu pockam neumim si predstavit tedse vdavat

evikj33
30. pro 2012

Ahoj holky tak jsme rano taky skončili v Porodce,ale jen na vyšetření-měla jsem od včera rána nějakej prujem a vnoci se to vystupnovalo,tak jsem ráno volala co si mužu vzít a dr.rozhodla že nás chce radši zkontrolovat,nakonec jsem dostala uhlí a musela počkat na 2monitorky,pač u prvního prdelky spaly,tak se jim to nezdalo a po kavičce s cukrem už to bylo Ok a pan doktor nás poměřil zvážil tak mala ma 2330g a malej 2430g čipek drží a hlavně jsou oba HLAVOU DOLU HUUURÁ tak nás pustili domu,jen pokud by se to nelepšilo musela bych dojet na Kapačku,ale zdá se že to bude dobré. 😅

koksi
30. pro 2012

holky hlásím, že jsem taky doma. Tak nakonec to bylo krátký ale jsem ráda, ale propustili nás pod podmínkou že jsem musela slíbit 100% klid na lůžku. Jelikož už jsem otevřená na 2cm a stahy mám fest dostala jsem léky proti tvrdnutí břicha a vyšší dávky magnézka. Tak uvidíme co to udělá. Děti jsme rozhodili po rodině tak budu jen doma sama odpočívat a snad se to ještě na 2-3týdny podaří oddálit. Teď bych fakt rodit nechtěla. váhový odhad je 1,5kg. Což jsou ještě fakt králíčci :-/ chjo..všem děkuji za podporu ,-)

koksi
30. pro 2012

@barusmackova tak Rozárka se líbíla i mě ale manželovi absolutně ne..prý když bude malá tak to bude Rozárka to ještě unesl..ale pak by to byla prý už jen Róza a to je prý jak koza a Rozálie by jí nikdo neříkal...tak toto jméno neprošlo ale je krásný.... ,-)

koksi
30. pro 2012

@evikj33 tak se holka drž ikdyž nevím jestli neporodím před tebou když u vás to ještě na porod nevypadá ,-)) u nás jsou oba/obě taky hlavičkou dolů tak jsem ráda..... snad by porod byl jak po másle když jsou tak maličci.. trošku z toho mám strach.... za jak dlouho se většinou rodí to druhé dítě, nevíte?? bojím se aby uvnitř nebylo moc dlouho a něco se ještě nestalo....už mám černý myšlenky jak se to všechno blíží..... ale dr.stejně říkala že pokud bych furt měla vysokej tlak že by mě přirozeně rodit nenechali... zapomněla jsem se zeptat proč ale snad ví proč mi to řekla 😀

Jinak momentálně k tomu všemu mám ještě děsnou chřipku a horečku takže super..absolutně si nedovedu představit že bych v tomto stavu měla jít rodit :-/ tak se tu držte a hezkou oslavu silvestra ,-)

evikj33
30. pro 2012

@koksi Tak hodně odpočívej,já jsem ráda už jsem měla nahnáno hlavně z dehydratace a at jsou prdelky Ok,ale naštěstí to bylo v poho,jen se ptal zda trvám na hosp.což jsem řekla že pokud není z jeho strany duvod kvuli dětem že radši pojedu ještě domu že rodit ještě nechci,tak se docela smál a říkal o porodu se nebavíme,ale jak vám je pač jsem měla dvakrát namále z mdlobama,jednou jak mně chtěla natáčet ozvy,tak jsem šla hned nabok a pak do polostoje polosedu a pak když mně chtěl dělat UTZ a to bylo to křeslo docela dost šikmo,ale prostě to namě zas šlo.(asi dutá žíla) a jak mně řek že jsou mimča hlavičkama měla jsem doslova radost,tak ještě udělal kontrolní monitor a dostala jsem pokyny co a jak a že když něco hned přifrčet a šli jsme.Ale byla jsem asi jediná dvě tam přišli s prasklou vodou(obě čekaly 1mimi ) a jedna už s kontrakcema.. Magnezko už neberu Jinak myslím že u vys.tlaku hrozí popraskání cév a silné krvácení při velkém tlaku-tak se dělá SC Já z toho stresu měla taky kapku zvedlej,ale ještě to šlo 128/88 a Ty miminkum domlouvej a přemlouvej-že teta vzkazuje že předbíhat se nesluší 😉

adriene
30. pro 2012

@koksi To je fajn, ze te pustili jeste na chvili dom... je fakt, ze pokud se jedna o lezeni, tak to muzes delat i doma. A dali ti nejake leky na vysoky tlak? Ma tehu kamaradka brala od cca 30.tt leky na vysoky tlak... Budu drzet palecky, aby vse dobre dopadlo 🙂 jeste je tam chvili dopekej 😉
@evikj33 Ja si rikala, kde jsi dnes cely den 😕 no hezky teda... hlavne, ze jste to zdarme vyresili a mimca jsou v poho 🙂 a hlavickama dolu... super 🙂
@barusmackova Tak jmena uz mate, to je zaklad... 😉 Moje kamaradka dala synovi jmeno Josef... po manzelovi. Nejdrive se toho obavala, ale nakonec je rada... to jmeno je skvele v tom, ze se da rikat v mnoha variantach... 😉

evikj33
30. pro 2012

@adriene Jj byli jsme tam cca 3hodky a pak jsme jeli k Mamči pro hafušu a malého a taky na obídek(já teda jen br.kaši a černej čaj)a nakonec ještě k tetě a nazávěr nám malej řek že ještě domu nejede že bude u babči že se s náma jen chtěl pomazlit 😅 .Jinak myslím že každé jméno je hezké pokud se s láskou říká 🙂

evikj33
30. pro 2012

@barusmackova Hlavně jména neřeš ještě s rodinou bo dopadnete jako mi a bude ještě vše jinak 😀 ale jsou to moc hezká jména.Jinak bratranec má právě Jana a Josefa a je to celkem v poho,jen si zvyknout. 😉 a Jiříček je muj brácha.

adriene
30. pro 2012

@barusmackova Vyberte jmena takova, ktera se budou libit Vam obema! To je zaklad 😉 mne osobne se Terezka a Rozarka libi 🙂 A date Rozarka ci Rozalie? Jinak Jirka super, u Jonase bych jen nevedela, jak v dospelosti... treba kdyz si to predstavim jako u partnera. Se to snazim vzdy precest jak u malych, tak u velkych 🙂

barusmackova
31. pro 2012

Ono jestli to bude parecek tak to bude Terezka a Jirik ale Jonasek muze byt Jonáš jonas nebo znam jednoho kteremu rikaji Jony(džony)😀DD uz se nemuzu dockat velkeho utz ve 20 tydnu a doufam ze nam uz pohlavi reknou a bud se potvrdi parecek nebo bude treba vse uplne jinak 🙂 jinak holky drzte se a odpocivejte ja jak jsem byla zvykla jen lezet ve spitale jdu na zachod udelat si veceri a pak funim a jsem rada ze lehnu v noci se sotva prevaluju z jednoho boku na druhej toto brzy zacina ☹ vecer jak jsem najedena tak jsem nafoukla ze jsem rada ze muzu jit spat v osum s malou 🙂

evikj33
31. pro 2012

Holčičky těhulky a taky maminky Vše jen to nej do Nového roku hlavně zdravíčko lásku a rodinou pohodu.Tukněte si nazdraví a hezky odpočívejte a těšte se na drobečky 🙂

nakladalova
31. pro 2012

tak maminky taky cekam dvojcatka a sem 12+1 a jsou dvojvajecna a uz jedno ditko doma mam skoro dvoletou holcicku Vanesku

adriene
1. led 2013

Vsem do noveho roku preji lasku, stesti, zdravi a splneni vsech tajnych prani... co vic si snad prat, nez zdrava miminka 😉

adriene
1. led 2013

@nakladalova Vitej mezi nami 😉 gratuluji k materstvi a dvojcatkum 😉

nakladalova
1. led 2013

@adriene moc dekuju

kacikaci
1. led 2013

ahoj maminky, doufám, že jste v klidu oslavily Vánoce a ve zdraví přivítaly Nový rok, všem Vám přeju v r. 2013 jen to NEJ, ať je dle Vašich představ!
my byli 28. 12. na 1. screeningu, naštěstí vše v pořádku a oba bobánci jsou zatím zdraví, tak snad to tak zůstane i nadále, ťuk ťuk ťuk
začali jsme pomááálu řešit kočárek a zjišťujeme, že asi budu muset být dva roky doma, protože žijeme ve 4. patře panel. domu, kde sice máme výtah, ale široký pouze 70 cm, což jsem zatím nenašla takhle "úzký kočárek"..nemáte někdo podobnou zkušenost, potřebuju radu, jestli znáte nějaký kočárek, který splňuje tenhle parametr?

evikj33
1. led 2013

@nakladalova Vítáme nové tváře 🙂 a přeji stejně pohodové těhu jako je zatím to mé a co nejvíce ttýdnu do porodu zdravých miminek 🙂 @kacikaci Tak o takovém kočárku vedle sebe fakt nevím a ten zasebou se ti asi nevejde na délku-nemáte možnost nějaké kočárkárny či prádelny...?To bude asi fakt problém nejjužší jsou tuším 80cm(ale nevím zda je to šířka jen koreb nebo celé konstrukce) 😕 Jinak gratuluji ke screningum a přeji at to všem tak hezky postupuje i nadále.

kacikaci
1. led 2013

@evikj33 díky.. máme sklep, ale v něm nemůžu kočárek nechat, jak bych pobrala nahoru dvě mimča, dceru, případně nákup a ostatní věci, jako já se na naše prďolky strašně těšim, jsem za ně ráda, ale tyhle praktický věci budou zřejmě průšvihy (velmi slušně řečeno) 😀 na délku se nám tam sotva vlezl s dospělou osobou klasickej sporťák, natož dlouhej pro dvojičky.. mnooo vůbec si neumim představit, jak to budu dělat 😲

nakladalova
1. led 2013

@evikj33 dekuju moc za privitani taky doufam ze to bude v pohode,ale tak starsi dcera mi pomaha je to sikulka

adriene
1. led 2013

@kacikaci Toto je problém... my to nakonec kvůli prostorům a výtahu museli vyřešit stěhováním :( ale to je jistě až ta poslední varianta, samozřejmě.
Jinak užší jak 80 cm jsou, ale jsou za sebou... takže zas moc do výtahu dlouhé :( Pak dělají snad i korbičky nad sebou... to už by možná řešení bylo...
My právě koupili kočárek užší jak 80 cm, ale mí to i s konstrukcí 79,5, takže dveřmi projdeme, nicméně do výtahu to též není ☹
Jinak situace u nás: úzký výtah, dům bez kočárkárny; sklep, do kterého nevede výtah, ale jen schody a je vlhký a hnusný; byt o 1 místnosti velikosti 18m čtverečních... proto se stěhujeme.
Ještě jsem tenkrát přemýšlela, jak to vyřešit, tak ve společných prostorech dole velkou bednu na zámek na kočár a děti prostě svést v korbičkách dolů...

kacikaci
1. led 2013

@adriene ty brďo, tak u Vás je to rozhodně asi ta nej varianta se vystěhovat..stejně byste asi časem začali v bytě postrádat místo, tak jste se rozhoupali dřív..my jsme byt nedávno koupili, takže nemáme rozhodně v plánu se stěhovat 😒 no musíme obejít obchody s kočárky a najít řešení, i když musím říct, že jsem zatím dost skeptická, že to vyřešíme nějak rozumně a tak, aby to bylo co nejpohodlnější

adriene
1. led 2013

@kacikaci Určitě, u nás to jinak nešlo. Jinak více info o kočárkách se určitě dozvíš na FB (pokud máš) ve skupině Máme dvojčátka, trojčátka. Je tam hodně maminek, co kočárky mají a také je případně prodávají. Víc info nikde v krámě nezískáš 😉

kacikaci
1. led 2013

@adriene ok, díky za tip, zkusim se tam přidat

amallie
1. led 2013

@kacikaci ahoj, jak jsem tu psala o bugaboo donkey, tak ten ma ve dvojceci verzi 74 cm a jde zuzit na mono kocarek velice snadno tak, ze sundas pravou korbu, zuzis a tu levou muzes pritom nechat 😉 Tudiz bys prijela k vytahu, sundala jednu korbu, zuzila, najela do vytahu a tu druhou bys nesla za madlo v ruce, dolu by to bylo stejne tak, dole bys ho rozsirila a jedes 😉
Ale jak uz tu bylo psano, je drahy ☹ Nicmene super

jarkalada
1. led 2013

@kacikaci ty cm kočárků jsou brány jako komplet konstrukce. Známá to taky tak měla. Kočárek nechávala dole a šla s dvouma přenosnejma taškama nahoru /výtah nebyl/. Anebo ve vajíčkách. Ale ty se teda za chvíli pronesou.. Vždy pak jednoho donesla do mezipatra, došla pro druhýho - a tak napřeskáčku 😝
Nakupovat bude muset mm 🙂)
Ale užší jak těch 79cm bych asi nebrala - už tenhle rozměr je tak akorát pro děti, aby se tam hnuly..

patraska1
1. led 2013

Ahojky "maminy". Moc ráda bych se k Vám přidala. V červnu čekám dvojvaječná dvojčátka....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru