Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maladama
26. únor 2013

@werinka1 já ti závidím, že máš ještě tolik času před sebou! Já mám dneska 8 týdnů do porodu (za předpokladu, že to bude těch 36+0) a šílím z toho, že nic není hotový. Předáváky v práci jsem ještě ani nezačala dělat, na projektech práce, že nevím, kam dřív skočit, doma bordel, oblečení pro mimina nemám ještě ani všechno vyzvednutý od kamarádek, a co je doma, z toho je jenom půlka vypraná a vyžehlená a roztřízené po velikostech ještě není skoro nic... do výbavy mi spousta věcí chybí a "manuály k domácnosti" samozřejmě taky nejsou hotové. Jsem myslela, že budu trochu organizovanější, no ale těžko být organizovanější, když skoro každý víkend proležím, protože nemůžu dýchat. Přes týden to většinou nějak rozchodím, protože co mi zbývá, ale jak je o víkendu doma muž, tak mu nechávám malýho a flákám se na pohovce.

werinka1
26. únor 2013

@maladama Mam to o dost jednodušší. Děti žádné ještě nemáme a do práce nechodím. Ale stejně mi ty dny docela letí. Na jednu stranu si to chci užívat a nikam nechvátat, na druhou už chci být skoro u konce, protože mam neustále strach 😒 Dneska jsou zas holky klidný a já čekam aspoň na jeden kopaneček 😠

kacikaci
26. únor 2013

@adriene tak moje mudr má dovču dnes i zítra, blbá shoda okolností, takže si zítra skočím k praktický a nechám si změřit tlak a udělat kr. rozbor na železo, apod..stejně k ní musim kvůli potvrzení do těhu průkazky, tak to spojím při jednom..snad to do zítra vydržím..mám chvílema pocit, že se nenadechnu 😒 ale kluky cítím, tak snad jsou ok..do fakultky se mi nechce, nemám hlídání, až večer a s ní tam prostě nepojedu..

kacikaci
26. únor 2013

jinak začínáme vybírat jména a teda to je síla, musím říct, že se mi moc klučičích jmen nelíbí, na to, jak dlouhej seznam jsme měli u dcery, tak teď je to bída.. zatím jsme u Propan a Butan 😀

adriene
26. únor 2013

@maladama Já Tě nestíhám udivovat, jo?? No já sebe také ne 😉 Ale víš jak... může to přijít raz dva a mimča budou venku. Ale hlídají mě, to zas jo. Proto mi radši dali i ten kontrolní monitor na neděli... a pohodička... miminka obě krásnou akci, děloha naopak bez akce, bez kontrakce... Prostě ticho po pěšině. Ono to vypadá, že jsem 36. týden, tady podle toho kalendáře na MK. Jako "jedu" 36.tt, ale jsem spávně dnes 35+3. 36+0 vychází na sobotu. Ve čtvrtek jdu opět na kontrolu všeho, tak se snad už dozvím něco blíže, alespoň dr. to tak říkala... měla by mě poslat do indikační ordinace, kde by mě měli naplánovat. Jsem zvědavá.. ale jak říkáš, než se "válet" v nemocnici, to radši doma.. zanedbat ale nic nechci.
Nedávno jsem si na Tebe vzpomněla, protože jsem mluvila s holčinou, jejíž kamarádka měla dvojčátka mono-bi a chodila do Motola. Celou dobu jí plánovali císaře a nakonec tam porodila přirozeně... dobrý, co?? Tak kdoví, co nás ještě čeká 😀
Jinak tedy já zas obdivuji Tebe, jak stále "funguješ"... práce, dítě, domácnost... Já stíhám leda tak školu (a to lážo plážo) a domácnost, kde lítáme teď mezi 2ma, snažíme se přestěhovat do porodu, to je děs, tedy ☹
Tak se Ti nedivím, že o víkendu lehneš na pohovku a odpočíváš... ono je to docela základ donošení dvojčátek, odpočívat... ale chápu povinnosti, též tomu polehávání tolik nedám 😉

adriene
26. únor 2013

@kacikaci Praktický dr. ti též udělá krevní obraz, to bude v poho. To jak to popisuješ mi blízce připomíná mě. Tak si tam skákneš a ono se to vyřeší, uvidíš 😉
Jinak máte zatím hezká jména pro kluky 😀 😉

maladama
26. únor 2013

@werinka1 jojo, co nejdřív být v 25tt, co? Taky jsem to tak měla... do té doby se to hrozně vleklo a najednou, než se otočím, jsem zase o týden víc těhotná.

maladama
26. únor 2013

@adriene 36+0 už je 37. týden, takže prostě jsi v 36tt teď 🙂 já jsem taky dneska 28+0 a je to už 29. týden 🙂

takže jdem obě na kontrolu ve čtvrtek? To si můžeme vzájemně držet palce 🙂

Ale stěhování v těhotenství ti teda extra nezávidím! Stěhujete se na dálku, nebo to aspoň máš kousek? Naše poslední stěhování bylo 35km, takže výprava mezi oběma domácnostmi vždycky na půl dne, barák byl nedodělanej, nebyly tu pomalu ani světla, kuchyň nám montovali čtyři dny po nastěhování a podlahy se dodělávaly ještě další 3 týdny. Ale byla to sranda, byli jsme mladí, bezdětní, no tak nám to spaní na karimatce v jediným pokoji s narychlo nataženým kobercem přišlo jako romantika 🙂

Ad to, kolik stíhám... no, dítě stíhat musím, to se moc zkrouhnout nedá. Domácnost, to je týden od týdne, jestli to jde nebo ne - základ je, když nikdo nejde spát hladovej a všichni mají na ráno čisté oblečení. Cokoli nad to je úspěch. Ale já bordel kolem sebe bohužel nesu dost blbě, ne dost na to, abych to tu byla schopná držet pořád v pořádku (zvlášť když na jedné straně uklidím a na druhé už je rozsypaných 300 kostek lega...), ale dost na to, abych se cítila mizerně, když se podívám kolem sebe. Takže se furt nějak snažím to tu pacifikovat. A práce... no, jednak je mi blbý se na všechno a všechny vykašlat, když se ke mně chovali doteď suprově, a druhak bych si ráda něco málo nechala jako přivýdělek k rodičáku. Šéfová je v pohodě, jsme dohodnuté, že mě bude úkolovat podle toho, jak se budu na práci cítit, a že můžu dělat z domova, dokud budu chtít, tak prostě nemůžu teď odejít od rozdělanýho, že...

karlisska
27. únor 2013

No jsem 22.týden a mám pocit, že se to vleče. 🙂 jinak teď jsem byla na velkém ultrazvuku a vše ok. Holčička má 351 g, chlapeček 365 g, jen mě zarazilo, že chlapeček během 10 dnů předrostl holčičku, před 10 dny měla holčička 304 g, klučík 297 g. Vím, že jsou to nepatrné rozdíly... Asi se nemám strachovat, že? No doktor se taky zarazil a pak řekl, že mi to asi řekl naopak minule.

dexin
27. únor 2013

ahoj holky, dneska jsem byla na kontrole, vše ok, za měsíc velký ultrazvuk. Normálně vám, co už to máte za pár závidím. Oboje předchozí těhotenství jsem si spíš užívala, teď jsem pořád nějak unavená a vyčerpaná! Včera jsem navíc zažila jednodenní střevní virózu a to byl teda záhul. Dneska mě jen pobolívá žaludek.

@kacikaci my jsme se taky dneska bavili s manželem o jménech. Já mu říkám, že Olívie a Elen a ať on vybere klučičí, on mrknul na net a za 5 minut na mě volá:" Kristián a Metoděj" Tak jsem se nad tím Metodějem zamyslela a má to něco do sebe! 🙂

maladama
27. únor 2013

@dexin my máme Metoděje vybraného jako křtící (ne křestní, ale ke křtu) jméno - pokud to budou kluci, tak budou křtění Konstantin a Metoděj (Cyril se zoufale nehodí k příjmení a stejně byl Konstantin nejdřív Konstantin a teprve potom Cyril 🙂)
Holky zase by byly křtěné Marie a Marta - chtěla jsem, aby to byla vždycky dvojice světců nebo světic, co byli současně sourozenci.

kacikaci
27. únor 2013

@dexin my jich máme zatím ve výběru víc, a zatím fakt nemůžu říct která vybereme..ale snad co nejdřív bude jasno
@adriene dneska jsem byla u praktické, dušnost stále trvá, zítra jdu na krev, udělá mi všechny možné testy na minerály, hemoglobin, apod..tak uvidím, čím to je, tlak jsem měla normální, takže tím to nebude..

zítra jedu s dcerou do Brna, do školy, tak snad to nějak dám a neudusím se po cestě 😀

adriene
27. únor 2013

@maladama Zítra jdu též na kontrolu, takže si držíme palce navzájem 😉 Po kontrole chci jet na zkoušku na VŠ, tak to snad klapne... by mě asi kleplo, kdyby si mě tam chtěli nechat... potřebuji ji zoufale udělat, než porodím 😀 Tak budu zítra referovat co a jak 😉
To stěhování není nic moc... daleko to máme přes 40 km, ale naštěstí nestěhujeme žádný nábytek... jen el. spotřebiče, knihy, oblečení a vše možné, co člověk nashromáždí za 10 let... i tak je toho požehnaně ☹ A navíc ten byt tady v Praze musíme dát do nějakého ucházejícího stavu, tak proto jsme malovali a já se ho snažím před odchodem řádně uklidit... Po porodu mě manžel totiž rovnou odveze už do toho přestěhovaného... složité 😎
Chápu, že se snažíš v práci ještě fungovat... mám též takovou povahu/přístup - nenechávat lidi ve štychu, být zodpovědná.. navíc, pokud od nich do budoucna budeš něco chtít a potřebovat je. Ale musí to být náročné! A ještě k tomu synka a domácnost... by mě vezli nohama napřed brzy 🙂

adriene
27. únor 2013

@karlisska Vůbec se těch rozdílných hmotností neboj... mně se takto předhání celé těhu... jednou "vede" ten a podruhé "onen" 😉
@dexin Já jiné těhu než toto dvojčecí zatím nezažila, takže nemůžu srovnávat... ale musím říct, že od začátku mi nepřijde nic, co bych si na tomto těhotenství užívala... vše mě dost bolí a teď ke konci už je to vážně něco... nevím jak si sednout, jak se ohnout, jak se v posteli poskládat a otočit... už se svým způsobem těším, až bude konec 😅 Nechci tě tedy strašit, ale asi bude ještě hůř 😎
@kacikaci To je dobře, že tě dr. odebere na vše možné a začnete to řešit 😉 Jinak pozor zítra, ať dobře dojedete a pak dej vědět, jak to dopadlo 🙂 Ne aby ses udusila!! 🙂

dexin
27. únor 2013

@adriene to jsem fakt potřebovala slyšet! 😀 Ono i když se narodí, tak to asi bude se 4 dětmi fičák, takže bych si možná měla vážit, že teď je mám v bezpečí v bříšku! 🙂

adriene
27. únor 2013

@dexin 😉 Já jen doufám, že jednou zažiju nějaké normální těhu s 1 miminkem a hezky v klídku a v pohodě... no uvidíme 🙂

dexin
27. únor 2013

@adriene po dvojčatech a absolvování výšky už budou ostatní těhotenství procházka růžovým sadem! 🙂

kacikaci
28. únor 2013

tak jsem ráno byla na krvi, a zatím mám jen výsledky ze sedimentace, a jsou zvýšené, ještě mi budou nějaké další testy, začínám být dost nervózní, že něco není v pořádku ☹ zbytek budu vědět v pondělí

gyty
28. únor 2013

@adriene Ahoj, probiram se zpetne diskuzi a docitam co a jak.
Zaujal me prispevek o problemech s dychanim a anemii. Ja anemii mam a dychat skoro nemuzu. Navic v noci me to i budi. Myslela jsem ze je to tim ze maly maj kazdej skoro kilo a jsem ve 24tt. Tak koukam ze to muze mit i jiny duvod.
Do toho sem zoufala v noci. Budim se s panickyma atakama skoro kazdou noc...Nevim co to je ale je to pekne protivny.

carllita
28. únor 2013

Ahoj. Tak mám po kontrole (22+6). Všecko v pořádku, nejdřív mě strašili stehem, ale čípek je v normě, takže mě nechají 😉
Holčičky jsou naskládané obě hlavou dolů, srdeční ozvy v pořádku. Chci se Vás zeptat, jestli se polohy plodů ještě můžou měnit nebo jestli už mají málo místa a zůstanou hlavičkama dolů?Jakou máte zkušenost? Jinak mám navrch 8 kg, tak snad nebudu zachvíli jak lokomotiva 😀 Mám trochu křeče do lýtek, maličko tvrdnutí bříška a pálení žáhy. Ale myslím, že to je všecko normální. Docela si to i užívám, měla jsem zezačátku šílený nevolnosti a zvracení třeba i 3x denně a taky trpím na migrény. Ale to teď všecko přestalo a je to fajn. Mějte se a držte se!

gyty
28. únor 2013

@carllita ahojda
ja mam jedno ditko hlaavickou dolu a druhy hlavikou nahoru a od uplne prvniho ultrazvuku kde uz bylo neco rozeznat byli pesne takhle. a na kazdym utz co mam je to stejny a nemeni se to. tak nevim. dr od zacatku rika ze se tam ruzne melou a meni polohy ale pri kazdym utz jsou stejne. tak nevim jestli s na tu kontrolu vzdycky presmerujou 😀
jinak krece mam taky a to beru na tvrdnuti briska magnesium. zaha trapi taky ale zvracet se mi chce porad. bojuju s tim nekolikrat denne ale ted uz to nastesti de ukocirovat. horsi je to s dejchanim a spanim. to uz ted je dost blby. mam nahore 11 kg. taky sem zvedava kolik priberu. na zacatku sem mela 53. taky se drz!

adriene
28. únor 2013

@kacikaci Ahoj, zvýšená sedimka ještě nemusí nic znamenat, neboj 😉 Kdyby se ti o víkendu přitížilo, tak klidně skákni na pohotovost, ať se na tebe podívají! Jinak budu na pondělí držet palce, ať vše dobře dopadne 🙂
@gyty A co bereš na tu anémii? Máš nasazené železo?? Jestli jo a bereš ho už delší dobu, dýchání by se mělo zlepšit... každopádně to chce s odstupem zkontrolovat i krevní obraz, jak na to reaguješ. Kdyžtak si též skákni k dr., ať se na tebe mrkne 😉 Ty panické ataky... jako zdají se ti ošklivé sny? 😕
@carllita Co se otáčení dvojčat týče... záleží na tom, kolik mají plodové vody a kolik místa... ale když to vezmu podle sebe, tak dnes jsem 35+5 a kluci se mi stále točí každý týden... takže polohy u Tvých dvojčat rozhodně nemusí být konečné! Já mám ale hrozné "divochy"... jednou jsou hlavičkou, podruhé KP, jindy zas příčně (jako teď)... takže je vidět, že i v 36.tt nemusí být u dvojčat konečná poloha 😎 😀

adriene
28. únor 2013

A jinak moje info z dneska: Jsem jeste doma, prozatim 😉 Rano byl monitor, ktery dopadl - respektive nedopadl, protoze sestry nemohly kluky nikde najit, tak jsem mazala na UZ, kde mi vysetrili prutoky a klukum oznacili na mem brise fixkou mista, kde jsou srdicka, abychom mohli natocit ten monitor... jsem slozity pripad 😀 Kazdopadne UZ uplne v poho, prutoky dobre, jen plodova voda na horni hranici, takze kluci maji stale hodne mista a hold se toci... ted je Acko hlavickou a Bcko pricne... se tam "zasprajcoval" 🙂 Monitor uz pak sel lepe, ale musela jsem ho zvladnout vleze, coz je silene a s tim pupkem se to skoro neda ulezet... myslela jsem, ze uz to nedam! Ale jinak srdecni akce kluciku super, deloha bez konstrakci... tak zas nic 😎 Poradna take bez problemu, cipek drzi, hrdlo plne uzavrene... takze se kluci nikam nechystaji 😀 No a na diabetologii jsou se mnou spokojeni, videt uz me nechteji a za pul roku po porodu si mam skorcit na OGTT, jak na tom jsem... A zitra jdu do indikacni poradny, kde mi reknou, kdy mi udelaji sekci. Bud si me tam uz zitra nechaji nebo to tipuji tak na pondeli prijem... no uvidime. Takze se bud zitra ozvu nebo az pozdeji 😉

maladama
1. bře 2013

@adriene tož gratuluju!
Zmiňovala jsem se o tobě před MUDr. Špálovou včera v poradně v Motole, a hrozně se divila - že Podolí je obvykle daleko opatrnější než oni v Motole, že ty dvojky tahaj ven daleko dřív. A Motol má jako úplně poslední termín 36+2, prostě víc ani den. Tak jsem zvědavá, co ti řeknou na té indikační poradně! Napiš pak 🙂

U nás poradna krize, akutní případy na utz i v poradně, takže krásných 4,5 hodiny dohromady, s batoletem (v době oběda) a všichni hladoví vyloženě zážitek, co bych si dala každý druhý den. Ale utz ukázkovej, áčko je extrémně vyžraný (1750g!!! přibralo 700g za týden), béčko je jenom vyžraný (1500g). Průměrně (oni jsou obě taky dost dlouhý) jsou o dva týdny napřed, béčko je vyžraný jen o týden napřed, ale odmítám si s tím dělat starosti, hlavně béčko je bestie stěhovavá - áčko sedí spořádaně koncem pánevním furt na jednom místě, béčko se stihlo i v rámci ultrazvuku přestěhovat z polohy hlavičkou dole do příčné polohy pod prsama. Doktor koukal, nejdřív si totiž zkouknul plodovku u obou dětí, pak že je bude měřit a béčko nebylo k nalezení 🙂
Akorát jsem blbá, že jsem se na poradně zmínila o té dušnosti a bušení srdce - myslela jsem, že je to normální, ale místo toho musím příště ještě na internu, a kdyby to nebylo dobrý, tak extra sledování a po 32tt možná předčasná sekce, abych jim zas nezkolabovala já. Tak jsem to ořvala, samozřejmě... no ale to bylo včera, dneska už si z toho odmítám dělat hlavu. Před týdnem jsem měla EKG u obvoďačky a vyšlo na jedničku, tlak mám vysokej taky jen na prenatálu (u obvoďačky ukázkových 120/75), tak jsem přeci zdravá a co!

jennyska
1. bře 2013

MODRÝ KONÍK, ASMIRA TEAM, OZNAMUJE:

Ahoj, jsem ráda, že diskuze Čekáme dvojčata (resp. máme doma dvojčata) - rady, postupy, zkušenosti, tipy ... se těší velké oblibě a je opravdu aktivní. Proto bych pro vás měla návrh na využití nové funkce MK, kterou jsou Zájmové skupiny. Lepší popis mám o nich ve svém fotoblogu v článku: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Vzhledem k tomu, že je diskuze na téma Čekáme dvojčata (resp. máme doma dvojčata) stále aktivní a opravdu rozvinutá, možná by se i skupina těšila velkému zájmu. Komunikace ve skupinách je přehlednější, rychlejší a do budoucna budou skupiny stále vylepšovány
Pro založení skupiny je třeba 3 zakladatelů, kteří popíší, o co ve skupině jde a jaká má pravidla. Jak být dobrým zakladatelem/moderátorem, si můžete přečíst zde: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Kdyby Vás zajímaly třeba i jiné skupiny, kt. můžete na MK vytvořit, podívejte se klidně i na takový můj nástřel témat, které byste mohly založit a fungovat ve skupinách s ostatními, kdo mají stejný koníček, názor, zájem https://www.modrykonik.cz/diskuse/modrykonik-cz...
Fantazii se ale meze nekladou. Skupina může být jakákoli. Její založení provedete v záložce Fotoblogy, nalevo ve sloupci klik na Seznam skupin a tam: Vytvoř novou skupinu Díky pozvánkám můžete do skupiny pozvat i své přátelé, které by toto téma mohlo také zajímat...

Popis a pravidla skupiny můžete kdykoli měnit v Nastavení skupiny. Název skupiny však nikoli. Ten, jakmile ho jednou zadáte, je na MK již natrvalo

Mějte fajn den!
J.

gyty
1. bře 2013

@adriene ahojky, no teda ja uz ted nemuzu lezet na zadech pri utz kolabuju! to sem zvedava na monitory az pridou na radu!
tak to dej vedet jak to s tebou vypada !

jinak co se noci tyce, ja sny skoro nemam. spim a vzbudim se s panickou hruzou, nemuzu skoro dejchat chce se mi plakat musim rozsviti svetlo otevrit okno napit se a tak 15min se uklidnovat. nekdy i nekolikrat za noc. prez den se mi blbe dejcha ale nic to neni proti noci.
na anemii sem brala zelezo ale mela jsem takovou zacpu ze sem se ho pak vzdala. nejak se to neresilo a ja ani nemela problemy. a ted jak sem tehotna se to taky neresilo - zmenila jsem dr. a po pravde sem to ani nehlasila. stezovala jsem si na problemy s dechem ale rekli mi, at se nedivim, ze dycham za tri. a ja to tak brala. ale zhorsuje se to a jak sem cetla co si psala tak si rikam, ze to budu muset nahlasit. du tam v utery. tak uvidime.

jinak sem porad bezradna co se kocarku tyce! uz si nepamatuju ale co si nakonec zvolila ty?

gyty
1. bře 2013

@maladama
ahoj
ctu tady ze mas taky buseni srdce a spatne se ti dejcha. prave ze ja sem sice teprv 25tt ale neni mi dvakrat dobre. buseni srdce,nocni ataky panicky hruzy a dejchat taky nemuzu. v utery du na kontrolu tak to chci taky znovu prednest. kdyzsem to rikala poprve tak mi odpovedeli ze dejcham za tri at se nedivim. ale ja si neumim predstavit ze se to zhorsuje. uz ted sem ko.
proc by ti meli kdyztak delat predcasnou sekci v 32tt?

maladama
1. bře 2013

@gyty já jsem relativně malá (162cm) a dvojčata jsou ukázkově nahoře (proto nemám žádné problémy s čípkem a otevíráním). Jenže jak mám samozřejmě úměrně postavě krátký hrudník, tak v tuhle chvíli mám už jen asi 2cm rezervy, kam může děloha růst, aniž by tlačila na plíce a srdce. A protože dvojčecí těhotenství je extrémní zátěž na srdce i tak, tak je potřeba tyhle problémy nepodcenit. Paní doktorka mi říkala, že taky už měli dvojčecí maminku, co byla na začátku těhotenství naprosto OK a pak jim málem umřela na srdeční komplikace, takže z tohohle důvodu po 32tt hodně pečlivě zvažují u rizikových pacientek, jestli další pokračování těhotenství není pro maminku příliš rizikové, a pokud by jim přišlo, že už ano, tak císař. Ono totiž po 32tt sice děti potřebují inkubátor a pomoc s dýcháním, ale už jen na "dopečení", větší trvalé následky nedonošenosti už se prakticky neobjevují. Takže do 32tt se víc klade důraz na zdraví dětí a potom zas na zdraví maminky.

Ta panická ataka v noci u tebe je fakt divná. EKG už jsi měla (u obvoďáka)? To by fakt mohlo indikovat něco s tím srdcem (vím, že ségře při panických atakách nejdřív právě museli vyloučit problémy se srdcem, než řešili něco dalšího). Ideálně by si to chtělo vyřídit 24hodinový holtr, protože jednorázové vyšetření je někdy neprůkazné.

gyty
1. bře 2013

@maladama
holka ty me desis!
ja mam 164cm
od mala mam problemy se srdcem - selest.
pak sem hodne omdlivala nez zjistili ze pricina je neurokardialni. a po lekach a uprave rezimu to preslo. nabehy mam porad , ale uz vim co udelat abych nezkolabovala.
ja sem ted zmenila dr a jeste jsem nestihla udelat takovou tu anamnezu - to se teprve chystam.
tak to se budu muset pozeptat!

maladama
1. bře 2013

@gyty prosímtě, a kde tě teď sledují? Ve fakultce? Já si to nezvládám pamatovat, kdo kam chodí do poradny ☹
určitě bys měla chodit ke specialistovi na kardiopatie v těhotenství, s takovou anamnézou a dvojčatama. Takže se rozhodně nenech odbýt a trvej na pořádném vyšetření, fakt to není úplně sranda, nemusí to být nic, ale i ta anemie se dá řešit jinak, než železem v tabletách - některé těhotné na tablety nereagují, tak se musí dáva infuze, a ty teprve pomůžou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru