Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
21. bře 2013

holky mate zkusenost s nakupovanim po netu? myslim oblecky?
nasla jsem tendle net obchudek s kojeneckym zbozim a rikala si ze si objednam ty sety v 50 vel. ale nejsem si jista kdyz sem si to neosahala .... vite jak....
http://www.kojenecke-veci.cz/kojenecke-soupravi...
treba tydle?
co jsem oblezla ty levnejsi obchudky tak maj vsecko barevny s knoflickama!!!!nebo bez toho ze by se kosilka zavinovala a jsou tam takovy ty patentky jako na dupackach a bodyckach ale rovnou na telicko a me se to moc nelibi ze to bude studet....tek sem chtela kdyz uz na patentky tak co se jedna strana zavine a druha na to a zapne na patentky a to sou zrovna tydle. ale nevim jak to muze vypadat kdyz je to prez net kupovany. prece jen osahat je osahat....kupujete taky prez net?

karlisska
21. bře 2013

@gyty skoro všechno jsem kupovala přes net, zkus obchod www.dvojčátka.cz. 🙂 jsou tam malé velikosti a docela i výběr

gyty
21. bře 2013

@karlisska juknu na to.
de mi o ten material kdyz to neosaham... 😉

jarkalada
21. bře 2013

@gyty stejně jim pod většinu věcí dáš bodýnko, tak je nic studit nebude 😎

maladama
21. bře 2013

@gyty těchhle body, co jsi linkovala, jsem měla pár na prvního (protože mi to přišlo v obchodě praktické), a teď jsem jich ještě docela dost podědila.
Zlatý normální jednovrstvý. Blbě se to oblíká (protože musíš napolohovat dítě přesně na body, nikolik body na dítě), blbě se to svlíká (místo 3 patentek rozepínáš 7), u krku tama táhne, blbě se to pere (když je nezapneš, tak se vytahávají), blbě to schne (protože ty vrstvy látky na sobě) a blbě se to žehlí.

No asi to lidem přijde praktický, když to furt vyráběj, ale mě teda ani boha.

dexin
21. bře 2013

@gyty mě ta sada z porodnice přijde drahá! Včera jsem byla v Lindexu a koupila jsem 3 bodyna vel. 50 z organické bavlny a k tomu ponožtičky do sady za 288,- všechno. Kvalita je to úžasná! Bylo to ve slevě a ještě měli akci 1+1 zdarma, takže já budu raději obcházet obchody než objednávat z netu.
@adriene moc moc gratuluju, kluci jsou krásní a mají supr vohoz, miluju kombinaci těhle odstínů modré a zelené! A ty jsi skvělá, všechno zvládáš! 🙂

adriene
21. bře 2013

@dexin dekuji moc 😉 Jo vohoz je super... semisove dupky byly v akci a bodyna jsem navlikla, co prisly pod ruku 😉

jinak k tomu obleceni... Ja toho nakoupila dopredu vazne hodne. Kluci meli porodni vahu. kolem 2,5 kg a jsou jim velikosti 50, nekdy i v tom plandaji... zalezi na firme od ktere je oblecek... Pri nakupu jsem materialy moc neresila, strihy tez ne, ale ted ze zkusennosti... blbe jsou ty body zavinovaci... moc patentek, zdrzuje to 😒 nejlepe tak max 3 patentky dole a oblekani pres hlavicku 🙂 Nakupovala jsem 90% pres net... na bazaru dvojcatek na FB za par kacek a koupila jsem toho vazne hodne, ted se to s vyhodou odrazi v tom, ze ac dvojcata - bude to tyden, co jsme doma- a ja jeste nezapla pracku, stale mam co oblekat a to spini vcelku dost. Je ale pravda, ze moc neblindi, spis sem tam procuraji, ci pocuraji pri prebalovani, kdyz nejsem dost rychla 🙂 Tudiz vstupni investice nebyla za bazarove veci vysoka (a veci to byly krasne, temer nepouzite) a nyni uspora v prani... No a za chvili nam to bude male, tak to sup sup zase prodam a koupim nove, vetsi 🙂

dexin
21. bře 2013

@adriene s tou padesátkou jsi mi udělala radost! No jasně za 2 měsíce čekám, že budeš vkládat do bazárku, abychom si to tady od tebe mohly nakoupit. Já to nemám moc jednoduché vzhledem k tajnosti pohlaví, snažím se o neutrál nebo sáhnu po klučičích, které by mohly nosit i holky. Třeba to, co máš na fotce by se mi líbilo i na holky. Jo a na bazárku na FB jsem už taky nakoupila asi 16 věcí za 250,- a všechny jsou jako nové. Ale je tam málo neutrálních, takže zatím jen jeden velký úlovek! 🙂

adriene
21. bře 2013

@dexin Jasna vec, pak to sem hodim 😉 Myslim, ze co se momentalniho apetitu kluku tyce a tomu, ze uz jim pomalu zacinaji byt male i plenky pampers premium care newborn, tak to nebude zas az tak dlouho trvat 😉
Take jsem kupovala dost neutralnich veci... mam dost bilou, modrou, zelenou, bledemodrou, ale i oranzovou, zlutou, atd. ... ono to treba doma pak nema zas takovou cenu resit 😉
Obcas jim soupnu i 56 a je jim hezky, kdyz plandaj nozicky v dupkach, tak jim na to navliknu fusekle a jaci jsou to fesaci 😀

dexin
21. bře 2013

@adriene tak domluveno, až budeš mít vytříděné, napiš, nafoť a já objednám! 🙂 Jo a kolik balíků těch nejmenších plín jsi kupovala?

adriene
21. bře 2013

@dexin Jasná věc 😉
Kupovala jsem ty bílé Pampers premium care newborn, je to číslo 1. Musím říct, že jsou vážně skvělé, za mě absolutní spokojenost. Z počátku jim byly malinko větší, ale teď je klukům 14 dnů a jsou jim vlastně akorát. Kupovala jsem 4 balíky. V porodnici jsme byli 8 dnů, padlo tam 1 a půl balíku (+ něco málo od sester) a teď jsme doma... no celkem za 14 dnů končíme 3. balík a jeden nám ještě zbývá. Koupím asi ještě jeden (máme nějaké slevenky z porodnice na tyto plíny a pak přejdeme asi už na č. 2 (3-5 kg) 😉

gyty
21. bře 2013

@maladama
aha
ja na prvniho tydle nemela vubec... a prave ze mi to prislo prakticky tak asi ne.....

@dexin
jo ted sem koukala na jiny sady a jsou i dve ste levnejsi a obsahujou to samy
Lindex popravde ani neznam...!
Zkusim este kouknout do teska. tam meli taky vel 50

je zvlastni ze kdyz vybiram barvy tak se nebojim sahnout po modry ale preztoze mi 3x rekli na 80% druhy mimco je holcicka ty ruzovy se bojim!!!
nevim proc. asi protoze mi u prvniho na 100% tvrdili ze to bude holcicka a narodil se kluk... 😀

holky co myslite, kdyz pojedu na navstevu a budou to este porad maly prdolkove musim brat tu rozkladaci postylku nebo je noc dve muzu nechat spat v zavinovacce a ve vlozny tasce?

ten kocar je silene velkej zabere mi celej kufr a uz se tam nic nevejde...

jo este sem se probirala na netu zavinovackama. u malyho sem mela klasickou na snurky bilou ale nemela podle me dost vypolstrovany zadicka a tak sem ji pak nepouzivala a koupila si rychlozavinovacku na suchej zip s molitanovym polstrovanim zad a super na kojeni a manipulaci vubec. tak ted hledam a hledam a na netu jen s kokosovyma vyplnema. a v obchodech co sem zatim navstivila uplne bez. z tech co uz ste porodili jak velikou ste kupovali a osvedcila se? videla jsem od 70x70 do 90x90...
preci jen dvojcatka asi budou mensi at se narodi kdykoliv....
diky

dexin
21. bře 2013

@gyty můžeš na Lindex kouknout tady http://www.lindex.com/cz/děti/miminko-0-1-rok/n... na prodejnách mají snad pořád akci 2+1 zdarma a mě se teda povedlo ukořistit ještě ty větší slevy. V Tescu bych si taky raději počkala na slevy, mají tam teda fakt nádherné oblečení, mám pocit, že rok od roku hezčí, ale je teda dost drahé! Už odtama mám pár kousků, řádila ale moje máma, já bych to za ty prachy nekupovala a ještě navíc dvakrát!
S těma vložnýma taškama zaleží, jestli budeš chtít použít monitor dechu třeba, ale jinak bych je nechala klidně v těch taškách a vzhledem k tvé poslední zkušenosti se ti ani nedivím, že se bojíš kupovat růžovou! 😀

maladama
21. bře 2013

@gyty Lindex má krásný věci, to zas jo, ale to, co má v novorozeneckých velikostech na netu, je děsně nepraktický - overálky s rozepínací jen jednou nožičkou a to ještě ani ne až dolů, navíc bez ťapiček? To si dělají srandu, že s tímhle má bojovat maminka novorozeněte, co to ještě nemá zažité?

dexin
21. bře 2013

@maladama no já měla minule pár věcí bez ťapek a nahradila jsem to ponožkami. Ale já se u obou dětí tak kochala při oblíkání, že jsem je byla schopná málem kvůli tomu 3x denně převlíkat. U dvojčat to bude asi větší fofr, ale i tak se budu zase kochat! 😀

maladama
21. bře 2013

@dexin já právě taky pár věcí bez ťapek měla. A věčně jsme ty pitomé ponožky někde hledali, protože naše drahé miminko je již v šesti týdnech dokázalo svléknout a někam zakopnout 🙂

maladama
21. bře 2013

a převlíkat třikrát denně? No to jsem dělala ještě častěji (a občas i sebe), ale ne každej vyfasuje projektilovýho poblijona 🙂

maladama
21. bře 2013

@adriene Adriene, krásný porodní report, jsi statečná!
A krásné fotky miminek!
Držím palce na to kojení, ať si to co nejdřív úplně sedne...
a už se těším na ty svoje vlastní raubířátka 🙂

ljonas
21. bře 2013

ahoj holky, jak vypadá vaše těhotenství? chodíte k doktorovi častěji než ,maminky s jedním mimi? nikde na netu jsem nenašla infomace... díky

dexin
21. bře 2013

@ljonas chodím co 3 týdny a teď jdu dokonce na velký ultrazvuk po měsíci, takže u mě zatím žádná speciální péče není.

maladama
21. bře 2013

@ljonas od 14tt předaná do rizikové poradny fakultní nemocnice, ze začátku co 2 týdny poradna a co 3 týdny UTZ, od 20tt co 2 týdny obojí.
Prý to je lege artis pro mono-bi dvojčata.

gyty
21. bře 2013

@dexin
no prave 🙂
tak ted radsi neutral!
no ja s nasim prvnim kdyz sem jela na navstevu tak sem brala tu postylku ale slo mi to na nervy tak ze zacatku kdyz sem jela na navstevu k mami /bydli dost z ruky tak sme tam i prespali/ sem ho nechavala v korbicce ale ta byla pevna a ty tasky .... nejsem si jista no. ale hlavne pokud budu brat kocar tak se mi tam ta postylka stejne nevejde!

jo a ktem zavinovackam jedina co me trochu oslovila byla bila zavinovacka se stuhou od emitexu ma zpevnena zadicka a ne kokosovou vlozkou ale myslim molitan.

kacikaci
21. bře 2013

@ljonas poradna co tři týdny s ultrazvukem, s tím, že kdykoli cokoli, tak můžu přijít i dříve..až moje mudr usoudí, že je čas, budu předána do péče rizikové poradny porodnice..

ljonas
21. bře 2013

@dexin
@maladama
@kacikaci
děkuji 🙂 já jdu ve středu na kontrolu v 8 týdnu, nejraději bych si koupila ultrazvuk domů a sledovala jestli jsou mimi v pořádku.. tak jsem ráda že k tomu i doktoři přistupují zodpovědně 🙂
jsem teprve na začátku, tak se těším na bříško...

carllita
22. bře 2013

@ljonas Ahoj. Držím palce. Já chodím od začátku úplně normálně :/ Ultrzavuky mají naplánované taky zřejmě jako kdyby se jednalo jen o jedno mimi. Teď sem si ale jeden vyškemrala navíc.(Po 2 měsících) Takže u mého mudr. zrovna velká zodpovědnost nepanuje. Jinak včera byly váhy obou holčiček 905 a 899 g ve 25+6. Obě hlavou dolů- snad už od začátku a jinak vše v pořádku.

gyty
22. bře 2013

ahoj holky,

tak se seznamuju s glukometrem...
po jidle mam mit hodnotu glykemii do 7,3
ale i kdyz jim podle doporuceni tak hodinu po jidle mam 7,7 nebo 7,3 ale min ne....
tak sem zvedava co na to dr pristi tyden. bojim se aby mi nechteli nasadit ten inzulin nesnasim jehly! stve me i todle mereni z prstu 😝

adriene
22. bře 2013

@gyty Tak to ti dali přísnější rozmezí glykémií... já se měřila též. Na lačno jsem měla mít do 5,6 a hodinu po jdle byla hranice do 7,8.
Jinak doporučuji ráno vynechat mléčné výrobky - zvláště mléko, tavené sýry, jogurty... to rozhodí glykémie na celý den. Tmavé pečivo paradoxně může též zvýšit glykémii - obsahuje dost cukrů. Tudíž nejlepší je fakt chleba... 🙂
Přeji hodně úspěchů 😉

adriene
22. bře 2013

@ijonas Chodila jsem od cca 12 týdne do rizikové poradny - rovnou - při těhu s mono-bi dvojčátky. Kontroly v prenatální poradně + vždy velký UZ - každých 14 dnů. Měřili všechny rozměry a průtoky pupečníku, náplně močových měchýřů, množství plodové vody, atd.

gyty
22. bře 2013

@adriene
jj po rano mlecne vyrobky ne
dostala jsem tady od holek takovou tabulku /teda uz jich mam vic 😉 / ale v tydle je uvedeny ze muzu 100g-150g slazeneho jogurtu
dr mi rikala ze v zadnem pripade jen neslazeny a max si do nej dat odvazene ovoce
ja bilej jogurt nemuzu ani videt tak sem zkusila normalni jogobellu a dala si do toho trochu cornflakes a vyslo mi 6,1
ale druhej den sem si dala to samy /a nevim jestli sem to nemohla prehnat s cornflakes/ ale vyslo mi za hodinu 7,8
a ve stejnej den jako kdyz mi prosel jogurt sem mela ke snidan 2 rohliky syr sunka od kosti a vyslo 5,8
ale v den kdy neprosel jogurt mi to samy 2 rohliky syr a sunka po hodine dalo 7,6

cili zase vic nez by melo
tak nevim jestli se mi zhorsuje glykemie ze pred par dny stejny veci prosli s rezervou a dnes rano stale vyssi hodnoty nebo co se deje.

tak pristi tyden se uvidi to mi poradi 😉

adriene
22. bře 2013

@gyty Já být tebou, tak to neřeším... 7,8 je stále OK, popřípadě ty výsledky pro dr. falšuj, aby byl spokojený.
Za mě můžu říct, že když občas vyšlo 7,8 či 7,9, tak jsem psala o trochu méně... nic se neděje.
No a čím déle budeš těhotná .. tak kolem 32.tt, tak půjdou glykémie dolů a budeš si moci dovolit i více jíst... hodně se to pak kompenzuje 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru