Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kathy.skal
1. říj 2010

@mikii Stejně je to zvláštní, že je celý rok takhle rozdávají. Musí je to vyjít hrozně draho 😨

mikii
1. říj 2010

@kathy.skal no to jo, kor když si tam nic nekoupíš....já tam teda nechala asi 200Kč 😎 ale mají v podmínce,že si o to musíš říct sama. A když jsem si tam vybírala chůvičky,tak mi prodavačka řekla, ať si je objednám přes jejich net,že je tam mají levnější. No doma jsem zjistila,že ne. Ale dají se samo koupit levněji ...

chrobacek
1. říj 2010

@mikii díky za info ... hele toto mi říkala i ségra, ale já jsem našla jen jeden ten veletrh nespojili to nakonec??

kathy.skal
1. říj 2010

@mikii takže oni mají v krámě věci dražší než na e-shopu? 😒 Já si podle jejich stránek udělala seznam, co si tam koupím, protože to vycházelo levněji než jinde

broukb
1. říj 2010

No vidíte a mě dali zavinku jen jednu a to tam mám červeně GEMINI 😢 a já trubka jsem si neřekla, protože jsem si nebyla 100% jistá, že se maj dávat dvě 😖 tak jsem to prokaučovala

mikii
1. říj 2010

@broukb a poznačili si tě někam??

mikii
1. říj 2010

@kathy.skal no tak si k tomu dopiš ceny a uvidíš, ale mě to taky nedošlo. Až mi to řekl manža s prodavačkou že eshop je vždy levnější...ale aspoň si to tam ošaháš, a dostaneš ty zavinky...
Ale třeba já tam koupila malé nůžky asi za 115 Kč a od nima byly i za 150Kč...takže jsem tam hrabala co to šlo... a pak u plen to samé, našla jsem tam tetra osušky a taky se dvěma cenama...tak a pak pozor u kasy aby ti ta cena odpovídala...a pak jsem ještě dostala slevu na ty pleny...nechápala jsem a šla ...

mikii
1. říj 2010

@chrobacek spíš jeto jejich konkurence

broukb
1. říj 2010

@mikii dají ti na zadní stranu průkazky razítko, takže 2x to tam jít nejde 😒

atreides
1. říj 2010

ahoj jdu jen na skok na mrkandu co
@broukb a vidím, že je stále 3v1 🙂
jak je kočko?

atreides
1. říj 2010

jo a co frodo?
sr, ale nestíhám dočítat

darma
1. říj 2010

Ahoj holky,
tak jsme dneska byli na tom velkým ultrazvuku, obě mimča jsou v pořádku, nosní kůstky máme, NT 1,8 u druhého 2,2 dr. říkala, že je to v pořádku, ale že musíme počkat na výsledky testů. Jinak jsou stejně veliký 7,4cm, velikost odpovídá 13tému týdnu. Ptali jsme se na pohlaví, ale tak se mrskali, že to nebylo jasně vidět, takže nám to řeknou až ve 20.týdnu. Byla jsem pouze na utz, krev mi nebrali a nic jsem neplatila.

jitakl
2. říj 2010

ahojka holky

@darma gratuluji k Utz jsem ráda že vše máte v pořádku

mi se máme také celkem fajn jen jsem chytla menší virozu tak se trochu léčím do fotoblogu jsem vám dala novou fotečku jak mi roste bříško chcete-li tak mrkněte.
Přeji vám krásný víkend

gilotek
2. říj 2010

@darma jsem ráda, že vše dopadlo OK 🙂

@jitakl hezký bříško, jsem na tom podobně už druhý den skuhrám, mám děsnou rýmu a bolí mě hlava. V noci jsem vůbec nespala ☹

majka07
2. říj 2010

@darma gratuluji k UTZ a super že je vše v pořádku.

Jinak hezký víkendíček, venku je pořádná kosa ono snad začne sněžit či co 😒

darma
2. říj 2010

díky 🙂

jitakl
2. říj 2010

@gilotek tak s tím spaním jsem na tom podobně každý den usínám kolem 5-6 ranní hrůza =(

gilotek
2. říj 2010

@jitakl no je to na pytel. Nejhorší na tom je, že Martin kolem 6 hodiny vstává a dožaduje se jídla a toho abych vstala. Tahá ze mě deku a tahá mě za nohy z postele 🙄

kaficko
3. říj 2010

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla,musela jsem lezet skoro mesic v nemocnici,nejprve kvuli zkracujicimu cipku a potom i kvuli prutokum-nekdy byly v norme nekdy trosku horsi.V patek me propousteli.Chtela jsem se zeptat,jake mate zkusenosti s otocenim dvojcat v pozdejsim stadiu tehotenstvi (jsem 34plus3).Zatim mam holky koncem panevnim,jedna dokonce pry nejak pricne a dr mi rekl,ze pokud se neotoci,tak mi zhruba za 3tydny naplanuji cisar.Zajimalo by me,jestli se jeste stale mohou otocit nejak jinak?Uz pocitam s cisarem a priznavam,ze kdyby se otocily,asi bych byla najednou dost vyjukana a prekvapena.Dekuji za odpovedi

marenkam
3. říj 2010

@kaficko Ahojky! tak jsme na tom úplně stejně, já jsem teď taky 34+4 tt 😎 A s tím otočením je to ještě možné, doktorka na kontrole říkala, že až do 36 týdne naprosto běžně a někdy i později, záleží, kolik mají místa. Já měla v pondělí obě příčně, takže MUDr. nemluvila o ničem jiném než o císaři a ve čtvrtek jedno hlavičkou dolů (už naléhá) a druhé se začalo točit a také je už víc hlavičkou dolů - chystají se prej na porod a teď to pro změnu zase vypadá na přirozený 😀 Takže babo raď.....
Čípek se mi taky zkracoval a strašili mě předčasným porodem a ve čvrtek zase říkali, že se to ustálilo až moc, neotvírám se a budu prej ráda, když mi to v termínu vyvolají, jinak bych ještě přenášela 🙂 Pokud by to šlo.... Mimochodem, stejně tak jsem to měla i u první dcery - měsíc jsem ležela v nemocnici pro zkracování čípku a pak rodila 40+5 tt 😉

marenkam
3. říj 2010

@darma My měli NT úplně nachlup stejně a všechny pozdější odběry dopadly na výbornou 🙂

monika03
3. říj 2010

@kaficko já myslím, že už mají miminka tak málo místa, že se neotočí. Mě dr. řekl v nějakém 33-34tt, že už s tím nemám počítat. 😉

marenkam
3. říj 2010

@kaficko Můžu se zeptat, jaký máš váhový odhad? Já 1960 g a 1940 g. Jen tak pro srovnání, už si nepamatuju, kolik měla dcera, ale tuším, že to bylo tak podobně a když se narodila vážila 3100 g, takže to asi nebudou žádní obříci 😎

kaficko
3. říj 2010

@marenkam Váhový odhad mám 1990 a 1916g,tak jsme na tom myslim skoro stejne.Byla jsem na nem asi pred 3dny.Mně taky dr říkal,že otočení není moc pravděpodobné,ale stejně,člověk do poslední chvíle neví a já bych radši císaře než přirozený porodd,mám z něj strach.

gilotek
3. říj 2010

Dobré poledne holky 😉

Včera jsem se vůbec nevyspala, bolela mě hlava jak střep, rýmu zacpanou, pořádnej driják na vyležení si vzít nemůžu. Paralan nepomáhá. Äle dnes už je to o něco lepší, teda aspon hlava už tak nebolí. Rýmu tipuju tak ještě na týden.
Martin rýmuje taky, ale dostává homeopatika, snad bude líp.

Holky už mám doma kombinézky pro ty moje prťata 🙂

majka07
3. říj 2010

@gilotek hezkééé kombinézky.

gilotek
3. říj 2010

@majka07 dÍky ono to nějak nevyniklo. Jsou krásně chlupatý, jemný od českého výrobce AMÁLKA 😉

marenkam
3. říj 2010

@kaficko Jéé, tak to máme fakt skoro stejné 🙂 Já jsme byla smířená s císařem, ale moc se mi do něj nechtělo. Měla jsme 2x narkozu a byla jsme dva dny nepoužitelná 😖 , jen jsem zvracela a umírala, nedokážu si představit, že bych ještě do toho měla chodit kojit.... Amálku jsme rodila normálně, cca 5 hodin a jen tak poslední 1,5 hodinky bylo horších, jinak se to přežít dalo a za 2 hodinky už jsme běhala, jako by se nic nedělo. Ale to neznamená, že bych se nebála 😀 Dvojčata jsme ještě nerodila. Jen nevím, čeho se bojím víc, jestli porodních bolestí nebo toho stavu po císaři 😒
@gilotek Moc krásné kombinézky a navíc Amálky 😀 😀 😀

majka07
3. říj 2010

@gilotek Amálka má hezký věcičky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru