Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kaficko
8. říj 2010

Ahoj holky,taky mi planuji sekci,pokud se holky neotoci,ted jsou koncem panevnim,ale je to klasika jako u vas,budou cekat kolem 38tt a kdo vi,jak dyl.Takze si myslim,ze stejne rodit zacnu uz driv sama,mam uz od 27tt problemy s cipkem.Nevite,jestli uz jsou dvojcatka v tomto tydnu v pohode vyvinuta?Taky jsem se chtela zeptat,kdy vam rekli,ze mate prijit do porodky,pokud zacnete rodit driv nez planovane.Urcite asi necekat na stahy po 5min,ze?A po odtoku napr plodovky,jak rychle se musim dostavit do porodky?Manzel pracuje 30km od bydliste,tak abysme to v pohode stihli.A mate nekdo zkusenosti ze sekci?ja mam dost strach 😖

lenca78
8. říj 2010

@sarri
@kathy.skal holky, dekuju za rady s matraci. Tak asi vyhraje ten kokos-molitan🙂

gilotek
8. říj 2010

Holky srovnání - 14 dní rozdíl, za chvíli prasknu 😒

sovicka_
8. říj 2010

@gilotek ty jo, dost dobré !!!

broukb
8. říj 2010

@provazek tak aspoň už máš pevné datum, to je super! 😉 6 dní už je proti těm 9 měsícům nic 😀
Jinak já mám, kamarádky vedle v diskuzích, takže jen co se bude něco dít maj přikázáno hned dát vědět sem 😉 takže budete téměř on.line 😀

Jinak holky jsme nešťastná celý těhu absolutně nic a dneska ráno se mi spustila rýma a bolí mě v krku 😢 celej den spim a potim se jak blázen ☹ Tak doufám, že tak rychle jak to přišlo, tak to i odejde...neumim si představit, že by se teď narodili a já bych je nemohla ani pochovat 😢 😢

broukb
8. říj 2010

@kaficko vývoj plic by měl být ukončen 35. týdnem, takže já si myslím, že už máš miminka vyvynutá a nemusíš se bát 😉 A jinak mě říkali, že pokud začnu rodit dřív, tak že máme přijet hned aby se stihl v pohodě natočit monitor, udělat utz kuli polohám atd..ale osobně bych to až tak hned nehrotila, klidně bych počkala na manžu..samo podle stavu.A taky je rozdíl když ti prdne voda, měla by si jet opravdu co nejdřív..když začnou stahy myslim, že u toho to až tak brzy řešit nemusíš.Ale pokud pracuje 30KM OD TEBE, TAK NEŽ SI V POHODĚ DOBALÍŠ A PŘIPRAVÍŠ SI VĚCI UŽ TAM BUDE.
Držim palce 🙂 🙂

betina
8. říj 2010

@broukb rychle si vem nějaký vitamíny a budu na tebe myslet, aby tě to přešlo, já už chrchlám třetí týden a ani ty ATB mi nezabraly..víš co, já si myslím, že už máme ten organismus tak v háji a oslabenej, že na vlastní regeneraci už nemá sílu....já už si začínám myslet, že se vyléčím až po porodu, protože fakt jen chrchlu a dlouho. tak tobě moc přeji, aby to přešlo brzo

mikii
8. říj 2010

Holky prosím vás, jak se projevují ti poslíčci??

Jinak já mám pořád takovou rýmu,ale spíš nemůžu dýchat v noci. Dr. mi říkal, že je to spíš jako alergie a nebo jako těhotenstvím. Asi jak nejsem na tom čerstvém vzduchu a sluníčku. A dneska tady bylo nádherně.

lenca78
8. říj 2010

@gilotek to jsme na tom podobne. Ja mam taky pocit, ze prasknu a to jsem teprve ve 27 tt. Co budu rikat, az budu tak daleko jako broukb nebo betina nebo provazek🙂 Da se to vubec prezit? 🙂

kanegoo
8. říj 2010

Ahoj holky, poctivě dočítám, ale nestíhám!! Počkejte na mě na chvíli! 😀

Ad. průkajda - já mám na první straně GEMINI a na druhé Bi - Bi
Ad. Malvík - zavinovačky mi dokonce vyzvedla kamarádka, které jsem poslala mailem ofocenou průkajdu - stačilo to..

Holky, chci se zeptat, dr. mi dneska na kontrole říkal, že se mu nějak nelíbí Doppler (něco s průtoky?) - ale říkal, at se nebojím, že malý krásně přibírá - už máme 1800 a 1700 g - takže myslím, že jsme macci 😉
Máte s tím některá zkušenost - myslíte, že to je nějaké velké riziko a co to může být?? Celý den se mi chce brečet a myslím na to!!

Zítra čtu dál, ještě pár stránek - dobrou holčiny 🙂
A do toho mě manžel zprdnul, že se mu zdá, že přibíráme málo!!! 😠
Nevím, jestli jsem se zmiňovala, ale on čeká, že porodím 5 kg macky!! 😠

zlatovlaaska
8. říj 2010

@broukb tys ještě tu? sis to předpověděla, že tu budeš strašit 😀 držím palce. páčko 😉

zlatovlaaska
8. říj 2010

@betina ať vás ty choroby pustí, po porodu budete potřebovat dost sil 😉

hlavně nechtějte ořezávat tužku na oči zapřenou o stoličky - zuby, když to nepůjde normálně, hezky jsem si ulomila 1/4 šestky. asi jsem ještě odvápněná 😀

zlatovlaaska
8. říj 2010

@gilotek hezký pupík, tak ať nepraskneš a mimoušci krásně rostou 😀

zlatovlaaska
8. říj 2010

@chrobacek ty pampersky premium care byly fajn, začínala jsem jedničkama 😀 počítej spotřeba cca 20 plen/den. ale to tě nechci děsit 😀

zlatovlaaska
8. říj 2010

@kaficko popisovala jsem tady císaře
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/cekame-d...
tak jestli si to chceš přečíst.

držím palce a neboj se, ven musí tak jako tak 😀

zlatovlaaska
8. říj 2010

@lenca78 dá se to přežít, měla jsem před porodem obvod 130 cm 😀 a rodila jsem 38+1 - děti 2,95 a 3,17 kg.

atreides
9. říj 2010

dobré ráno holky 🙂
včera jsme měli doma MM, tak jsme výletili, dokonce jsem se i na tobogánu svezla 😅 musel na mě být úžasný pohled 😀

@gilotek ale krásný bříško máš 😵 😵 😵 se vždycky dívám, že jsou tam dva prdísci a nějak si to pořád neuvědomuju 😵

k té rýmě, s Niny jsem měla tu těhotenskou rýmu celý těhu, to bylo strašný, hlavně v noci 😝 tak ťukám, že teď zatím nic

broukb
9. říj 2010

@zlatovlaaska 😀 😀 njn už jsem se smřila s tim, že budu poslední strašák. Jen mě prdí, že celý těhu absolutně nic a nakonci dostanu rýmu jak hrom...to bude paráda jak na porod, tak pak na dětičky 😠 Mám úplně strach abych k nim pak vůbec mohla 😢 No snad to odezní tak rychle jak to přišlo...teď teda ať si tam ještě chvilku klidně poležej 😀 nevěřila bych, že to ještě někdy řeknu 😝

eshta
9. říj 2010

Ahoj holky!
Zdravim vsechny, nekdy tak obcas taky nakouknu, pac jsem na tom podobne jako vy, uz za chvili cekame dvojvajecny kluky!
Obdivuju vsechny drzalky, teda dovalit se az do toho 38-39tt - holky, to je teda vykon 😀

Ja teda jsem uz taky jako slonice a k tomu mam doma 23mesicniho kluka, tak si ani nic moc neodpocinu 😝
Prvni tehu bylo nadherny, leharko, ve finale nic nedelani, ale zase mi to neutikalo. Ted s klukem jsem se ani nenadela a uz budeme rodit!!! 😀 Dny fakt utikaj rychle..kor kdyz je malej takovej raubir! 🙂

Vsechny moc zdravim a holkam, co maji co rodit co nevidet, drzime moc moc moc se vsema myma klukama palecky..
A ze tech palcu dohromady mame 😀 😀

eshta
9. říj 2010

@betina Ahoj betino! No koukam, ze vy budete mit mezi detma taky podobnej vekovej rozdil. Ja kdyz to doklepu do toho 38tt, tak bude mit malej ukoncenej 23mes (do 2letych narozek presne mesic)!!
A s vasi holcickou jste na tom podobne, vid?
Jsem na to fakt zvedava, nas Karimek je raubiro neuveritelny, ale jeste je nekdy takovy uknourany miminko..na noc ma jeste dudlik a smudla si tu svou plinu, tak jsem zvedava, jak se bude k braskum chovat 😒

matteka
9. říj 2010

čauvec holky, mrkněte na tento inzerát - kdyby byl volný dřív určitě bych do něj šla - je to kompletní výbava
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38195228&tab=0

mikii
9. říj 2010

@matteka jo tak cena je dobrá, ale jeto docela brzo nabízet kočárek 7 měsíců dopředu ...

matteka
9. říj 2010

@mikii no vidíš, to je vlastně pravda - kdoví v jakým stavu pak bude, že?

eshta
9. říj 2010

@matteka Ahoj holky. Mz budem mít taky Easy Walkera -novej sporťák, nový adaptéry na autosedačky (to za 19500kč) a plus jsem dokoupila na mimibazaru použitý korbičky v supr stavu, jako nový s mini pidi žmolíčkama uvnitř, ani nejsou korbičky šislý, fakt super..a paní mi je dala jen za 3500. Plus jsem dokoupila moskytieru pro dvojčata Emitex (něco kolem 200kč). Tahle moskytiera je mnohem lepší než ta origoš, ta originál je jen na přední část a když děti položíte a bude vedro a necháte luftovat zadní část, tak tam bude díra a moskytiera je na prd. Emitexka zakreje celej kočár. Když si spočítám celkovou cenu, tak to taky jde..
Sice tam nemám autosedačky, ale ty se dají v poho sehnat na mimibazaru v super stavu 1 i kolem 1100kč..
Na kočárek jsem zvědavá, už se těšim, až s klukama poprvý vyjedu..

mikii
9. říj 2010

@eshta no já taky objednala nový sporťák stříbrný 🙂 . Korbičky jsem koupila na dvojčatech za 3000Kč v super stavu se vším všudy. A krásně zachovalé červené. Autosedačky máme maxi cosi skoro nové od známích, ale i s isofixem sice držší, ale skoro nepoužívané .... Taky se už nemůžu dočkat až budu drandit s kočárem....

@matteka no známí ho budou taky prodávat, ale asi spíš až na jaře. Chtěla jsem ho od nich koupit, ale říkali, že né že by byl zničený, ale prostě jezdí s ním dvakrát denně. Takže dostává opravdu zabrat 🙂 Tak mi ani nechtěli prodat.

matteka
9. říj 2010

@mikii @eshta no já půjdu taky do nového sporťáku a bazarových korbiček - autosedačky už mám jiné značky - a asi bych ty origoš na kočár ani nevyužila - takže by to ve finále neměla být taková pálka

eshta
9. říj 2010

@mikii
Stříbrná je krásná a super matroš. Bude se dobře udržovat. My jsme si jí taky nejdřív objednali, ale pak jsem jí změnila na červenou ( to jsme ještě nevěděli, že čekáme 2 další kluky). Změnila jsem jí nerada, ale musela jsem, žijeme v teple, kde svítí furt ostrý sluníčko a stříbrná barva odráží nejvíc ze všech barev slun.svit a bála jsem se, že bude nepříjemný se na kočár dívat. Ale to tu nehrozí, na Čechy je stříbrná úžasná. 🙂 No a když jsme se dověděli, že budem mít 2kluky, tak jsem koupila korbičky tyrkys-modrý a spor´ták jsem nechala červenej - kluci budou zářit 😀

eshta
9. říj 2010

@matteka Sporťák je určitě lepší koupit novej, jezdí se s nim dlouho a nikdy nevíš, jak s nim předtím zacházeli..já to znám z vlastní zkušenosti - na kluka jsme měli Hoco diamond - perfekt kočárek do terénu a 2krát denně jsme ho skládali a rvali do kufru auta a kočárek doopravdy dostal zabrat. Ale pořád jezdí, bývala bych si ho nechala na druhý single mimi..ale příroda si pohrála, tak ho budeme prodávat 😀

matteka
9. říj 2010

@eshta no já bych chtěla sporťák černej a korbičky červený - pochopila jsem dobře, že ten spodek - co je pak u sporťáku pod nožičkama budu mít černej a korby červený?

eshta
9. říj 2010

@matteka Přesně tak. Je fajn, že u EW můžeš mít jinou barvu korbiček a sporťáku. Teď z hlavy nevim, jaká je barva konstrukce, ale buď na ní nasadíš samotný korbičky a nebo sporťákovou část..Proto může mít každá část jinou barvičku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru