Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mysliska
15. zář 2015

@mishkacz jmena mate krasna, u dvojvajecnych je dobre, ze muzes cekat parecek, idealni pripad 🙂 my u jmen stale vahame, Ema jedna bude urcite a pak vahame stale mezi Anna a Alice

mysliska
15. zář 2015

Jinak my dvojcata v rodine sice mame, ale jejich pravdepodobnost se zvysuje treba i vekem, poctem porodu a tak ;)

majka07
16. zář 2015

ahoj

@mishkacz U nás v rodině taky žádná dvojčata ani umanžela a máme přirozenou cestou na jeden vrz jednovajky 😀 😀 😀 a abych řekla pravdu, znám takových lidí hodně 😉 Tak hlavně ať vše dobře dopadne

marticcelli
17. zář 2015

Ahoj,pridavam se k vam,jsem zde nova.Taky cekam dvojcatka, dnes jsem 12+0tt a je to me prvni tehotenstvi. Je normalni, ze to na me neni nejak videt? Myslim tim brisko, stale cekam, kdy zace rust, ale zatim vypada, jako bych se jen dobre najedla 🙂 Jinak krome unavy a nekonecneho hladu se citim naprosto normalne 🙂

mishkacz
17. zář 2015

@marticcelli Ahoj a vitej 🙂 U prvniho tehotenstvi pry roste brisko pomaleji, ptz brisni svaly jsou jeste pevne nepoddajne. Nevim co je na tom tedy pravdy, ale ja mela male brisko u obou predchozich tehotenstvi. Za to ted jsem v 7. tt a uz mi jsou neprijemne bezne kalhoty, takze za mesic zacnu nosit tehu :D :D

marticcelli
21. zář 2015

Ahoj, dnes jsem byla na screeningu, vse vypada moc dobre, jeste pockame na vysledky z krve. Z uzv uz bylo videt, ze to budou zrejme kluci 🙂 a to jsem 12+4tt, cekala jsem, ze se to dozvim daleko pozdeji 🙂

moulinkaa
21. zář 2015

@marticcelli Tak to moc gratuluji a držím palečky!! Na určení pohlaví je to ještě dost brzy, si myslím, tak když tak buď připravená, že na dalším ultrazvuku může být vidět zase něco jiného. 🙂 Dva kluci by byli ok, nebo bys raději holčičky či 1+1? 🙂

marticcelli
22. zář 2015

@moulinkaa Dekuji 🙂 byla bych rada za parecek, ale at to bude, co to bude, uz se na ne moc tesime! Mohla jsem si na ne oci vykoukat, jak se tam vrteli, jeden si cucal palecek 🙂 Dr mi ten uzv nahral na dvd, tak jsme na to koukali jeste doma a mezi nozickama to tam jasne trcelo 🙂 uvidime na dalsim uzv 🙂
Taky mas dvojcatka nebo cekas?

moulinkaa
22. zář 2015

@marticcelli Moje sestřenka má dvojčata - holčičky, jsou nádherné! Taky jsme se na ně moc těšili a koukali na záznamy z uzv 🙂 Tak ať je u vás všechno v pohodě a jste hlavně zdraví 🙂 Ať je to jakákoli kombinace 🙂

mishkacz
24. zář 2015

Ahoj holky, tak jsem zrovna prisla z kontroly. Obe krevetky se maji cile k svetu, maji krasne tlukouci srdicka a meri 13 a 14mm. Dnes jsem 7+5 a na dalsi kontrolu jdeme za mesic 🙂

zubule
29. zář 2015

ahoj holky, také čekáme dvojčátka, jsem v 21tt., ze začátku to byl šok a vzpamatovávala jsem se zhruba do 10-tého týdne, už se na ty naše mrňousky moc těšíme....🙂 Jen ještě musí pořádně dozrát a doufám, že vydrží se mnou v bříšku dost dlouhou dobu, dle dr.aspoň do 36-tého týdne.
Všem Vám přeji hodně štěstí a zdraví...je to zázrak...🙂🙂🙂

marticcelli
29. zář 2015

@zubule ahoj, moc gratuluji!! Mas pravdu, je to zazrak 🙂 Muzu se zeptat, kdy ti zaclo nejak vice rust brisko? Jsem ve 14tt a neni to na me skoro videt, vsichni mi stale koukaji na brisko, kde ty dve mimca mam 🙂

zubule
2. říj 2015

@marticcelli ahoj, také gratuluji. 🙂 Bříško mi začlo růst už v 8tt., ale to jsem ještě vypadala jako kdybych se přejedla...😀 Myslím, že u každé ženy je to jiné, ale nejvíc se zvětší ve třetím trimestru...to se už zřejmě nepohneme....😀

mysliska
2. říj 2015

Ahoj vsem a moc gratuluji k novym tehotenstvim, je to vzdy krásné 🙂 ja dnes zacala 38. tyden na jehož konci prijdou uz holčičky na svět císařem 🙂 bojim se i tesim moc ! Je zazrak ,ze jsem to vydržela az do konce, dnesnim dnem se deti povazuji jiz za donosene. Jsem stastna a snad vse dobre dopadne. I Vam vsem to preji !

marticcelli
2. říj 2015

@mysliska ahoj, tak to drzim palce, aby vse dobre dopadlo a ty i holcicky byly zdrave! Pujdes na cisare kvuli polohy miminek? Prala bych si prirozeny porod, ale bylo mi receno, ze pokud je jedno z dvojcat zadeckem, tak je vzdy cisar.. ale to neovlivnim..
Preji hodne stesti!

mysliska
2. říj 2015

Diky moc, jo, jedno mimi je stocene v boku a hlavickou dobre dolu, ale druhe lezi napříč, to je pry běžné, kdyz uz je to nekolikate tehotenstvi...u me treti. A i kdyby byly obe holky hlavickou dolů, musela bych císařem, kvuli memu srdci. Krasny vecer vsem 🙂

zoot
10. říj 2015

@mysliska Ahojky, tak uz to mas asi za sebou 🙂 Jake jsou dojmy z dvojcatek? 🙂

Ja jsem ted ve 12tym tydnu, bricho jak minule v patym mesici 😀 Citim, jak mi deloha zacina utlacovat mocak, to z minuleho tehotenstvi neznam. A porad je mi blbe. 😀

mysliska
10. říj 2015

@zoot ahoj ! Jj, vcera v 8:42 a v 8:43 se narodily Ema a Anna, maji obe 47 cm a vazi 2520g a 2620g, narodily se 38+0, jsou skvělý 🙂 jen me ten císař nejak zmohl, ale je to lepší a lepší 🙂
Take mi bylo hodne blbe a brzy jsem mela videt brisko 🙂 přeji krasne tehotenstvi !

marticcelli
10. říj 2015

@mysliska Moc gratuluji k holcickam!! 🙂 A preji, abyste byly vsechny zdrave a ty brzy v poradku!

mishkacz
11. říj 2015

@zoot Jee ahoj, koukam, ze jsme skoro stejne, ja jsem vcera zacala 11.tt. Cekam dvojvajky. 22.10. jdu na gyndu a 23.10. me ceka screening, tak doufam, ze vse bude v poradku. Mne uz tedy nevolnosti opustili asi pred tydnem, ale ja ani nijak netrpela. Sice jsem mela hodne podrazdeny zaludek, ale nezvracela jsem. Nicmene hlava me obcas poboliva fakt brutalne a unavena jsem porad :D

mishkacz
11. říj 2015

@mysliska A tobe samozrejme dodatecne gratuluji, holky maji krasnou vahu i cm, to je super, ze jste vydrzely do 38.tt. Take doufam, ze se mi to podari. Pro me je to take 3. tehu, doma uz mam 2 cacorky (6 a 7 let) tak to bude po porodu poradny zahul, ale mam skveleho muze, ta to urcite zvladneme 🙂
Mohu se zeptat, jaky cisar si mela? Jestli spina nebo celkovou anes? Jak se citis, boli to? Muzes se hybat? Mas holcicky u sebe? Kdyztak mi klidne pisni SZ, at to tu neplnime off topicem 🙂 Dekuji

mysliska
11. říj 2015

Diky za gratulace a vsem pohodove tehu 🙂 mela jsem castecnou a to epiduralni a dobry 🙂 necitim se jeste fit, ale tak je to operace a dnes je to 2 dny, v klidu uz to neboli, ale pri pohybu a kojeni jeste jo, ale zase mene nez první den 🙂 na holcicky jsem si troufla az dnes, jinak se mi vozili jen na rozjeti kojení, mlicko uz od noci mam, tak super ;)

zoot
12. říj 2015

@mysliska Moc gratuluju! Hlavne, ze jste vsichni zdravi!!! Verim, ze jizva po cisari je velice neprijemna zalezitost a preju, at se co nejrychleji a nejlepe hoji a ty jsi bzry fit. Gratuluju ke krasne porodni vaze obou holcicek i k rozjetemu kojeni, jsi dobra! 🙂

@mishkacz zavidim, ze ti nebyva blbe. Mne, hlavne k veceru, je mizerne, sice taky nezvracim, ale nevim, jestli je to nejaka vyhra. No aspon uz mi neni blbe celej den. 😀
Ve ctvrtek jdu na 1tr screening - UTZ, tak jsem zvedava, treba uz bude videt pohlavi. 😀 No, asi jsem optimista. Ale hlavne, aby bylo vsechno v poradku.

Cisar asi ceka vetsinu z nas, i kdyz mam kamaradku, co zna troje dvojcata a vsechny sly ven prirozene, tak uvidime. Ja uz ani nevim, co je lepsi, minuly porod jsem mela vyvolavany a rikala jsem si, ze nez znova zazit bolesti po zavedeni te tablety, tak nevim, jestli neni lepsi ten cisar. A mozna i bezpecnejsi, pro dvojcatka. Ach jo, nikdy jsem takhle neuvazovala, vzdycky jsem chtela porod co nejprirozenejsi a ted tohle 😀

mishkacz
13. říj 2015

@zoot Ja mam za sebou dva pohodove prirozene porody, takze jsem chtela i ted. Ale vzhledem ke dvojcatkum proste volim cisare, nechci nic riskovat, za to mi to nestoji. Sice by bylo fajn nemit rozkuchane bricho a bolesti, ale to riziko je prilis velike, idkyz cekam dvojvajecky

zoot
13. říj 2015

@mishkacz to jde - volit císaře? 🙂

mishkacz
14. říj 2015

@zoot No asi takhle - u dvojcat ti 99% doktoru doporuci cisare kvuli bezpeci druheho miminka. Ikdyz vse je v poradku, tak behem prirozeneho porodu se muze druhe miminko otocit, pridusit, apod veci. Navic ja budu rodit ve Varech, kde cisare u dvojcat delaji skoro automaticky :D Proste u tech dvojcatek, ikdyz je cisar operace, je to celkove pro vsechny mnohem bezpecnejsi nez u prirozeneho porodu.

marticcelli
14. říj 2015

@mishkacz moc bych si prala rodit prirozene, ale rozhodnuti necham na lekari, taky nechci nic riskovat..

mishkacz
15. říj 2015

@marticcelli Tak to ja jsem zpocatku chtela taky, uplne jsem se desila cisare a toho, jak po nem budu zvladat peci o deti. Ale proste opravdu ikdyz bude vse v poradku, tak se behem par minut muze stat hrozne moc necekanych veci a muze to mit katastrofalni nasledky a je jedno, kolik mate kolem sebe lekaru. Kdyby to bylo jedno miminko, tak nevaham, ptz mam za sebou dva krasne lehke prirozene porody. Ale u dvojcatek to proste riskovat nebudu. Samozrejme je to kazdeho vec, vim, ze se spousta dvojcatek narodilo prirozene a jsou v poradku, ale ja jsem na to asi moc velky srab :D

kamaxet
15. říj 2015

ahoj holky, tak nasi broučci malinky/ 12TT maji již 6,5 cm a maji se k světu , to ukázal trimestriální screening tak jsme stastní .A bříško ? je to individuální ale podle literatury by se mělo přibrat tak kilo max dvě. Vpřípadě, že se přibere více než 5 KILO tak je něco v nepořádku a měla by si si upravit jídelníček . homotnost se zvyšuje zejména v dusledku tendence vody a soli coz se děje na základě individuálne vysokých hladin hormonu produkovaných placentou . a při IVF asi hormony ješte beres . Duležite je se nepřecpávat někdy stačí málo a nevolnosti odezní a místo chleba a lepeku se dá jíst i něco zdravějšího , ovoce zelenina brambory a no vždy víte. Lepek / chleba/ dáva falesný pocit hladu i bezprostředne po tom jak je sníte. Lepek tzv troch zalepuje naše střeva a tak 🙂 takže chlebík s mírou .

marticcelli
17. říj 2015

Ahoj, kdy jste s dvojcatky citily prvni pohyby?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru