Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mosquito
14. pro 2015

@veronig kdy se pozná, že se jedná o jednovajčená nebo dvojvačená? Krásný bříško 🙂

mosquito
14. pro 2015

@mishkacz juu holcicky 🙂 Mne vcera napadla jmena, kdyby ti nasi prckove byly holcicky 🙂

veronig
14. pro 2015

@mosquito přišli mi na to v 6 tt, jen v 8 tt doktor diagnostikoval, že se jedná o gemini monochoriální - biamniální 🙂

veronig
14. pro 2015

holky, jak jste na tom s příbírání na váze ? já jsem 24+0 a mám 13 kg nahoře ...

mishkacz
14. pro 2015

@zoot Tak to netusim, doktorka mi nerekla ☹

mishkacz
14. pro 2015

@mosquito Na zacatku tehu, mne dvojvajecna poznal hned v 7.tt, byly krasne videt dve komurky a pak to akorat doktor na screenu ve 12.tt potvrdil. Ale jednovajecna se pry poznaji pozdeji nez dvojvajecna

mishkacz
14. pro 2015

@veronig Ja jsem dnes 20+0 a mam nahore 2kg, ale hodne se hlidam, ptz mam hodne velkou pocatecni vahu ☹

mosquito
14. pro 2015

@veronig mně řekli v 7tt, ale jestli jsou dvojvaječné nebo jednovaječné nezmínil. Každopádně jsem viděla dva samostatné váčky. Ale na prvním ultrazvuku v 5tt byla pouze jedna dutinka. Tak uvidíme, jestli vydržíme a jací budeme 🙂

veronig
14. pro 2015

@mishkacz u nás věděl doktor od 6 tt ;) že se jedná o jednovajky

mosquito
14. pro 2015

@mishkacz V 7tt mi jen řekl, že jsou dvě, ale jak sám konstatoval, nemá dvojčata rád, tak se asi nechtěl ani moc rozpovídat a já byla v šoku, že vůbec bijou srdíčka (po dvou zamlkých) a ještě k tomu, že jsou tam dva prckové. Tak uvidíme příští úterý, to už budu mít pár dotazů 🙂

veronig
14. pro 2015

@mosquito můj dr. mě v 8 tt dál žádanku do FNO a od 11 tt chodím jen tam do rizikovky.

zoot
15. pro 2015

Jinak ja jsem v 22tt a mam 7kg nahore, hruza... Taky nejsem zadny drobek bohuzel. Ale vypada to, ze se opet dostanu na 20kg.

mosquito
15. pro 2015

@veronig ja jdu pristi utery na kontrolu. Po mesici. Je to strasne dlouhy cekani. To budu 10+5 tak se ho na to zeptam 🙂

mosquito
15. pro 2015

@zoot ja furt nic. Bricho neroste, porad jen ten samy spek. Snad je vse ok.

zoot
16. pro 2015

@mosquito Ja jsem za cely prvni trimestr nepribrala ani kilo a ted to jde snad kilo tydne a bricho obrovsky 🙂 Neboj, dockas se 🙂

zvalentova
16. pro 2015

@zoot mě naši miláčkové stáli 29 kg 😖 😖

zoot
16. pro 2015

@zvalentova Vsak jo, ja jsem pri minulem pribrala 20, a to jsem cekala jenom jedno 🙂) Ted me jenom desi, jak to jde rychle. Fakt snad kilo tydne 🙂)

wochy79
19. pro 2015

@mosquito ahoj muzu se zaptat? byla jsem u lekare v 6+1 byly tam dva gestacni vacky a zloutkove a videl embryonalni struktury, rekl ze srdicka zatim nevidi a musim cekat mesic na dalsi kontrolu, u tebe taky nebyla videt srdicka a jdes az po mesici? myslela jsem ze kdyz nejsou videt jde se treba za 10-14 dni na kontrolu pro jistotu...

kamaxet
19. pro 2015

Ahoj srdíčka se zjistují převážně v 7 týdnu proto tě doktor objednal zřejme až když budeš v 7 týdnu , je to standardní postup. Do te doby se opatruj a uvidíš že i srdíčka budou .-)

wochy79
19. pro 2015

to uz prave budu 11tt, 7tt uz jsem byla jsem v 6+1 to uz byl zacatek 7tt, proto se divim ze nejdu za tyden :( 😒

mosquito
20. pro 2015

@wochy79 ja ale byla uz 6+5 dle MS a tak dr. potvrdil, ze oba prckove jsou zivi. Kontrola taky az v 11tt. Priznam, ze i ja jsem cekala driv, ale kdyz není duvod se znepokojivat tak to asi po mesici staci. Ale to cekani na dalsi kontrolu je strasne dlouhy, to je fakt. Holky mi tu psaly, at si treba vymyslim, ze me něco boli a jdu driv, ale nakonec jsem to vydrzela. Stejne neovlivnim co se deje uvnitr a tak se snazim byt co nejvice pozitivni 🙂 Vanoce utecou a ty uvidus dve krasne miminka 🙂

mosquito
20. pro 2015

@zoot no, tak si holt vyzkousim jake to je mit vic jak metrak 😀

jitkacross
20. pro 2015

Já když čekala dceru taky jsem přibrala 20 kg, ale tohle těhotenství je úplně jiný level 😂už mám nahoře 30 kg a je to fakt masakr 😅.

kamaxet
20. pro 2015

ježiši 30 kg ? to je fakt masakr tak sup sem s aktuální fotkou at se namotivujeme? 🙂

smallinka
20. pro 2015

Tak já přibrala 20 kg a na konci těhu bohužel preeklampsie. Ale všechno dobře dopadlo. Holčičky se narodily naprosto v pořádku jen o měsíc dřív musely ven......

smallinka
20. pro 2015

@mosquito no na 100% asi az po porodu 🙂)))

jitkacross
21. pro 2015

@kamaxet tady su 😂

ilonkaseda
21. pro 2015

já bohužek rodila kluky o víc jak 2 měsíce dřív,a díky těm všem peripetiím a stresům jsem po šestinedělí měla o 7 kg méně než před otěhotněním a tak šlang jsem snad ještě nikdy nebyla,vyměnila bych kila za donošenost,nicméně když už to muselo být jak to bylo,tak to že jsem nyní jako proutek mě těší..nicméně naštěstí už je to za mnou,a jsme všichni v naprostém pořádku

kamaxet
21. pro 2015

jirkocross jsi hrdinka již ted a to jsi ještě nerodila! smekám! krásné bříško ale už by asi potřebovalao nosiče co? a který týden jsi ? abych věděla na co se mám připravit .-) jak říká Ilonkaseda at máme i sto kilo jen aby byli dvojčátka donošená ..Já tedy stále cvičím tak 1/2 hodinku denně vždy ráno nakopne mně to na celý den jen samozřejmě upravené cviky pro tehule z jogy ale je otazka do kdy budu moci ono i to pomahá byt v kondici. Ale mne je hoky 46 !!! To je také super vek na prvorodiču co ?
Tak se opatrujte a hezké svatky z Prahy .

jitkacross
21. pro 2015

@kamaxet tento týden začínám 36tt a mám k tomu ještě skoro tříletou princeznu takže to bude divočina 😃. Nosiče a někoho kdo mě bude v noci pretacet nýbrž obě mimča mají odhad teď každé 3 kg 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru