Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kamaxet
6. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla
strach z CS nemej opravdu nicnecítíš t lokalni anestezie proste funguje a je to nádherné když uvidíš ty deti .... takže opakuji nic necítíš ...... drzím palce

marticcelli
6. kvě 2016

@kamaxet moc gratuluki ke krasnym holcickam! 🙂 Mi kluci sli akutni sekci, zacal mi HELLP syndrom :( v nemocnici jsme byli 16dni a ja byla u nich az 5.den po cs!! Myslela jsem, ze ani koiit nebudu,ale stacilo je jednou prilozit a druhy den uz mi zacalo mlicko, jaky zazrak! No a od 2.tydne jejich veku uz byli pul na pul s mm a um, musela jsem sice odsavat,protoze se jim moc nechtelo sat a ze strikacky to bylo jednodussi a takhle jsme sli i domu.. doma mi hodne oomahla manzel..vazit,koiit,vazit, ohrivat mm, michat um, odsavat, jo kolotoc, ale po dvou tydnech kluci presli plne na kojeni a mam z toho velkou radost, protoze jsem to s kojenim chtela jeste v porodce vzdat, a to mam prsa ted dvojky! Doktroka chcali, jak pekne pribiraji 🙂
Preji hodne stesti a take trpelivosti, pokud kojis ted castecne,je velka sance na plne kojeni! Hlavne stale prikladat,nam doktorka rekla, ze poku se nakrmi kojenim treba 50ml,tak uz neni nutny dokrm,a to nam pomohlo k plnemu rozkojeni,ted ani nevazim a kojim,kdy si sami reknou

zluva
6. kvě 2016

@kamaxet aha tak ten oblbovacek je asi individualni. Mne ho u dcery dali ale je fakt, ze az asi v prubehu porodu. Klesal mi tlak. Jinak jsem se taky klepala, pry je to i tim, jak te kuchaj za ziva 🙂

luckamb
6. kvě 2016

HOlky, tak screening za námi a dopadl na 1*. Jupiii.

pavlapavlapavlapavla
6. kvě 2016

@luckamb GRATULUJI 🙂🙂 a rekli vam co budete mit ????? 🙂🙂

pavlapavlapavlapavla
6. kvě 2016

@kamaxet prosim te a pouzivala jsi ten protifar v tehu nebo az po porodu ??? Mam otoky jeste horsi nez ty. V moci nic, krevni testy v poho, tak pry se o preklampsii nejedna. Ikdyz vcera mi doktorka rekla, ze ji asi u me casem resit budou. Otoky fakt fest a i vyssi tlak.

luckamb
6. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla nn, neřekli. 30.5. jdu ke svojí, tak snad tam.

pavlapavlapavlapavla
6. kvě 2016

@luckamb 🙂 tak alespon napeti 🙂

luckamb
6. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla hele tentokrát jsem ve fázi že je mi to fakt úplně jedno. Nemám žádnou variantu, co bych chtěla víc nebo míň.

ivanka86
6. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla zní to skvěle. Vzpomínáš ještě, jak jsi měla strach a pochybovala, jestli to bude dobré? 😉 A 31. tt je tady a holčičky jsou zdravé a šikovné. A i kdyby se chtěly vyklubat už teď, měly by velkou šanci být úplně v pořádku 🙂 To je prima. Ale teda strašně to letí!

pavlapavlapavlapavla
6. kvě 2016

@ivanka86 to vis ze vzpominam. Ale strach je porad. A doufam ze uz nikdy neprestane 🙂🙂 jj vcelku to leti, ale uz bych preci jenom holky mela rada u sebe a nejlip doma. Tech par tydnu bude jeste dlooouuuhyyych 🙂🙂 ... nakonec zjistime, ze mono mono dvojcata jsou vlastne brnkacka 🙂 tuk tuk tuk 🙂. A jak se citis ?? Jake mas brisko ?? Ja teda mensi. Uz se teda tezko hybu 🙂, ale kazdy rika ze na dvojcatka je male .. ale vsechno je ok tak to neresim 🙂

ivanka86
6. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla dnes je to lepší. Pár dní zpátky mě všechno bolelo, nemohla jsem se hnout. Dnes zase pohoda. Ale teda obout si boty a zavázat tkaničky, to už je dřina 😀 Mně taky všichni říkají, že mám malé bříško, ale mně přijde akorát...navíc jsem teprve 24. tt, takže ještě asi povyroste 😀 Hlavně, že se tam prckům líbí. Prý tam mají pořád spoustu místa... S tím těšením to znám. Už bych taky chtěla mít v náručí zdravá miminka, na druhou stranu je krásné i být těhotná a ještě bych si to ráda chvilku užila 😉 Takže jednou mi přijde těch 10 týdnů jako hrozně dlouhá doba, ale vzápětí panikařím, že je to za chvilku 😀

smallinka
6. kvě 2016

Holky buďte rády, že máte spíš menší bříško, ono ještě povyskočí. Ale já měla teda balón už od 4.měsíce, že si dělala rodina (aniž by ještě tušily dvojčata) jestli tam nejsou dvě 🙂 Jsem drobné postavy tak to ke konci bylo komické, připadala jsem si jak taková ta opice v zoo co sedí shrbená a jen vyvalený pupek 😀 takže ten porod o měsíc dřív, sice nečekaný, celkem jsem se tam doktorům příčila proti ale nakonec uleva, že už holky budou s námi a já bez pupku 😉

luwa_s
8. kvě 2016

@kamaxet Velká gratulace k narození holčiček! A díky za zprávy z Podolí. Kde budu rodit se asi ještě ukáže, to malování sálů je dost blízko termínu porodu. Držím palce, ať vše dobře zvládáš a děti dělají jen samou radost.

pavlapavlapavlapavla
11. kvě 2016

@ivanka86 tak hlasim prichod do porodnice. Sepsali prijimaci papiry. Jmena a prijmeni holek a takove ty nezbytnosti. Dal mi dali injekci na dozrani plic holcicek kdyby chtely na svet driv. Natocili monitor holek a preventivne kanylu do ruky kdyby se neco delo. Jinak vsechno v poradku a budu hlasit dal 🙂

michaelabrazdilova
11. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla Ať ještě chvilku vydrží, princezny. 🙂

pavlapavlapavlapavla
11. kvě 2016

@michaelabrazdilova jj urcite vydrzi. Zatim se nic nechysta jen nas doktorka chce mit v merku 🙂 .... dekuju 🙂

zluva
11. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla co ta adrenalinova injekce na dozrani plic, jak to vypada? Jako klasicka injekce? Drzim pesti, at jde vse jak po masle 👍

pavlapavlapavlapavla
11. kvě 2016

@zluva joo jako normalni injekce. Kortikoidy byly v pohode. Trosku to tam teda vrazila sestra - asi se to musi ... a dava se kousicek nad zadek do boku. Jinak v pohode, horsi byla ta kanyla do ruky .. to me teda fakt bolelo. No ale co clovek nevydrzi.

zluva
12. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla ja jsem si tu injekci vzdycky predstavovala nejak hororove 🙂 Jj jak rikas, co clovek nevydrzi pro deti...tak at Ti to rychle utika a moc se neneudis. Ma byt i osklive pocasi, tak Te to nebude tolik mrzet 🙂

pavlapavlapavlapavla
12. kvě 2016

@zluva jasnacka zenska vydrzi vsechno 🙂. Taky koukam na net, ze to pocasi nic moc .... ale porad ma co naprset a jak rikas, tady me to mrzet nebude 🙂 .. jo a ta injekce fakt nic neni ... uplne obyc 🙂

pavlapavlapavlapavla
12. kvě 2016

@ivanka86 jooo a jinak monitor srdicek 3 x za den. Ale neni to jen u me .... mono-mono. Delaji to vsem mamcam ...

ivanka86
12. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla prosím tě, na co tu kanylu, když je vše v pořádku? To teď po těch kortikoidech, nebo proč? Přece tě nebudou držet tři týdny s kanylou?! Ten zbytek chápu, ale toto... 😝 A ležíš tedy nakonec na Obilňáku? A jak to zvládáš? Já když musela třikrát ležet v nemocnici přes noc, tak jsem nemohla spát...a k tomu se mi stýskalo po prckovi... Neumím si teď představit těch několik týdnů nevyspání...a ještě před porodem 😝 No, ale fakt je, že člověku stejně nic jiného nezbývá, že 😉

pavlapavlapavlapavla
12. kvě 2016

@ivanka86 clovece nevim. Pry kdyby se neco delo. Mam ju jen zapichlou v zile kdyby neco aby mi tam mohli cokoliv napichnout a nemuseli se zdrzovat s napichavanim. Taky to docela nechapu ale ted uz neboli, neprekazi tak budiz 🙂. Kortikoidyjsem dostala do boku, ty byly v poho 🙂. Jinak ten spanek je mazec. Se mnou nastoupila pani byla asi o pet dni vic tehu. Uz pres den ji odtekla voda. Celou noc ji sledovali, vysetrovali a asi v sest rano sla rodit. Ale vysetrovani a kapacky na zataveni atd. ji celou noc delali vedle me v posteli takze asi takova noc. Pres den zase kortikoidy, monitory, mereni tlaku atd. takze ani tak se clovek nevyspi. No bude to mazec 🙂 tri tyyydnyyy. Ale zas pak uz mimi u sebe 🙂

mosquito
12. kvě 2016

@kamaxet Nám včera na kurzu ukazovali takovou věc na krk s hadičkama, které se přilepí k prsu a dítě tak může sát. Dají se tak kojit i dvojčata najednou. Vypadalo to zajímavě a prý si ty hadičky může přilepit i tatínek 😀 A jak je jinak? Když vidím tu fotku tvých nohou a své nohy dnes, je to stejné. V úterý jdu zas do poradny, tak snad už to bude někoho zajímat. Zatím mi sestřička pořád říkala, že to je normální, ale dnes jsem bez bot a stejně mi natýkají. A jak se jinak máte? :-¨)

ivanka86
12. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla no, tak to je přesně ono...prostě nemocniční režim 😝 Den dva se to dá, ale tři týdny...to mě děsí... A můžeš třeba ven na procházku, nebo tě nutí ležet?

pavlapavlapavlapavla
12. kvě 2016

@ivanka86 tak navstevy - to muzes i vybehnout ven po areale jsou od 3 do 5 ti o vikendu od 2 - 4. Jinak se clivek zdrzuje na pokoji protoze ti kdykoliv dojdou udelat monitor, zmarit tlak proste kontrola ... akorat u tech navstevnich hodin clovek ma klid a oni to akceptuji ...

ivanka86
12. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla ty jo, to jsou docela krátké návštěvní hodiny. Co vím, tak v HK jsou v podstatě celý den. Od rána až do 20 h, jestli si to dobře pamatuju. Ale samozřejmě si musíš hlídat, jestli se na tebe náhodou něchystá zrovna nějaký dr. nebo sestra 😀

pavlapavlapavlapavla
13. kvě 2016

@ivanka86 no tak je to kratky, ale oni fakt s nama pord neco delaji. Tlaky, prasky pasy, ozvy ... atd. Takze clovek nema klid. Jinak dnes se moc dokt. nelibily prutoky pupecnikama tak snad budu rodit i driv. Uvidime dle situace - mazec ... ach jooo

smallinka
13. kvě 2016

To že se po operaci nebo porodu přirozenou cestou klepeš je tou ztrátou krve. ...a taky že je na sále zima. Já se chvíli klepala po narkóze po císaři pak na mě daly deku a lepšilo se to. Moje ségra se klepala po klasickem porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru