Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
31. srp 2009

Maui, to je výborné, že je vše ok. Váhy máte taky krásné. Ta nemocnice je nemilá, ale 3 týdny se dají zvládnout a alespoň budeš pod kontrolou. Já byla hospitalizována zpočátku 6 týdnů - mohla jsem jenom ležet - přežila jsem to díky štuplům v uchu - poslouchala jsem rádio.

maui
31. srp 2009

Tý jo, Sarri, šest týdnů, to už je dost 😕 No, já jsem taky vybavená - knížka, sudoku, MP3, angličtina 😀 Nejvíc mě mrzí, že doma se beze mě musí už jeden prcek obejít. Je mu sice devět, ale pro mě je to pořád takové mimčo 🙂 Je to takovej mamák.

zanetik
31. srp 2009

Ahoj nezlobte se, že vám sem lezu, jen jsem chtěla nabídnout, že budu prodávat po holkách oranžový hluboký korbičky Easy Walker, kdyby měl někdo zájem, vím jak bylo těžké nějaké sehnat před rokem. Kdyžtak mi písněte do IP díky 😉

sarri
1. zář 2009

Maui, uvidíš, že to uteče a "mamák" bude chodit do školy a s ostatníma klukama páchat nekalosti a bez maminky to už zvládne - budeš mít už zdatného pomocníka k holkám. Důležité je dobře vykrmit mimča, ať nemusí být dlouho v inkubátoru. Mně se teď zdá, že mi nějak neroste břicho a dokonce jsem za poslední týden ani na váze nepřibrala (před týdnem v poradně říkal Mudr., že velikost odovídá, ale váhy neříkal).

maui
1. zář 2009

Sarri, já to taky tak po tom 28.týdnu měla. Poprvé jsem za celý měsíc nepřibrala ani kilo, ale už se to zase pomalu rozbíhá 🙂 Břicho mi taky zatím nepřipadá nijak zvlášť giga, na to že to jsou dvojčata. Když jsem byla v pondělí na monitorech, byla tam taková malá Vietnamka a ta měla břicho takový, že jí sestřičky nevěřily, že čeká jen jedno. Taky ho chudinka měla straaašně popraskaný. Já mám teď přes pupík 106cm, od 22.června mi vyrostlo o 13cm 🙂 Tenkrát jsem si to psala, protože mi doktor řekl, že mám sledovat, jestli mi nějak najednou neroste břicho, kvůli TTTS.

sarri
1. zář 2009

Tak to já mám přes břicho taky 106 a nějakých 9 kg navíc od 14tt - do té doby jsem hubla. Akorát se mi zdá, že tento týden mám břicho hrozně tvrdé, takové napnuté, jako kdyby mělo prasknout. Nemám z toho moc dobrý pocit a poradna je skoro až a týden.

petulka26
1. zář 2009

Sarri já to s tím břichem měla taky. Asi dva týdny, jsem ho dost často měla úplně napnutý k prasknutí a nakonec se ukázalo že to bylo tím jak se mi mimča otáčeli hlavičkou dolů 🙂

petkan
1. zář 2009

Ahoj holky 🙂
tak to já mám zase pocit, že mi to břicho skoro neroste. Zítra jdu na kontrolu, tak už stresuju, aby byly holky v pořádku. Pohyby nic moc necítím, jen sem tam mírný tlak pod pupkem, ale toť vše, ale pořád se uklidňuju, že v 19.tt je třeba ještě brzo.

Maui - TTTS hrozí i mo mo dvojčatům? Já někde četla, že u těchto je to riziko o dost nižší.... A ty už jdeš do nemocnice jako na sledování před porodem?

sarri
1. zář 2009

Holky, v jaké poloze spíte? Někde jsem četla, že nejlepší je na bocích. Na zádech se mi teda osobně moc dobře neleží, neb mám pocit, že mám bicho moc napnuté, ale na boku se mi zdá, že drobky přilehávám a oni šťouchají a šťouchají.

Petkan, neboj, vše bude OK. Taky bývám nervozní. Břicho mi hodně poporostlo po 20 tt, ale ještě když jsme byli na velkém ultrazvuku v 22tt, tak když jsem tam lehla, tak se pupík skoro ztratil.

petulka26
1. zář 2009

Já spím většinou na boku, ale mimča taky šťouchají a šťouchají, hlavně holčička, ta se tedy opravdu nedá 😀 Na zádech mi moc spát nejde, jedině v takovém polosedu, ale to je na nic 😒

lucy82
1. zář 2009

Ahojík dvojmamky 🙂
Tak já mám obvod pupku kolem 118cm ☹ A 18kg nahoře 😠

Jinak noci nenávidím, jinak než na boku se ani snad spát nedá, ale i tak mě vše bolí, stydká kost, třísla takže v noci je to děs 😒 A včera jsem asi měla první poslíčky 😲 Takže jdu balit tašku do porodky, jelikož mám na vše moc času a ono to nějak moc rychle utíká 😅

petkan
1. zář 2009

Sarri, díky za uklidnění, ale stejně do zítra asi nedospím... 😕
Jinak s tím spaním, já vždycky spala na břiše, jinak jsem neusnula, ale teďko co mi to břicho začalo růst, tak už to nějak nejde, tlačí mě to fest. tak spím na boku, jenže to se několikrát za noc musím přetočit a jak jsem celá ztuhlá, tak je to taky nic moc. Ty noci teda fakt nejsou nic extra.

maui
1. zář 2009

Petkan, já tomu vůbec nerozumím🙂 Taky jsem četla, že u mo-mo je TTTS spíš vzácnost, a když jsem si toi troufla nadhodit před tím doktorem na UZV u Apolináře, tak oponoval, že kdepak, že tam je to právě dost velké riziko....myslím, že v tom mají doktoři taky hokej 😀 😀
Jojo, Petkan, už předporodní sledování. Za tři týdny by mohlo být po všem 😝

petkan
1. zář 2009

Maui - to si taky myslím, že sami možná ani nevědí přesně. Ten článek byl přímo od toho dr. Hodíka, jestli si dobře vzpomínám. Prý je tam tím problémem přepážka, která právě u těch mo-mo chybí. Tak si vyber. Ale máš se, za chvilku už to budeš mít za sebou a prťata u sebe. 3 týdny nejsou zase tak moc. Už aby bylo kolem Vánoc 😕

maui
1. zář 2009

No práve! Já když poprvé s Dr.Hodíkem mluvila, tak jako mínus uváděl tu chybějící přepážku a jako plus (i když pochybné) to, že mají pupečníky blízko sebe a ty krevní oběhy mohou být více synchronizované a TTTS není tak nebezpečné... čert aby se v tom vyznal 🙂

naatasa
1. zář 2009

Ahoj holky, tak já mám teda přes břuch 125 a přibrala jsem 22 kg...když k tomu připočtu 8 kg ze stimulace těsně před oplodněním, tak děs...jsem zvědavá, jak rychle to pujde dolů. myslím, že zadržuju hodně vody, už nemám nateklé jen kotníky, ale i celá lýtka.
S tím spaním je to taky děs, přetočit se z jedné strany na druhou, připadám si jak velryba nasuchu, do slova a ty zvuky co při tom vydávám, muž se mě ptal, jestli už rodím, když tak skučím.

Chtěla jsme se zeptat, jestli poznáte to tvrdnutí břicha. Mně teď za posledních 14 dní dělali desetkrát ty pásy, KTG, nebo jak a vždycky mi vyletěla několikrát za těch 20 minut křivka, jako že mám stahy, sestřičky se mě i ptal,y jestli mi tvrdne bříško, lae já při tom nic necítila, tak nevím.

A ještě bych se chtěla zeptat, od pupku dolů, asi cca 10 cm mám pořád takovou tvrdou plochu a nevím, co to je, je to jakoby těsně pod kůží, máte to taky? kdyby to bylo chvilkové, myslela bych že je to to tvrdnuté, ale ono je to tvrdé pořád

naatasa
1. zář 2009

Jo a taky bych se chtěla zeptat, jak často vám odhadují váhu miminek? Mně ji dělali naposled ve 23 tt to měly 760 g a od té doby nevím, jen na UTZ mi každý týden změří délku hlavičky a bříška a z toho jim vyjede, že mimča odpovídají týdnu těhotenství, ale nevím, jak je to s tou vahou. Ráda bych třeba věděla, že už mají kolem dvou kil, podle netu a týdnu by to tak mohlo odpovídat, jenže nevím, jestli to není stanoveno pro jedno miminko :( jestl se to u dvojek neposuzuje jinak.

lucy82
2. zář 2009

Dobré ránko 🙂

Tak jsem opět vzhůru od šesti, sakra já se fakt už nevyspím 😝

Nataso to tvrdnutí je takový zvláštní, jednu chvilku mám břicho jako šutr, a takovej celkem divnej pocit, i mě tlačí šíleně močák, a musím to trošku prodýchávat, ale přejde to tak za pár vteřin, nebo max do minuty 😅 Nu a už mě trápí i poslíky, předevčírem podruhé, najednou bolest břicha jako před MS a pak to vystřelovalo až do zad 😅

Ju Nataso, já před stimulkou taky ještě 8 nahoru, ale říkám si že to prostě musíme shodit 😉

Jinak mě mimča měřily v 20tt a to měly kolem 344g a pak teď na dalším velkým UTZ ve 30tt a to měly kolem 1400g , myslím že je to taková norma, kámoška čeká jedno a malá měla ve stejným týdnu podobně 😉 Ale u někoho mají děti i kolem dvou kil ve 30tt.

kocule
2. zář 2009

Ahojte holky, taky bych ráda věděla, jak jsou mimča velké, ale paní doktorka mi říkala, že to není podstatné. Důležitější prý je, jak jim to sviští v pupečníku, což měří každou návštěvu a taky délka těhotenství, aby se v pořádku dovyvinuli...Naposledky vím, že 29 tt odpovídali, měřila obvod hlavičky, ale prý pokud se to neměří na opravdu dobrém ultrazvuku, který bývá většinou v perinatologickém centru nebo na rizikovce, tak je to strašně nepřesné 😝. Takže taky nic nevím. Ale budou asi hodně malincí, mám v pase jen 109 a nijak zvlášť velké břicho, tak si neděláme iluze. Máme to v rodině, budou to drobci. 😀

beruska5
2. zář 2009

Nazdar holky.Tak mi uz sme od vcera konecne doma.Jeste hodne ubolena,vycerpana ale doma. 😀
Sme zdraví,Saška má ted 2400g,Samko 2600g.Vsetky vysetreni máme ok,stale spí a vubec zatim nebrečí,jeste si myslí že sou v brišku,prisli na svet v 37tt tak se neni co divit. 😀

Pujdu si jeste precist co se tady delo a pak se ozvu.

kamila.ciperova
2. zář 2009

Ahojky, právě si přes týden píchám injekce a ET mě brzy čeká. Mám velký tušení, že se zadaří a že to budou dvojčátka. Potkávám je na každém rohu a prostě se mi zdá jasný, tak se na to už psychicky připravuju. Tobě moc gratuluji a držím pěstičky, ať vše dobře dopadne!!! Hodně štěstí

petulka26
2. zář 2009

Ahoj Kamčo, to je dobře že tomu tolik věříš, protože podle mě je to polovina úspěchu 😉 Taky čekám dvojčata po IVF. Moc ti držím palečky aby se Vám zadařilo 🙂

sarri
2. zář 2009

Berusko, vy jste teda rychlíci. Moc gratuluju ke krásným zdravým miminkám.

kamila.ciperova
2. zář 2009

Petulka26: Ahojky, radši věřím, že to vyjde, než se stresovat předem a připravuji se na to, že jich bude víc, než být pak překvapená. Byla jsem jednou těhotná a opravdu moc jsem si to užívala. Bohužel to brzy skončilo, ale to mě neodradí od toho, abych byla brzy zase šťastná jak blecha! Gratuluji k mimískům a přeji pohodový a rychlý porod.

daniellka
2. zář 2009

ahoj holky,
promiňte,že Vám sem lezu 😉 Chodím sem,ale do Dvojčátek ,už starších 😀
Budu prodávat kočár pro dvojky, napadlo mě,že bych sem mohla dát odkaz,pokud by nějaká maminka měla v plánu kupovat kočárek z druhé ruky.
Doufám,že vám to nevadí a všem budouvím maminkám přeji hodně štěstí a zdravý prďolky 😀
Díky Daniela.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25474827&tab=6

sindynka
2. zář 2009

Beruška tak to koukám že jste tak rychle doma.Jak Vám dopadly vyšetření mozku a bříška?U obou dobře?Ted odpočívej co nejvíc to pujde a nabýrej sílu..

maui
2. zář 2009

Ahoj Beruška, mooooc gratuluju! Už se taky nemůžu dočkat🙂 Tys rodila císařem? Nebo ti vyvolávali normální porod? Nemůžeš sem hodit pár detailů, jak to probíhalo? To víš, za chvíli nás to taky čeká, tak chceme být připravené 😉

maui
2. zář 2009

Naatasa, 30kg navrch, to už je fakt makačka. Já si připadám hrozně i s 15,5kg, a to neřeším vzhled. Spíš je mi vlastní tělo strašně těžké. Přesně jak píšeš - otočit se v noci přes záda z jednoho boku na druhý to je nevýslovná dřina doprovázená funěním a hekáním. Mám vždycky pocit, že se mi děloha protlačí někam do páteře 😀 Když si zase sednu do křesla, mám pocit, že mi děti vylezou mezi prsama🙂 Pohodlnou pozici hledám jen hodně obtížně. Naštěstí nemám žádné bolení ani neotýkám, ale i tak... Myslím, že váha pak ale půjde rychle dolů. Teď půl dne prospím a druhou projím, byl by zázrak, kdyby nějaké to kilo nepřibylo 😀

maui
2. zář 2009

Jinak mně měří dvojčata každé dva týdny, ve 30.týdnu měly 1350 a 1460g a Dr. se vyjadřovala, že jsou spíš drobnější, tak nevím. Asi je to hodně indivinduální, ale všeobecně se má za to, že dvojčata jsou ve stejném gestačním stáří o něco menší než jedno mimčo. Váha ale opravdu není tak důležitá. Důležitá je zralost, a ta se projeví až po porodu. Já věřím, že holky budou i v tom ukončeném 34.týdnu 🙂

kocule
2. zář 2009

Ahoj maui, mě doktorka říkala, že důležité je vydržet do 34 tt, protože mimčům dozrávají plíce a pak je to prý doufejme v pohodě. Vždycky jsme měli nějaký cíl, kam to doklepat, snad to dobře dopadne. U tebe je to asi trošku složitější, moc držím palce. Hrozně mi pomáhala vaše diskuse tady na koníkovi, přece jen člověk má potom pocit, že v tom není sám 😉. A moc obdivuju Arwenku, jak to všechno zvládla, je opravdu dobrá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru