Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

chrobacek
17. srp 2010

ahá tak to já jsem myslela, že je pořád šance, že se to druhé dítě přetočí ...

basina
17. srp 2010

@chrobacek mno pořád se vrtí, ale myslím, že místa už moc nemá... taky si říkám, co by se stalo, kdybych tam v pátek přišla a oba prcci byli hlavičkou ..., nějak jsem se na to neptala. Zatím to ale podle mého názoru není aktuální.

monika.tdm
17. srp 2010

Cože cože??? Jde o EW??? Ja jsem zatim spokojená!!! Hlavně s nacvaknutim autosedacek na podvozek, protoze jsem samy doktor a tahat je v ruce po cele Bulovce, to bych asi umrela!!!! Jinak stejne si musime koupit rakev na auto, protoze , kdyz se da do kufru u auta podvozek, tak uz se tam moc nevejde!!!! A to je asi u vsech kocarku!!!

kanegoo
17. srp 2010

@monika.tdm Moni, díky! Můžu se zeptat, na kolik EW se vším vyšel?

basina
17. srp 2010

@monika.tdm To bylo jasné, že tu bude hned pochvala 😀 😀 Tak to mám radost, že kočár tak chválíš, už se těším, až taky vyjedeme 😉

monika.tdm
17. srp 2010

@basina Teda problem mam s nosenim podvozku, jak jsem mala a on ten podvozek je vetsi nez ja tak mi to nejak nende, no musim to jeste vypilovat!!! Ale jak rika manza proc to nosis, kdyz to jede sama i slozene, no ale proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite, ze??? 😀

monika.tdm
17. srp 2010

@kanegoo Krome fusaku na sportak, plastenky na sportak a destniku!!! 39020 kč!!!!

basina
17. srp 2010

@monika.tdm Přeci abys neumazala kolečka 😀 😀. Už se na kočár těším, pořád je v Kolíně a převezen bude, až budu v porodce. Takže brzy 😉. A stále zvládáš? nebo se životní tempo zrychluje? Zase mám pocit, že zdravotníci mají výhodou, že jsou zvyklí méně pravidelně a intenzivně spát... to já nejsem .... 😠
Mám dotaz, pořizovalas odsávačku? Já jsem s tím trochu zmatená, netuším, zda je třeba a říkám si, že mi víc řeknou v porodce, a tak vyčkávám, jak to všechno půjde..

sarik1
17. srp 2010

@kanegoo Posílám odkaz.... jako korbičky mám tašky od a termofusaky od Gessleinu 🙂 udělají mě to do barevné kombinace... kočárek mám béžovo-černý a zelené doplnky.

http://www.kocarky-matous.cz/cz-detail-226868-p...

sarik1
17. srp 2010

@kanegoo EW počítej kolem 40.000 +-, my dali kolem 30.000 +- a až ho nebudem potřebovat tak nám ho ten krámek vezme do komise 🙂 a veškeré opravy do 2 hodiny i když na tomhle říkal manžel se nemá co zničit.

monika.tdm
17. srp 2010

Hele stale zvladam, ikdyz je Verunka od vcerejska hodne plactiva, tak pohodka!!! Zase ji ty sadry vice utahly, no musi to vydrzet holka!!!! Me pomohla docela tchyne, ze prvni tyden varila a ja se mohla doma zabehnout, chce to rad a zorganizovat si to!!!! A s tim spanim mas asi pravdu, protoze prece jen jsem byla zvykla makat v noci, takze mi to vstavani v noci nedela problem!!!! V tehotenstvi jsem chrapala pomalu 24 hodin jak jsem byla unavena, neboj to se zlomi!!!! Naberes energii!!! Jinak asi myslis odsavacku na mleko, ne na nudle, vid??? 😉 No ja mela pistovou, ale nez jsem ty kozenky odsala, tak jsem malem u toho umrela, takze mi manza koupil a dovezl do porodnice elektriku avent a stejne jsem se nerozkojila!!!! A jestli jde o odsavacku na nudliky tak tu si hned porid, my jsme byly hned zanudlene a nejlepsi je ta na vysavac pusou se to neda!!!!

monika.tdm
17. srp 2010

@basina nejak ta odpoved vypadava!!! bylo to pro tebe!!! 😉

monika03
17. srp 2010

Ahoj holky! No @basina už s tebou odpočítávám hodiny! 😉 Já si odsávačku pořídila jak jsem se vrátila z nemocnice- medela swing, protože nosím malé do porodky mlíko a Vojta taky ještě nic z prsu nevytáhne, takže odsávám a lahvičkujem. Zrovna se chystáme za tím naším drobečkem, tak uvidíme jaké nám dělá pokroky?

basina
17. srp 2010

@monika.tdm Já jsem stále jak z jiného světa. Napíšeš odsávačku na nudle a já si představím kuchyňské nudle... tak si říkám, o čem to píšeš?!? 😀. Tak tu jsem taky nekoupila. Ale jo, dokoupím, zaúkoluji muže, ať to máme v cajku. Určitě se bude hodit, když ne teď, tak časem. Ale myslela jsem odsávačku na mléko - mám doma tu pístovou, ale spíš mne to odrazuje. Říkám si, že el. by byla dobrá, ale nevím, zda kupovat preventivně.... ty tedy nekojíš? anebo jen omezeně?
Já bych taky byla plačtivá, kdybych měla sádřičky ... i když zase se říká, že o tom mimča ani nevím... tak ti nevím, nevím.
A na začátku bude muž doma, takže se snad taky zaběhneme... Moc zdravím! Tvým holkám je dnes měsíc - velká gratulace!!

basina
17. srp 2010

@monika03 Jéje, taky zdravím! A už je Ti líp? A malá přibírá? Kdy by ji tak mohli propustit? s tou odsávačkou je to věda. Jdu studovat, kde že se kupuje, abych to měla v záloze... Jojo, pořád si říkám, zda to ti naši prcci do pátku vydrží!

frodo78
17. srp 2010

@basina Holky, tak mě to přeci jen trošku straší 😨 . Já kila neřeším, jakože bych se bála, že to neshodím - jen mi bylo divné, že jsem mezi těmi kontrolami nepřibrala. Ale miminka přibrali - v průměru asi 600g za ty tři týdny. Ve 25+5 vážili 1139g a 1058g a ve 28+6 už měli 1707g a 1704g. Tak snad nestrádájí 😒 Ovšem já zase co nemám v kilech to mám v akné 😝 Kdejaký pubeťák má lepší pleť než já. Od doby vysazení antikoncepce se mi to stále zhoršuje. Nejdříve mi říkali, že se to srovná, pak mi tvrdili, že je to po těch hormonech 😝 🙄 a že v těhotenství budu mít pleť jak broskvičku 😀 😀 😀 ......Jo to je broskvička..Jinak si připadám jak pavouček 😝 - nožky, ruce a veeeeliké kulaťoučké břicho 😅 . No, tak uvidim, co mi řeknou. Dneska se míma moc nehýbou, tak snad se neděje nic špatného ☹ a jen odpočívají.
Basino, držím pěsti a moc na Tebe vzpomínám. Je fakt úžasné, jak se držíš. Hlavně, ať je porod v pohodě a jste všichni zdraví 😎 .

monika.tdm
17. srp 2010

@monika03 Cus holka!!!! Takze koukam, ze jsi v jednom kole!!! No hlavne ze jste o.k.
😉

monika.tdm
17. srp 2010

@basina Asi je to tam bavi!!! To budou urcite klidne deti!!! U nas sla Barca ven, Verunka by jeste lezela a jde to videt Barunka bude dabel!!!!! To je sama ruka sama noha, a tak mala a uz vyzaduje pozornost a to jsem ji nerozmazlovala, hold to ma v genech!!! 🙂

basina
17. srp 2010

@frodo78 Určitě nestrádají, neboj, když přibírají. Jsou to malí "paraziti" a berou si všechno z tebe. Zeptej se u Apolináře, tam mají víc zkušeností a uklidní tě (i když ta první návštěva je docela dost hektická). Jen pořád nevím, jak to s břichem zvládáš na harmoniku, to už asi nejde, co 😀? A až půjdeš na monitory, tak nezapomeň, že jdeš mimo pořadí, nebereš si pořadové číslo a přímo klepeš na sestřičku - pro dvojčatové matky mají jen jedno lehátko, tak máš přednost.

basina
17. srp 2010

@monika.tdm Já celou dobu říkám, že to budou andílci 😉 I když víc se vrtí Kvido, který je B a možná jen nemá šanci se přes Julii dostat ven 😉.

gabi83
17. srp 2010

Ahoj, kočky, dnes jsem se dozvěděla, ža čekám dvojčátka, teprve 7+2tt, ale srdíčka ještě neviděla, je to normální? Moc dík, jsem vyplašená prvočekatelka 🙂

frodo78
17. srp 2010

@monika.tdm
@monika03 Ahoj holky, moc zdravím a přeju jen a jen to NEJ 🙂 😉 🙂

Jinak jak tu píšete s těmi odsávačkami ať už na nudle nebo na mléko, tak ty nám manža už obstaral - ovšem když to tu čtu, tak tedy asi úplně blbě 😒 Kolegyně v práci mu radily 😠 : na mléko tu na ruční pohon 😝 - prý ta automatická moc táhne a na nudličky taky ruční - aby miminka neplašil vysavač. No tak na mléko máme od Aventu - což není i ta ruční úplně nejlevnější záležitost. A také už jsem někde četla, že to obzvláště při dvojčatech s ruční je děsivá nestíhačka. Tak uvidím - nechci mu kazit radost 😨 Já jsem vůbec zvědavá, zda se ty mé "minivhady" rozkojí. Normálně mám dost děsivé rozměry pro nákup podprdy - ideálně potřebuji 85A což se skoro nedá koupit. Tak si občas koupím dražší a občas to řeším u čongů - čínské Béčko je pro mě akortátní. Teď jsem kupovala kojící - nejmenší mají košíky C. No tak tam si můžu zatím nacpat všechny kojící vložky a ještě tam bude místo 😖
Jinak nám dnes dorazí objednané postýlky, přebalovák, peřinky, matrace a další, čímž asi snad budeme mít všechno. Jen nevím, kam to všechno zatím dáme a jak to do bytu dostaneme. Bydlíme ve 3.p bez výtahu ve 3+0 😀 . Sice stále kutíme to bydlení v podkroví baráčku rodičů, ale nevíme, jak to stihneme, tak jsme si to raději nechali poslat to současné "kůči". Tak prý je to 8 krabic 😀 . Jdu si masírovat nohy ....

frodo78
17. srp 2010

@basina Díky za rady. Já mám první poradnu u Apolináře příští čtvrtek - no mám z ní trochu vítr 😕 V úterý před poradnou jdu na utz tamtéž - ale tam už to známe..Jo a harmonika už je minulost 😀 😀 Už bych přes pupík nedošáhla na klávesy 😀 😀 😀 Tedy já ji nemůžu mít ani tady v bytě. Mám ji u rodičů. Kdybych na ni spustila, tak by tu sousedi zešíleli 😝

@gabi83 Neboj, to je, myslím, normální. To čekání je strašné, já vím. Jsi po umělém?

sarik1
17. srp 2010

@gabi83 Ahoj Gabi, gratuluju ke dvojčátkům, co se týče srdíček, ještě může být čas, každým dnem, by ale měla už začít bít.... ale tohle by Ti měl říct doktor, jen podle svých zkušeností my byli 6+2 a už tam doky viděl pomalou začínající srdeční akci....

gabi83
17. srp 2010

@frodo78 právě, že normál početí 🙂 v naší ani Michalově rodině nikdy žádná doubleštěstí 🙂

frodo78
17. srp 2010

@gabi83 Tak to je užasné! Moc gratuluji. Jinak já nevím, možná záleží na přístroji. My máme mímáčky po umělém a v CARu mají určitě špičkovou techniku, tak srdíčka viděli v 7+5 tt. Jináč dr. ke které chodím tak dobré přístrojë zase nemá - srdíčka tam sice vidí, později to však bylo tak nějak všechno, co viděla. Srdíčka a bajvoko, že rostou a jak jsou položeni. Tak hlavu vzhůru. Jinak kdy Tě dr. pozval na další kontrolu?

frodo78
17. srp 2010

@basina Sakra, tak jsem tu na Tebe sesmolila parádní dotaz, pak ťuknu ani nevím na co a najednou je to pryč 😠 😠
Tak ještě jednou: Báro, prosím Tě chtěla jsem se zeptat, zda si mám vzít sebou do poradny nálezy ohledně starší zlomeniny tří bederních obratlů (před cca 9 lety). Přišlo se na to až po měsíci a to už se s tím nedalo nic dělat - no problémy už zůstanou na celý život. Ale v těhu mám problémy min. o 80% menší. Jen nevím, zda to je pro porodnici důležité 😕 Do průkazky mi to dr. napsala - děsně se divila. Ptala se jako vždy na nemoci v rodině, operace, úrazy ...a to jsemji o tom říkala, když se nám nedařilo otěhotnět 😖

gabi83
17. srp 2010

@frodo78 Za 14 dní, 31.8. Tak uvidím, snad to bude ok

monika.tdm
17. srp 2010

@basina No vidis nudle do polivky me vubec nenapadly!!!! 😉 Hele ta pistova na stimulaci ti urcite staci!!! A jeste budes prikladat prcky a ty tvoje to asi utahnou, protoze jsou , teda budou starsi, nez ty moje cacory!!! Stejne nebudes mit mliko hned, kdyz jdes cisarem ja ho mela az 6 den!!! A Zlatohlavkova na neonatologii rikala, ze se zenske po cisari rozkoji az 8 den!!! Tu elektriku koupil manza protoze je blazen, vis!!! A nejprve si zjisti, jestli tvoje mamca mela mleko, moje ho nemela ja byla ze trech sourozencu kojena nejdele a to 2,5 mesice!!! kvuli segre kupovali kravu a bracha jel na Sunaru od zacatku!!! Ja mleko taky nemela a segra pro synovce taky ne!!! v porodnici a jeste doma asi tyden jsem jim davala vzdycky aspon jednu davku za den materinky, pak Verunka se osypala v obliceji samej bedar a tak jsem se ptala Mudr co s tim a ona rikala, ze to moje mleko mam prevarit, nez jim je dam, prej je v nem moc hormonu!!! a tak jsem se na odstrikavani vyprdla, protoze odstrikavat, prevarovat a jeste varit bebu, to bych nedelala nic jineho, nez stala u ohrivacky a u plotny!!! 😉

monika03
17. srp 2010

@monika.tdm ,@frodo78 holky díky moc!!!!😉
@frodo78 já jsem odsávačku na mlíko kupovala až v porodnici, od čtvrtka co nás pustili do soboty jsem to zkoušela ručně, ale to byl šílený záhul! 😝 Do nosíka jsem koupila na doporučení prodavačky taky na vysavač, ale měla jsem z toho docela lufta, no uvidíme. Jinak s podprsenkou jsem taky měla při koupi problém 😀 prsa stále stejné a po porodu žádné markantní zvětšení se nekoná! 😀

@basina právě jsme dorazili, tak Kristýnka má 2120g, ale stále s papáním na stejném bodě, takže kdy bude propuštění nevím. Pokaždé, když z tama odcházím rve mi to srdce a řvu jako by se něco stalo- ach jo!!!! ☹ Jinak mě břicho stále teče, ale jinak se cítím relativně v pohodě- musím, už kvůli malému! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru