Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

alsou
8. zář 2010

@kaficko no to mám přesně já jenom ta barva je u mě uplně bílá. A čípek mám ve stejném stavu jako ty 🙄 Ale jak jsem psala může to vydržet i měsíc nebo dýl 😀 Já to našla v sobotu a pak nic až do úterka to jsem měla ten hlen na toaleťáku 😕 Ale já jsem přece jenom o kousek dál tak ti držím palečky, ať to nic neznamená 😎

kaficko
8. zář 2010

@alsou alsou diky,ted jsem volala na gyndu a radsi si tam zajdu,pak dam vedet.trosicku me poboliva i podbrisek

zuzka.o
8. zář 2010

Ahoj 🙂 Najukla jsem k vám a jen bych přidala mojí zkušenost s hlenovou zátkou. Ve čtvrtek mi část odešla, v pátek jsem byla na kontrole (viděli mě 2 doktoři)¨, žádný nález, nic nenasvědčovalo bížící se porod.... no a po obědě mi rupla voda a už jsem se vezla do porodnice.

Všem dvojčecím těhulkám držím palce, ať to vydrží co nejdéle.

bubisek
8. zář 2010

Ahoj holky,
tak koukam jak puk,ze Tulanek uz si uziva miminka🙂, moc gratuluju.
U me nic moc noveho, poridili jsme si susicku,takze ted peru a susim vsechno co se da.
Na kontrole u dr zatim vse v poradku,jen me trosku nastval,protoze po dovolene zapomnel,ze cekam dvojcata. A vubec mi povida pokazde neco jineho,jednou me presvedcuje,ze klidne muzu rodit prirozene a podruhe,ze to bude pravdepodobne cisar. No stejne ho po porodu budu muset zmenit. Ma ordinaci v centru Prahy,kde se neda parkovat a je v patre s malym vytahem,ze se mi tam samozrejme kocar nevejde.

Holky,v jakem tydnu jste si asi tak schanely pediatra?
A u svoji obvodni lekarky jste take byly, co tam?
Dik.

A hlenovou zatku ci nejakou vodu nechci videt jeste pekne dlouho🙂

alsou
8. zář 2010

@kaficko jo podbřišek mě taky pobolíval i kosti asi se fakt povolujou 😝

@bubisek no to je fakt doktor !! Se může kouknout do karty než tam pacientka vejde 😀 Aby se podíval o co jde néé. Takovýho bych taky vyměnila 😒
S pediatrem si taky dělat hlavu nemusím jsem z vesnice a máme tu jen jednoho a to bezvadnou doktorku o starost míň 😀 😀
U obvodního jsem byla, protože jsem potřebovala razítko do těhu průkazky. Poslala mě tam moje doktorka, jinak bych tam nechodila 😅
Nakonec ti přeju ať tu vodu a zátku ještě alespoň 10 týdnů nevidíš!!!!

gilotek
8. zář 2010

Já jsem byla u obvodní před 14 dny právě kvůli těhu průkazce - udělala mi rovnou EKG 😉 Jen tam musím zítra znovu ráno na krev, protože se ji zdála zvětšená štítná žláza. Ale to už mám dlouho, prý možná jen kvůli tomu, že jsem hubená. Ale radši mi krev vezme.

monika.tdm
8. zář 2010

@tulanek Velka gratulace!!! 😀 😀 😀

provazek
9. zář 2010

Ahoj holky, přeji Vám krásné ač propršené ráno. 🙂

matteka
9. zář 2010

ahoj holky, tak jsem byla včera u Dr s tím bolavým pupíkem (fkat už se to nedalo a trvá to už 3 týdny, což mi jako normální nepřijde) - můj Dr má dovolenou, takže jsem zkusila jiného, co ho zastupoval. Tak můj dr mi tenkrát řekl, že je to normální - podíval se utz, jestli holky žijou a to bylo vše. No a tento mi prohmatával okolí pupíku, dokonce mi prst strčil přímo do něj (bolelo jako čert) a zkoušel, jestli to není pupeční kýla - není. No a nakonec mi řekl, že jelikož mám po laparoskopii (před 10lety), tak tam mám pravděpodobně přirostlé střevo a bolesti se nezbavím do konce těhu. Prý když se dělá např.císař, tak se pak bříško sešívá po vrstvách a u laparo se prostě udělá díra do pupku a pak se to dvouma stehama zašije - vrstvy nevrstvy. No a když se mi to uvnitř hojilo, tak mi to pravděpodobně vzalo i kousek střeva, který tam je teď přirostlý. Jinak, že když bych prý šla někdy zase na laparo, tak jim mám o tom říct - aby se tam nejdřív podívali jiným otvorem - kvůli tomu aby mi to střevo neprořízli - mazec,co?

kanegoo
9. zář 2010

@tulanek Jé, velké gratulace posílám!!! Hlavně, že jste všechny v pořádku!! 🙂

kanegoo
9. zář 2010

Holky, musím vám popsat, jak mě včera můj dr. dostal! Byla jsem na kontrole, snad vše v pořádku, holčička už je moc nízko, čípek se zkracuje, ale pořád mylsím, že dost dlouhý - 2,83 cm. A miminka už oba přes kilo..
Tak se mě ptá - co jsme to minule říkali za pohlaví? Říkám mu, že holčičku a chlapečka a on na mě, jj, holčička je dneska jasná a pak potvrdil i chlapečka.. A na to se mě asi za 3 minuty ptá - a to čekáte DVOJVAJEČNÁ dvojčátka? 😅 Co jsem mu na to asi měla říct? 😀

matteka
9. zář 2010

@kanegoo tak to je fakt síla.......jako nemám slov

bubisek
9. zář 2010

@kanegoo Tak to abys toho doktora zmenila taky. To snad ani neni mozny. Ale ja uz se vlastne nicemu nedivim.

@matteka Tak to je docela odpovidajici odpoved na ty bolesti. Ja jsem byla ze zacatku tehu na pohotovosti,take kvuli bolestem v jednom miste, bolelo me to tam cely den a celou noc, v noci jsem z toho ani neusnula. Tak jsme rano jeli. No a taky mi doktor rikal,ze tam mam pravdepodobne po tech vsech brisnich operacich srusty (2 v detstvi + 5 dalsich za posledni 3 roky). A kdyby se to nelepsilo a treba naopak i zhorsovalo,tak prej se to muze i chirurgicky v tehu odstranit. No tak to me teda vydesilo,ze bych mela jit na odstranovani srustu v tehotenstvi. Nastesti to pak dalsi den prestalo.

broukb
9. zář 2010

Ahoj holky,
tak v noci zas chvilku poslíci..já se z toho zbláznim..tohle jsem přesně nechtěla teď se každou noc pozoruju a čekám co bude. Nemůžu spát přemýšlim co do tašky dobalit a jestli poznám kdy už to je ,,ono" jsem jak blázen...2 kamarádky co měli termín jako já mi porodily tento týden, což mi moc nepřidalo ☹ Nevím jak se oprostit od těch myšlenek a nechci ještě měsíc blbnout každou noc. Já už to fakt chci mít za sebou 😢 omlouvám se, že vás s tim obtěžuju, mám nějakou depku.....

@matteka to koukám, tak já to teda měla nějakou dobu, ale pak to přešlo. No hlavně že je k tomu nějaké rozumné vysvětlení.
@kanegoo k tomu neni co dodat 😀

sarri
9. zář 2010

@broukb
Jakou má áčko polohu? Je hlavičkou? Máš slíbeného císaře nebo klasiku?

atreides
9. zář 2010

ahoj holky, včera jsme měli lítání, tak jsem ani nestihla zajít
došly mi korbičky 😵

@kanegoo ti ani nevím jesli se smát nebo brečet 😅

@matteka ty jo to je taky radost teda 😒

@broukb hlavu vzhůru, až to bude opravdu ONO, tak to určitě poznáš neboj. Kolik váží mimuška? Podle mě už od toho 34tt rodit víceméně je únosný, když jsou dnes dr. schopní zachránit miminka od 24tt

mikii
9. zář 2010

@kanegoo no to je síla,tak hlavně že ti to nezměnil jako mě

@broukb myslím,že už jsi dost daleko,takže bys klidně mohla rodit.....držím palečky ať vydržíš co nejdéle...

@atreides a pro jaký kočár ses rozhodla?

Holky já si pořád lámu hlavu se jménama....dáváte je spíš u sebe,aby se to dalo slavit společně??

atreides
9. zář 2010

@mikii bumbleride, jedna paní prodávala jetý korbičky tady v ČR, tak jsem je vzala a sporťák se jen doveze 😉

ty jo, tak to jsem vůbec neřešila, ale je fakt, že obrvelkou náhodou vyšly obě jména na březen

mikii
9. zář 2010

@atreides jo ten se mi líbil taky,ale bohužel tu nebyl k sehnání ....a měla jsem strach ho kupovat venku kvůli záruce. Já už mám doma taky týden korbičky na EW. Ale ještě jsme se nedokopali objednat kočár....kor když budu rodit velmi brzo
No já měla prvně Annu a Hanu,ale teď mi udělal dr. čáru přes rozpočet a musím to změnit

atreides
9. zář 2010

@mikii jj na EW jsem taky koukala, ale naštěstí nemám problém vzíten B., no se zárukou to bude těžší to jo

jejda jsem ani nepostřehla, že vám změnil dr. pohlaví 😅 jaký to je zvykat si na páreček? a které holčičí jméno je přednostní?

mikii
9. zář 2010

@atreides no pro mě to byl šok,chtěla jsem holky. Ale zase kvůli manžovi jsem ráda i tak. Aspoň už nebudu muset do třetího. I když jsem to chtěla asi spíš já. No spíš se asi vrátíme k Zuzance. Nevím jsem z toho jelen. Pořád listuji kalendářem a nevím.

atreides
9. zář 2010

@mikii a co manžel? jaká jména se líbí jemu?

atreides
9. zář 2010

@mikii pro mě by to byl taky šok 😅 člověk už je zvyklý na něco, ale lepší než to zjistit až při porodu 😅 jsou i takové případy

mikii
9. zář 2010

@atreides jo to máš pravdu,že by to byl asi pořádný šok...
no manža zatím Zuzanku a Dominika,to byla naše první varianta

broukb
9. zář 2010

jéé holky já to myslela přesně opačně..ale děkuju za povzbuzení . Já to právě myslela, že už chci rodit 😀 Děti už maj skoro 2 a půl kila a já už bych právě ráda co nejrychleji porodila a ne se každej den stresovala jestli uuuž 😉 Jsme asi krkavčí matka, ale už je to fakt náročný 😝
Jinak já jsem jména neřešila aby slavili společně, myslim, že jim bude stačit slavit společně narozky..spíš aby se k sobě aspoň trochu hodila. Jediný mě štve, že Samík bude mít svátek blízko narozenin, ale nemohli jsem se shodnout na klučičim jméně, tak už to řešit nebudu 🙂 On se s tim nějak srovná..

broukb
9. zář 2010

@sarri obě mám hlavou dolu, holčička už 2 měsíce naléhá hlavičkou a porod za tim vypadá na klasiku, ale rozhodne se až na místě podle stavu miminek 🙂 vlastně to neřešim je mi to celkem jedno jak půjdou ven oboje má svoje výhody a nevýhody.....

lenca78
9. zář 2010

Ahoj holky, vsechny zdravim a zavidim tem, co uz jsou ve 34.tydnu a dale. Uz bych to taky chtela mit za sebou. Vubec si to tehotenstvi neuzivam a porad se jen bojim, jestli je vse v poradku.

Mela bych na vas dotaz - dneska jsem byla u doktorky, protoze me berou uz tyden krece v brise. A rekla mi, ze mam zkraceny cipek na 30mm. Co je vlastne normalni delka a kdy je zkracena? A mela jste to nektera? Co pomuze? Ja mam brat magnesium (uz jsem na 8 tabletach denne) a odpocivat, vic mi nerekla. Diky za rady.

annamat9
9. zář 2010

@lenca78 Ahoj čípek by měl mít normálně 4cm myslím a čím blíž porodu tím kratší čípek. Pokud se zkracuje dřív tak by měl být doporučený klid s nohama nahoře (doslova 🙂. Křeče a bolesti břicha mám taky, a taky jsem na 8 tbl denně. Děs

@broukb Jé já bych chtěla rodit normálně. Ti budu držet palce. Jestli chceš porodit tak je pár osvědčených tipů (vytírat, delší procházka, sexování, teplejší sprcha) Ale nevím jeslti bych to praktikovala.

K délce těhu, taky mi to přijde děsně dlouhý, pořád si říkám jak už to chci mít za sebou a mít už mimča u sebe. Vždycky se pak okřikuju že je to "rouhání" a abych si nepřivolala nějakou pohromu. Těhotenství s dvoujčaty fakt není žádný med a když si uvědomím že jsem teprve 23 týden, a že mě ještě čeká minimálně 10 týdnů a že mimča budou dvakrát až třikrát větší než teď 😖 nevím nevím 😀

sarri
9. zář 2010

@broukb
Já měla obě hlavičkama a holky šly ven v 34+2 normálně. Akorát to byly nervy kvůli jedné placentě - béčko muselo rychle ven. Tak přeju ještě nějaké ty klidné dny. Já jsem měla poslíčky během soboty od rána - teda bolela mě záda a s porodem jsem si to vůbec nespojovala, až když v neděli ve 2 ráno odtekla plodovka a začaly kontrakce, tak mě právě bolela nejvíc při kontrakcích záda, jako předešlý den. A hlenová zátka mně odešla 10 dní před porodem.

broukb
9. zář 2010

Holky děkuju je fajn se s někym podělit..já tu budu ještě nějakej čas fňukat, ale vyhánět je nebudu. Pak bych si to vyčítala kdyby náhodou něco 😉 potřebovala jsem si jen postěžovat už je to fakt těžký, nemůžu spát, nikam už nedojdu, nevejdu se do bot a hůavně do oblečení ..no klasika. Chvilkama jsem ráda, že jsou ještě vevnitř a že to nebudou žádný žížalky mrňavý a na druhou stranu pořád se o ně bojim a myslim, že až budou venku tak mě to trochu uklidní a taky už bych se chtěla s nima poňuchňat a hrozně se na ně těšim 😉 No prostě budu muset počkat až se jim zachce ven..jen doufám, že už to nebude dlouho trvat 😀
@sarri a jinak porod v pohodě?? Dalo se to ne?? Mě teda ještě zátka neodešla, nebo jsem jí aspoň neobjevila. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru