Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jitakl
13. zář 2010

Ahojka holky po delší odmlce se zase ozývám

vítám nové příchozící

@tulanek moc ti grytuluji k holčičkám jsem ráda že se jim i tobě daří a pevně věřím že už brzy budete všichni spolu 🙂

Jinak mi se máme dobře nic nás netrápí a je nám fajn.... zase se tady oběvím všem přeji hodně zdraví a držte se maminy...

Anamat: jak jsi dopadla?

atreides
13. zář 2010

@tulanek no to jsou andílci rozkošní 😵 😵 😵 😵 jsem ráda, že se ta aritimie nepotvrdila, ale doktorku by patřilo kopnout do prcky ty jo 😠 to je úroveň občas 😠
Moc vám přeji, aby jste už byli všichni spolu doma a podle toho co píšeš to bude co nevidět, holky jsou šikulky, pěkně rostou a přibírají a uteče to jak voda a budete spolu 😉

jitakl
13. zář 2010

@tulanek jsou moc krásné 🙂

mikii
13. zář 2010

@monika.tdm jo tak já je našla za 145Kč nejlevnější ....tak je asi pak objednám ať mám klid...

@tulanek já ptám,ať vím na co se připravit. Hrozí mi brzký porod,tak snad to zvládneme. A malé jsou kouzelné,já se už taky tam moc těším...

tulanek
13. zář 2010

Jeste jednou dekuju vsem holky!!!!Ja porad koukam na fotky a culim se,ze to jsou opravdu nase holcicky milovany,jenom nase 🙂
@mikii hlavne odpocivej a zvladnete pres 30tt urcite!! 🙂 a pak uz dokazou miminka i doktori zazraky,ale to dneska uz i mnohem driv,drz se,minimalne 33tt to jisti,ale je plno holek,co mely vidinu predcasneho porodu a pak ejhle,rodily az trebas v 37tt 🙂

lenca78
13. zář 2010

@tulanek Ty jsou nadherny. Zavidim 🙂 Tak at jsou co nejdrive doma.

majka07
13. zář 2010

@gilotek no jedna snese hagísky a druhá jen dm 😀
@mikii 😀 😀 😀 znám hodně mamin co říkaj růžovou nikdy a pak...růžový maniaci. Njn,ale je to normální, člověk může změnit názor ne 😀
@tulanek jsou roztomiloučký, krásný, úžasný.... 😵 😵 😵

kanegoo
13. zář 2010

@tulanek Jé, ty jsou krásné 😵 😵 Takové droboučké, vzhledem k té plíně!! 🙂

betina
13. zář 2010

Tulanku, krásný jsou holčičky, jen at tak hezky rostou a baští dál!!!!!!!

my máme nakoupeno Pampers 1, pak Huggies newborn, no uvidíme, Verunku jsme měli do začátku na Pampers a s nima neznám problémy, ale jak píšete, je to o miminkách.

lita
13. zář 2010

Nam Pampers vyhovuji, meli bychom mit dost citlivou pokozku, ja sama jsem atopik, tatinek alergik a zatim bez problemu. Jeste mam rada Babylove z DMka, ale my na leto jedine Pampers, nebot byly nejlehci a nejmene vrstev.
Ze zacatku bych nekupovala hodne baliku do zasoby, mimca rostou jak z vody, takze my jsme velikosti 1 a 2 doslova proletli a ted uz jsme par mesicu na 3.

Z duvodu potencialniho ekzemu kluky nemazu vubec komercni kosmetikou, ani bio - vetsinou obsahuje bud hermanek (vysusuje) nebo mesicek (vyvolava alergicke reakce). Kupuju mleko Exomega od Adermy v lekarne, sice palka, ale vystaci nam na dlouho a za tu zdravou pokozku to stoji, i pediatra nas chvalila. Na prdelku davame krem s peru balzamem michany primo v lekarne a take velka spokojenost.

anevin
14. zář 2010

Dobré ráno 🙂

annamat9
14. zář 2010

Ahoj holky, tak se hlásím z gennetu. Holčičky jsou v pohodě, srovnaly se nám růstem, jenom jedna je mírně pozadu(o den) ale to není nic, co by nás mělo znepokojovat. Srdíčka jsou ok, dokonnce jsme i chvíli poslouchaly. Takže jsem šťastná, že už mám konečně potvrzeno, že jsou zdravé.

K té růžové, když jsem čekala malou, tak jsem chtěla kluka a malou měla v klučičích barvách, málo co měla růžové. A teď koukám na růžové oblečky jak jsou roztomilý 🙂 ale mám to střídmě, rozhodně nechci mít žvíkačku růžovou, to se mi nelíbí .
tulanek gratuluju k holčičkám, jsou krásný i když maličký, ale to rychle doženou, ať se daří

majka07
14. zář 2010

hezké poledne

jako u nás taky není šatník jen z růžové, máme hodně modrého, červeného a teď se mi nějak zalíbila hodně žlutá 😀

mikii
14. zář 2010

dobré odpoledne,tady je dneska nějak mrtvo. Já se pomalu připravuji na zítřejší ko,snad to dopadne lépe než posledně.

@annamat9 gratulace ke ko.a nechceš si upravit,že čekáš holčičky?

@majka07 no já taky doufám,že nezůstaneme jen u růžové.

Holky ještě dotaz. Jaké jste kupovali monitory dechu?? a chůvičky ?

betina
14. zář 2010

ahoj holky,

tak já dneska byla na poslední KO, prý v pořádku, od příštího týdne chodím na ko do poordnice. jinak jsem se ptala, že teda už nějakých 5 týdnů mi nedělali UTZ, tak nevím, jak jsou kluci velcí, tak prý mi to budou dělat až v porodnici..no myslím, že jsem tady asi jediná, kterou nechávají tak nějak "bez kontroly", docela mě to naštvalo.

broukb
14. zář 2010

@betina 😲 no to teda čumim..ty jo ty tě teda odbívají 😠 Buď ráda, že už jdeš do porodky tam tě jen tak nenechají. Mě dělali úplně všechno utz, monitor, prohlídku..konečně jsem se taky něco dozvěděla 😉 Ted jdu ve čtvrtek tak jsem zvědavá...včera zas celej večer poslíci.

provazek
14. zář 2010

@betina Ahojky, no to jo teda, to je blbý, to bych si to vydupala. Ted jsem se vrátila z poradny. Já byla na utz minulý týden a příští týden jdu znova. Že prý jak tak bývá, jsou dvojčátka váhama rozdílní, tak se má sledovat o kolik se váhy rozestupují. Jinak příští týden jdu už i na monitor.
Na druhou stranu pak budeš třeba čučet jací to jsou pěkní macatí koblížkové 🙂

provazek
14. zář 2010

@broukb zase poslíčci? Teda to já ještě neměla. Tak to už asi prckové budou chtít jít brzy ven vid? 🙂

jitakl
14. zář 2010

Ahojka ve spolek
@annamat9 jsem ráda že ti to dobře dopadlo jen tak dál =)

@betina nechápu proč tě takle nechávají v nejistotě ale já to znám doktor mě před velkým Utz také nechal 5 nebo 6 týdnů bez Utz a nic jsem nevěděla je to asi podle doktora ale jsem ráda že už tě posílají do porodky a budeš vše vědět hlavně se drž

broukb
14. zář 2010

@provazek Holky já ani nemluvim abyste si nemysleli, že jsem krkavčí matka Já jsem úplně hotová, mám pocit, že už to nemůžu vydržet dýl jak týden fakt už to nezvládám..včera zas do půl 4 poslíci, 4x na velký a malou ani nepočítám snad každých 5 min..kosti mě bolej tak, že mám pocitt, že tam tu hlavu má snad až po krk nemůžu ani vstát. Dneska jsem šla na krev a musela jsem vypadat jak když rodim šourala jsem se jak stará bába, funěla jsem no nádhera Už je mi líto i manži..každej večer je tu nastartovanej jako kdy už pojedem je chudák taky nervozní jak pes No už aby to bylo...

provazek
14. zář 2010

@broukb Jako krkavčí matka nevypadáš. Já to cítím naprosto podobně, jen ty poslíčky ještě nemám. Už ani nikam moc nechodím, protože mě vše bolí a každou chvílí hledám záchod. Taky bych to ráda měla už za sebou. Ale na druhou stranu si říkám, že mi pak třeba to bříško a to jak se ve mě melou bude chybět a čím dýl ve mě zůstanou tím líp, že pak budeme všichni dřív doma. 😉 🙂 😉

provazek
14. zář 2010

@broukb Už si přijdu fakt jak sud, dnes jak jsem se kulila s manžou ze schodů v nemocnici, šla proti mě rodinka a podívala se na mě a na břicho a řekla jen "ježiš" 🙂 tak si neumím předstvit vydržet třeba ještě 3 týdny, jak pak budu vypadat. 😉

eirin
14. zář 2010

Holky, vydržte to.. a uvidíte, že vám to bříško pak bude chybět a bude se vám po něm stýskat. Já to tak měla. Těhotenství bylo krásné i se všemi těmi nepříjemnými věcmi na konci.. a teď, když jsou děti na světě, je to ještě lepší 😵

kanegoo
14. zář 2010

Ahoj holky!
Všem gratulace ke kontrole!

@broukb Vydrž a klidně si stěžuj!! Já si taky pořád stěžuju a to jsem daleko za tebou!!! 🙂¨

Mi asi to "velké" bříško chybět nebude, ale pohyby určitě budou! I když teď už ne všechny jsou tak příjemné. Někdy se do toho malí umí pořádně opřít, co: 🙂

atreides
14. zář 2010

@provazek
@broukb holky chápu a soucítím 😔 ale vydržte, nic netrvá věčně a už brzo se dočkáte 😉

monika.tdm
14. zář 2010

Vydrzte tehulky!!! 😉
Ted je tady takovy randal, ze bych si to s vami i na chvilku vymenila!!! 😀

basina
14. zář 2010

@monika.tdm ahoj Moni, chodim na konika ne uplne csto, tak reaguji se zpozdenim. Ze muzi preji vse nejlepsi!!!!
A gratuluji k dlaham!!!!!!!!! Super zprava, to se asi hned mrská líp nožičkama, co? u nás vcelku vše v pohodě, ale na sekání trávy to tedy nevidím 🙂!! A abych řekla pravdu, i to noční vstávání nesu trochu hůř - zkrátka chybí mi trénink zdravotníků..... Jinak mimča jsou v pohodě (až na pdríky ☹((), ale na tandem to pořád není ... škoda.

Všem posílám zdravici od Frodo78, která byla hospitalizována u Apolináře na rizikovém těhotenství. Je tam už od 2.9. ☹.

basina
14. zář 2010

A ještě doplňuji od Frodo78: Omlouvá se za odmlku, ale v nemocnici nemá internet a muž má moc práce, tak nás neinformuje. Frodo moc zdraví všechny tetky koníkovky a Tulánkovi posílá obrovské gratulace!!!!
Od 2.9. je na rizikovém oddělení, kde ji hospitalizovali z důvodu, že se příliš otvírala (na to přišel doktor při druhé kontrole v porodce). Po hospitalizaci dělali krevní testy a zjistili, že vycházejí špatně - špatné jaterky, srážlivost krve a destičky. A tak je na sledování a na kapačkách. Nakonec se jako větší problém ukázala ta krev, která je riskantní jak pro mimča, tak pro Frodo. A tak bude muset rodit dříve - císařem - dle zítřejších výsledků buď na konci tohoto týdne, nebo na začátku příštího. Mimča teď mají 2340 a 2269 gr., tak jsou docela veliká. Frodo je docela smutná, že to takhle dopadá, protože subjektivně se cítí dobře.... Tak tolik aktuální zprávy.
Přeji dobrou noc všem!!!

bejatka333
14. zář 2010

Ahoj všem! Tak jsem Vás konečně dočetla 😉 Tulánkovi moc gratuluji, nádherné dětičky, mocinky se holčičky povedly 🙂
Holky já si nedovedu ani představit, až už budu ve 30 týdnu těhotenství a výš, už ted funím jako parní lokomotiva a bolí mě záda..Zítra jdu na kontrolu, tak doufám, že už mi konečně mudr vypíše nemocenskou,pořád říká, že těhotenství není nemoc, a bojí se vypsat neschopenku ☹ Dnes jsem byla s dětičkama na srdiíčka, mají srdička jako zvony a jsou vitální "čiperkové", tak se máme s manželem na co těšit 🙂 V zimě bude u nás asi o zábavu postaráno 🙂

majka07
15. zář 2010

Krásné ráno

@basina Frodo moc držíme palečky a pozdravujeme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru