Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eshta
23. říj 2010

@kanegoo by ses divila, co se ti tam při porodu dolu všechno vejde 😅 😅

ach jo, já nevím co mám dělat, teď jsem měla úpně v rozkroku mokrý legíny, tak snad to není plodovka 😕 😕 ale snad ne...já trpím tou debilní těhu inkontinencí, tak snad je to jen to...

majka07
23. říj 2010

@eshta jako nemysli si, m sice sex povolený máme, ale jednou to stačilo, není na to chuť, u M. nebyl snad vůbec, nám postačí krásné mazleníčko, tj, ale na sex fakt nálada není 😀 😀 😀

Jinak hezký víkend 🙂

mikii
23. říj 2010

Ahoj při krásné sobotě...
@eshta děkuji za krásný popis na toho císaře...
Jak jsem dostala ve čt. u dr. zase další kufřík časopisů a vzorků, tak je tam zrovna reklama na ten Wobenzym. Píšou tam,jak urychlit hojení po operacích. Při těhu a kojení konzultujte s lékařem.Ale myslím, že co doktor to jiný názor.
Jinak s tou močí jsem to měla asi i já v tu středu. Ptala jsem se nato dr. a plodovka to nebyla..Tak držím palečky...
Ale od pondělka už budeš pod kontrolou tak budeš mít klid.

Jinak sex na začátku nikdo nezakazoval, ale spíš teď mi dr.dává tablety na zavádění kvůli infekci,takže jsem se ani neptala.Ale někdy je to už šílené vydržet 🙂,ale pak když mi dělá utl. nebo mě prohmatává,tak to není nic moc zážitek 🙂

gilotek
23. říj 2010

Závidím kufřík se čtením a vzorkama. U malého jsem ho dostala snad kolem 15 týdne a ted vůbec nic 😝

darma
23. říj 2010

Ahoj, tak jsem také rychle pročetla - je toho tedy dost. 😀
Byla jsem na utz, vše vypadá v pořádku, krvácení přestalo a pro změnu mám kvasinky 😢 - mám totiž hrozně ráda kakao a teď u nás bylo ještě posvícení, takže hentynky....hodně sladkýho, prý je to z toho, mám omezit sladké a mléčné výrobky. Byla jsem už na cukrovce, to je v pořádku.
Joooo, a sex se u nás taky nekoná - jelikož mám furt něco 😖 ale s prvním mrňousem to bylo taky tak....
Včera jsme byli v Plzni okouknout kočárek TFK, tak jsem nadšená a jsme rozhodnutí 🙂

Holky, máte všechny krásná bříška 🙂 🙂 🙂

eshta
23. říj 2010

@majka07 Tos mě potěšila, že nejsem exot... jo, párkrát se mi o tom taky zdálo, ale já teda chuť nemám vůbec, takže mi ten zákaz i celkem vyhovuje 😅 😅 a to si myslím, že když jsem v netěhotnym stavu,tak si teda můj muž stěžovat nemůže 😀 😀
v pním těhu to bylo to samý - no už se nedivim, že můj muž chudák nasadil takovej rozpačitej výraz, když mu došlo, že jsem zase těhotná 😅 😅 😅 ale on vydrží, bude za to mít 3krásný kluky 🙂 🙂

eshta
23. říj 2010

@mikii Snad to byla jen ta moč..ach jo, už abych byla v nemocnici, nechci, aby se takhle na konci něco posr..o 😒

eshta
23. říj 2010

@atreides Jinak Marian je moc pěkné jméno 🙂 . My měli pro holčičku Mariam -ta bude příště 🙂 . Mariana muž nechce, není to arab. jméno. Mně se líbilo Marwan, ale to mi taky neprošlo, protože je to sice arabský ale muslimský jméno.. muž je křesťan

kanegoo
23. říj 2010

@eshta Jaké teda máte ted varianty na jména?

eshta
23. říj 2010

@kanegoo Jména pro kluky byly pro nás hroznej problém..pro holčičky to bylo jasný - Mariam a Amel.
Ale vybrat klučičí arabský, ale křesťanský a aby se dobře skloňovali nebylo vůbec jednoduchý. Já mám klučičí oblíbený spíš muslimský (Omar, Marwan..),ale to by mě muž hnal.. 🙂
Takže kluci budou Youssef (čti Jůsef) a Samer 🙂
Youssínek a Sámerek (Youss a Sam) 🙂

eshta
23. říj 2010

@kanegoo Vy už jména máte? Mně by se z českejch tak pěkně vybíralo, je tu hodně pěknejch jmen...

mikii
23. říj 2010

@gilotek jé tak to já už dostala dvakrát po dvou kufříkách...

Jinak jména: pořád nějak bojuji buď Anna a Jakub a nebo Dominik a Zuzana chceme jména v červenci nebo srpnu

atreides
23. říj 2010

@eshta jééé děkuji 🙂 na Mariana se lidi občas tváří rozpačitě 😅 ale už jsem se je naučila posílat do prcky - hlavně, že se líbí nám 😉
Sámer je u nás už skoro domácí jméno díky superstar 😀

@mikii Anna a Jakub (Anička a Kubíček) se mi moc líbí 🙂 i vedle sebe ty jména hezky zní 😵

gilotek
24. říj 2010

Dobré ráno všem 😉

atreides
24. říj 2010

Dobré ráno 🙂 🙂 🙂

kanegoo
24. říj 2010

Dobré ranko
@eshta No, chlapeček asi po tatínkovi Robert (jinak kdysi jsme měli Maxe a líbí se mi i Alex). S holčičkou máme problém 😒 Zajímavé je, že manžel spíš konzervativec, ale to jméno, které jsem kdysi plácla, on teď řekl známým, že dáme - ale mrzí mě, že okolím není moc dobře přijato - není to nic českého (mi se bohužel české jména moc nelíbí - vadí mi ve jméně háčky a čárky).. Takže holčička je zatím "malá" a říkala jsem, že to teda nechám na Robertovi, co vybere. Já ji budu mít ráda s jakýmkoli jménem.. Jinak ty varianty teda jsou Robert a Rafaela nebo Robert a Isabela.. Isabela u mamky bodovala nejdřív, teď se čím dál víc lidí přiklání k Rafaele - i manža..

broukb
24. říj 2010

@kanegoo ahoj četla jsem , že si se ptala co se dřív rodí..první porodíš obě dětičky a nakonec jdou obě placenty 😉
@provazek já teda jsem zatim 12 dní po porodu a převis jsem měla taky 😖, ale bříško jde dolu každým dnem..mám teda ještě nafouklou dělohu (to my říkali, že jak je po dvojkách veliká, že to dýl trvá..je to jako by si tam měla balonek) a zbytek visí 😅 ale zmenšuje se.Takže v oblečení už to jde a vypadá to docela dobře, ale nahatá nic moc..jak stará bába 😀 ale já měla na konci fakt obrovský břicho 😉

Jinak vás všechny moc zdravíme, miláčci jsou úžasný a překvapuje mě, jak zatim ťuk ťuk v pohodě zvládáme..jen s kojením trochu bojujeme, protože mě strašně bolej bradavky..hold jedou v jednom kuse obě, tak nemaj čas regenerovat ☹
Posíláme včerejší fotečku 🙂

kanegoo
24. říj 2010

@broukb Ahoj Broučku, dětičky máš nádherné! 😵 😵 Jsi dobrá, jak to všechno zvládáš!
Já už se na ty moje prcky taky moc těším, ale zároveň se mi začínají zdát takové divné sny - asi se začínám už pomalu bát. I když na poslední kontrole dr. říkal, že ještě nějakou chvíli asi vydržím..
Držte se!!!
Jo, a kojíš najednou?

broukb
24. říj 2010

@kanegoo neboj já je měla taky ke konci..bála jsem se, že mi je daj domu a nebudu vědět co s nima 😉 ,ale tak nějak to jde samo. 😉 zatim.Kojíme jak kdy..když se vzbudí nastejno tak v tandemu a jinak po jednom, já je nechci budit, takže podle potřeby 🙂

majka07
24. říj 2010

@broukb koukala jsem do albíčka a nááádhera, normálně mně tekly slzy, to je fakt krása mít dva drobečky......

Jinak hezkou neděli:o)

kanegoo
24. říj 2010

@broukb Tak mi se zdají úplně ujeté sny - nevím, kde na ně vůbec chodím! 😨 Jeden se mi zdál, že se mi narodili kluci a jmenovali se Kain a Abel a chtěli se zabít!! Bobanci mojí, si řeknou, že mají matku padlou na hlavu! 😀

atreides
24. říj 2010

@broukb no to jsou miláčci 😵 😵 😵 😵
K tomu kojení, jsem zrovna četla rozhovor s jednou maminkou co ji taky bolely bradavky, tak musela kojit tak, že na jedno kojení obě děti z jednoho prsa, aby se mohla aspoň ta jedna bradvka regenerovat a další kojení šlo první k prsu to dítko co bylo předtím druhé. Osobně si to nedovedu moc představit, ale tak pro zajímavost.

atreides
24. říj 2010

@kanegoo 😀 😀 😀 jsi mě dostala 😀 😀 😀

kanegoo
24. říj 2010

@atreides Mě ten sen taky dostal!!! 😀 Až na to, že zase tak směšné to v tom snu nebylo!! Jako fakt, kde na to chodím!!!

mikii
24. říj 2010

Ahoj při neděli ...

@atreides Taky se spíš přikláním k Aničce a Kubíkovi
A Mariana je taky moc pěkná....ono nakonec každé jméno je hezké ...jen si zvyknout...
Mě bylo vždycky líto Adama a Evi a teď bych je taky ráda dala. Jenže pokud se děti narodí v prosinci, tak by mě to bylo moc líto. 'Vždycky jsem to strašně odsuzovala,ale teď ty hormony úplně blázní

@broukb dětičky jsou nádherné, přijde mi že jsou daleko starší...ale tys je krásně dopekla 🙂

Holky,čím víc se mi ten porod blíží,tak se začínám bát. Vůbec nevím co čekat. A všichni mi říkají,že císař nikdy. Ale copak si můžu vybírat 🙂 Jsem ráda že vůbec budu moct nějak rodit ......

A ty sny,ty mám taky. Posledně se mi zdálo,že tu přišla teta s třemi dětmi. A oni mi tu otočili kuchyň vzhůru nohama. A Nakonec se jedno dítě vyčůralo do rohu kuchyně.Tak jsem je čapla a vyhodila před barák....

atreides
24. říj 2010

@mikii tak pro uklidnění, moje kamoška chce zase císaře, páč si zažila několik hodin bolestí a pak ji stejně museli udělat císaře a dneska by ho ráda rovnou 😅 Ono co člověk to názor

gilotek
24. říj 2010

@mikii já už taky začínám mít strach, ale protože už mám jeden porod za sebou tak nějak trochu vím co mě čeká...
I když u dvojčat to bude trochu jiné..... Neboj, zvládnem to 😉

sovicka_
24. říj 2010

@broukb fotečka je nádherná 😵 😵 😵

darma
24. říj 2010

@broukb Vážně máš nádherné dětičky 🙂 🙂 🙂

broukb
24. říj 2010

děkujeme moc moc za pochvalu 😵 oni na fotkách vypadají velký a ve skutečnosti jsou to ještě hovňousci malinkatý 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru