Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
15. zář 2009

Maui, to je krásný odhad váhy. Kéž bychom už měli podobný. To ležení je hrůza - navíc v nemocniční úzké posteli - už to budou jen max. 2 týdny, tak vydržíš a ta odměna pak.

Petulko, kočárek máš krásný - ta oranžová se mi moc líbí - chtěla bych tak vymalovat 2 stěny pokojíčku.

Zuzko, mě doktoři taky mockrát vyděsili - nejvíc mě vždy dostane, když řekne, že prozatím dobré, ale ať se neraduju, že to ještě nic neznamená ☹

serenka
15. zář 2009

Ahoj holčiny,
jsem pořád smutná z pátečního screeningu II.trimestru, kdy mi zjistili ten polyhydramnion=velké množství plodové vody....nesetkala jste se některá s tím?
Jinak mám vysoký tlak,a le beru prášky a držím si nejvyšší možnou hladinu.
No a včera mi začalo tvrdnout bříško, ale několikrát denně, hlavně v sedě....to může být?

hanula83
16. zář 2009

Ahojky všem...
Serenko, s tou vodou nemám zkušenosti, ale co se týče tvrdnutí břicha, tak mně tvrdne břicho pořád, myslím, že takových těhotných je spousta - nebo mi to alespoň potvrzují. A tlak mám vyšší také od začátku, hned poprvé mi naměřili 150/90, což byl doktor dost zděšenej. No ale od té doby, co mi tlak měří tím klasickým měřičem s tím "budíkem", tak je to kolem 130, takže dobry. Taky mi často (hlavně v noci) buší divným způsobem srdce a to už od 4. měsíce. Kardiolog ale nic nezjistil, tak se to snažím neřešit.

kvetinka78
16. zář 2009

Zdravím Vás dievčatá, tak vidím , že všetky riešite kočiariky, to už by som sa mala aj ja poponáhlať, lebo ja som si myslela, že to sa objedná rýchlo, ale vyviedli ste ma z omylu.
Spomínali ste nu nejakú pani Silviu zo slovenska- mohli by ste mi dať na ňu kontakt?
Haasinka, kde ste objednali všetky tie veci pri mimča, v nejakom obchode alebo na nete? a Tie kolieska na postielky- to sú čo za4? Fungujú na každú postielku alebo iba na nejakú špeciálnu?
Petulka 26- to na tej fotke máš postielky alebo kolísky- vyzerá to nádherne, čo je to za značka?

Babulky, máte niektorá poznatok o tom, aké sú detské postielky z IKEI? Plánujete si ju niektorá kúpiť?

Zuzka, na základe čoho ti zistili ten pozitívny výsledok u jedného mimi. Z krvi? To je vtedy možné zistiť, o ktoré mimi sa jedná?

Ja sdíce nemá problém s talkom, mám ho skôr nižší, ale mna niekedy trápi búšenie srdca a rýchly pulz- včera som ho mala až 107 a to som iba trošičku chodila. Ono to potom klesne, ale aj tak je to nepríjemné. Aj vy s tým máte problém?

petkan
16. zář 2009

Sarri, to je fakt přístup, jako bych slyšela toho mého... Nic si z toho nedělej, vždyť už to máš za pár, tak i kdyby se nedejbože něco stalo, tak to holky přežijí. Už víš jakou mají váhu? Mně taky pořád straší. Minule na genetice na utz se ukázalo, že placenta vypadá jako dvě, v půlce byla spojená jen nepatrně. Tak se řešilo, zda nakonec nejsou dvojvaječné, což se vyvrátilo nakonec, páč přepážka byla jasně vidět v tvaru T. Ale zeptám se doktora, co by ta částečně "přeťatá" placenta mohla znamenat.

Serenko, to je mi líto, že máš takové problémy. Co ti na to řekl doktor? Dá se s tím něco dělat? S tím tvrdnutím břicha nevím, ale teď jsem mluvila s kámoškou, která je skoro stejně jako já a chodíme spolu i do rizikové poradny a té tvrdne taky a dr. jí prý říkal, že když tvrdne při pohybu, třeba z lehu do sedu, nebo když si stoupneš, tak je to normální. Prý by nemělo tvrdnout v klidu. Tak nevím, radši bych se poradila s doktorem. Za to nic nedáš, radši stokrát zbytečně......víš jak. Ale neboj, dají ti hořčík a bude dobře.

S tím tlakem, no já mám tlak á la leklá ryba furt, dvojčata nedvojčata - 100/60 😀

zuzka72
16. zář 2009

a do kolonky přezdívka dej SILVUSA

zuzka72
16. zář 2009

Květi, zjistili to jen u jednoho z hodnot krve, věku a UTZ, ale jak to vypočítali na každy zvlášť to fakt nevím, jen říkali, že je to to vpravo dole a to vlevo nahoře je v pořádku.

kvetinka78
16. zář 2009

zuzka, som prekvapená, že sa to dá zistiť z krvi, lebo mne vyšiel triple test pozitívny, ale iba veľmi tesne hraničný, a keď som to konzultovala s genetičkou tak povedala, že ten výsledok krvi tvorí súčet hodnôt oboch detí, a preto sa nedá určiť, či sú obe hodnoty v priemere a teda OK alebo jedno je pod hodnotou a druhé OK aebo obe mimo hodnôt. To sa vraj porovnáva s tabuľkami pre jedno mimi a preto sú tie testy väčšinou nepresné. tak som to teda viacej neriešila. Na odber plodovky nechcem ísť, lebo pri predchádzajúcom neúspešnom tehotenstve som celý čas riešila problémy s plodovkou. a tak.
Dík za kontakt

zuzka72
16. zář 2009

Květi, jak říkám, já nejsem doktor, nerozumím tomu, ale mám ty výsledky v albíčku a jsou tam hodnoty každého mimina zvlášť, tak mrkni.

brusinkapetka
16. zář 2009

Zuzko, mrzí mně že máš takové trápení. Ale věřím, že to bude v pořádku. Některá jste tady psala o tom bušení srdce, tak budte v klidu. Já mám ted během těhu běžně pulz 115 a to jsem v klidu. Je to tedy někdy nepříjemné, ale nedá se nic dělat.

kvetinka78
16. zář 2009

zuzi, videla som v tvojom albume, že už máš nádherné veci- to na obr. č. 3 je čo? vypadá to ako cestovná postieľaka alebo vanička alebo sa mýlim?

zuzka72
16. zář 2009

Květi to je speciální postýlka pro dvojčátka zn. CAM, je super, velká, na hryní do obyváku a kuchyňě. Máme psi, tak nechci aby děti běhali po zemi s nima.

sarri
16. zář 2009

Petkan, existují i jednovaječná dvojčata s 2 placentama.

http://www.dvojcataolomouc.estranky.cz/clanky/c...

Váhu mi sdělili naposled kol. 700g, ale to už je hodně dávno. Teď když měří, tak jenom říká, jestli velikost odpovídá. Taky by mě ty váhy hodně zajímaly. Zeptám se a uvidíme, co řekne.

Dnes jdu na kontrolu - v noci se mi to pořád honilo hlavou, jestli bude vše OK - od minulé kontroly (před 14 dny) jsem půl kila zhubla a břicho taky neroste, tak zas bobkuju.

petulka26
16. zář 2009

Teď jsem se vrátila od doktora a není to vůbec dobré. Selhávají mi játra, takže od zítřka si jdu lehnout do nemocnice. Dostaneme homrmony aby se miminkům urychlil vývoj plic, a pokud se do pátku hodnoty alespoň trošku nezlepší, tak nás v sobotu čeká porod ☹ Takže teď tady se slzami v očích balím tašku pro sebe a pro miminka. Holčičky moje držte nám prosím palce ať to všechno dobře dopadne.

sarri
16. zář 2009

Peti, to bude dobré, pohlídají Tě a všecko dobře dopadne. Držím pěsti.

zuzka72
16. zář 2009

Peťulko, neboj, dobře to dopadne, pohlídají si tě a brzo už uvidíš své holčičky.

petkan
16. zář 2009

Peťko, neboj, držím pěsti, to zvládneš 🙂 🙂 🙂

brusinkapetka
16. zář 2009

Petulko, moc držíme palečky.

sweethy
16. zář 2009

Peti, všechno dobře dopadne, už jste dost daleko, tak teď si Tě ještě chvíli pohlídají v nemocnici a pak se dočkáš miminek 😉

lucy82
16. zář 2009

Peti neboj, držím pěstičky, děti už jsou velký, pár dní si kdyžtak poleží v inkubátoru ale už jsi dobrý týden, takže držím pěstičky aby vše dobře dopadlo 🙂

Nu a já na kontrole dobrý, holky jsou otočený už obě hlavičkama dolů, a čípek pořád drží takže v dohledné době to na porod nevypadá, prý abych ještě nepřenášela 😕 Doktor je srandista, ale už bych se té zátěže celkem ráda zbavila, v noci nespím, a začaly mě šíleně bolet záda ☹

kankovka
16. zář 2009

Peťulko, taky moc držím pěsti 🙂 . Mimísci už určitě mají něco přes 2 kila, to zvládnou, neboj, a ty taky 😉 !

zuzka72
16. zář 2009

Holky, já jsem grogy ruplo mi v zádech, nemůžu se hýbat a je mi blbě, ani do školy jsem nešla. ☹

zlababa07
16. zář 2009

Ahoj holky, dneska jsem se na kontrole u dr dozvěděla, že nejspíš čekáme jednovaječná dvojčátka 😵. Jsme v 7.tt, ale ty dvě bublinky byly vidět úplně jasně, můžu se k vám přidat a sbírat zkušenosti?

snahapada
16. zář 2009

Ahoj Luci.Take cekam dvojcatka a ctu tady tvuj problem.Taky mam vybrany kocarek bumbleride.Barva se mi libi zelena.Chtela jsem se zeptat jakou barvu jsi mela vybranou ze je problem ji sehnat?Jsem z Brna a na vystavisti bude firm Daniela predvadet tyto kocarky.Tak si jej nespis objednam tam.Dekuji za informaci

serenka
16. zář 2009

Hanulko, Květinko, Petkan, děkuji za odpověď.
ZUZKO72, postýlku CAM pro dvojčata neznám, pošleš mi rposím odkaz?
PETULKO26, neboj, mimi jsou už 34.týden, co já bych za to dala, kdybych měla jistotu, že je do 34.týdne donosím. Straší mě s tím nadměrným množstvím plodové vody!
Holčiny,mrkněte mi do alba na můj pupík, máte taky takový nebo je to tím, že mám u každého miminka třeba o 0,5 - 1 litr vody navíc??? Prosíííím. Díky moc

serenka
16. zář 2009

Zlababa07, skvělé, další těhulka s dvojčátky 🙂

Holky, kupujete některá kočárek i Easy Walker nebo budete mít všechny Bumbleride?

balina
16. zář 2009

Ahoj holky,
nejdriv : Peti drzim palce pesti a palce u noh 🙂. Neboj, deti uz mas velike, je to dobry tyden a urcite to probehne v pohode!!! Hlavne se nenervuj.
Koukam ze tento tyden je tydnem zmen a straseni 😖
Serenko ja to z fotek moc nedokazu posoudit, ale zda se mi, ze brisko mas jen malinko vetsi nez ja. Ale ne o moc. Necham si udelat nejaky fotecky a prihodim je tam na srovnani.

balina
16. zář 2009

teda holky reknu vam, ze ten mimibazar je mor. Za chvilku si budu privazovat ruce jen abych si nic neobjednavala. 😀 😀 😀

serenka
16. zář 2009

Balino, díky, vyfoť 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru