Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
24. led 2010

No Petulinko, cau 🙂

Ja koukala dneska na ty Tvoje, to jsou krasny kusani 🙂

Povis mi, jestli je u Tebe doma vsecko v poradku?

j.cien - diky 😉

petulka26
24. led 2010

Arwenko, to záleží na tom co považuješ za to že je všechno v pořádku 😀
Ale předpokládám že se ptáš na manžela. Nejsme spolu žijeme odděleně. Já jsem s dětmi sama, ale zvládám to naprosto bez problémů. Takže vlastně je všechno v pořádku 😀

arwenka
24. led 2010

no tak, Peti, smekam pred Tebou. Mas muj velky obdiv. Asi bych je zvladla taky , ale mela bych po praci a po bydleni ( to ale asi budu mit stejne 😢 )
S tim novym pritelem Ti to nevyslo?
A deticky jsou hodny,dadaji v noci?

petulka26
24. led 2010

Víš co Arwen, to já smekám před tebou, zvládat 3 děti a ještě k tomu dvě práce, to by mě asi kleplo 🙂 Neboj ono se to určitě ještě urovná, oni by ty mužský občas potřebovali pořádnou ránu aby se jim v tý hlavě rosvítilo.
U nás je to tak, že manžel by se chtěl vrátit, ale já už nechci. Co se týká přítele, tak to skončilo dva dny potom co jsem přišla z porodnice, prostě to nezvládl.

Mimča jsou naprosto úžasný, v osm večer je dám do postýlky a do sedmi do rána o nich nevím 🙂 Pak se napapáme a většinou ještě tak na hoďku nebo hoďku a půl usneme.

arwenka
24. led 2010

Peti, to je bomba - taky jsme to takhle meli, pak se to pokazilo, kdyz zacali jist vic a mlicko jim nestacilo (asi tak 14 dni uz davame kasicku na noc, ale Bambulicka ji moc nechce, potvurka 😠 )
Vis, co je nejhorsi? Ze treba pujdeme od sebe, ale zas bude veskery placeni na mne a do Paky k mamce nepujdu ani omylem, to se radsi udru 😠 😠 😠

Myslis, ze by vase manzelstvi jeste nestalo za zachranu?

petulka26
24. led 2010

Já jim zatím přídávám lžíci kaše do mlíka, a zdá se že jim to tak vyhovuje, postupně budu tu kaši přidávat. Naprosto tě chápu že se ti k mamce nechce. Já vydržela u našich měsíc, a pak už to prostě nešlo, takže teď jsem sama a jsem spokojená. Je pravda že nemám starosti s placením nájmu protože ten platí manžel, ale zase mi nedává žádné peníze na děti. Takže když se s ním rozvedu bude zase platit alimenty a budu na tom stejně, takže se nebojím že bych to finančně nezvládala. Neboj ty to taky zvládneš, ono se vždycky člověku zdá že to nepůjde, a ono to pak jde ani nevíš vlastně jak. Já se na to snažím koukat pozitivně. Jsme všichni zdraví, děti mi dělají jen radost a to okolo už se prostě nějak podá.

Myslím že naše manželství už zachránit ani nejde. Manžela už prostě nemiluju, hrozně mi ublížil a zklamal mě, a abysme spolu zůstavali jen kvůli dětem mi nepřijde správny.

zuzka72
24. led 2010

Peti, psala jsem ti do IP, ale teď už vím, kdo je kdo. 😀

irminka
24. led 2010

ahojte babule,
tak jsem vás ted hodinu četla...vy jste ale kecalindy 😉

Arwenko: my se asi moc neznáme, ale když jsi tu ještě bývala více, tak jsem si tě hodně zapamatovala, máš můj obdiv, fakt. Já jsem sračka, nevím,jestli bych toto zvládala......

Petulko: a ty také.....holky jedny, na jedné straně je mně vás moc líto a na druhé straně vám i závidím, jaké jste šikulky, že to zvládáte

Holky: malému Bořkovi teče už dva dny z očička, dávám mu na to OftalmoSeptonex, máte s tím nějaké zkušenosti?

zuzka72
24. led 2010

No nejhorší je, že bez chlapů je líp, žádny starosti, ale žít se bez nich taky nedá, alespoň né pořád,ale pokud si neváží toho co mají, tak je třeba jít od toho a nebrat ohledy ani na děti, já brala ohledy skoro 10let na děti a dnes si myslím, že kdybych se rozvedla hned, bylo by to lepší, neztratila bych tolik let života, sice jsme spolu nežili, jako nespali, ale bydlel v jednom domě a to mělo komlikace, jako každé soužití. 😖 Čas nevrátím, můžu jen říct, že teď jsem díky Petrovi šťastná a mám zlaté děti. Takže ono zabývat se tím, co by kdyby asi nemá cenu. Zkrátka se ten život musí tak nějak prožít a né si vyčítat, že to člověk mohl udělat jinak. Já mám zase kupu starostí s bývalým přítelem, soudíme se, policie atd. už jsem za něj zaplatila 300tis a teď se o to soudím, je to složité, já mu uvěřila a on mě sprostě podvedl, když jsem si našla jiného, zkrátka to neunesl. Pan podnikatel....

arwenka
24. led 2010

Zuzanko, za byvaleho poritele platim 3360 mesicne a jeste dva roky budu.....byl ve srackach a ja si na sebe vzala dva uvery. Vsechny penize si vzal a ted, kdyz se narodila dvojcatka, se na placeni vysral ☹
Prominte mi vyrazy, prosim ☹

zuzka72
24. led 2010

Arwi-tak u mě je to něco podobného, já to za něj zaplatila, na což jsem si vzala půjčky a ty mám platit snad 10let. Nejhorší je, že se nikoho v tomhle státě nedovoláš. Já se soudím a tahám s ním po policajtech už 2roky. A kdoví, jestli to někdy skončí. Naštěstí už mi nevypaluje zvonky u domu a nepíchá kola u auta, ale i tak minulý týden si zase vymyslel na policii historku, že jsem mu ukradla jeřáb ????? Nechápu a ani policie to nechápe, naštěstí už ho znají, ale jak říkám pan podnikatel a má dlouhy prsty a všechny podplácí, měl by se ale léčit.

arwenka
24. led 2010

Zuzi, to je ale magor, ufffffffff ☹
Jsem myslela, ze je Jarda jinej, ale chyba. Jen jsem si nastesti nevzala zadnou dalsi pujcku....na ty dve od byvaleho nemam samozrejme zadny papir, takze mi zadna policie ani soud nepomuze ( navic on je policajt.... 😀 😀 )

j.cien
24. led 2010

Holky klobouk dolu,jak to zvladate -bojovat s takovyma pakama...na to bych nemela,jsem dupa...a na chlapy jsem mela vzdy tj.2x stesti...

clea.1
24. led 2010

lucy82
já jsem původem z Jihlavy takže systém jihlavské nemocnice je mi známej 😒 máš odvahu tam rodit 😀 Já zas měla chuť Alexe zabít nebo hodit z okna jak strašně jsem si připadala ach jo. Baby freindly nené freindly ani pro děti ani pro matky.Já to měla horší že na pokoj za mnou nikdo nesměl a teprv až jsem se sesypala tak mi tam dovolily manžela aby mohl pomáhat.Mamča dojela z Jihlavy až ve středu kdy jsme šly dom.Já přišla totálně o mléko protože to se nedá stimulovat a ještě se o ně starat.
Nadstandart jsem chtěla ještě před císařem ale ten mi nedaly ani mi ho nenapsaly takže jsem ležela na normálním pokoji kam návštěvy nesmí naštěstí jsem tam byla sama takže udělaly v úterý výmku.Zajímala by mě ta myšlenka mít malý hned od začátku na pokoji,sestry ti pořádně nic nevysvětlí,neukážou a ještě na tebe koukaj jak na idiota,který si po jednom ukázání neví rady ☹ Že já vůl nešla do Liberce sice bych neměla telku na pokoji,měla bych vojenskej režim,ale tam si děti nechávaj u sebe a nosí ti je akorát na kojení a když ti něco s nima chcou ukázat.No nic no jsem poučená a jestli to někdy podstoupím znova tak si hodně rozmyslím kam.

clea.1
24. led 2010

jinak děkuju za gratulace,už jsem na tom líp když jsem je viděla nezahrnula mě ta euforie ani mateřský pudy jen jsem si řekla no nazdar novej teror začne.Protože Alex je vzteklina prvotřídní a na všechno co se mu nelíbí reaguje hysterickým řevem,ale tady aspoň můžu odejít do jinýho pokoje a nechat ho ať se vyvzteká a pak teprv za ním jdu.
Kuba je zatím zlatej akorát trpí na prdíky takže to je řev taky,musím se zeptat doktorky jestli mu na to něco budu moc dát.

kankovka
24. led 2010

Ahojte dvojmamči, straaašně dlouho jsem tu nebyla, a tak koukám, že o mně chybí na seznamu informace, a tak se hlásím. 1. 1. 2010 se nám narodila akutním císařským řezem ( 34 + 6 tt) naše dvojčátka: Helenka 1935 g, 42 cm a Vašík 2440 g, 46 cm. Záchrankou jsme frčeli z Chrudimi do FN Hradec Králové, stihli jsme to jen tak tak. Bylo to docela vzrůšo, oslava Silvestra skončila odtokem plodové vody, takže jsme rovnou jeli rodit, byli jsme první letošní miminka v Hradci. Asi vám ani nemusím popisovat, jak vypadal můj manžel, když jsme do rána do 4 h slavili se sousedy u nás v garáži. No prostě byl naprosto nepoužitelnej! Nedokázal se ani podepsat ani sbalit bačkory! Ale všechno dobře dopadlo, jednou na to budeme vzpomínat! Jsme doma od pátku, po 3 týdnech nás pustili z Dětské kliniky. Dvojčátka jsou zdravá a v pořádku, od začátku dýchala sama, jen jsme čekali, až bude mít Helča 2,2 kg. Zatím kojíme, ale v noci nespíme. Přes den jsou to andílci. Vůbec si nejsou podobní, ale uvidíte na fotkách. Snad je tam dám co nejdřív. Teď letím chovat. Večerní rodeo začíná!

j.cien
24. led 2010

Kankovko,to je teda cvrkot-dalsi mimcka na svete-ja uz ztracim prehled 😀 ,ale kazdopadne mocinky gratuluji!!!A hlavne,ze vsechno krasne dopadlo,ze jste zdravi a v poradku!!!
Tak mate Novorocni mimuska,to je nadherne!!! 😵

hancas
24. led 2010

kankovce vše nej hlavně at miminka rostou a jsou zdravá,ty jo první dvojky v roce 2010 hustý 😀

zuzka72
24. led 2010

Tak to už na mě začíná být moc..... 😒 Holky nechte mě taky dojít na řadu. 😀 😀 😀
Kankovka-moc gratuluji, hoď fotečky, jak bude chvilka.

j.cien
24. led 2010

Zuzi ty jsi cislo 😀 😀 😀 se musim smat 😀

zuzka72
24. led 2010

J.cien-no řekni, ale popravdě nemám já pravdu? Oni ty holky mě furt předbíhaj. 😀

j.cien
24. led 2010

JJ,praveze mas pravdu 😀 😀 ale vydrz,je to parada,ze ti to tak krasne dopadlo!!!Jeste ted mam husi kuzi,jak si vzpomenu na tvoje amnio..a ty soky potom..moc jsem ti prala,at to dobre dopadne a vidis,jake mas krasne tt 😉 !
A neboj,ja te DOUFAM nepredbehnu 😕

zuzka72
24. led 2010

***ČEKATELKY***

KVETINKA78 - 21.ledna -dvojvaječné
BALINA - 28.ledna - dvojvaječné, holčičky
PETKAN - 30.ledna - jednovaječné, Filoména a Cecilka
LOPATA49 -8.února - dvojvaječné, děvčátka
MIRADKA - 12.února - dvojvaječné, David a Miriam
KONVER - 24.února - dvojvaječné
HAASINKA 5.března - dvojvaječné, děvčata
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječné, Petr a Lukáš
RADKA.K - 21.března - dvojvaječné, chlapci
KANKOVKA
ZDEPROS - 9.dubna - dvojvaječné, chlapci
LITA - 7. května - dvojvaječné, nejspíš Bryan a Tobias
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
REJCHL - 15.května - dvojvaječné, Jára a Davidek
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, ???
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví
MRKVICKA28 - 8. září - dvojvaječné, ???

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen??? 2009 ( )
ARWENKA - (39tt) Nicolas, Sandra, 26.srpen 2009 (přirozeně)
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
PETULKA26 - (34+1) Lukas 2,3 kg, Elen 1,3 kg, 20. září 2009 (císař)
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1,67 kg a Honzík 1,32 kg, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka (císař)
KANKOVKA - (34+6 tt) Helenka 1,935 kg, 42cm a Vašík 2,44 kg, 46cm, 🙂 🙂 1.1.2010 🙂 🙂
SWEETHY - ( ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14.ledna 2010
CLEA - Alex 3kg a 47 cm a Jakub 2,150kg a 44cm, 14. ledna 2010
HOUSKY - (28tt) Barunka 1,05 kg a Daneček 0,74 g, 20. ledna 2010
MILUŠKA - Tadeášek 1,45 g, 38 cm a Kryštůfek 1,15 g, 35 cm, 20. ledna 2010

zuzka72
24. led 2010

j.cien-no to by mi fakt ještě chybělo! 😝 To by jsi mi snad neudělala, ber trošku ohledy 😀 😀 na mé stáří. 😀 😀
Kankovka-jsi tam i s úsměv, jako vítězka roku 2010. 🙂

lucy82
24. led 2010

Ahojky Arwenko, kočičko, moc moc tě zdravím, chtěla jsem napsat na skype ale nějak jsem zapomněla heslo ☹ Jsem ráda že jsi se ozvala, Sandulka a Nicolásek jsou uzasní a krásně rostou, fakt super,nevěřím že za pár týdnů budeme taky takhle velcí 😀
A chlapi patří všechny nakopat do zadku, fakt že jo. Je mi líto že to takhle s Jardou dopadlo, sakra jo, to jsou fakt zbabělci, udělají si dítě a matko starej se ty 😠 😠 😠
Ten můj se dneska taky předvedl, tchýně měla narozky tak ve 4 tam jel, myslela jsem že do šesti bude doma (v šest koupeme, a krmíme). Brala jsem to jako samozřejmost, protože ty dvě večer zvládnout to je nadlidský výkon, Nela se u flašky vzteká jak divá. Takže mu volám a on překvapeně ,,to už mám jako jí domů???,, No naštval mě, naštěstí Nelinka překvapila a přisála se pěkně takže žádnej vyrvál nebyl 🙂 ALe jako že ho to ani nenapadlo když 3 měsíce koupeme a děláme večerní rituály spolu to nechápu 😖 Já nemám čas si dojít koupit ani nové boty ani si skočit koupit menší jeansy, a on má času habaděj. Já když jdu do obchodu a jsem tam půl hodiny tak přijdu a je tady řev.
A Arwenko a Peti fakt vás obdivuji že to zvládáte, ale dneska jsem pochopila že se to zvládnout prostě musí, nic jiného nám nezvýbá 😀 A možná jsem to zvládla lépe než s manželem 😀

Kanovko mooc moooc gratuluji, teda jo to jste měly pěkný Nový Rok, hlavně že to dobře dopadlo 😉

hanula83
24. led 2010

Housky, gratuluji k miminkům.. 🙂

Clea: u nás to bylo taky úplně to stejné... skoro horor, ale jak jsem dojela domů, tak super...

Lucy, to je teda mazec, hned po operaci? Mě aspoň nechali oddechnout přes noc na JIP a nosily mi je jen na krmení...

Kocu, taky jsem nad tím kroutila hlavou, taková rychlost, jak mi vše ukazovali a pak chtěli hned podpis. Přitom jsem si skoro nic z toho nezapamatovala. Ještě že jsem měla nějaké zkušenosti se svýma synovcema, jinak bych vůbec nevěděla, co s nima. Možná i díky tomu jsem tady mamču nepotřebovala, ale pak jsem stejně jela raděj na pár dní k našim.

beruska5
24. led 2010

Irminka naše Saška měla skoro dva měsíce zapálení očko,nepomohl ani ophtalmoseptonex ☹
tak sme byli na očním a ukázali nám jak dělat masáž oka,nekteré deti mají ucpanej očnej kanálek to pak žádnny kapky nepomůžou,skus 5x denne hodně navlhčenou vatou(prevarřenou vodou)vytírat koutek oka u nosu zevnitř smerem ven,mi to tak delali tři týdni a pak super,a možná ti zaberou jen ti kapky ak to je jen zápal,ale ak se to nezlepší rozhodne radeji běž na oční

Tahle noc zas děs . Samko se vzbudil na jídlo v 22h,01h,03h,05h,07h asii spurtík ☹ ale odpoledne sem si trochu odpočinula.Manža si je naložil do kočára a skoro 2hod kočároval venku 😀 😀 😀
cez den se strídame pri prebalování,oblíkaní,a nádherně se snima hraje,oba prckové na manželovi uplne vysí pohladem a čekají co zas vymislí za blbinky 😀 mení 😎 s krmením mi nepomůže když stále plně kojím 😀
ale ináč je to zlato a naštestí i holka hodne pomáha,nemusí ale ji to hrozne baví 😵 😵

Na porodku sem měla štestí,první dva dni mi je jen nosili na pokoj na jídlo,pak sem im řekla aby mi je tam už nechali,byla sem vyspaná,a už mě i jizva po císaři nebolela,manžel mohl bít semnou skoro celej den na pokoji tak mi pak pomáhal

clea.1,kankovka moc velké gratulace,už se to hezky rozrůstá

😀 😀
Arwi no ahojky,to mi je líto že ti to tak doma dopadlo,hlavne že jsou mimča ok

hanula83
24. led 2010

Lito, já žádné takové podložky nemám, tak bohužel neporadím...

Arwenko, zdravím... co se týče chlapů, co bys po nich chtěla, jsou prostě jednodušší... A už jen proto si myslím, že se vrátí, uvidíš.

Holky, klidně sem dodám svoje hroší břicho, a taky mám za to, že větší snad už být nemohlo 😉))

Belatko, taky bych s kašema počkala.. my jsme stejně staří a já je určitě ještě nemám v plánu dávat...

hanula83
24. led 2010

Kankovko, moc gratuluju, moc hezké datum si ta miminka vybrala! 🙂... Nám vybral doktor a taky není k zahození 11.11. v 11:29 a 11:30.

Jinak naše holčičky se už několikátej den v osm večer napapají a až kolem páté ráno budí... Nooo, uvidíme, jestli nám to vydrží...

lita
24. led 2010

Teeeda, tady to cvrlika 🙂

Zuzi:
Nebyla jsem tu pres 2 tydny, tak jsem citila silne nutkani se vyjadrit 😀 Ten odkaz uz sem znovu dala J.cien, ale v tvem pripade je to trochu zbytecne, spise si brzo take otevres obchudek na mimibazaru se svymi mimi-vytvory a my k tobe budeme chodit na nakupy 🙂

Zuzi, Arwen:
Tu nespravedlnost s policii, urady a soudy znam. Par dnu po svatebni ceste jsme zjistili, ze manzeluv obchodni partner vytuneloval firmu a nechal 4 miliony dluhu na nasi hlavu, falsoval podpisy, vcetne podpisu na leasingove smlouve na auto na bezmala 2 miliony. V ucetnictvi jsme nasli fakturu na 40.000 Kc od Libeny Rochove, hadejte, v jakem salonu si nechala sitjeho manzelka svatebni saty vcetne bot! Atd. atd.
Nakonec se to malem otocilo proti nam, ale uz je to vyresene. Kazdopadne dal beha venku, podnika a vytvari dalsi dluhy. Sam ma cca 1,5 milionu osobniho dluhu u socialky, financaku atd. a "oficialne" ma minimalni plat, tudiz splaci necele 2 tis. mesicne, my bychom tedy na radu prisli az nekdy za 75 let.

Arwenko, Petulko:
Co to s tema chlapama je? Chovaji se jak debilove a vinu v sobe jiste nehledaji. Jeden takovej povedenej se najde i v nasi rodine, manzel me sestry ji zacal podvadet, kdyz me neterince bylo sotva pul roku! A segra ho zpatky uz taky nechce. Takze vypomaha moje mama co muze, protoze ma segra jeste starsiho kluka.

Arwenko, treba se to jeste vysvetli, treba mu neco prelitlo pres nos, chlapy maji nekdy menses, ale nekrvaceji u toho, takze se to nepozna 😠

Irminko:
Ty fotky z kybliku jsou uzasne! To je na billboard 🙂 Mate Tummy Tub, vid? O tom samem take premyslim, moc se mi ten napad libi. A jak se vam v tom kybliku koupe, spokojenost? Udrzite jim hlavicky? Opravdu je to ztisi a vyprdi se tam?

Kankovka:
Velke gratulace a prani hodne zdravi a stesti pro vas vsechny! Krasne datum jste si vybrali, i pres tu kovbojku, to budou ditka vzdycky o rok mladsi, nez kdyby vykoukli uz na Silvestra 🙂

Hanulko:
Ja si prave myslim, ze ta prebalovaci podlozka v te tasce zas tak nezbytna neni a koukam, ze ty ji rozhodne nepostradas.

Ja z vybavicky jeste nemam nic, zatim jsem jen delala pruzkum po netu, uz mam ale hodne veci vybrano, ted se jen rozhodnout pro nekolik eshopu a nakoupit u nich. Vetsinu polozek si lustruju pres zbozi.cz, kde si muzu vyhledat nejlevnejsiho prodejce a divily byste se, holky, jake rozdily to nekdy jsou. Treba jeden typ autosedacky rozdil o 500 Kc, ty same postylky o 600 Kc, monitory dechu take az 600 Kc rozdil atd. A pak si to vynasobte 2x a je na kocar 🙂

Trochu me vystrasil ten pobyt v nemocnici, rada bych s tim nakupem uz pohla, aby to pak nemusel shanet sam manzel, coz by byla docela komedie, protoze vubec nema poneti co a kde poridit. Chtela jsem si jit obrazit par kamennych obchodu a nektere veci si osahat (kocarek, autosedacku, povleceni atd.), jenze jsem od doktora dostala zaracha, takze to budu muset risknout a o to vice se tu budu hloupe ptat 😀

Vidis, Zuzi, uz zase roman jak od Dumase nebo Jiraska, ja to ve zkratce nejak neumim 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru