Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

stanpetr
15. dub 2012

@agnes88 vitej, koukam, ze mas v nicku region Brno, odkud jsi presne?

kway
15. dub 2012

@stanpetr CO jsem si jen mohla přát vic ,jakej maš vybranej kočarek pro dvojčatka

stanpetr
15. dub 2012

@kway nakonec easy walker, korbicky z bazaru, sportak novej...

jarkalada
15. dub 2012

Nám je teda půl roku, a do přenosnejch tašek se už s tlustší dekou taky moc nevejdou. Takže už jsou vlastně od teď ve sporťáku /v úplném lehu/ a maj pod sebou jen teplou deku, aby to měli měkčí. A to jsme proti jinejm mrňata.. Nebo ještě by se možná vešli, ale zbytečně by se mačkali.. Takže to si asi nevyberete..

lenny2
15. dub 2012

@jana321969
Jani, já ho mám a max. spokojenost. Mrkni na www.kocarky.cz, tam máš vše o něm +prezentační video. Ta celková cena vyjde s vajíčkama, adaptérama a vším příslušenstvím okolo 30.000,- ale hodně je prodávaj na bazárcích 😉 papa

karina1
15. dub 2012

@agnes88 ahoj, vitam ta, sme v rovnakom tyzdni ;) no s tym podbruskom aj nevolnostami, dokonca aj vahou je to u mna stejne.. ;) ale miminka rastu, tak snad je vsetko ok..
@nynym jj, uplne v pohode ;) hlavne u dvojvajecnych..
@veronika.m jee, velikanska gratulace! ;) no ti maju krasne vahy! ;) zelam vam vsetkym trom rychle zotavenie a vela zdravicka! ;)

agnes88
16. dub 2012

@nynam já to měla taky tak, neboj, obě se srovnají.
@stanpetr původně sem brňačka,ale teď od Slavkova u Brna.
@karina1 supr, že mám někoho stejně jako já, aspoň můžu krapet srovnávat 🙂, ale jen trochu srovnávat. Když mi kamoška řekla že má její mimi ve 20 tt 415 gr a moji prcošci jen 300, tak sem se ulekla, ale podle dr je vše v cajku, tak jsem v klidu. Dnesk sem stoupla na váhu, chjo, naskakuje a podle manžela jsem den ode dne větší...umí potěšit.
Jinak přeji všem krásný, i když upršený den

ostrava8
16. dub 2012

@agnes88 no ty míry a váhy jsou stejně dle mě orientační, ten můj doktor to měří vždy dle velikosti lebky 🙂 s váhou si nedělej problémy a chlapa neřeš ... já už to taky vzdala 🙂 neboj, za chvíli budeme štíhloučké 🙂

luciferka29
16. dub 2012

holky jak jste se domlouvali na jménech my se pořád nemůžeme dohodnout, a to už mám za pár 😀

karina1
16. dub 2012

@agnes88 ja sa uz nehodlam stresovat nejakymi par mm ci gramami hore dole (sledujem to iba dla tabuliek a ked sme cca v norme, tak som pokojna).. a porovnavat sa s kamoskami nema vobec zmysel - vsak ani tie moje 2 babule v brusku nemaju rovnake miery (A bolo od zaciatku vacsie).. my sme mali v 21+0 A 416g a B 376g a hned pri prvom udaji (meranie hlavicky) u A som pocula jak porodni asistentka hovori, ze to je moc.. nakoniec bolo A cele vacsie a "moc" neni nic, proste je dobre zivene 😀 jj a zbaudla som, aj to pohlavie mame rovnake, tiez nam zatial vestia paricek ;) Ad nasa vaha - no to je kapitola sama o sebe, ja som pribrala do teraz 6kg, ine zeny co rodia rovnako ako ja a cakaju 1 mimi pribrali aj 15kg doteraz.. a aj tak ma ten moj (v porovnani s nimi minimalny) prirastok stresuje.. holt to stresuje asi kazdu zensku, vyjma mozno tie, co su cely zivot prilis hubenucke a z nejakeho kg naviac sa naopak tesia (coz teda neni moj pripad ;)

karina1
16. dub 2012

@luciferka29 tak sem s tymim menami - zahlasujeme ;) kamoska rodila necakane v asi 7-8mes. cisarom. meno nemali vybrate a ked sa babo narodilo a v nemocnici sa pytali rodicov na meno, tak mamina muzovi hovori, ja neviem, mne je zle, vyber ty nejake 😀

luciferka29
16. dub 2012

@karina1 tak to je super možná to měla lehčí s tím výběrem, my máme vybrané každý svoje tak nevíme, a žádný nechce ustoupit, já bych možná ustoupila, ale mě se zdají s příjmením moc dlouhé

maruja
16. dub 2012

@luciferka29 tak my nakonec po dlouhých bojích vybrali Viktorii a Adama 🙂 jsem si oddechla

luciferka29
16. dub 2012

@agnes88
@karina1 to nemá cenu se stresovat, jedna přibere 10 a druhá i 30, já jsem skoro na konci mám 14kg nahoře a děti mají každé dle odhadu kolem 2,5kg což je super, kolegyně čeká jedno a má taky 14kg a termín máme stejný 😀 , tak se to nedá porovnávat. Já si myslím pokud jsou tam dvě mimi a ženská přibere 15-20kg tak je to v normě 🙂

lenny2
16. dub 2012

Holky, váhama se vůbec nestresujte, já přibrala 15 kg a už měsíc od porodu jsem měla 18 kg dole 🙂 A teď jsem na váze jakou jsem měla snad ve dvaceti 🙂))) A ačkoliv nekojim, prsa držej velikost, takže ještě zpevnim břicho a budu spokojená 🙂))

luciferka29
16. dub 2012

@lenny2 to by nebylo špatné kdyby jsme to tak měli všechny jako ty 🙂

karina1
16. dub 2012

@lenny2 to sa dobre cita!! ;) cloveka to vzdy tak povzbudi! ;)
@luciferka29 ja by som sa riadila viac tym aby meno co najkrajsie ladilo s primenim, ako tym, ci neni prilis dlhe.. a tiez sa mi paci, ak aj skratka mena vychadza zo zakladneho tvaru toho mena (tj. napr. Tomáš=Tomík, než Jozef=Pepík) ak chces, tak posli do IP, budes mat jeden nazaujaty nazor ;)

lenny2
16. dub 2012

@luciferka29
Neboj, s dvojčatama to jde dolu úplně samo 😉 Např.dneska tak pruděj, že jsem se poprvý za běhu najedla až před chvílí 🙂 Pak stačí denně procházka a pár probdělych nocí a jsi na svejch 🙂)))

maruja
16. dub 2012

chtěla bych se zeptat holek co už rodily, co jste měly nadstandartního v porodce?? myslím svůj kojící polštář, rychlozavinky a takový věci. já když rodila poprvé tak jsem nemusela mít nic, vše měli erár v nemocnici, plíny, vložky, kosmetiku.....
díky všem

jarkalada
16. dub 2012

@maruja vůbec nic, vše jsme dostali, i vložky, o kterých dr. mluvil, že už musíme mít svoje, tak dávali několikrát denně do šuplíků. Ale my byli na roomingu.. Vše k dispozici. Plíny, oblečení, zavinky, dětský šampon, krém na zadeček atd.. To ti můžou i po tel. říct v té porodce, kt. máš vybranou.

jarkalada
16. dub 2012

Já mám teda taky už i o -2 kg míń, než jsem otěhotněla 😀 Sice břicho stále trochu "plandatý", nezpevněný. Stále jsem se vymlouvala, že stejně do 6měsíců nemám na břicho nic cvičit.. Teď už je to po 6 měsících, ale pořád nějak není čas 😎
je fakt, že běžně snídám kolém půl jedenácté, když maj šlofíka a obědvám/kolikrát třeba jogurt 😀 / kolem 18h, když jsme po procházce a jsou najezený a spí před koupáním

lenny2
16. dub 2012

@jarkalada
Jo jo, asi ňák tak, někdy i ten jogurt je luxus 🙂 Já jsem se bohužel vrátila zpátky k cigaretám, jelikož nekojim a nebýt toho nikotinu, tak by mi asi nervy tekly nohavicema 🙂))))

maruja
16. dub 2012

@jarkalada díky 😉

jarkalada
16. dub 2012

@lenny2 naštěstí nekouřím, ale já ty první měsíce snídala, obědvala i večeřela jen čokoládu. Na vaření nebyl čas a síly 😝 Byla jsem vděčná, když jednou za týden přijeli naši a přivezli mi už uvařený oběd nebo buchtu 🙂

maruja
16. dub 2012

ahoj, byla jsem na KO a vše je v pořádku, jsou pořád příčně holka 1754g a 27cm, kluk 1955g a 28cm. Dneska kontroloval i průtoky pupečníkama a placenty. KO zase za 14 dní 😉

silvie_z
16. dub 2012

ahoj holky, s tou váhou nechci nikomu radit, ale kdybych to mohla vrátit, tak se někdy v tom pátém měsíci celkem v jídle neomezuju, naopak. doktoři tu podváhu moc neřeší, dokud jsou mimi v pohodě, ale na nás už tolik ohledů neberou. jsem ve 37tt takže bych do 14 dnů měla porodit. pořád jsem měla o pár kilo míň, tak jsem byla spokojená, že nebudu mít starosti se shazováním, ale teď jsem to "dotáhla na přírůstek" 10 kg, což jsou v podstatě děti, plodovka a spol. děti jsou opravdu "paraziti", vezmou si, co potřebují, a vám nechají zbytek. ony budou určo v pořádku, ale já jsem to odnesla zubními kazy, nehojícími se rankami na kůži a ne úplně dobrou vyhlídkou na hojení po císaři, celkového zotavení a kojení. asi v 7. měsíci jsem s tím byla za nutriční poradkyní, tak jsem zkusila v rámci možností upravit jídelníček, ale stejně mě před čtrnácti dny začala pálit žáha tak, že jsem skoro nejedla, a všechno to bylo stejně na houby.
samozřejmě záleží na tom, jakou měl kdo váhu před otěhotněním, protože u někoho korpuletnějšího by to asi nevadilo, ale u normální váhy bych se přibírání po téhle zkušenosti rozhodně nebála.

lenny2
17. dub 2012

@jarkalada
Ani já nestíhám vařit, ještě, že mám mamku a tchýni, jinak by manžel pošel hlady 🙂)

maruja
17. dub 2012

@lenny2 já už jsem domluvená s mamkou, že bude po porodu docházet a pomůže mě, navaří a tak co si řeknu. Asi se to ze začátku jinak nedá 😕

ostrava8
17. dub 2012

@maruja teda vy máte takové kontroly? já mám pocit, že na mě ten můj kašle, vždy mě zkontroluje spodem a přes břicho, změří hlavičku a je to...někdy jsem ráda, páč je to už i trochu bolestivé, ale zase se bojím, aby byl důsledný... mě na minule kontrole bral stěry a krev, ted jdeme až příští tyden a to už bude dělat ozvy, tak se těším. ale i bojím.....
@lenny2 chtěla jsem se optat, jak jsi ke konci cítila pohyby? mě vice kope ten co je hlavičkou dolů a plčičku skoro vubec necítím.. ta mi leží nožkama dolů a kouá jako by do boku... ale hýbat se hýbe.. vždy je tam boule... myslíš, že je to i tím jak jsou položené?

jarkalada
17. dub 2012

@ostrava8 Já jsem se Dr. taky ptala, že si myslím, že jednoho cítím víc, jak se hýbe a druhou spíš méně. Řekl, že to bych musela být jasnovidec, abych poznala, kdo je kdo. Že jsou tak blízko u sebe, jednou kopnou nožkou, podruhý rukou nebo zadeček se kroutí, to samé druhý, nebo jsou oba chvíli na jednu stranu, pak od sebe..že se to snad ani poznat nedá. Nebo když je před nimi placenta, tak to taky náraz tlumí, takže jí třeba tolik necítíš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru