Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

verunka_berunka
10. kvě 2012

@rychetkami Taky pevně doufám, že to bude v co nejrozumnějším termínu!! 🙂 Jinak jsem zažila včera příjemný šok, pže mi váha ukázala stále o těch 12 kilo navíc! 😀 Tak uvidíme, jak to bude hupat dále. My jsem kupovali kočárek z druhé ruky od jedné maminky, která ho měla z Německa a já si teď za boha nemůžu vzpomenout na název. každopádně jsou to korbičky a spor´ták dohoromady. Mám ho u rodičů, tak až to ujistím, písnu ho sem, ju? 🙂 A jakou jste vybrali barvu? A děti jsou vedle sebe nebo za sebou? My máme oranžovo hnědy a korbičky vedle sebe. Ať se ti ty záda spraví!!! Jo a mužu se zeptat, jaké máš CS? Já jsem mezi 1-2, tak doufám, že je to v normálu... 😕
@agnes88 Já tobě přeju, aby žádné "komplikace" hlavně nenastaly! 🙂 Píšu "komplikace", pže vyšší váha a nateklé nohy jsou vlastně prd komplikace, když se to tak vezme, pže to neohrožuje ani tebe, ani miminka.
@jana321969 Nákupy od 20 tt 🙂 a na triple testech jsem nebyla!

karina1
10. kvě 2012

@jana321969 ahoj, ja som prve veci kupila okolo toho 15tt, potom som vlastne celu vybavicku (co sa oblecenia tyka) vyriesila viac-menej 3 nakupmi, ostatne (postylky, kocarek, autosedacky - som vyberala cez net) dnes mi chyba uz iba kosmetika pre miminka a veci do porodnice.. niekde som citala, ze s dvojcatami mas mat celu vybavicku kupenu cca do 24-25tt.. za seba mozem povedat, ze som stastna, ze uz vsetko mam, dlhsia chodza, ci statie je pre mna uz v tomto stadiu dost narocne..
na tripploch som nebola...

jana321969
10. kvě 2012

hej holky, zatím žádná na těchto testech nebyla jééé tak proč mě je dr. dělá kruci zbytečné nervy !!!!!
holky jsme v 15 tydnu a zatim 2 kg nahoře není to málo - taky mě bývá ještě trochu zle, že neco do sebe dostat zázrak!!

stanpetr
10. kvě 2012

ahojte holky....

@jana321969 ja jsem taky na tripl testech nebyla...ve 12 a 20 tt jsem byla na vysetreni na Veveri....
vybavicku uz pomalu chystam, doma mame kocarek, ted uz zacnu davat do kupy obleceni, neco jsme podedili a neco mam po prvnim synkovi, zacnu to prat, at to mam radeji driv nachystane, dokad se muzu jeste hybat 😅

jinak co se tyka me vahy mam o 4 kg min nez na zacatku tehu...nevim asi po dobu tehotenstvi zacina v tele nejaky divny proces a nepribiram, u prvniho syna jsem sla k porodu s vahou o 3 kg nizsi nez na zacatku tehu, jak ja se radovala, ze jeste spoustu kg vykojim, no ale prd velebnosti, po porodu, ac jsem kojila tak jsem zase vsechno nabrala nazpet, tak ted to ocekavam podobne 😝

rychetkami
10. kvě 2012

@verunka_berunka Veru, mi máme stíbrní easywalker duo - sezení vedle sebe, trojkombinace, jdou nasadit i autosedačky - taky z druhé ruky, ale ježděný na střídačku s dalším kočárkem. taky je u našich 🙂 no mě si váha neváží, skáče mi to pěkně, ale možná to je i tím, že mám oteklé i prsty u rukou, takže trochu zadržuju vodu. cs jsem měla minule 0, ale je to skoro3 týdny,1 ještě jde, ale pokud ti dr. nic neříkal, tak bych se nenervovala.
Dnes jsme byli s manželem v Podolí na kurzu, docela se mi to líbilo, a co je pro nás důležitý, tak preferují 10 dní před předpokládaným porodem hospitalitaci a netýká se nás odstávka porodního sálu

rychetkami
10. kvě 2012

@karina1 už jsem pokročila s výbavičkou, lékárna objednána pro mě i mimča, v neděli jede manžel dokoupit matrace a komodu.V týdnu si pomalu zabalím tašku. Příští víkend s mamkou pereme a bude to hotové a jjá budu doufat, že to bude zbytečně brzo a měsíc nebudu dělat nic🙂

karina1
10. kvě 2012

@rychetkami sikulka! ;) ja som tu kosmetiku stale este neobjednala.. ja uz teraz nemam moc co robit, ale nejaky magor sa stale najde, co ti problemy vyrobi, tak sa tu teraz natahujeme cely bytovy dom s jednym blaznom.. :-/ a neboj, radsej si to pripravit driv a nevyuzit, ako nepripravit a k tomu lezat v nemocnici a mysliet este na to, co este nemam.. mna este caka ten pokojicek, uz mi dnes prisiel strom, ptacci a motylci ;) cakam este oblacky 😀 ale ma sa to nalepovat az 14 dni po malovani stien, tak este musim do pondelka cakat ;) No a uz par tyzdnov sa odhodlavam k tomu, ze zacnem hackovat ciapocky (vlna aj hacik kupene, uz sa len do toho pustit ;)

verunka_berunka
10. kvě 2012

@rychetkami Tak hlavně to malování je od 10.-17.6., tak to by vás mělo každopádně minout! 🙂 A oni ti fakt řekli 10 dní před předpokládaným termínem? Ty jo, vždyť málokdo rodí s dvojkama ve 39.-40. tt. 😕 I když se určitě některé holky najdou, ale moc jsem jich zatím nevypozorovala... A neřikali něco ve smyslu, kdy by bylo nejlepší, aby tě k nim předal tvůj doktor? Ty autosedačky na kočárek ti docela závidím. To je veliká výhoda! 😎 My taky mám ještě jeden takový horší u mých rodičů 😀 No, ten můj dr. mi vůbec moc neřekne... 😝 Nemám prý moc sedět a jezdit autem. Jelikož jsem už 2.5 měsíce na nemocenský, tak se celou dobu šetřím, takže žádná novinka. I když těžko bych se odsud z prdelákova 🙂 mohla dostat nějak jinak do Prahy než autem. Busem je podle mě 100% horší (i když podle mého dokotrra nikoliv!! 🙄 ). Jede jednou tak dlouho a vyklepává ze mě duši. Už s ním taky několik tydnů vůbec nejdezdím. Jdu na kontroulu teď v PO a trochu (teda vlastně docela hodně) se to CS bojím... 😝 😖 Já jsem na to s výbavičkou podobně. Už jen postýlky a kosmetika pro mě a děti. A pak velké prádlo! 😀

rychetkami
10. kvě 2012

@verunka_berunka ne před termínem, ale před plánovanoým císařským řezem, to hodně bude záviset na to, jak se to s námi celé vyvrbí. To předání do poradny v porodnici určí tvůj doktor, v tom máš pravdu.
Jinak já se šetřím taky,dokd jsem neměla ty záda, chodila jsem 2x denně na vycházku tak na hoďu pokaždé, ale hodně volným tempem proložené lavičkou. Autem mimo Prahu nejedu nikam, městskou jsem doteď jezdila. Jo, a ty záda, to je docela veselý - přes gyndu jsem se objednala na rehabku -vezmou mě za 14 dní😀 na moji námitku, že mě ty záda bolí teď, nijak nereagovali. A co se nestalo - už od včera si nahřívám záda rašelinovým polštářkem a kolem páté odolední mě to docela přešlo...takže třeba se stane, že tam ani nebudu muset, ale třeba se to ještě vrátí.
@karina1 jsem zvědavá na váaše samolepky -podle obrázku to na bílém podkladě bude fakt krásný. A na tašku máš ještě čas, tak si užívej poyblivosti - potom bude ta pravá chvíle na háčkování🙂

jana321969
11. kvě 2012

dobré ráno holky takže to vypadá, že se zatím ani 1 nenašla co na tom byla!!! hezký víkend Vám přeji 🙂.

mrkvicka28
11. kvě 2012

@jana321969 triplette testy vycházi u dvojčata vždycky špatně poroto se na ně těhulky neposílají a spoléhá se na screenig ve 12 a 20 tt.
Testy vychází špatně protože oni to neumí spočítat pro více plodů prostě ten program je vymyšlený je na jeden pold. Takže až ti vyjdou triplette testy blbě tak se nestresuj a řid se screenigem.

bobecek79
11. kvě 2012

@jana321969
@mrkvicka28 no vidíte,já taky čekám dvojčátka a včera mě krev na tripple testy brali .....S tím,že to vychází,jak psala mrkvička,takže jsem připravovaná na odběr plodové vody..... ☹

urbisa
11. kvě 2012

@jana321969 ..přesně jak píše mrkvička-u dvojčat to vychází vesměs všechno pozitivně,za nás se to běžně dělalo a taky mým známým s dvojkama to vyšlo špatně,o mě ani nemluvím,odebrali mě krev skoro v 18tt a vyšlo mě,že jeden má rozštěp páteře,dr. mě okamžitě objednávala na genet.UTZ,volný termín byl až za 3 týdny,to byli nervy,nakonec se nic nepotvrdilo,ani na plodovku jsem nemusela,bylo mi řečeno,že výsledky se tak moc skreslily i kvůli tomu,že mě vzali krev tak pozdě 😒

betuse
11. kvě 2012

Ahoj holky nevadí, když se přidám, čekám chlapečky a jsem 19+3. 🙂 jinak koukám co řešíte , já měla 1 screening všelijaký, utz dobrý ale blbá krev,druhý pokus ok, tripple testy mi nedělali a čekám za týden na velký utz, snad bude vše ok.. 😉

agnes88
11. kvě 2012

já na triplech taky nebyla, ale musela jsem podepsat na gyndě papír, že jsem odmítla testy. Prej sou povinný, ale můžu je odmítnout. NT mi dopadl dobře, jen jsem měla zvýšený těhotenský hormon. Chodím po 3 týdnech na kontrolní utz, takže vše znovu přemeřují a kontrolují. Na plodovku bych nešla ani kdyby byla zadax 🙂 obrazně řečeno. @jana321969 pokud si jani měla NT nega, tak se nestresuj s triplama. A těš se na velký utz ve 20 tt, to si mimi užiješ 🙂

karina1
11. kvě 2012

@rychetkami no vcera prisiel ten strom a motylci - tie farby su este krajsie ako na nete ;) na rozdiel od kolotoca fisher price - ktory na nete ziaril farbami a v skutocnosti su vsetky barvy pastelove :-/ no a my uz vieme, ze miminka nelubia pastelove barvy, ze? 😀 a ty teda nejake samolepky tiez kupujes? Ja som videla ten strom aj na takej ruzovo-oranzovej stene a tiez to vypadalo pekne..

verunka_berunka
11. kvě 2012

@rychetkami Jo tak to jo!! 🙂 Já právě asi udělám to, že si do Podolí zavolám sama a zeptám se, kdy by tak bylo nejlepší, aby mě ten můj doktor předal, pže jemu nevěřím... 😠 S těma procházkama si dobrá! 🙂 🙂 Já to dost flákám a většinu času proležím a prolenoším doma... 😒 Ale taky občas zajdu ven se provětrat, ale obdivuju tvojí pravidelnost! Já jsem prostě byla vždycky lenoch 😅 Já autem jezdit musím, jinak bych se prostě do Prahy nedostala 😖 , ale neřídím. Tak držím palce, aby ty záda bolet už nezačala! 🙂 Ale asi bych to pro jistotu neodvolávala... Teď se ochladí, tak nám všem bude určitě lépe! 😉 😎

ivetm
11. kvě 2012

Ahojky
@jana321969 Jani, já byla a mudra mi na genetice tvrdila, že maj výsledky tabulkový a přitom můj mudr mi říkal, že tyhle testy chtěj pojišťovny a že mám počítat s tím, že výsledky můžou vyjít blbě, že se to u dvojek stává...Jinak můj mudr posílá na genetický UZ u dvojek automaticky - na to mě upozorňoval hned na začátku těhotenství, že posílá, že si to fakt hlídá. Je moc pečlivej, za což jsem fakt ráda - můj bývalý mudr byl pravý opak 😠

rychetkami
11. kvě 2012

@verunka_berunka s těma zádama jsem to zakřikla☹ dneska jsem se z kurzu plazla jak zpráskaný pes, teď jsem byla doma chvíli v klidu s teplým obkladem a zas lepší....ten pohyb to zhoršuje, takže procházky pro mě asi končí:-/

pet.honey
11. kvě 2012

ahoj holky, taky se přidávám, jsem 27+4 a čekáme chlapečky, jednoho už doma mám, tak bude veselo 🙂

jana321969
12. kvě 2012

@bobecek79 a ty by jsi šla na odběr vody s dvojčaty??? pry stači jen velky utz ve dvacatem tydnu jako, a kdy budes vedet vysledky??

jana321969
12. kvě 2012

@agnes88 na krev jdu 22,5 a vysledky budu vedět na kontrole pak u moji dr. 4,6 a pak teda to vychazi za par dni ten velky UTZ V Brne. Na plodovku bych asi jit teda nechtela jako. Tak doufam ze to nejak dobre vyjde a niak me strasit dr,nebude stejne papir jak z Brna mit asi v ruce od ni nebudu jen asi rekne verdikt.

jana321969
12. kvě 2012

@rychetkami ahoj zakolik se da asi tak sehnat na netu ten easy wolker taky o nem premysism ale novy je dost drahy jako!!!! takze i s korbičkama jsi všechno koupila v jednom jo??? nekdo prave jen prodava korbičky!!!

jarkalada
12. kvě 2012

@jana321969 např.zde: http://aukro.cz/easy-walker-duo-i2329408324.html
i když jen s jednou korbou

rychetkami
12. kvě 2012

@jana321969 my jsme sehnali skoro nový i se sedačkami, adaptéry na jejich připevnění, fusaky a podložkami do sporťáku a další m příslušenstvím za 25 tis - ale je fakt skoro nejetý, paní ho střídala ještě s dalším a golfkami a je starý rok a půl...jinak běžně na netu se dá sehnat kočár s korbami a nánožníkem většinou 3 roky jetý kolem 17 tis.
Mrkni na mimibazar, sbazar a dvojcata.cz

nynam
13. kvě 2012

Ahojte holky. Příští týden mě čeká registrace k porodu. Do Prahy to sice nějaký ten kousek mám, ale chtěla bych do Podolí nebo k Apolináři. Termín mám 17.11.2012. Podolí má uzavírku 10.11-7.11.2012, kdežto Apolinář má na konci října pouze omezený provoz (na jeden sál). Asi je blbost lpět na tom Podolí, vzhledem k tomu, že je velká pravděpodobnost, že se nám narodí o něco dřív, že? Nebo radíte se někam zaregistrovat a řešit to až to přijde s tím, že mě někam stějně šoupnout musí? Předem moc děkuji za rady!

agnes88
13. kvě 2012

@jana321969 Jani na plodovku jít nemusíš. Mě kdyby to doporučily tak bych stejně nešla. Přestaň se stresovat testama a užívej si přibejvání bříška 🙂. Jak ti dopadl NT?? Měla jsi nějakou hodnotu mimo? Pokud verdikt od Dr byl negativní, tak není důvod na plodovku.

maruja
13. kvě 2012

@jana321969 na plodovku s dvojkama bych taky nešla asi jak píše @agnes88

my máme easy walker z mimibazaru komplet za 15tis., kupovat korby a sporťák zvlášť, tak musíš dát pozor na rok výroby myslím že korby 2010 nepasujou na starší konstrukce

Taky jsem byla v pátek na kontrole a mimina jsou oba KP takže císař a nastupuju do špitálu asi 28.5. ale jdu ještě zítra do nemocnice na monitor a UTZ a podle toho mě ještě řekne. Mají tam speciální monitor na dvojky, tak jsem zvědavá

rychetkami
13. kvě 2012

@maruja máš můj obdiv, že jste ještě 3v 1, já jsem na za půlkou 30tt a mám pocit, že víc než měsíc to nedám🙂 a do toho máš ještě holčičku doma...dost dobrý.

rychetkami
13. kvě 2012

@karina1 my ty samolepky na tu výraznou stěnu budeme asi vybírat sřídmější - v IKEA jsem viděla takové černobílé

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru