Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

karlisska
28. bře 2013

@barusmackova tak moc gratuluju k úspěšné kontrole, ty jo docela ti závidím, že jsi už takhle daleko a váhu dětiček 🙂 a váha super, tu ti závidím taky 🙂

kiwiik
28. bře 2013

@koksi tak jsem se k tomu konecne dostala, pridavam na ukazku fotku nasich holcicek, zitra budou slavit 6 tydnu a maji obe 4 kila - zacinaji byt trochu tlusty, ani nemuzou poradne lezet na brisku 🙂 Pripadaji vam stejny? Mne teda moc ne, ale mely by byt jednovajky, mely jednu placentu...

kiwiik
28. bře 2013

@koksi Teda to to bude princezničkám slušet, krásný oblečení. Škoda, že jsou naše děti skoro stejně velký, nakupovala bych od tebe 🙂 Já jsem totiž naše holky zatím dost ošidila, pořád jsem se bála, aby to dobře dopadlo a abych něco nezakřikla, tak jsem jim vůbec nic nekoupila, jen outfit na cestu z porodnice a kočár, zbytek zatím děděj modrý po klukách, budu to asi dohánět až začnou chodit a víc to na nich vynikne.

kiwiik
28. bře 2013

@koksi Můžu se ještě zeptat, čím jezdíte, abyste se tam všichni vešli a s vámi i nějaký veci? My to pořád řešíme, je pravda, že toho teď ještě moc nenajezdíme, ale do budoucna to není dvěma autama zrovna praktický...

werinka1
28. bře 2013

@karlisska Je pravda, že Klárka se vyslovuje hůře, zvláště malým dětem, ale to bylo jméno, které jsme chtěli oba už v době kdy jsme vůbec začli uvažovat o mimču. Takže Klárku dáme na 100%, snad se s tim holčička naše popere 😀 O Justýnce zatím pořád uvažujeme, tomu mýmu se nejdřív nelíbila, teď už "vyměknul" a vypadá to, že bude Justýnka. Nemůžem totiž prostě žádné další jméno nějak vybrat.....ještě byla v úvaze Barunka, Jolanka, Verunka nebo Julinka.
Jinak jsem si taky něco načetla o dědičnosti jedno a dvoj. Protože jsme na tom jako většina ostatních.....otázky typu jeslti uměle nebo normál. No a my vlastně sami nevíme jak jsme na tom 😀 Takže zatím říkáme že jsou jednovaječné a všem vysvětluji, že ty se nedědí a jsou "hříčka přírody". Ovšem možná budou dvojvaječné a potom budem mít jedno uměle a druhé přirozeně 😀 Ale to prostě nikomu na nos věšet nebudu 🙂
@kacikaci No máš pravdu že nějaká ta minerálka na to je - a teď nevím jestli vincentka nebo šaratice. Zatím jdu cestou kompotů a uvidíme jak dopadnem příště na wc 😀 Pak začnu zkoušet další.
@barusmackova Gratuluju k hezkému výsledku z UTZ a krve. Já si nechala udělat krevní obraz mimo plán a výsledky budu vědět zítra. Jsem pořád strašně unavená a dnes mi 3 lidi nezávisle na sobě řekli, že jsem i hrozná bledule. Tak uvidíme. Už chci taky 31 týden! 😵 A jenom 11 kg? 😕No to závidim! Já mam teď 7 kg!!!!!!A to jsem teda ještě byla pochválená, že je to průměr pro jedno.
@gyty Mam to úplně stejné. Když se přetáčim z boku na bok, tak mě břicho docela bolí, no jak popisuješ, jak kdybych tam měla haldu kamení. 😒

dexin
28. bře 2013

@kiwiik to by mě taky zajímalo! 🙂

dexin
28. bře 2013

@werinka1 já mám teď 7,5kg a z toho jsem 5 kg přibrala teď za měsíc. Málem jsem spadla z váhy u doktora, jsem se fakt lekla! Takže já zase závidím tobě! 😀

werinka1
28. bře 2013

@kiwiik Jejej, ty jsou krásný. A takový "pěkný" 😀 Ale také mi nepřijdou jednovaj. Řekla bych že jsou trochu odlišné. 🙂

maladama
28. bře 2013

@koksi to není pravda, gen pro hyperovulaci (několikanásobnou ovulaci vedoucí k vícevaječným vícerčatům) je dědičný jak po mateřské, tak po otcovské linii - akorát že u kluků, jak neovulují, tak se samozřejmě nikdy neprojeví.

Klasickou hyperovulací trpí manželka mužova bratrance, kvůli tomu doktoři ani nechtějí, aby podruhé otěhotněla - její první těhotenství totiž byly trojčata 🙂

Jednovajky jsou vždycky náhodná mutace, to dědičné být nemůže.

Ale blbě, blbě se to v rodině vysvětluje, když kluci (jako muž a jeho bratranec) mají jeden jednovaječný dvojčata a druhej ty trojčata v kombinaci jednovajky + separátní 🙂

werinka1
28. bře 2013

@dexin 😀 Já nejvíc přibrala taky za poslední měsíc. Ze začátku jsem šla dolů jak jsem nic nejedla a teď za poslední měsíc 3 kg. Což je zatím nejrychlejší váhový přírůstek. Trošku mam obavu, že to teď začne moc lézt nahoru 😒 Ale nijak se nepřejídam, ovšem toho pohybu holt neni tolik. Uvidíme uvidíme....

maladama
28. bře 2013

@kiwiik mně teda stejný připadaj! Jen ta vlevo je trochu vypapanější, tak má kulatější obličejík 🙂
ale to může být jen tou fotkou.
ovšem princezny jsou to obě 🙂

adriene
28. bře 2013

@gyty Zas tolik té lactulosy nesníš, aby ti to rozhodilo cukrovku... toho bych se nebála! 😉

kacikaci
28. bře 2013

@barusmackova gratuluju k bezva zprávám! já mám momentálně nahoře 10kg, celou dobu nic a najednou kde nic tu nic, 10 kg nahoře, ale naštěstí to mám fakt jen v tom břuchu, jinde spíš hubnu než bych tloustla..tak jsem zvědavá, kolik to bude v závěru
@kiwiik to je hroznej přístup :( ale zažila jsem taky něco podobnýho, takže mě to nepřekvapuje, bohužel..
máš krásný princezny, mě se zdají stejné..asi bych měla problém je rozlišit

koksi
28. bře 2013

@kiwiik taky jsme chtěli aby se holky jmenovaly od A a B. když už v bříšku byly označovaný jako plod A a B...ale na B.jsme nenašli žádné jméno které by se nám líbilo ( no našla jsem...třeba Berenika..ale to neprošlo u manžela) takže nakonec jsou Amélie a Noemi nu což 😀 Beatka se mi líbí, mám kamarádku Beatu (proto jsme to my nedali, ona ma totiz dceru Beatu a uz by toho bylo moc 😀) ale dobře jste vybrali ,-)

koksi
28. bře 2013

@karlisska 😀 😀 😀 to je dobrý 😀 a máš pravdu jednovaječný opravdu ten dědičný gen nenesou dál..ale jak říkáš komu je co do toho jestli jsou přirozeně nebo přes IVF takže bych jednala asi jako vy 😀

koksi
28. bře 2013

@kiwiik no já nakupuju taky teprv co jsou holky na světě a ve velkým 😀 nemůžu se toho nabažit 😀 po klukách je to totiž fakt příjemná změna a vždy mi přišlo holčičí oblečení takové nápaditější jak na ty kluky.. Ikdyž se snažím kluky taky prostě oblíkat tak furt je to o tom stejným - košile, triko, kalhoty svetr mikina a tak nějak dokola.... ale holky to jsou tuniky, leginy, šaty, halenky, bolerka, šátky do vlasů, kozačky, kabátky no manžel se správně bojí kolik nás ta změna po klukách bude stát 😀
Jinak tvoje holky už mají pěkný míry teda na to, že jste mladší než my... kolik měly když se narodily?? naše A.ještě nemá ani 3 kg a N.má 3,30kg. A máš je krásné!!! ale nepřijdou mi jako jednovajky... rozdíl mezi nimi vidím...ale možná je to ještě brzy to takto soudit...až budou větší tak si třeba budou víc podobné ,-)
Jinak my máme rodinné auto Peugeot 807 je 7místné takže pro nás akorát 😀 nicméně stejně budeme kupovat větší. Když je tam 6sedaček tak je ještě kufr furt velký ale když se tam dá ta 7.sedačka tak kufr je už minimální a např.na takovou dovolenou by to nestačilo..už vlastně ani ted to nestačí a kočár tam nedáme.. dáme jen podvozek a šmitec..takže než koupíme něco většího tak zatím to budeme řešit tak že na podvozek budeme dávat jen autosedačky. Stejně bude jaro takže to tak vadit nebude že budou v sedačkách ale řešit to asi budeme muset v co nejkratší době ale do čeho jít nevím...to má pod palce můj muž 😀 nicméně vy byste se do takového auta měli vejít v pohodě..je vás 6 takže kufr furt byste měli velký ,-)

koksi
28. bře 2013

@barusmackova tys mě dostala 😀 když jsem si přečetla tvůj "link" - odkaz na foto tak jsem si říkala že nám posíláš domeček kde bydlíte a ono to bylo bříško 😀 pěkný! a myslím že tebe nikdo na 3násobnou maminku po porodu tipovat nebude ,-) ale přijde mi že to bříško máš malinké. Buď je to fotkou nebo opravdu malé je..to já když si vzpomenu na sebe , uf uf... ať se tam chlapečkům líbí ,-)

koksi
28. bře 2013

@maladama no já jsem to pochopila tak že vlastně dvojčata geneticky můžou mít právě jen holky a to dvojvaječný. že ty jsou nositelkami toho "genu" který po další generace může způsobit vícevaječnost...že jednovaječný dvojčata nositelkami nejsou...

werinka1
28. bře 2013

@barusmackova No tak to je krásnej domeček! A přijde mi že docela malej. Já mam takovej divně neforemnej. Mi teda tak přijde. A oproti všem strasně nízko. 😒

maladama
28. bře 2013

@koksi nene, gen na hyperovulaci není vázaný na pohlaví, ale projeví se jen u holek. Takže vnučky od tvých synů (tvoje holky jsou dvojvajky, viď?) to riziko maj 🙂

kiwiik
28. bře 2013

@koksi Mně připadá, že i v obchodech toho mají pro kluky mnohem míň. To je skvělý, že vám i nám ty holčičky vyšly 🙂 Naše holky měly A (vpravo) 2450g a B 2540g, docela dobře od začátku jí, takže zatím tloustnou pěkně, mám z toho radost, už jsou to takový hezký miminka.

dexin
29. bře 2013

jak já vidím ty vaše narozené dvojčátka, tak už po těch svých toužím čím dál více! Je to fakt dvojnásobně nádherné, když jsou dvě najednou! Vím, více práce a lítání, ale ty dvě děti jsou tak ňuchňací! 🙂

werinka1
29. bře 2013

Ahoj holky, taky je vám dneska tak divně? No já jsem jako po palici praštěná. Včera jsem byla na krvi, takže vim, že mi chybí železo, ale stejně jsem ještě víc unavenější než obvykle. Taky se mi udělaly opary na puse. Na horním i dolním rtu. Jsem jak kačer donald. Možná mam oslabenou imunitu, koupila jsem si ještě béčko. Už chci sluníčko!

letitko
1. dub 2013

Ahojk holky :0)
Tak ja bych se k vam taky rada pridal. Jsem v 6+6 a cekame dvojcata. Ted v patek nam potvrdili srdecni akci :0) tak ted uz jen doufam ze bude vse ok. Je tu nekdo z prahy 8? Nebo blizkeho okoli? Vsem pruu krasne a klidne tehotenstvi

ratatooy
3. dub 2013

ahoj včera jsme si dovezly dve bublinky a nejak tuším že u nas obe zustanou,musim si vás pročíst,abych mela nejakou představu jestly jste se radovaly nebo se s tim hůř vyrovnávaly,co na o okolí?

ratatooy
3. dub 2013

je a holky taková blbá otáka když máte vbrany jmena tak jak pak u porodu ktery date komu?u stejneho pohlaví samozřejmě 😀

marton
3. dub 2013

@ratatooy Gratuluji 🙂 .To je pěkný,přivézt si dvě bublinky.My jsme od začátku těhu mluvili na kluky jménama.Podle toho kde nám řekli,že je A a kde B. No a první jde ven A 😉 .

ratatooy
3. dub 2013

@marton a nemužou se třeba nejak i přetočit v břiše?a první jde ven A u obou způsobů porodu?

koksi
3. dub 2013

@ratatooy nás se přímo ptali jak se bude miminko jmenovat co půjde první a jak druhé ,-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru