Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

evikj33
8. dub 2013

@karlisska Já sítovky měla a dělaj i vel.XL ale stačila mně M a bylo to Ok jde spíše oto jaká máš stehna,byla semnou jedna mono mamina a byla silnější a ještě oteklá(zavodněná)rodila ve 29tt a ta ani ty největší sítovky nedala přez nohy

evikj33
8. dub 2013

@ratatooy Jde asi o to kdo to šije,každá Fa.ma jiné značení.Nebyla velká měla 45cm a 2590g 🙂

ratatooy
8. dub 2013

@evikj33 ajo tak možná když je to český výrobce je to menší nebo od vetnamců ja beru spíš anglicke značky a to je možna krapet vetší než naše

evikj33
8. dub 2013

@ratatooy Tak u větnamcu na mimi nenakupuji a ten malinkej obleček byl Nextík,na cestu z porodky jsme měli 56 od Outlastu(mam v albu) a bylo jim to krapet volné,ale ne moc,spíš delší rukáv.

ratatooy
8. dub 2013

@evikj33 tak nextu mame haldu a to bych řekla že odpovídá vždycky tak o číslo víc

evikj33
8. dub 2013

@ratatooy Byl to obleček Newborn 0 a bylo jí to prostě krátké,chudák v tom nenatáhla nožky.Já taky kupuji Nextík,hlavně overalky 🙂

gyty
9. dub 2013

@werinka1 drzim palecky napis jak ste dopadly!
ty vlozky do podprsenky za me urcite! Porad odkapavalo mliko a jak sem se mazala tak i kvuli tomu - urcite porid.
CO se tyce Purelan co to vubec je? Ja se mazala Bepantenem....
kojici kosile este ani nemam. a rikam si taky kojici polstar poridit. ale nevim jak na tom budem .jestli vubec budu kojit a tak. tak vyckavam. ale bohuzel na manzu se spolehnout nemuzu to jedine pak prez net...objednat.
diky

carllita
9. dub 2013

@gyty @werinka1 Já mám taky tašku radši sbalenou. Koukala sem na netu, co u nás v porodnici chtějí.Taky mám na cestu domů pro holky připravenou velikost 48, ale přijde mi to hrozně malinký, tak mám v záloze nachystanou ještě 50, uvidíme. Mě doktor dělá UTZ hrozně málo, takže naposledy mi dělal ve 25+6 a to měly holky 905 a 899g. Teď du na kontrolu ve čtvrtek, ale myslím, že holky měřit nebude,ale kdyžtak napíšu, abysme je mohly porovnat 😀
Mám přibalenou i odsávačku,bepanthen, sehnala sem i plínky od 0 do 3 kg, tak si je beru a ty kalhotky mám taky síťované z lékárny. Mě vyhovovaly, byly prodyšné a hodně se natáhly. Mějte se.

karlisska
9. dub 2013

Holky vy jste všechny tak vzorné, že to máte. Mi se ani nechce, pořád si říkám času dost 🙂

gyty
9. dub 2013

@karlisska
to si ja taky porad rikam, ale po tom co jsem vyprala vysusila a vyzehlila prvni varku vecicek si nadavam ze sem vsecko odkladala a odkladala. ty pliny zehlit to byl uz s tim brichem nadlidskej vykon, ted zbejvaj osusky a deky a nejak vycistit kocarek je z druhe ruky a ta taska do porodnice a vecicky z lekarny pro mimi...uz ted se sotva valim a to mi jeste kus zbejva!!!!!

werinka1
9. dub 2013

Ahoj, tak jsem zpátky z KO. Děkuju všem co na nás myslely 🙂 Tak holky mají 690g a 700g a odpovídají 24+0 a 24+1. No a já jsem 24+6. Tudíž jsem z toho byla opět trošku nešťastná, ale doktor mi řekl, že na 25 týden jsou ty váhy úplně v pohodě a rozhodně nezaostávají. Řekl to vážně s klidem, tak se nebudu stresovat. Jinak vše shledal ok. Až na tu mojí placentu, která je teda přes vnitřní branku a mohla by začít krvácet. Musim teda dodržovat klidový režim a kdyby něco, hned přijet. Další KO máme za 3 týdny. Byla bych radši za 14 dní, ale prej to neni nutný.....
@gyty Ten Purelan doporučovala adriene místo Bepanthenu. Bepanthen jí vůbec prej nezabíral.

Všechny tyhle věcičky pak hromadně koupím v lékárně, ale zatím mám čas, takže tak za cca 5 týdnů tak naběhnu a koupim vše od vložek, poporodních kalhotek, mastiček atd.

maladama
9. dub 2013

@werinka1 pár dní sem tam je fakt chyba měření, průšvih by byl víc než týden dva, takže super! tak se drž!

werinka1
9. dub 2013

@maladama Díky a co vy????? Držíte?????? 😀

gyty
9. dub 2013

@werinka1 😉
dik

gyty
9. dub 2013

@maladama
probuh ja je mam o dva tydny vetsi!
nestras!
jak ste na tom vy?
drzite se?

adriene
9. dub 2013

Holky, co jsem využila v porodnici: porodnické vložky Batist... jsou vážně dobré. Spotřeba jich je dost velká. Někdo tu psal, že po císaři se moc nekrvácí... no nevím, spíš bych řekla, že je to velmi individuální. Já třeba krvácela dost a to 3 týdny a teď jsem 5. týden po porodu a špiním stále. Ty porodnické vložky jsem používala i doma, např. Always se mi neosvědčily, člověk se v nich doslova "paří", jak jsou "umělé" ☹ A já jsem spíš "tampónový" typ 😅
Síťovaný kalhotky jsem měla s sebou sbalené patery... kupovala jsem "prací" ve zdravotnických potřebách, velikost L. Nakonec jsem po porodu šíleně otekla (prý normální s nástupem laktace)... měla jsem nohy jak konve až nahoru k tříslům a kalhotky jsem nenatáhla, musela jsem je nastřihnout. V porodnici mi ale dávali ty jejich XL a byly super... čím větší, tím pohodlnější 🙂
Bepanten super, pokud nejsou odřené či popraskané bradavky... pak už nestačí a nezabírá. Na už popraskané bradavky je super Purelan od firmy Medela... mastička... ale za cca 24 hodin jsem měla po krvácejících bradavkách 😉
Vložky do podprdy určitě... chrání to bradavku a ta se alespoň nedře. Navíc zachytí odkapávající mléko... 😉
Plenky jsem brala do porodnice 2-5kg Pampers a i tak byly ještě vcelku velké.
Oblečení jsme měli velikost 50 do porodky, zn Gmimi. A kluci v něm i tak plavali... porodní váhy byly 2,5kg a takové cca byly, i když jsem odcházeli... ale to se dá. Moc menších kusů nemá (dle mě) cenu kupovat... už teď určité velikosti vyřazuji... ale je fakt, že není 50ka jako 50ka... záleží na firmě... 😎

adriene
9. dub 2013

@maladama Držím palečky, ať Vám to dobře dopadne 😉 Už budete brzy o dost větší rodinka 🙂

ratatooy
9. dub 2013

holky a je třeba častejší jev u dvojek špinění na začatku těhu?

ratatooy
9. dub 2013

@adriene ahoj jj to sem byla ja me by na cely šestinedelí stačil jeden tampon taky sem tamponovej typ

adriene
9. dub 2013

@ratatooy Já právě posledních 10 let vložku neměla... 😅 Takže po porodu to byl takový "větší" skok... ale špinění u mě tedy první 3 týdny nebylo... teklo to jak blázen... z počátku to bylo na 3 vložky najednou... takže spotřeba vážně veliká 😕

ratatooy
9. dub 2013

@adriene no ja sem to pvni den nevidela to byla práce sester,a pak už fakt nic asi me pořádne vypucovali😀

kacikaci
9. dub 2013

ahojky, tak včerejší výsledky z testu na cukr, mám trochu zvýšenou hodnotu z 2. odběru, takže mě mudr odeslala na diabetologii, já už se z těch doktorů fakt po... :D u tolika doktorů sem nebyla za celej dosavadní život..a ted sem u nějakýho co týden..tak doufám, že to nebude nic vážnýho..
jinak dnešní UZ dopadl v pohodě, kluci jsou v pořádku, A je zatím hlavou dolů a má 1060g a B je sice hlavou dolů, ale trochu šikměji a má 980g..ale pořád cejtím, jak se točí, někdy je to dost nepříjemný, jak už nemají moc místa..tak možná trochu naivně doufám, že nakonec zaujmou tu správnou polohu..čípek mám prý extra dlouhý, a dvířka zavřená na sedm západů, tak hlavně, aby to tak ještě pár týdnů zůstalo..zvýšila mi magnézko na dva pytlíčky denně, páč mi pořád tvrdne břicho 😒 nahoře mám 12 kg

holky máte nějakej fígl, jak se v noci obložit polštářema, aby to bylo co nejpohodlnější? já už jsem fakt totálně přeležená, bolí mě oba dva boky, a už nevím, jak bych si lehla, aby mě to nebolelo

adriene
9. dub 2013

@ratatooy Tak to tě asi vzali pořádně kyretou 😀

@kacikaci Gratuluji k super výsledkům z kontroly 😉 Ohledně polštářů asi neporadím... já to teda uležela celé na bocích a spíše jsem se víc opírala o břicho... tak tím jsem si ulevovala zádům..

ratatooy
9. dub 2013

@kacikaci me pomahaly teda nejvic polštáře mezi kolenama,pak pod břichem jako z boku a z druhy strany za zadama

hasalovak
9. dub 2013

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenosti s otoky, Mně od 22.týdne natýkají pěkně nohy. Nejprve kotníky a nyní i stahna. Beru léky i na vyšší tlak. Můj lékař tvrdí,že pokud se tlak drží tak se není čeho bát. Já, ale nevydržím vůbec stát. Trnou mi a pod, Jsem z toho pěkně nervozní. Jsem ve 33.týdnu tak ještě chvíli bych měla vydržet.

marton
9. dub 2013

@hasalovak Ahoj,taky mi v tomto období otékaly nohy a tlak jsem měla nízký.Nebylo to moc příjemné,ta váha se těžko nosila,ale dalo se.Pokud tlak nestoupne,tak by mělo být vše ok 🙂 .

werinka1
9. dub 2013

@gyty Větší je dobrý, maladama měla na mysli, kdyby byly o týden dva menší! Buď v klidu s těma tvýma cvalíkama 😉 😀

werinka1
9. dub 2013

@kacikaci Gratuluju k UTZ 🙂 Já mam taky pocit, že jenom lítam po doktorech. Ale pořád raději než aby se něco nezanedbalo. Snad to nebude s tou cukrovkou tak zlé když máš jen zvýšenou hodnotu. Určo to bude dobré, třeba jen s nějakým malinkatým omezením 🙂 Já mam taky problém se spaním na boku. Horko těžko se převaluju a bolí mě kyčle nebo co. Ale zatím to ještě prostě jde.....Chvilku si musim ulevit na zádech, ale to taky dlouho nejde vydržet. Podepíram si akorát břicho peřinou.

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neberete Letrox na štítku a současně železo - konkrétně sorbifer durules? Mam to týden jak mi vyšel ten špatný krevní obraz a v příbalovém letáku jsem si dnes přečetla, že se nemá brát když se berou hormony štítné žlázy. Nevim jestli je to ok, jen takové preventivně napsané nebo raději volat mému gyn jestli si všiml, že beru právě Letrox na štítku....?

kacikaci
9. dub 2013

@werinka1
@adriene díky, mám tvrdou matraci, což mi normálně vyhovuje, ale teď potřebuju víc měkkou, takže to jsem vyřešila, že spím na měkkoučký dece, pak si dávám polštář mezi kolena, pod břichem ho mít nemůžu, to klukům nelíbbí, vždycky začnou strašně šťouchat, dneska si asi zkusím dát ještě polštář jakoby pod spodní stehno, ale to už si fakt přijdu jako blázen, už takhle se v noci kvůli těm všem polštářům budím, jak je pořád urovnávám, ještě že máme hooodně širokou postel a manžu tím nebudím..
@werinka1 já beru na štítku i železo ale jiné, a jdou brát společně, raději bych se mudr zeptala..

werinka1
9. dub 2013

@kacikaci napíšeš mi prosím jaké bereš? našla bych si na netu příbalový leták a prostudovala bych jo, jestli to tam není taky třeba napsané....je mi trochu trapný volat dr., ale když nebude zbytí tak cinknu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru