Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dexin
18. dub 2013

@emtu děkuju! Přesně tohle potřebuju slyšet! Paní, u které mám rezervovaný kočár taky rodila holky ve 40.tt, takže vím, že to není nemožné. JE třeba se jen rozhodnout a být pozitivně naladěna, plus ty správné konstalace! 🙂

gyty
18. dub 2013

@dexin ahoj jen k te vaze....zacinala jsem jako netehotna s 53 k. ted jsem 32 tt a mam 68kg.
deticky meli ve 29tt kazde 2 kg!tak sem zvedava na pristi tyden kdy mam dalsi utz! bricho mi roste kazdy den vic a vic. ale ja si spis pridu ze hubnu...snazim se max dodrzovat dietu kvuli tehu cukrovce tak to bude i tim.
@emtu
klobouk dolu! 😉

gyty
18. dub 2013

holky jen tak nakukuju....vy co jste podobne jako ja....taky se vam zmirnili projevy miminek? zda se mi ze se nejak uklidnuji a min a min se projevuji. je to tim ze maji min mista?
diky

ratatooy
18. dub 2013

ahoj holky tak zitra jdu na utz a jsem velice zvedavá jestly se přidám teda k vám dvojčetným tehulkám,sice sem od 4dne po ketu špinila ten 13den i trochu víc krvácela ale po utrogestanu se to zastavilo,tak jsem zvedava co tam bude jestly jedno odešlo nebo zustaly obe

karlisska
19. dub 2013

@dexin já jsem do 24.týdne taky přibrala 10 kilo a teď do 29.týdne pouze kilo, takže třeba to nebude takové hrozné 🙂

karlisska
19. dub 2013

@ratatooy držím ti pěsti, ať je vše ok a brzo se přidáš k nám 🙂

dexin
19. dub 2013

@karlisska tak to jsi mě teda moc uklidnila! 🙂 Mě doktor strašil, že právvě od 25.tt to bude teprve hukot!

dexin
19. dub 2013

@ratatooy taky držím pěsti!

karlisska
19. dub 2013

@dexin tak asi jak u koho 🙂 a přitom se mi zdá, že tě vyloženě žeru 🙂

ratatooy
19. dub 2013

@karlisska ahoj tak jsme po ko už je videt bublinka ale nejspíš jen jedna,ikdyž dr řikal že je ještě brzo 6tt aby videl obe tak nevim ještě čekma do odpo na hcg

adriene
19. dub 2013

Holky, každý přibírá trochu jinak... Já například do 20.tt přibrala 18 kg a pak do cca 37.tt už "jen" 3 kg... dá se říct, že pak už to byla jen váha kluků. Též kvůli těhu cukrovce jsem něco shodila... Po porodu to šlo ale skoro vše dolů... už mi zbývají "jen" 3 kg a jsem na původní váze 😉

dexin
19. dub 2013

@adriene tak to ti jde teda dolů hodně rychle. Mě vždy trvá tak 2 roky, než jsem na své váze. Jinak já na test cukrovky nejdu.

dexin
19. dub 2013

@ratatooy je jedno, jestli jedna nebo dvě, hlavně, aby aspoň jedna! 🙂

adriene
19. dub 2013

@dexin Nejdeš na test cukrovky? Nemáš strach, že ohrozíš mimča, kdybys ji náhodou měla?
Ale pokud jsi u prvního těhu měla test ok, tak tu tak velké riziko není 🙂

michelle1
19. dub 2013

a není ten test cukrovky povinný?

adriene
19. dub 2013

@michelle1 je jednim z vysetreni, ale jako vse ostatni, i toto muzes odmitnout.

gyty
19. dub 2013

@adriene
@dexin
no ja u prvniho tehu testem prosla. a u druheho tehu preztoze ani nkdo v rodine nemel a nema s cukrovkou zadne potize - test nevysel. a sem na diete....takze nevim. ja se bojim abych malym neublizila takze kazdy test co mi doporuci podstupuju.
tedy akoratbych asi nesla na plodovku....
dneska a vcera jsem zkusila prezit bez zodacu a uz to nejde. musela sem si vzit tabletku. je to k zblazneni to svedeni. silim.
snad to malym nevadi. na netu jsou rozporuplne info ohledne alergie leku a tehu. od v kazdem pripade leky brat prez nevadi to do v zadnem pripade leky nebrat. tak nevim. muj dr rikal ze muzu....

ratatooy
19. dub 2013

@dexin no jasny a popravde jedno bohate stači když už jedno mame a pak pořidime ještě jedno aybch si ehu užila víckrát

dexin
19. dub 2013

@adriene byla jsem v obou předešlých těhotenstvích a vždycky jsem měla výsledky po vypití cukru lepší než předtím. Tohle těhotenství je pro mě úplně jiné, musela jsem se vrátit na začátek a naučit se věřit vlastnímu tělu, proto nejdu na ten test. Vím, že je vše v pořádku. Navíc mi každou poradnu dělají testy z moči.

adriene
19. dub 2013

@dexin Hodně je to "v hlavě" , to máš pravdu 🙂 Já měla test na cukrovku lehce zvýšený, měla jsem pak jen dietu. Ale dalo se to. Naopak v moči jsem nikdy cukr neměla, kontrolovali každých 14 dnů. Ono je opravdu těhotenství s dvojčaty "jiné" 🙂

dexin
19. dub 2013

@adriene to si uvědomuju až moc dobře, že je jiné a jsem zodpovědná matka. 🙂

kacikaci
21. dub 2013

@adriene ahojky, můžu se Tě zeptat jako už zkušenou mamču dvojčátek? 🙂 dávám dohromady klukům věcičky, a přemýšlím, kolik kousků mít ve vel. 50..nosíte ji ještě nebo už máte větší? díky..

adriene
21. dub 2013

@kacikaci Ahojky 🙂 Ono hodně záleží, jak velcí se ti mimča narodí... 😉 Ale co se mě týče, tak kluci měli oba 2,5 kg a některé oblečky ve velikosti 50 používáme ještě nyní (7 týdnů) a některé 50 už jsou malé... Ono je 50ka a 50ka... záleží na firmě od které jsou oblečky.
V 50ce jsem měla cca 6 dupaček, 4 body s dlouhým rukávem a 6 s krátkým... pak spíš více 56.
Něco už dávám postupně do bazárku a posílám dál... Budou z toho rychle vyrůstat 😉

kacikaci
21. dub 2013

@adriene dobře díky, já právě mám nejmenší tu 50, tak řeším, jestli ještě něco přikoupit, ale dle toho, co píšeš, nám už to co máme snad bude stačit..je to takový zvláštní, že to musím všechno počítat dvakrát 😀 kdyžtak juknu k Tobě do bazárku, kdybych ještě něco potřebovala..doufám, že se Vám daří dobře!

gyty
21. dub 2013

@adriene
@kacikaci
taky resim kolik ceho ... a v jake velikosti. ted ve stredu jdu na utz tak jsem zvedava kolik bude odhad vahy miminek. kdyz ve 29tt to bylo kazdy 1900g.
od te doby mi prijde, ze mi bricho silene vyrostlo. ale neuveritelne. pupik uz leze ven, boli me zada a v noci kazdej pohyb.
chtela jsem se zeptat jestli s tim jak jste /jste byly/ tehotne se zmensovaly projevy miminek. me pride ze vic spi...min se pohybuji...

taky mi rikali k te tehu cukrovce ze se zhorsuje s kazdym tydnem tehu, ale ja treba ve 26tt kdyz sem zkusila pizzu tak po 1 kousku sem mela glyemii 8,2 a kdyz sem si dneska dala pizzu a kousky dva tak vyslo 5,6.
tak nevim jestli je neco s pristrojem nebo tu pizzu tady delaji jinak nez v restauraci, kde sem si ji davala poprve...

kacikaci
21. dub 2013

@gyty necítíš je míň kvůli tomu, že už se netočí a zaujali konečnou pozici? já pořád cítím, jak se otáčejí, ale některé dny je cítím míň a některé jsou akčnější..zeptej se mudr na to
já to s tím cukrem mám taky nějaký podivný..někdy mi to po jídle klesne, někdy o něco stoupne, ale zatím jsem si nenaměřila vysokou hodnotu, tak nevím, co mi to tam změřili..a když nejím sacharidy, tak se ítím mizerně a mám prostě nižší naměřenougl

adriene
21. dub 2013

@gyty
@kacikaci
Já cítila kluky stále docela dost výrazně... ale už to pak od toho cca 32.tt nebyly kopance, ale spíše "vyboulení" a různé tlačení. Navíc mě se kluci nenatočili do konečné pozice, ale točili se až do konce, někdy i několikrát denně!
S tou cukrovkou: s postupujícím těhu se glykémie po jídle budou sunout k nižším hodnotám, tudíž začne být diabetes lépe kompenzovaný. Lze tedy jíst více a i přidávat třeba sladké 😉
A holky, co se těch váhových odhadů týče... berte je s velkou rezervou. Ono je to opravdu orientační a můžou se - zvláště v pokročilém těhotenství - seknout i např. o 1/2 kg.
K tomu oblečení ještě... myslela jsem si, že bude fajn kupovat dvojčatům stejné kusy oblečení, aby byli hezky sladění... no skutek utek! Jestli se mi povedlo párkrát je sladit stejně... za chvíli se některý z nich pročůrá, pokákne, poblinká, hned se převlíká (a samozřejmě nepřevleču hned oba, k čemu taky). Takže sladění jedeme např. k lékaři, či na návštěvu. Po doma je to tak, co dům dá 😉

kacikaci
21. dub 2013

@gyty
@adriene s tím váhovým odhadem máš velkou pravdu, mě u prvního těhu odhadovali, že bude mít dcerka přes 4 kg - a šla jsem kvůli tomu na vyvolávání v den termínu, nakonec úúúplně zbytečně, měla krásných 3,5 kg, takže se sekli cca o 600 g!!!

dexin
22. dub 2013

@adriene s tím oblíkáním doma, to je fakt. Ráno si je krásně oblečeš a už po prvním přebalování oba jinak. Aspoň jdou od sebe dobře poznat. Jo a už je poznáváš?
U mě se u obou dětí strefili s váhovým odhadem na gram, ale je fakt, že je měřili v porodce dlouho. Asi záleží na doktorovi.

@kacikaci já už házím vel. 50 a 56 do jednoho. Přišla jsem na to, že třeba body z Lindexu ve vel. 50 je stejně velké jako new born z tesca (a to je 56, ne?). Myslím, že už toho máme taky dost, asi 2x tolik, než si čtu výbavičky na netu. Ale jako leze to do peněz, když musíš kupovat vše dvakrát.

gyty
22. dub 2013

@kacikaci
@adriene
co se tyce pohybu tak od uplnyho prvniho utz jsou natoceny porad stejne. jeste ani jednou nestalo, ze by byli ulozeni jinak nez na uplnym pocatku kdy poprve bylo videt neco vic nez jen dve bublinky
proste zaujali polohu a v ni jsou od pocatku zatim az doted. i dr se divila jak jsou v poloze oba stabilni.
a je pravda ze ted ma spis vybouleni nez kopance. je to takove jemnejsi....

co se tehu cukrovky tyce, tak je to fakt. nazacatku jsem si dala gyros v domneni ze je to placka maso zelenina a dressing jsem odmitla hod po - 8,9
ted jsem si ho zkusila dat znova a hodnota byla 5,6
dokonce jsem upekla kolac malemu - cokoladovy kolac s jabkama. rychly levny moc vonavy ... tak sem se neudrzela a kousek snedla. je v tom hrnek cukru, 2 lzice kakaa a dva hrnky mouky a 4 jablka tak nevim kolik vyslo na ten jeden kousek cukru, ale po hodine 5,9 tak nevim. i ovocny jogurty co nejdriv byl 7,9 je ted kolem 5-6.
zacala jsem kupovat chocensky ten pise 9,4 g sacharidu a activia bila ma myslim 5,6 g sacharidu. tak sem to zkusila a v pohode.
dr na diabetologii rikala, ze mi ty ovo jogurty asi budou prochazet normalne, ale at je jako tehu nejim protoze, activia s cersvym ovocem je zdravejsi. tak kdyz mi prochazeji tak je jim. protoze mi chutnaji. a bilou activii nepozru. ani s ovocem. a navic v krevnich testech pry nemam skoro zadne bilkoviny. pry jestli nejsem vegan nebo vegetarian...nejsem ale bilkoviny pry skoro zadne nemam. tak mi doporucili nejaky preparat ale ja se radsi snazim jist vic masa a syru.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru