Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
9. dub 2010

Ahoj, nás dnes čeká poslední Hexa a pneumokok. Poprvé nic, podruhé teploty, tak su zvědavá, co bude dneskaj. Vůbec se mi nechce. Manžel si tam za nama odskočí z práce a já holky potahnu sama ven aj dom ☹
Hani, vydrž! Já vím, je to hrůza nesmět se k dětem ani přiblížit ☹
Lito, přeju hodně síly a gratuluju!
Mrkvičko, vím, že paní, co se mnou byla v porodnici žádali od velkých firem sponzorské dary pro trojčátka (Nutricia, Nestlé, Tesco, výrobci plenek, drogerie apod. - oslovit co nejvíc firem a požádat o nějaký sponzorský dar - manžel rozeslal nějaké dopisy) - prý celkem i dají - mléko, plenky... Za zkoušku nic nedáte.

maui
9. dub 2010

Ahoj, krásný den všem, i když se to má prý dnes zkazit ☹
Hanul, reportáž tu byla zmiňovaná v souvislosti s ne/používáním kojenecké vody. Z nepřevařené vody z kohoutku se kojenci můžou nakazit jednou bakterií, kterou se nakazilo i jedno z dvojčat v inkubátoru v Hradecké porodnici, o tom byla ta reportáž. Bylo to hrozný...normální, zdravé miminko, jenom trošku předčasně narozené, bylo umístěno do inkubátoru a po pár dnech onemocnělo. Výsledkem té nákazy teď je, že se mu mozková tkáň nahrazuje něčím patogenním a neúměrně mu roste hlavička. Nevím, jak přesně bylo staré, tipla bych tak možná 4 měsíce, a hlavičku má velkou jako dospělý člověk ☹ Musí být umístěný v ústavu a myslím, že to není dlouhodobě slučitelné se životem ☹ Prostě hrozný, poslouchala jsem to napůl, byla jsem z toho fakt v šoku. Řešilo se tam, jestli je to chyba personálu - nedodržování hygienický předpisů.

lucy82
9. dub 2010

Ahojky

Tak my včera nakonec ven šly, bylo fakt krásně, ale pár metrů před barákem se Sofi vzbudila, pražilo na ni slunko tak začala řvát jak pominutá, do toho jí lítaly šušně z nosu tak jsem nasadila mega rychlost a ten šílenej kopec doslova vyběhla 😀 No a rýmu už mám i já, dneska ven nejdeme, je tady škaredě tak si dneska dáme jeden den doma, přijde mamka a k večeru ségra tak nám to líp uteče 😅

Maui krásná fotečka, jsi kočka 😉
A ta reportáž byla kde? To je teda fakt strašný, chuďátko malý, fuj ☹ ☹

Hani vydrž, lepší dívat se na holky z dálky než pak řešit že jsou nemocný 😕 Je super že se maminka postará, je zlatá jak ta moje 😉

maui
9. dub 2010

Jinak vzkaz pro Sarri - včera jsme vyzkoušeli Sunar 2 a je to teda oproti té Humaně nebe a dudy. Ta Humana je fakt spíš taková hodně řídká kaše, Sunar je normální bleskově rozmíchaný mlíko 🙂

hanula83
9. dub 2010

Holky, díky, no je to hrůza. Já už jsem teď v podstatě v pohodě, ale neriskuju a ještě dnes se o ně mamka postará. Akorát s nima půjdu dnes ven... No Elenka byla včera asi 3x pokakaná a dnes ráno taky, což u ní nebývá zvykem. Ale bylo to normální, ne voda... Tak jen doufám, že na ni něco nejde...

maui
9. dub 2010

Jéé, Lucy, děkuju 😵 To bylo přesně před rokem, užívala jsem si pocit, že jsem těhotná a zrovna mi nebylo špatně 😀
Ta reportáž byla myslím v Občanském judu. Té maminky mi bylo hrozně líto...narodily se jí zdravá dvojčátka a najednou tohle ☹ Život je někdy hrozně krutej ☹

hanula83
9. dub 2010

Maui a v jakém pořadu to bylo? Já si to zkusím najít... Tyhle věci mě zajímají, aspoň ostatní lidi se z toho poučí, když už je to takové neštěstí... Musí to být strašny.

maui
9. dub 2010

Hanul, dobře děláš, opatrnosti není nikdy nazbyt 😉
Holky, taky se vám holky po mrkvi zacpávaly?? My měly tři dny mrkvičku a holky jsou úplně zabetonovaný. Kakají se strašnou námahou a mají to děsně tuhý 😕 ☹

hanula83
9. dub 2010

Maui, já když jsem jim dávala samotnou mrkvičku, tak měly kakání taky dost tuhé... No ale já jim to dávám zapít mlíkem, teda ne hned, tak po půlhoďce, pokud to vydrží... no a kakání v pohodě.

lucy82
9. dub 2010

Hani jestli to najdeš tak mi písni, docela mě to taky zajímá:( I když je to smutný ale člověk by měl vědět co se může stát, tohle by mě teda nikdy nenapadlo:(

Maui my po první mrkvičce byly tak zabetonovaný, hrozně u toho plakaly než se naučily kakat, ale postupem času to bude lepší 😉 My byly na Sunaru a to měly teda hrozně tuhý, a pak jsme přešly na Bebu a kakají bez problému až na nějaké vyjímky. Ale kamarádka má holky taky na Sunaru a druhou na Bebě a hůř jde kadění té co je na Bebě, tak nevím, asi to tím nebude, musejí si prostě prcci zvyknout 😉

hanula83
9. dub 2010
hanula83
9. dub 2010

No holky, teď jsem ještě víc v depce než předtím, zas tady brečím jak děcko... Ale já třeba dudlík, když spadne na zem, tak ho umývám vodou z kohoutku... Myslíte, že to hrozí i větším dětem?

maui
9. dub 2010

Hanul, já jim to taky dávám zapíjet mlíkem, ale nějak to na to nemá vliv 😒 No jak říká Lucy, musí si zvyknout berušky 🙂 Jinak kolik toho mlíka za den teď dětem dáváte? My máme 5x170ml, vypijí celou dávku i po příkrmu, ale toho jim dávám zatím jen půl skleničky a až budou jíst celou dávku zeleniny, tak dám asi na zapití jen vodu... Ale nevím, kolik ho mají teď vypít toho mlíka, 150-180ml/kg/den už asi neplatí, ne?

Hanul, já taky omývám dudlíky a vlastně všechno v horké vodě z kohoutku, snad to neva...nebo možná právě proto tak trvají na té sterilizaci, já nevím 😕 V té odpovědi psali, že do 1 roku, pak už tím ty děti ohrožené nejsou.

hanula83
9. dub 2010

Maui, s příkrmama to máme podobně, celou skleničku by sice snědly, ale musela bych jim to cpát, tak jim dávám jen půlku každé... No a zapijí těma 170 ml mlíka... Jinak mi vypijí už víc. Ráno a večer vypijí 220 ml, no a ty 3 dávky mezi tím těch 170...

maui
9. dub 2010

My bychom toho, Hanul, taky vypily víc, ale já nechci holky moc cpát, ony jsou děsně tlustý 😅

hanula83
9. dub 2010

Maui, já jim právě ráno dávám víc, protože by mi ráno snědly i ruky, jak jsou hladové po té noci 🙂. Zvláštní je, že ale vůbec ráno neřvou, naopak mají vždycky hrozně dobrou náladu. Akorát když pak jí, tak těch 170 měly fakt málo... A kolik ti holky váží?

lucy82
9. dub 2010

Hani teda jo holky toho tolik vypijí, my jsme přes den na 170ml a večer 200ml a někdy pčes den třeba 30ml nechají 😅 Ale i tak je Nelinka tlustá ☹ Když jí tu zeleninku tak mi vypijí cca 70ml mlíka, jíme už celou sklenku a dvě hodiny před tím máme přesnídávku každá zatím 50g víc nesnědí 😒

A jak mají tu rýmu tak jim musím dáváat v průběhu pití několikrát odkrkávat jinak mi to po krknutí vyblijou a to doslova, začnou se dávit a jde to ven ☹

Já na to kouknu raději až později, Nelinka je protivoza protivná a furt se vzteká, nevím co to zase jako má být 😠

maui
9. dub 2010

Hanul, poslední váha je ze 4.4. 6990g a 6830g. Nevím, kolik měří, ale prostě tělíčko mají celé bachraté špíčkama a jejich stehniska manžu vyloženě fascinují 😀

kata79
9. dub 2010

ahoj holciny,

zkousim, jestli byste mi nektera neporadila. Jsem 20. den po embryotransferu, kdy mi transferovali 2 embrya (posledni MS 4.3, OPU 16.3,ET 20.3), 8.-13. den po OPU jsem lehce krvácela, 10. den po ET jsem mela hcg 164,12.den hcg 600. Vcera jsem byla na UTZ v CAR, kde byl videt gestacni vacek (velikost 8,1mm).

menim gynekologa kvuli prestehovani do jineho mesta a dneska jsem byla na vstupni prohlidce.pani doktorka byla dost pecliva a ultrazvuku po chvili zkoumani objevila 2 smouhy, ktere dle ni mohou znamenat:
a) ze se embryo odlucuje a ten druhy flek je krev
b) 2 gestacni vacky

Rikala, ze muzu prijit znovu za tyden, ze se na to znovu podivame (do CAR mam jit na kontrolu az za 14 dni)... jsem tu z toho fakt hotova a doufam ve 2 variantu.....musim rict, ze me dnes vysetrovala mnohem pecliveji, asi tak 10x dele, nez vcera v CAR, dnes to take vypadalo nejdrive na 1 smouhu, ale pote, co zmenila uhel, tak se tam zacala objevovat i ta druha "vec".

Vim, ze musim byt trpeliva a pockat na dalsi vysetreni, zajimalo by me ale, jestli je zde nekdo po umelem oplodneni s podobnou zkusenosti, kdy by se 2. gestacni vacek nejprve nekde zkryval...potrebovala bych nejakou nadeji, ze vse neni jeste ztraceno....

pavcahola
9. dub 2010

Ahoj kata je hodně holek co měla jen jednu šmouhu a na další kontrole se objevilo i druhé miminko musíš věřit že to bude dobrý.

pavcahola
9. dub 2010

Ahoj holky chci se zeptat musely jste být některá dlouho v nemocnici když jste byly těhotný?

hanula83
9. dub 2010

Maui, tak v tom případě nevím, co budeš říkat na naše holky 😉))... Dnes se vážily a Anička má 7,25 kg a Elenka 7,65 kg... No hubené teda fakt nejsou... a o stehýnkách ani nemluvím... No ale úplní vepříci to taky nejsou. Zas asi jsem raděj, že jim chutná, než kdyby to bylo naopak.. 🙂

Lucy, taky se stane, že nevypijou všechno. Hlavně Anička někdy nechá 20, ale většinou vše zblajznou...

Kato, to já ti neporadím, v tomhle se nevyznám... ale přeju ti každopádně ty dva gest. váčky 🙂)

Pavčo, já byla 14 dní před porodem už v porodnici, hlavně skrz zvýšený krevní tlak..

pavcahola
9. dub 2010

Aha tak to je dobrý já myslela třeba už od 6měsíce v nemocnici.

kata79
9. dub 2010

pavcola: diky moc, ja vim, ze musim verit, proste me dnes asi rozhodilo, ze budto uz je konec a tehu nebude zadne, a nebo me vcera dukladne nevysetrili (trvalo to asi minutu) a prehledli, co uz melo byt videt.... jsou to nervy 🙂

maui
9. dub 2010

Hani, třeba jste větší 🙂 Na fotkách jste náhodou úžasný, uznávám, že vepříci rozhodně nejste 😵 Já musím hodně vybírat, z kterého úhlu holky fotit, protože krk na fotkách většinou vůbec nemáme a hlava občas vypadá větší než tělo 😀 Ale rozhodně jsem taky ráda, že jim chutná a nemusím se s nimi u jídla prát 🙂 Ovšem mlíko nechají jen výjimečně. Třeba dnes Sofinka nedopila cca 50ml, ale to jen proto, že Sára řvala a já neměla trpělivost čekat, až to Sofča docucá, tak jsem jí to vzala. Ale neprotestovala, hned si vrazila do pusy palec a bylo 🙂

Kata79, taky bohužel neporadím, ale rozhodně držím palce 😉

Pavcahola - já byla v nemocnici od 30.týdne, ale ve 32+6 jsem rodila, takže to zas tak dlouho nebylo 🙂

salu
9. dub 2010

Ahoj holky, u nas slunicko, teplo, tak to snad dojde i k vam na Moravu 🙂

Kata79 - tak ja jsem jasny pripad - v 7tt na UTZ jedno mimi a ve 12tt dve mimi 😎

salu
9. dub 2010

V albu mám i fota těch UTZ 🙂

sarri
9. dub 2010

Katy, já byla u doktora hned ve 4tt - místo menstruace jsem 10 dní špinila, tak mi to bylo divné - těhotenství potvrdil z krvi, za týden další odběr - Hcg stoupalo, v 5tt byl vidět zárodek, v 6tt tlouklo srdíčko, v 7tt- vše ok, srdíčko ok, vyvoj plodu ok (sledovali mě furt, protože jsem pořád trochu špinila a předchozí těhotenství nedopadlo), v 8tt vše ok - srdíčko tluče, vývoj ok - 2 dny na to větší špinění, přijela jsem do nemocnice, kde na mě mrkl doktor a řekl, že tam bijí 2 srdíčka, ale že 2 zárodky těžko rozeznat, že je to v zákrytu, za týden 2 "ořechy". Holky teda byly společně v jednom váčku, ale zpočátku byly úplně v zákrytu - i ta srdíčka.
Jinak já si v nemocnici pobyla 6 týdnů v I.trimestru a od 32tt preventivní pobyt v porodnici (v ukonč. 36tt naplánovaný porod), ale příroda pomohla a rodila jsem už v 35tt. Holky jsou ale jednovaječné a ty většinou víc hlídají a porod vyvolávají dřív než u dvoj.
Tak jsme doktora zvládly - teda já mrtvá, smradlavá (neb slunce peklo a to bylo peklo s tou náloží plačících dětiček), holky nevrlé - ani nic nejedly, jen si zaprasily čisté dupajdy, jak to nechtěly ☹
Jsme taky bucloni - 6860g a 65,5 cm a hlavičky 41 cm. Jíme teda "jen" 120 mléka, 60g zeleninky a 200 poloviční kaše a spíme do 6 do rána.
Maui, trochu jsi mě zvyklala z té Humany - chtěla jsem koupit na zkoušku, ale nikde neměli, tak nevím - kdyby to zpomalilo průtok, tak to bych radost neměla, neb jsem ráda, když to frčí 🙂) Ještě mám v záloze Hipp a ten mají v Kauflandu, tak bych to mohla prubnout. Bebu už fakt nebudeme -žebráci - ta dvojka stojí jen o fous míň a je jí tam o 200g méně.

sarri
9. dub 2010

Předpověď počasí pro Olomouc - začíná pršat - tož esli to nejde od Vás, tož to tam za chvílu budete mět 🙂)

sarri
9. dub 2010

Jo a Maui to hrozně sluší. Já jsem dnes kynutýma knedlíkama k obědu zahájila dietu - vážím jak v osmém měsíci - fuj.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru