Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

urbisa
31. říj 2011

@snazilka14 Na druhý den jsem musela ručně zkoušet odstříkávat mléko,stačilo pár kapek,je to pro ně důležitý,v tom začínajícím mléku je nejvíc látek na imunitu,kluci jsou narozeni ve 32tg,potom asi po 5 dnech mi je přikládali,plně se nerozkojili,odstříkávala jsem asi do 4 měsíců,kamarádka co má trojčata ve 32tg,kojila všechny do půl roku,druhá kamarádka co má dvojčata ve 29tg,odstříkávala do 2let a ještě mléko poskytovala své známé pro její holčičku.Já bych měla mléko asi i dýl,ale kluci jedli každé 2 až 3 hod. i v noci,tak nevyspání udělalo své.Jen pro zajímavost-porodní váha 2120g,2030g a po 4měsících 7200g,7100g

zvalentova
1. lis 2011

@amallie to si nemyslím, ale jsou více vybaveni na nedonošené, resp. mají toho víc.

snazilka14
1. lis 2011

@urbisa díky, no vidim ze si predcasne delam starosti a musim to proste nechat konovi..koukam ze ty uz mas dva velky prvnaky 🙂 (nebo za rok?)

maruja
1. lis 2011

Ahoj holky, na kojení mam jeste cas 😝 ted aby ultrazvuk dopadl dobre a děti mely vse co maj mít

amallie
1. lis 2011

@zvalentova vic nez motol treba? ja jsem se tam byla jednou koukat, ale vypadalo to tam jak z prvni republiky 😲 😲 samozrejme jsem nebyla na neonatologii, jen na exkurzi porodnice

urbisa
1. lis 2011

@snazilka14 Škola nás čeká příští rok,už teď z toho mám hrůzu,jeden je takový flegmatik,učení ho vůbec nezajímá,mu je to uplně fuk,ještě,že aspoň jeden je na tom líp,ale sem to nepatří,uplně vám začínám závidět,nejlepší je to,když jsou to miminka,tak si to vychutnávejte,ono to rychle letí.

ostrava8
3. lis 2011

Ahojte holky hlásím se klubu dvojčátek. My jsme v 11 tt a termín máme 1.6.2011. 🙂
Jen jsem se chtěla zeptat, při poslední kontrole si sestra prohlížela obrázek z ultrazvuku a kochala se a řekla, jé mají přepážku mezi sebou. Nevím jestli je to dobře či né, nikde jsem to nenašla na internetu. Můžete mi poradit ? Stále mi to vrtá hlavou .. Díky Jinak všem gratuluji a držím pěstičky

snazilka14
3. lis 2011

@ostrava8 ja myslela že přepážka znamený dvojvajčený? nebo ne?
A holky, kdy se tedy určuje termín porodu?

ostrava8
3. lis 2011

@snazilka14
no já si to myslela taky, že je to prostě jasné u dvojvaječných, jen jak ta zdravotní sestra koukala na ten obrázek, tak mě to u ní překvapilo. Termín porodu mi řekla ted při kontrole, tzn v době, kdy Ti vystaví těhotneský průkaz, a to se taky liší, mi ho dali až v 10 tt 🙂, ale říkám si ,že není kam spěchat. Někdo ho dostane i dříve, ono opravdu záleží na doktorovi. Určuje se to dle poslední menstruace , zkus třeba tady ten odkaz http://www.babyweb.cz/Termin-porodu.aspx?utm_so...

ostrava8
3. lis 2011

@luciferka29 Jé ahoj, tak to máme docela podobný termín, my čekáme dvojvaječné a termín zatím 1.6. 🙂 gratuluji

kido12
3. lis 2011

ahoj, tak od včerejška také vím, že čekáme dvojčata (jedno dítko už doma máme),dvojvaječná, nyní jsem v 9 tt, termín porodu 13.6., průkazka vystavená včera. Docela to byl šok, na ultrazvuku před týdnem byl jasně jen jeden plod a srdíčko. Druhé dítko je schované v úplně jiné části dělohy.

ostrava8
3. lis 2011

@kido12 ahoj gratuluji. a jak máš staré dítko doma?

kido12
3. lis 2011

syna - 9 let. A ještě jsem to doma neřekla 🙂)))

zvalentova
3. lis 2011

@kido12 krásná zpráva, nějak je nás čím dál víc. Prostě od dubna budeme držet porodnost nad vodou 😀

ladybugie
3. lis 2011

ahojky, taky čekám dvojčátka. A doma mám 19m princeznu 🙂

ladybugie
3. lis 2011

@ostrava8 přepážka znamená, že dvojčata jsou tzv. gemini Bi/Bi, bichorianti a biamnianti. Fuj, snad jsem to napsala spávně. Úplně normálně česky dvojvaječný dvojčata, takže nemusí být 100% podoba a můžou být rozdílného pohlaví.

ostrava8
3. lis 2011

@ladybugie Jé ahojky, děkuji moc jsi mne uklidnila, už jsem se bála, že je to něco zlého. Je fakt , že se o tom nikde moc na netu nedovíš. Koukám, že Ty to máš už za pár, tak držím pěstičky 🙂 Víte pohlaví miminek ?

zvalentova
3. lis 2011

@ostrava8 mě také řekli, že pokud mají každé svůj "kvartýr" je to mnohem lepší a jsou na tom lépe.

ostrava8
3. lis 2011

@zvalentova Jé takže taky dvojčatka ? Hele četla jsem Tvé info ohledně břicha .. to mě pobavilo 😀 já jsem v 11 tt a zatím žádné břicho nemám jen špek 🙂 furt si říkám tak ted už musí začít růst. My tomu kvartýru říkáme, že jsem jim už dopřáli luxus hned od začátku, že každý má už teď svůj bazének 🙂 Chtěla jsem se Tě jenom zeptat, už jsi byla na ten první screening ? Mě to čeká za 14 dní, testy na genetiku mi už berou

zvalentova
3. lis 2011

@ostrava8 jj, moje břicho už měsíc vypadá jako u normálních takový 20-22tt, ale zatím stále spím jak chci, takže v poho.
Jsem 14+4, takže screening i registraci mám za sebou. Teď se pomalu chystám na krev na triple testy a druhý screening.

ostrava8
3. lis 2011

@zvalentova hele registraci tím myslíš co? A mohu se zeptat jaké jsi brala od 12tt vitamíny ? Mysím že Ultrogestan už se pak vysazuje vid ?a prosím tě, ten první screening se dělá už přes břicho nebo ještě vnitřkem ?

zvalentova
3. lis 2011

@ostrava8 určitě přes břicho, já beru Utrogestan ještě teď kvůli mírnému krvácení.
U nás v Praze se do porodnice musíš registrovat, jinak tě pak převezou kde mají místo a nedostaneš tam kam chceš.

ostrava8
3. lis 2011

@zvalentova Jé aha, to u nás fakt nevím . My to máme přes umělé , a dojíždím přímo k lékaři, který mi slíbil, že mě i odrodí 🙂 a chtěla jsem se zeptat, ty jsi na nemocenské taky asi vid ? já už mám nevolnosti za sebou a uvažuji , že bych tak na 2 měsíce šla ještě do práce, ale zase mám obavy, protože nestává období chřipek atd, tak jestli to stojí za to

zvalentova
3. lis 2011

@ostrava8 já mám děti na IVF 😉
Do práce chodím jak potřebuji, jinak mám Home Office

maruja
3. lis 2011

Ahoj holky ještě k té přepážce ta může být i u jednovajek ale je to dobre. Čím vic jsou oddělený tím líp

maruja
3. lis 2011

@ostrava8 hezky je to vysvětlený na dvojcatka.cz

luciferka29
4. lis 2011

@ostrava8 tak to budem prožívat spolu 🙂

snazilka14
4. lis 2011

@ostrava8 ahoj, ty jsi dostala nemocenskou na nevolnosti? Ja jsem tedy teprve v 7tt, ale dvojcatka cekam po IUI, nekdy je mi hrozne a zvracím 2x za den (to bych v praci nejradeji zalezla pod stul) a treba dneska je mi docela fajn...tak nevim, jak to udelat...

ladybugie
4. lis 2011

@snazilka14 já jsem měla u prvního těhu neschopneku kvůli migrénám. Prostě jsem dr řekla, že mi není ok a napsala mi neschopenku. A to jsem čekala jen jedno. Vzhledem k tomu, že těhulení s dvojčaty je vysoce rizikové, tak by neschopenka neměl být problém 🙂

snazilka14
4. lis 2011

@ladybugie dík, no ja uvidim jak mi bude...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru