Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

agnes88
20. kvě 2012

@kinguse no zní to děsivě, představila jsem si jak po mě skáčou 🙂 Vím že to nebude lechtat, počítám i s bolestmi potom. Můžu se zeptat odkud jsi? A samože to nechám na Dr. Snad mě ale nebudou nutit do něčeho na co se necítím.

kinguse
20. kvě 2012

@agnes88 jsem z ČB. Ono to až tak nevnímáš,že na tobě někdo je,to ti spíš pomáhá.Ty se v tu chvíli soustřediš na tlačení. Po císaři jsou bolesti mnohem horší,ale zas je porod bezbolestný! A samozřejmě císař je větší riziko pro matku,ale menší pro děti,takže každý má svoje pro a proti.Ale neboj,určitě ti dr sami řeknou,co je pro tebe lepší!Po přirozeným porodu jsi mnohem dřív v pořádku než po císaři a na bolest brzo zapomeneš!!! Oni je z tebe nějak dostanou 😀 😀 😀 A pokud nebudeš mít jiný komplikace,tak jak budeš rodit se stejně dozviš až ke konci.Ale co vím,tak někteří dr dvojčata rovnou rodí císařem a neřeší to.Máš dvojvajený nebo jednovajky?

agnes88
21. kvě 2012

@kinguse zatím se to fakt snažím neřešit, esi rodit normál nebo císař. Dostávám kolem sebe spousty "zaručených" rad od jednomamin, jak rodit, jak kojit....Mám ale jednu kamošku co má dvojky a od té si opravdu nechám radit, a samože ráda se něco dovím odtud z diskuze. Ještě je brzy, snad to půjde jako po másle, pro jistotu abych ale začala chodit na nějaký předporodní kurz, kdybych fakt náhodou rodila přirozeně. Jo a mám dvojvajky 🙂

mrkvicka28
22. kvě 2012

@agnes88 to je fakt supr když ti radí maminy jednoho dítka ty nemají vůbec šajnu o co jde. Pokud máš dvoj vajky tak přirozený porod není tak riskantní. Ale je fakt nejlepší nechat to na Dr.,ale stejně máš ještě hafo času. Užívej si pohodičku v těhotenství plnými doušky a na zaručené rady se vyprdni však si na všechno přijdeš sama 🙂 🙂 🙂

kinguse
22. kvě 2012

@agnes88 souhlasím s @mrkvicka28 oni dr opravdu ví nejlíp,jaký porod doporučí! Ale teď si opravdu užívej těhotenství,ať máš vše v pořádku,odpočívej...známé klišé 😀 ,i když napytlovat ten spánek stejně nejde 😀 A po porodu je to u dvojčat stejně všechno takovej pokus-omyl..prostě na všechno si musíš přijít sama a co vyhovuje jedný,nemusí vyhovovat tobě! A jsi ženská,takže neboj,všechno zvládneš!!!!!

jana321969
22. kvě 2012

@kinguse ahoj ahoj a máš fotečky dětí??? gratuluji 🙂 tak se nam tady neztrat ja te budu potrebovat urco jako prvorodička a ještě dvě, a kolem sebe žádné malé kdě jse to mohla okoukat nic.

jana321969
22. kvě 2012

holky chodily jste všechny do nějakého kurzu na dvojčata???

kinguse
22. kvě 2012

@jana321969 neboj,všechno zvládneš!!!! Ale samozřejmě ráda poradím,když budu vědět. Já do kurzu nechodila.Akorát,když jsem byla těhotná s malým před těmi skoro 6-ti lety,to už jsem si ale nepamatovala.Tohle těhu jsem ale musela dost odležet,takže jsem se nikam nedostala...Ale pokud máš čas a vše je ok,tak bych asi do nějakýho kurzu zašla...ale spešl na dvojčata u nás teda nedělaj.

ivetm
22. kvě 2012

@jana321969 Jani, nechodím - u nás nic takovýho ani není, takže si říkám, jak píšou holky víš - že si na to člověk musí přijít tak nějak sám, něco počteš, myslím, že cenný info dostaneš tady a pak je to o tom postupně zkoušet...

mrkvicka28
22. kvě 2012

@kinguse Jsou krásný princezny

ivetm
22. kvě 2012

@kinguse kočičky 😵

agnes88
23. kvě 2012

@kinguse to jsou nádherný slečinky, já taky chtěla dvě panenky, ale za páreček jsem ráda.
Já teda na kurz dvojiček chodím, ale kdyby nebyl, tak určitě přežiju 🙂 Minule ukazovala jak si děti přikládat aby se dobře přisály. No a mamka konstatovala že vše co do teď uměla bylo špatně. Je fakt že 30 let udělalo své. Ale vím, že po porodu může být vše jinak. A taky vím že to zvládnu, všechny to zvládnem!!!

jana321969
23. kvě 2012

@kinguse jéé jáké krasné a velké uý panenky 🙂

stanpetr
23. kvě 2012

@kinguse juuu ty jsou krasnoucke 🙂

Uz se taky moc tesim na ty nase 🙂

stanpetr
23. kvě 2012

@agnes88 moc dekuji za typ na kojo polstar

stanpetr
23. kvě 2012

@jana321969 ja teda do zadnyho kurzu nechodila, ani se nechystam...

kinguse
23. kvě 2012

ahoj holky,díky moooc všem!!! Holky jsou skvělý,ale občas dooost uřvaný. Ale snad bude líp. Už teď je to lepší než na začátku,to prořvaly snad 24h! 😝

maruja
24. kvě 2012

ahoj děvčata, tak já po včerejší kontrole, nastupuju v pondělí a v úterý v 8 jdu na sál 😉

jarkalada
24. kvě 2012

@maruja držím palce 🙂

stanpetr
24. kvě 2012

@maruja juu, drzim palecky v utery tady budou dalsi miminka 🙂

gretta
24. kvě 2012

Právě jsem zjistila, že čekáme dvojčátka... 🙂 můžu se přidat?

zvalentova
24. kvě 2012

@maruja šikula, držíme palce 🙂

rychetkami
24. kvě 2012

@maruja držím pěsti!

beruska1982
25. kvě 2012

@gretta Ahoj,já taky čekám dvojčátka jsem v 8 týdnu a ty?Už jsem se bala,že tu někdo s novými dvojčátky nepřijde.A ty je máš uměle?Já jo.

beruska1982
25. kvě 2012

@kinguse Moccccc hezký dvojčátka,taky bych chtěla holčičky. 😵

maca55
25. kvě 2012

@beruska1982
@gretta
Ahoj holky, taky čekáme dvojčátka 🙂 jsme v 6 týdnu a jsme po IVF 🙂

gretta
26. kvě 2012

@beruska1982
@maca55 Jo jo, taky jsme byli na umělém. Jen jsem začala krvácet a mám z toho docela strach 😢 Dvakrát jsem s tím byla u dr. a nic mi UTZ nezjistili. Prý bobci krásně rostou. Zvýšili mi dávky utrogestanu, tak jen doufám a čekám na úterý,kdy jdu na další kontrolu.
Jak se počítají těhu týdny?? Na transféru jsem byla 2.5.2012, ale pokud vím, někde jsem četla, že se to počítá od 1. dne cyklu ( menstruace). Jsem 24. den po transféru.

gretta
26. kvě 2012

Taky bych chtěla holčičky nebo páreček. Už jste přemýšlely nad jmény? Aby to hezky znělo 😀

beruska1982
27. kvě 2012

@gretta Ahoj, počítá se to od poslední menstruace od prvního dne.Na jaký pokus ti IVF vyšlo? Jména ještě nevim.

kinguse
28. kvě 2012

@beruska1982 díky 😉 Třeba se taky dockas princezen! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru