Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dexin
5. črc 2013

@anitta mě ještě tvrdnou nezačalo! Teda jednou před dvěmi měsíci, když jsem šla rychlým krokem, ale od té doby nic! 🙂 neberu ani magnézium

pexinka81
5. črc 2013

@dexin 🙂 ...téda, ten tvůj druhý porod mi připomnělo knihu, co jsem nedávno četla, bonding - porodní radost, jistě znáš 🙂 ...tam psali přesně o té souhře matky, otce a miminka...a jak ten porod a i dobu po porodu bys měla trávit s mimčem a tak....když jsem rodila prvního, tak jsem ho dostala kvůli mým komplikacím na pokoj až třetí den, a dost mě to mrzelo, když jsem pak četla o poutě mezi matkou a dítětem v té knize....říkala jsem si, škoda, že s dvojkami to bude asi nereálné, kvůli císaři...nechám to na nich...teď zrovna si na ně šahám a přemýšlím, jak tam jsou asi opět uloženi 🙂 ...přirozený porod, když nad tím teď tak přemýšlím chci asi o trošku více než císaře....a to nejen i z důvodu toho, že manžel první porod nestihl, tak bych mu to rovnou "vynahradila" tuplovaně 🙂)

teď jste si pohlaví taky nenechali říct, nebo víte co čekáte?....tohle je taky jedna z věcí, kterou jsem chtěla zažit, ale u prvního byla zvědavost větší a u dvojek, jsem měla pocit potřeby připravenosti, takže jsme též nevydrželi.....ale jestli já ještě někdy budu rodit, tak 100% už s překvápkem 🙂

pexinka81
5. črc 2013

@anitta ....s tím tvrdnutím bříška....u prvního mě tolik netvrdlo jako teď s dvojkami...teď někdy tak ztvrdne, až je to bolestivé a já se nemůžu ani pohnout - hlavně v noci, to nejsem někdy shopná i dojít třeba na wc, ale taky to trvá tak max minutu, pak to odezní....říkám si, že to je prostě tím, jak tam mají málo místa a pokud se prostě rozhodnou tvrdout najednou, tak to musí být znát 🙂 ....teď ke konci mi začínají otékat prsty a kotníky a nárty na nohou, od té doby co byly vedra, se to už tak nějak nezpravilo, nevymizelo....ale i tak je to ještě myslím v pohodě....když jsem se ptala na to tvrdnutí dr. tak mi řekl, že to je normální a jelikož nález a vše okolo miminek je v pořádku, tak bych se tím prý neměla znepokojovat....

adriene
5. črc 2013

@anitta Brisko mi netvrdlo... nebo jsem to nejak neregistrovala... Ale kopali a boulili se hodne. Navic se mi co den tocili... Az do porodu v 36+5.

@maladama No jasne... TYDNU .. jsem se upsala 😀

@pexinka81 Kojit jsem zacala hnedka a uplne v poho. Rodila jsem sekci, kluci se krasne chytali a sali. Laktace se mi spustila od cca 3. dne, do te doby mi kluky prikrmovali materskym mlekem z banky. V porodnici jsem kojila bez polstare, kazdeho zvlast. Doma pak uz v tandemu - bylo vice casu a klid. Tandem muzu jen a jen doporucit! Uzasna uspora casu. Chce to ale opravdu dobry polstar! Ja je zpocatku k prsum davala ruzne... jak prisli pod ruku. Ted ma uz kazdy z kluku spis sve prso, ale obsas je prohodim. Z jednoho to totiz tece vice pod tlakem, tak kdyz mam pocit, ze ma jeden z kluku vetsi hlad, soupnu ho tam 😉

dexin
5. črc 2013

@pexinka81 tu knížku neznám, ale mrknu na ni. Nějak jsem teď všechno dočetla a tahle by se mohla hodit. Ani tentokrát jsme si pohlaví nenechali říct. Výbavičku jsem nakoupila neutrální a kočár máme černý, vložné tašky petrolejové a deky a podobné blbinky si dokoupím přes net, až se narodí děti. Já mám ze sekce respekt, takže pro mě prostě poloha A PPH a B KP je pocitově bezpečnější než císař, ale pokud nebude zbití, nejsem taková, že bych šla proti lékařům. Pořád věřím, že se mi podaří zažít tak nádherný porod jako byl ten druhý. Já teda měla i první porod celkem hezký, ale ten druhý jsem si vyloženě užila jako žena. A moc ti přeju taky takový porod, prostě se začni těšit a strach z tebe spadne. 🙂

gyty
6. črc 2013

@dexin
@pexinka81
@anitta
ad kojeni
ja prsa stridam stejne jako kojeni v tandemu a kazdeho zvlast. nekdy to vyjde najednou nekdy musim nakojit kazdeho zvlast. ted se to trosku nevede...tak spis kazdy zvlast. a to je opravdu zabiracka. ve 23:00 jsem je nakojila naraz ale jeden proste nemohl usnout dozadoval se usnout na prsu a ja nakonec v 1:45 ustoupila a nechala ho. nevim co se stalo jestli se napil priliz nebo co ale dost se poblinkal. pak mu bylo spatne a nakonec jsem ho uhoupala pred 15 min. no a logicky se ted probudila mala a to uz sem na kojeni toho prvniho co se poblinkal a konecne zabral nebudila ale protoze mi silene boli zada tak sem malou soupla do el houpacky a po kojeni se tu houpe a houpe a ne a ne usnout....a ja bych spala az bych brecela. doufam ze zabere a ja budu mit aspon par minut nez se zase probere ten prvni...vcera v noci to tak bohuzel nebylo a ja nespala vubec...prez den sem si taky neodpocinula nebot mame jeste jedno ditko...tak jsem zvedava na dnesek...
ad tvrdnuti briska

me tvrdlo od 15tt a to mnohokrat za den, magnezium nepomahalo
pakve 30tt hospitalizacea kapacky s magnezkem ty to spravili ale kdyz sem byla doma tak se to opet rozjelo ale uz bez zkracovani cipku.jinak to tvrdlo cele tehu a to dost.

gyty
6. črc 2013

@dexin
ja mela B koncem panevnim a kvuli problemum pri prvnim porodu me doporucili spis cisare preztoze by se dalo rodit i prirozene ale ze to bude jistejsi
nakonec co muzu srovnavat tak za me urcite prirozeny porod. rekonvalescence po cisari mi prijde hrozne bolestiva a dlouhodoba. stale je jizva citliva a to jsem na konci 5t po...takze v podstate koncim sestinedeli
na brise se mi moc dobre nespi ani ted a kdyz uz tak pri vstavani to pekne boli i ted

jinak se chci zeptat sli by jste se koupat do bazenu? uz nekrvacim, jsem za den v 6t po porodua malej sili ze chce do bazenu. muzu ho tam vzit a zaplavat si v chlor vode?
diky
jinak mate nejaky tip jak synchronizovat dvojky?
je to treti den co se jim to takhle rozhodilo ze vzdy jeden nemuze usnout a kdyz po trech hodinach vstava ten druhy tak ten co nemoh usnout zabere a tak dokola. nejdriv to tak bylo jen prez den ale ted uz i v noci...kdyz usne jeden driv tak ho na spolecne kojeni stejne proberu ale ohuzel mimco je tak vycerpane ze dlouho nemohlo usnout ze stejne moc nepije a tvrde usne na prsu...takze to vyjde nastejno jako bych ho nechala spat. dnes je druha noc co zatim nespim a jsem vazne vycerpana...
diky

dexin
6. črc 2013

@gyty to mě teda mrzí, že se děti tak rozhodily. To je noční můra! Používáš šidítka? Napadlo mě, že by se tomu prvnímu dalo šidítko, pak by se ponosilo a nakrmili by se pak obě najednou, až by se to druhé vzbudilo. A taky doporučuju zapojit manžela do nočního vstávání, jinak se z toho sesypeš. Jsem ráda, že to tady o tom císaři píšeš, já měla oba porody hezké, takže to prostě zkusíme. 🙂

gyty
6. črc 2013

@dexin
no to teda je!
do ted to bylo opravdu snadne a uzivala jsem si dvojcatek. kojeni v 11 ve 3 a v 6 a nas malej vstava kolem pul sedmy sedmy takze v podstate jen 1 vstavani za noc a ted tenhle horor!
nejhorsi je ze obe ditka vyzaduji byt v naruci. nic jineho je neuklidni. chlapecek nesnasi dudlicky holcicka si dudlika vezme. taky se ji moc libi sedet v elektricke houpacce tak aspon ze ji uz nemusim cele tri hodiny co je vzhuru nosit v naruci. uz mam zada nakrivo seredne to boli mezi lopatkami...
vcera vecer jsem koupila tu el sedacku a pro holcicku super. ma dudlika a houpe se bohuzel ji to neuspi . je to stejne jako kdyz ji nosim na ruce. tri hodiny do dalsiho kojeni je vzhuru dudlik ji vypadava tak ji ho musim davat zpatky a stejne nemuzu spat nenecham ji bez dozoru!
ted je rano a oba jsou vzhuru chlapecek jen tak kouka v postylce a mala se houpe...a ja piju kafe. davam si ted jedno denne protoze bych byla k nepouziti. tak snad je to jeste vic nenabudi.

jinak manzela jsem dnes zapojila a moc se mu to nelibilo
pustil si film aby neusnul a hlidal jednoho co byl vzhuru ale ja slysela jak place tak sem stejne nemohla a sla houpat na ruce...chlapeckovi se totiz houpacka nelibi ☹
jinak holcicce z toho kriku vyjel pupicek! co s tim?????

dexin
6. črc 2013

@gyty manželovi se to holt bude muset začít líbit. Děti jsou snad i jeho! Pokud je holčička klidnější, zkusila bych to u ní, ať počká s kojením na bráchu. Jo a jestli nekrvácíš, tak bych do bazénu klidně šla. Akorát nevím, jak je to s jizvou po císaři.

maladama
6. črc 2013

@gyty zkoušela jsi šátek? Já dávám holky do kříže s kapsou: http://www.mobywrap.com/mw/newborn-hug.htm - klasická kolíbka nebo kříž s kapsou uvnitř se jim nelíbily, že nevidí ven. Ale takhle, když vidí na mě i trochu ven, jsou do minuty zticha a do deseti minut většinou i usnou. V náručí by neusnuly.
Akorát samozřejmě to vyndání je problém, ale když je nechám tam spát tak 15 minut, že zaberou tvrdě, a pak opatrně vyndám, tak se ani neprobudí.
Manduca ze začátku ani s novorozeneckou vložkou nebyla ono (nelíbily se jim ani nožičky hodně od sebe, ani absence výhledu), teď už je to trochu lepší, ale v šátku se jim stejně líbí víc.

adriene
6. črc 2013

@gyty Jestli jí vylezl pupíček, tak si mohla tzv. "vyřvat kýlu"... ale těžko říct. Ukázala bych to pediatrovi... většinou se to lepí náplastí a ten vylezlý pupík se jakoby přelepí a vmáčkne dovnitř.

S tím usínáním dvojčat a synchronizací je to asi těžké...fakt tě lituji... musí to být o nervy. Já když nejsem vyspalá, tak jsem vzteklá a nerudná.. co teprve pak děti ☹
Mně večer tedy v postýlkách po kojení usnou - dávám tak v 20 - 21 hod. Pak se sami vzbudí na kojení kolem 1 hod (bud oba, či jeden a toho druhého vzbudím já) a po kojení hned usnou v postýlkách. Vzbudí se opět na jídlo - většinou mezi 4-5 hod. Pak už spát nechtějí v postýlkách (ale já teda spát chci), takže je šoupnu do nosítek - houpátek, v nich mám fusaky do autosedaček. Zabalím je, sednu na postel, je otočím tak, aby na mě neviděli a každou nohou houpu jednoho, dokud je "neudyndám"... oba tedy mají v pusině dudlíka (chce to vyzkoušet různé druhy, mě nakonec "vzali" až docela dost velký dudany od MAM - mají velikost od 1 roku výš 😅 ), ale je prostě větší a nevypadává tak snadno a dobře se jim dudá 😉 Elektronická houpačka by u nás asi neobstála, protože oni potřebují nějaký asi rychlejší level houpání... občas v nich doslova lítají, když zaberu do rytmu 😎 No a pak vydrží spát cca do 7 - 8 hod a vstáváme. V těch houpačkách je různě houpu i přes den a spí se jim v nich dobře. Sami ale málokdy usnou, prostě musím houpat. Ale netrvá to dlouho - tak cca 10 - 15 minut. někdy je to otázka 5 minut 😉
Též nám pomáhá zmuchlaná plína k tváři, či přes hlavičku (mají větší pocit jistoty) a lépe usnou.
Ale každé mimčo je jiné... to je jasné ☹

adriene
6. črc 2013

Takhle mi usnou - uhoupaný - v kolíbkách.

gyty
6. črc 2013

@adriene je to jsou andilci 🙂
no ja koupila el houpacku v tescu za 1700 ma 7 rychlosti a ja pouzivam jen max tu 3 jinak je to teda docela rychly!
koupili jsme jen 1 na zkousku a protoze v ni se libi jen holcicce tak u jedne taky zustaneme. privezli jsme ji vcera a od te doby se mala porad houpe! 🙂
je to parada! i kdyz mi prijde ze je asi az na vetsi dite davam do ni radsi zavinovacku jinak ma bradicku moc u hrudnicku ale ji to nevadi ona je spokojena. akorarat tomu chlapeckovi se to nelibi vubec....
aspon na jednoho mam figl! chlapecek ani nahodou tomu se v ni nelibi vubec ten se chce schoulit pritisknout ke mne a musim mu sumet do ucha. cca za 5 min spinka ale nesmim ho polozit do postylky. to se hned zacne kroutit a plakat. tak s nim nevim ale ma to na stridacku se sestrickou takze jednou ho polozim a spi a podruhe holt tri hodiny nosim a sumim... 😒
kazdopadne se jim obema moc libi jak ta el houpacka hraje.

plinka je taky dobrej tip!

adriene
6. črc 2013

@gyty Tu plinu zkus urcite... Ta docela zabira 😉 Vis... Oni i kluci maji obcas den, kdy je hold musim uspat v naruci a trvale psssssst do ouska... nekdy je to ocistec! Kdyz byli mensi, tak je skoro noc nevzbudilo. ale ted uz se budi i navzajem, to je teprv sila ☹
Je dobre, ze houpacka zabira alespon na holcicku. Na klucika bych asi zkusila satek, ci nejake nositko na hrud, aby te hold citil. Hold to bude asi mamanek se "svym" rozumem 😉

maladama
6. črc 2013

@maladama jinak teda, nejsem cvok, normálně usínají v postýlce samy a bez keců, i ve dne i v noci, ale když se stane a jedna je fakt nešťastná, nebo je něco (někdo - ukažme si na malého lumpíka) vzbudí, když by ještě potřebovaly spát, tak holt jde jedna do šátku.

anitta
7. črc 2013

Ahojky chci se zeptat jak to mate zorganizovano vecer koupani papani uspavani jak to u vas funguje? Koupete denne? V jedne vode? Atd atd je to vse tak jine nez s jednim 😳

kiwiik
7. črc 2013

@gyty Ahoj, nasim holkam bude brzo 5 mesicu (strasne to leti) a maji pres sest kilo, v sestinedeli mely taky ruzny pupinky, ale zmizelo to a zustaly jen ty zluty supinky ve vlasech, nase Dr. na to doporucuje promazavat a pak vycesat, ale to na moje deti moc nefungovalo, ale kamaradka mi poradila promazat a prilozit na par minut mokrou teplou plinu, pak to slo dolu vsechno najednou a od te doby nemaji nic. Brisko bolelo vsechny moje deti do trech mesicu, nejstarsimu jsme davali SabSimplex (pil ho po porad a dost), to nemuze skodit. Ostatnim detem jsem davala pred kazdym jidlem Baby calm. Jinak se sexem po sekci jsem nemela problem, nebolelo nic.

kiwiik
7. črc 2013

@pexinka81 Tak ja kojim od zacatku v tandemu (krome 1.tydne to jsem stridala kojeni a odstrikane mleko z lahve, aby se nevycerpavaly), kazda ma "svoje" prso, ale je to hlavne proto, ze jsem ze zkusenosti se starsimi detmi vedela, ze v jednom prsu mam vice mleka a lip tece, tak jsem ho na zacatku dala te mene sikovne holcicce. Ted uz jim to obcas prohodim, kdyz mam pocit, ze ma nektera vetsi hlad a take je kojim obcas zvlast ( vic se jim to libi), pijou uz jen chvilku- tak 7 minut, takze to moc nezdrzuje. Jo a ani nepouzivam kojici polstar, zvladame to se dvema obycejnymi polstari, ale nemuzu srovnavat, ten kojici pro dvojcata jsem nemela moznost vyzkouset.

adriene
7. črc 2013

@anitta Koupu 1 za dva dny vecer. Pak kojeni a hned spat. Jinak delka kojeni u nas... zpocatku 30 minut, pak 20, 10 a od cca 3 mesicu pijou 6 minut a hotovo.
Vodu na koupani pouzivame jednu... koupu je hned po sobe 😉

anitta
7. črc 2013

@adriene dekuju za info;) tak nejak jsem si to predstavivala;) kez by to kojeni slo;)

kiwiik
7. črc 2013

@anitta Tak my koupeme kazdy den vsechny deti, osvedcilo se mi to, mam pocit, ze se hezky naucili, ze je koupani, jidlo, spani... Kdyz jsme s partnerem oba doma, tak uz to mame hezky nacvicene, prijdeme z prochazky ( tam uz holky vetsinou nespi), ja hned pripravim vanu, on svleka deti, mimina si vezme do koupelny a koupe v jedne vode po sobe, ted uz jsme je dali i obe najednou do velke vany, ale to jen tak z legrace. Ja zatim pripravim veceri "velkym" klukum. Vykoupane prvni mimco si prebiram, mazu, mazlim, oblikam a pritel mezitim vykoupe a oblekne druhou, ja jdu kojit a starsi deti se jdou koupat. Po kojeni predam jednu kocicku na odrihnuti priteli, druhou si necham, dostanou pusu, dudlik a sup do postylky. A pak dokoupeme kluky, popovidame si, pohrajem a jdou taky spinkat. Holky chodi spat po osme, kluci asi hodku po nich.

brasilka
7. črc 2013

@anitta My to máme jinak 🙂 Od pátého týdne koupeme každý den.. Chtěla jsem aby si holky udělaly režim.. Koupeme kolem šesté, pak mlíko (někdy si o něj řeknou dřív) a pak si s nima ještě hrajeme... Tak do pěti měsíců spaly více přes den, takže byly vzhůru třeba až do devíti - dostaly znovu mlíko a šlo se spát.. Teď chodí spát kolem osmé - a před spaním mají ještě jednou mlíko - spí celou noc...

anitta
7. črc 2013

Holky diky . A jeste jak uspavate? Dadu jsem vzdy uspala na rukach trvalo to vzdy minimalne pul hodiny! Se dvema to asi nepujde . Ale nechci aby plakaly:/

kiwiik
7. črc 2013

@gyty S tou synchronizaci je to asi tezky; ja to holkam vysvetlovala uz v porodnici. Budila jsem po trech hodkach a v noci podle toho, jak se vzbudila prvni, vzbudila jsem i druhou. Ucila jsem je na dudlik na spani, aby usinaly samy, protoze uspavani bych nezvladala, to by se starsi kluci asi uz zblaznili, i tak na ne neni moc casu. Takze co se me tyce, vyplatila se "prisnost", i kdyz mi to bylo obcas dost lito, kdyz treba krasne druha spala. No ale je pravda, ze ted v 5ti mesicich maji rezim naprosto stejny. Jen v noci je krmim zvlast, podle toho, jak se vzbudi, vstavaji jen jednou a krmeni je tak na deset minut, takze se to da...

strapula27
7. črc 2013

poprosila by som o radu,aky kocik ste kupovali pre dvojcata????? ja sa neviem rozhodnut☹

kiwiik
7. črc 2013

@anitta V sestinedeli nebyla potreba uspavat, to spaly skoro porad a jidlo je dost unavilo, takze po jidle do zavinovacky a do postylky a usnuly hned, zaroven jsem jim asi po trech tydnech zacala davat na usinani dudlik, asi po 14ti dnech se naucily dudlat a usinaji s nim doted, neuspavam, na to nemam ruce ani cas...

kiwiik
7. črc 2013

@strapula27 My mame Bugaboo Donkey a zatim jsem maximalne spokojena, hlavne kvuli jeho skladnosti. Je teda celkem drahy, ale doufam, ze se pak dobre proda 🙂

anitta
7. črc 2013

@strapula27 take mame Bugaboo donkey a autosedacky Maxi cosi cabriofix;) uz se tesimaz vyrazime na prochajdu;)

pexinka81
8. črc 2013

my máme kočárek bumbleride indie twin....hluboká verze se mi tolik nelíbí, ale sportovní verze u mě zatím splňuje vše co od kočárku očekávám 🙂 (po předchozích zkušeností od mladšího synátorka, kde jsem vyměnila šest kočárků než jsem našla ten pravý jsem už "kočárkový" profík 🙂 ....bugaboo se mi děsně líbí, ale ta cena, ta je fakt hustá ☹

co se týče holky spinkání dvojčátek....jsem tedy tak teprve v očekávání,takže nemůžu radit, ale mám "naštudováno" 🙂 kopila jsem si knihu, jak naučit dvojčata spát....a docela tam jsou chytré postřehy a myslím, že když se budou dodržovat, tak jistě můžou fungovat....ze zkušeností s prvním synem, jsme dělali stejné chyby, kterých se teď nechci dopouštět...usínání u kojení, usínání houpáním, usínání v náruči, usínání při hlazení apod....děti pokud se nenaučí usínat samy, budou s tím mít problémy pořád....Míšovi jsou tři roky a když mu byl necelý půl rok, trénovali jsme uspávání podle knihy každé dítě může dobře spát....a po týdnu hrozného řvaní a dožadování se nás, se nám podařilo ho naučit usínat samotného....pak se to nemocí zase zvrtlo a naše pohodlnost už nějak nezvládla na to nově najet....i teď vyžaduje naší přítomnost u usínání....a že to bývá na hodiny.....takže teď opět podle knihy jsme najeli na režim uspávání a zatím "ťuk ťuk" se to trochu daří, že fakt usíná v pokojíčku sám...tak doufám, že mu to vydrží i po narození dvojek ....když ne, tak se pak asi s tatínkem zblázníme 😀

takže teorii mám zmáknutou, dávat děťátka do postýlky v bdělém stavu, ale unavené, opusinkovat a odejít....a doufat 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru