Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

koksi
11. zář 2013

@anitta moc tě zdravím a koukám, že tvoje přání se vyplnilo a donosila jsi holčičky zdárně ,-) Když sis u mě kupovala na holky věci tak jsi byla někde v půlce?? a vidíš...pár dní a už budete všechny spolu... to tak utíká.. Takže ti chci popřát krásný porod, vychutnejte si ty krásné okamžiky narození dvojčátek a .... závidím... chtěla bych si to prožít znovu 😀 😉 tak se drž ,-)

koksi
11. zář 2013

Holky které už máte starší dvojčátka... uvažuji o koupi golfek... samozřejmě až na léto ,-)) ale už teď sonduju které jsou nejlepší.. hrozně se mi líbí tyto.. nemáte je některá? jak se řídí?? bojím se toho že po estetické stránce jsou super ale po té provozní budou k ničemu... no ale možná se pletu 😀D ale fakt se mi hrozně líbí 😀 díky díky....

koksi
11. zář 2013

zapomněla jsem dát odkaz 😀 jsou to tyto: http://www.mimigalaxie.cz/detail.php?zbozi=4104046

anitta
12. zář 2013

@koksi je ahojky jj jsem stastna jak daleko jsme to dotahly zitra me ceka kontrola a uz se chci domluvit na terminu. Necitim se uz uplne dobre a i kvuli te me chudokrevnosti ale holky uz by mely byt ok tak na co cekat ;) uvidime jak zitra . Mam take prvni monitor tak jsem zvedava jak se toci u dvojcatek;))

anitta
12. zář 2013

@koksi tyhle golfky jsou krasne ale chce to i nejake zkusenost nekde najit aby byly i dostatecne funkcni vid ?

kiwiik
12. zář 2013

@koksi Teda musim rict, ze mam uplne stejny pocit jako ty. Jsem moc rada, ze dvojky nejsou moje prvni dite, to bych se zblahnila, ale jako treti a ctvrty je to celkem "pohoda". Nasi kluci jsou jeste celkem mali, takze nepochovaj, ale nosi jim hracky a kdyz si u nich hrajou, tak to holkam bohate staci, koukaji a jsou spokojeny hodne dlouho. Jsem rada, ze vam to tak krasne jde, jste nadherna rodinka🙂

dexin
12. zář 2013

ježiši já jsem hrozně ráda, že nemám dvojky jako první! 😀 asi by měly hysterickou matku!

@koksi přesně tyto prodává maminka na FB na bazarku pro dvojčata

werinka1
12. zář 2013

@arabiana Tak jsme dneska byli na "kontrole". Holky se stáčej do rohlíčku, už by bylo prý na čase to odbourat. Hmmm......No a pak že dáme další cvik! To co jsem zažila už nechci opakovat. To stlačení bodíku je oproti tomu slabej čajíček. ten cvik na bříšku je hroznej! Už když mi ho ukazovala jsem věděla, že tohle teda rozhodně nedam a měla jsem nutkání jí říct ať jde do háje a nechá moje děti na pokoji!!!!!! 😠 Justýnka plakala, to jo, ale KLárka byla úplně nepříčetná a k neutišení. Nedokázala jsem jí vůbec uchlácholit. A tohle dělat 3x denně!!!!!!!??????? Vždyť bych měla jenom řvoucí a věčně neklidný a nespokojený děti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠

arabiana
12. zář 2013

@werinka1 Hi hi no holka vítej v klubu ☹ Taky máme už ten druhej cvik cvičit týden a zatím ehm asi tak 3x zkouška, řev, řev a amok jak jsem psala. Jako mačkání žeber nic proti tomu, to cítím úplně stejně. Mně uplně na tom rehabku spadla čelist a pro sebe jsem si řikala, tak to asi, co asi, určo nedám 😖 Pak jsem to zkoušela a nejvíc mně dostalo ji chudáka držet za tim ubohym krčkem a tlačit ji hlavičku nahoru. Dyť je to dítě!!! A ne nějakej králík!! Kdo to vymyslel 😀 😕 Ne ja vim, že je to prospěšné a nezlehčuju to, ale tak nějak cítím, že v našem případě už je to přehnané. Holky jsou srovnaný v ose a obě slušně pasou. Jen Lauřík je holt o něco slabší a nezpírá se moc o ruce. Proto ten další cvik. Ona mi to i sestra na rehabku říkala, že ona je fizioterapeut a že by pořád něco zlepšovala 😖

werinka1
12. zář 2013

@arabiana Tak bejt na tom jako vy, tak by mě mohla vojtovka ....... nechci být sprostá..... Já s nimi zkusim ten bodík, aby so rovnaly a nedávaly tu hlavinku furt na jednu stranu, ale ten druhej cvik, prej nácvik na reflexní lezení nebo jak to nazvala, ten ať si strčej do pr.... Tak holt holky polezou o něco dýl. Hlavně že budu spokojená já a ony taky. Ne každý ráno vstávat s tim, že mě kur.a čeká zase to zas...... cvičení a celej den nedělat nic jinýho než vlastně vysvlíct cvičit konejšit, stejně neukonejšit, oblíct (neradi vyvslíkání a oblíkání) a trápit se že mi neustále brečí děti a bejt z toho akorát nervózní!!!!! Já obdivuji matky, které dokážou tohle fakt se svýma dětma cvičit. Poctivě 4x denně (jak se údajně má, máme vyjímku když jsou dvě). Fakt jsem měla dneska úplně na mále, chybělo malinko a já jsem řekla, že tohle ať si strčí za klobouk, že už mě neuvidí. Vlastně bych to i udělala, nebejt tam se mnou přítel. Jsem v takových situacích děsně impulsivní (on by řekl hysterka) a před nim se krotim. 😅

koksi
12. zář 2013

@anitta tak to na tebe budu moc myslet ať máš krásný porod když už je to tak za rohem ,-)) a monitor? na ten se netěš..teda u mě to byl vždy horor. Divím se ale že na něj jdeš teprve teď. Mě na něho posílali snad už od 30tt... vždy jsem tam skysla 2h protože buď se ozývala jedna a druhá nic, nebo naopak..šílený.. furt mi třepali s břichem aby se ta druhá probudila ...no hotovej horor... uplně nejhorší byl ten poslední UTZ kdy jsem tam strávila celý dopoledne a odcházela s tím že doufam ze uz to nebudu muset absolvovat že brzy porodím... a jo... v pátek jsem si to tak řekla a v neděli porodila takže žádnej další monitor už nebyl...

přesně tak..golfky jsou krásný ale právě se bojím aby byly i funkční 😀DD

koksi
12. zář 2013

@kiwiik přesně!!!! já všem říkám že "dvojky" jsou v pohodě... nikdo mi to nevěří 😀D ale fakt si hodně myslím že už prostě víme jak a co s těma dětma dělat, nedělat..jsou tam prostě určité zkušenosti - což mohu opravdu porovnat s tím jak mooooc jsem měla práce s prvním dítětem..a jakou mám pohodu ted s 5.... 😀

koksi
12. zář 2013

@dexin jsi mě pobavila 😀D ale možná bych na tom byla podobně. Já jsem tedy spíš klidné povahy ale mít první dvojky tak bych asi padala na hubu..to asi jo... teď si je užívám... a je to i proto že jsou mými posledními miminky tak se měsíc po měsíci jaj rostou loučím s tímto obdobím a budu se už jen těšit na to babičovské období kdy zase si pochovám malé miminko 🙂

jinak o tom kočárku z FB vím..už jsem paní psala...😀 ale ta mi tvrdí že se s ním řídí dobře... ale chtěla jsem slyšet víc názorů 😉

koksi
12. zář 2013

@werinka1
@arabiana holky vydržte...to dáte ,-) musíte si říkat že děláte dobro těm maličkým ,-) já taky cvičím Vojtovku , už téměř 8měsíců a 4x denně a ty pokroky jsou tam neskutečné a už jsme předběhly i stejně staré děti akorát ty byly narozené v termínu oproti našim holkám. Jsou mrštné, dokážou spoustu věcí a mě těší že to nebylo zbytečné. Navcí mi rehabilitační říkala že v pozdějším věku děti co jako malé dělaly Vojt.jsou pohybově šikovnější takže to se holkám bude určo hodit na nějaké to cvičení, gymnastiku atd... - teda jestli to není jen kec 😀 ale já fakt pozoruju jaké dobré výsledky to přináší. Rehabilitační nás jen chválí, dokonce neurolog i zkonstatoval že bychom už cvičit nemusely ale já si zase ten čas na to najdu a říkám si, že cvičením nic nepokazím 😉 nicméně taky jde od nás řev 😀 jak bylo v létě horko furt jsme měli otevřené dveře na terasu a sousedi se furt ptaly jak je možné že nám ty holky furt tak řvou 😀 ale vydržte 😉

anitta
12. zář 2013

@koksi dekuju ozvu se jak budu vedet co a jak.

Jinak tu vojtovku cvici vsechny dvojceci miminka? Nebo jak se pozna ze musi nebo nemusi i cvicit?

arabiana
13. zář 2013

@koksi Cožeeeeeeeee 8 měsíců?????? No ty si snad supermatka 😀 😅

Musim teď do banky, jsem zapomněla pin od karty 😠 Už se na mě podepisuje matařská.

arabiana
13. zář 2013

@anitta Ne ne neboj, všechny ne. Posoudí to Dr. a neurolog.

Monitory jsem měla vždy krásný, max půl hoďky, jedna vlevo dole, druhá vpravo nahoře 😀 a že se všichni divili jak to šlo krásně. Akorát já musela ležet jak prkno, při sednutí mi tvrdlo břicho. A to zase nebylo moc fajn na páteř 😲 ale těch 30 min. se to dalo tak akorát.

Hodně štěstíííííííí 🙂

arabiana
13. zář 2013

pardon mateřská 🙂

dexin
13. zář 2013

@anitta neboj necvičí. My necvičíme, kluci jsou v pořádku. Včera jsme byli v první rizikovce a vše ok. 🙂 Držím pěsti a moc na tebe myslím!

dexin
13. zář 2013

@koksi taky jsem kliďas, ale se 4 dětmi mi někdy nervy ujedou a zařvu si! 😀 Ale jinak si mikinka užívám jako nikdy předtím! 🙂

anitta
13. zář 2013

Tak holky ;) monitory pry ukazkove krasne je obe natocila. Nalez ok ale moje zelezo opet kleslo takze ve stredu hospitalizace a ve ct nebo v patek sekce . Hned po vyndani holek mi budou muset dat krev . Ale hlavne ze uz budou holky venku. Nonpopravde uz se tesim v noci jsem mela poslicky a nechci zadna prekvapka takze pokud pujde vse dobre hoky se narodi 37+1tt ;) v to jsem ani ve snu nedoufala

werinka1
13. zář 2013

@koksi 8 měsíců?????!!!!!!! Tohle mučení???????????????????????? Ani ve snu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ať to jsou klidně kopyta po mě a neudělaj pořádně ani kotrmelec ale já si chci užít šťastný miminka a pohodovej den s nima. Ne se den co den mučit a trápit a vzpomínat na tu nejkrásnější dobu jako na nejhnusnější 😠 Ale fandim ti 😉

michelle1
13. zář 2013

@anitta taky doufám, že to zdárně doklepu do toho 37 tt. Letí to teda šíleně, do 30 tt jsem chtěla mít všechno nachystané a houby, spousta věcí ještě chybí 🙂

jarkalada
13. zář 2013

@werinka1 nám budou dva a s malou bych stále 1 cvik měla cvičit 😉 😝

werinka1
13. zář 2013

@jarkalada 😕 My taky pilně cvičíme 🙂

koksi
13. zář 2013

@anitta neboj...nemusí všichni..podle mě z větší části cvičí nedonošenci a pak ojedinělé případy. ale to vše uvidíš v porodnice..až posoudí holky neurolog ,-) holky začaly už tam a od tý doby jedeme.... 😎

koksi
13. zář 2013

@werinka1 mě to nepřijde jako mučení. KDyž se to dělá dobře tak ty mimča to nebolí. Oni prostě jen řvou že jsou fixovaní v určité poloze ve které být nechcou ale určitě je to nebolí. Takže tím pádem to ani já neberu že je to mučení. A hlavně kdybych neviděla výsledky tak to fakt asi cvičit taky nebudu ale když vidím že to něco do sebe má tak prostě ten čas si udělám a tu chvilku kdy brečí vydržím..ono to zase tak dlouho to cvičení netrvá... to kolikrát mi přijde řev hroznější když se obě probudí a řvou hlady...takže než ohřeju vodu, než namíchám mlíko, než holky dám do lehátek na krmení...tak řvou rozhodně dýl než u cvičení 😀

werinka1
13. zář 2013

@koksi Já sem teda holky takhle plakat ještě neslyšela. Ani když brečí hlady. I přítel kterej je na tohle o dost otrlejší řekl, že tohle je teda masakr. 😒 A jestli je to bolí nebo ne, těžko říct, já sem v jejich kůži nebyla. Vím, že se říká, že to nebolí. Mě se to prostě nelíbí a pokud najdu jinej způsob jak se dostat tam kam potřebujem tak zvolím jiný. Jedeme 3.10. k rehabce co dělá u nedonošenců kde jsme se narodily a ta mi ukáže co s nimi. Vojtovku u nedonošených nedoporučuje. Tak uvidíme uvidíme.

gyty
14. zář 2013

@koksi
ahojda vsichni co cvicite vojtovku...
nam ji naordinovali jen pro chlapecka a nejdriv dobry pokroky a slo to ale ted sme dostali dalsi dva cviky ze hlavickou jde vic na jednu stranu a jeste k tomu zaklon...a to je teda sileny, rve jak protrzenej a od 5 dne cviceni se mi zacal navic koukat jakoby do stropu a za sebe . jde hodne do zaklonu kdyz v klidu lezi nic ho nezaujme ale obrati oci jakoby v sloup a vydrzi tak hodiny. je uplne v klidu ale dost zahnutej a kouka nekam do zdi. nic co udelam ho od toho nedokaze odtrhnout. ihned vrati hlavu zpet. i v kocarku. proste porad jen kdyz ho mam v naruci tak je to ok.
bojim se ze jsem neco zpusobila treba nespravnym cvicenim novyh cviku. rehab po tel rekla at uberem na cviceni a pristi tyden mame kontrolu ale nezabralo to. tak sem sviceni vynechala uplne. rekla bych ze se staci dozadu o neco min ale zase nema zadne pokroky na brisku. nechce podkladat rucicky na tzv. paseni konicku. a to uz mu zacalo trochu jit . cvicime teprve 4 tydny a z toho ted ten posledni ne. protoze se bojim.

jsem z toho spatna celou dobu si rikam je to pro jeho dobro ated mam strach ze sem mu jeste ublizila!!!!

gyty
14. zář 2013

a jeste jedna vec...malej prospiva . az moc. mala je proti nemu fakt mala . je hodne drobounka. v noci by spala porad. a malej se budi na kojeni a tak vzdy probudim i ji. v noci pijou asi tak na stejno. ale prez den skoro vubec neji. tedy nepije. je plactiva a prso odmita. malyho nakojim treba dvakrat a mala jen place a prso odmita. v noci jak polospi tak pije normalne.ted jdem na vazeni tak jsem zvedava. nevim co ji je. kdyz ji dam na rameno hned stichne a je v kliduale pri prilozeni k prsu zacne horor.
fakt nevim co s ni....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru