Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
1. únor 2010

Zuzi, super, asi jim zavolam a vyzpovidam 🙂 Ty mas podobny termin porodu 🙂 A jakou barvu sis vybrala? Ja premyslim o Seagrass.

zuzka.o
1. únor 2010

Lita...no snad ne, ale mám ho objednaný, cena je 16.900,-, tak s ní budu počítat. I kdyby to mělo být o tu tisícovku dražší, stejně bych ho chtěla. Už se moc těším na vyzkoušení.... 🙂 Objednala jsem LAVA barvu.. co ty?

sarri
1. únor 2010

Salu, ten sporťák, co mám v albu je jiný kočárek - moc cestujeme, tak k babičce. Ale na Dorjana mám sportovní korby v té samé červené kvítkované. Pořídila jsem i s autosedačkama vše za 15000.

salu
1. únor 2010

Lito, měla jsem ho na zemi a seděla jsem u ní. Na madlo jsem jí připnula hračky, dalo se polohovat, takže to bylo fajn. Měla jsem obyč TAKO.

zuzka72
1. únor 2010

Jo a perlička na závěr- v Olomouci je celkem 7inkubátorů, všechny jsou plně obsazeny a dostali jsme přísný zákaz rodit všichni, navíc, jak jsem psala bylo nás tam 5mamin s dvojkami, ve stejném termínu. tak to ještě bude zajímavé.

zuzka.o
1. únor 2010

LITA... tak prosím pak mi písni, co ti řekli, kdy bude kočárek možný... děkuju 😵 My jsme se s manžou shodli na Lava, dá se tam kombinovat spousta barev a není to přeplácaný kočárek.

Ahoj ZUZI... jsem ráda, že jsi ještě celá a že ti je dobře. To koukám, že vám takhle zakážou všem hromadně rodit ... a jak by to udělali, kdybyste fakt všechny porodily????

zuzka72
1. únor 2010

A holky dotaz, jakou čerpáte tu mateřskou, nebo, jak se to přesně jmenuje, na 2,3, nebo4roky? Vůbec nevím, co je lepší. Zvažuji tu na 3, nebo 4 roky, ale fakt nevím, jak to máte, nebo budete mít vy?

zuzka72
1. únor 2010

Zuzi to nevím, v létě to sváželi do Zlína a Hradce, ale, jak to mají v plánu teď? No sranda by byla, kdybychm fakt všichni začali rodit. 😀

lita
1. únor 2010

Zuzi, presne tak, za ty penize je dobre vybaveny a kvalitni kocarek. Ja bych chtela Seagrass, nebot mame mit chlapecky (nekolikrat potvrzeno 🙂 ), takze stejne budou mit vetsinu doplnku bud modrych nebo zelenych. Lava se mi take libi, ze jde zase nacancat ruznymi barvickami.

hanula83
1. únor 2010

Zuzi, s těma inkubátorama - holky měly žloutenku, tak musely být po tím světlem. Ráno mi je tam dali a večer mi Aničku zas přivezli, že mají ta světla plně obsazená a potřebují tam dát jiné miminko, tak se musí vystřídat... prostě hrůza. No chápu, že nemají peníze, ale je to fakt docela mazec... S dvojčatama je to 3/4 roku a jmenuje se to peněžitá pomoc v mateřství. Potom je to už rodičovská dovolená a to je těch 7600,-, když to máš na tři roky. Na dva roky to může mít jenom někdo, jsou tam nějaké podmínky... Já mám na 3 roky.

zuzka.o
1. únor 2010

ZUZI... to si musíte s ostatníma dvojtěhulkama určit porodní plán, kdy a která budete nařadě. Do té doby nohy k sobě a nepustit. Kluci mají už krásné váhy. 🙂

LITA... přesně, za ty peníze to bude skvělý kočárek. Ten Seagrass se mi taky líbil, ale už jsem dostala nějaké deky pro miminka, tak by se mi nehodil (a manža si hned vybral Lava, tak nebylo co řešit).

HANULA.... já se v tom moc nevyznám, ale jestli to dobře chápu, tak s dvojčátkama je teda mateřská delší než s jedním? To se i dřív nastupuje nebo stejně a pak je to delší....

zuzka.o
1. únor 2010

LITA... teď mi psala paní z dvojcatka.cz
"Dobrý den, kočárky příjdou do CR zhruba 20.2., takže by u vás koncem měsíce mohl být.

Helena Valo, DiS"

jupííííí

lita
1. únor 2010

Zuzi.o - dam vedet 🙂 Ja to s manzelem moc diskutovat nemuzu, protoze on nechce znat pohlavi, ale na tu cernou se ho zeptam, pokud by se mu moc libila, tak se budu dlooouze rozhodovat 🙂

Zuzi72, to je sila! Ale u tebe to vypada, ze je donosis do hezke vahy i veku, takze by sli do inkubatoru jen na rychle dosmahnuti 😀
Ja si dam tu verzi na 3 roky, nekdo pocital, ze pri te verzi na 2 roky dostanes v celku (dohromady spocitano) mene penez, nez pri verzi na 3 roky. A verze na 3 a 4 roky vychazi asi nastejno (pokud nebudes brat v uvahu uroky). Jen aby nasim panum poslancum zase neco nepreletelo pres nos a po roce se nerozhodli, ze se rodicovska bude snizovat. Trochu mi prijde, ze cim drive ji clovek vycerpa, tim ma ty penize bezpecneji v kapse 🙂

j.cien
1. únor 2010

Zdravim Zuzkui!!To je teda prekvapko,ze te pustili...a nevim,co k tomu rict...prijde mi to dost non lege artis...ale miminka uz mas v peknych vahach a mas to kousinek do spitalu..kdyby teda neco,tak preji,at se nic nedeje,dokud tam nevymaluji a neuvolni se inkubatory 😉

Sari,rika se,ze tahkle male miminko spadne jednou KAZDE matce..a ze ta ,ktera rika,ze ji dite NIKDY nespadlo-ze lze.. 😉 ,tak si nic nevycitej a prcek bude urco v poradku!!!

Nekdo tu psal o Nalgesinu...obsahuje uc.lastku Naproxen,je nutno vzit 2tbl naraz ...a neni to podobne Burfenu,ten obsahuje Ibuprofen...je to jen lek ze stejne skupiny-NSA 😉

Lito,to je prima,ze ses dockala Bumbrika a za supr cenu 😉

zuzka.o
1. únor 2010

LITA... jj, přesně jak píšeš, dneska se poslancům nedá věřit, co udělají příště......

lucy82
1. únor 2010

Ahojky holky teda vy jste ukecané 😀
U nás dnes byla paní na nastřelení naušniček, noooo děs běs, holky řvaly jak pominuté, tak jsem je tu ještě hodinu obě naráz chovala (škoda že nemám víc rukou 🙄 ) A usnuly a už jsou zase vysmátý tak že ani o tom že mají nějaké naušničky neví 🙂 A vypadají strašně kouzelně 🙂
Jdu vás dočíst

Jo a my máme taky Aventky a 2 savičku a jsme s ní spokojené, měly jsme prvně lahvičky o chicca a ta savička asi jednička teče stejně jako 2 od Aventu možná ta od Aventu teče líp, holky ji mají od 2 měsíce a dobrý, jsme spokojený. Ale někdy ty lahvičky taky tečou 🙄 KOrt ta jedna 🙄

kocule
1. únor 2010

Mateřská s dvojčaty je 37 týdnů, s jedním dítkem 28 týdnů. Je potřeba doručit na sociálku rodné listy dětí, protože z papírů, které dostaneš od doktorky na nástup na MD, tak tam se to nepíše a je třeba doložit, že máš na ni o. 😉 Nastupuje se stejně jako s jedním, nejlépe 6 týdnů před porodem, abys měla penízky vlastně déle s dítkem. 😉 Já se s rodičovskou ještě definitivně nerozhodla, ale s největší pravděpodobností půjdu na 3 roky, je to finančně nejvýhodnější. Jinak můžeš být s dítkem doma až do jeho 7 let, stačí to nahlásit na zdravotní pojišťovně, stát za tebe hradí pojistné. Sociálka se neplatí, započítává se to do důchodu. Ovšem bez příjmu a zadarmo.

kocule
1. únor 2010

Že máš na ni nárok. 😀 😀 Mě to teda dneska ujíždí. Ahoj Lucy, jak pak vám to sluší? 😀

hanula83
1. únor 2010

Zuzka.o: chápeš to dobře, u jednoho dítěte peněžitá pomoc v mateřství trvá půl roku, u dvojčat třičtvrtě roku. To je jediná výhoda s dvojčaty, jinak vše stejné... Ta peněžitá pomoc je totiž vyšší než potom ten rodičovský příspěvek (ten je fixně daný podle toho, na jak dlouho tu mateřskou si dáš). Ta peněžitá pomoc se odvíjí od platu a v podstatě to vychází stejně jako plat. No ale od letošního roku je to nějak snížené, takže vám řeknu, až mi v únoru přijde, o kolik se to snížilo... Ale možná se to zas vrátí zpátky, oni se to pořád řeší...

kocule
1. únor 2010

Hani, při propočtu v reálu cca 20 %. Lumpové...Taky čekám, co z toho vyleze. 😝 😝

lita
1. únor 2010

Zuzi.o - super zpravy, tak to vypada, ze to bylo maso spise ke konci roku, kdy uz nebyly dodavky ze Statu. Tak my ted uz budeme muset doladit jen tu barvicku. Presne jak rikas, je to o tech dekach, jako ze jich na trhu je!

Mne se tedy nejvice zamlouvaji ty z merino vlny, protoze v lete chladi a v zime hreji. Mame z te vlny sami ruzne obleceni a uz nikdy zadnou funkcni syntetiku nechci! Navic z toho merina delaji i fleece nebo pletene vzory. Premyslim, ze jim to poridim na spani misto perinky, az se jim nebude libit v zavinovacce.

Maji i krasne bavlnene hackovane deky na leto za super peniz
http://www.branakdetem.cz/hackovana-deka-popoli...
http://www.detskybioshop.cz/detsky-bio-shop/esh... (jeste vice barvicek)

j.cien
1. únor 2010

PPM je letos stejne jako PN ve vysi jen 60% z platu...

zuzka.o
1. únor 2010

Moc děkuju za super informace.... paráda 🙂

Jé... naušničky, to je nádhera... těším se na fotky 🙂

salu
1. únor 2010

Já nebýt tak málo těhu, tak už nakupuju 🙂))

hanula83
1. únor 2010

Kocu, jo jo, je to tak... a jsou to mizerové, ale to bych se musela rozčílit... a to nechci 😎

Lucy, no tak se pochlub pak fotečkama... já už se taky "těším" na to nastřelování... 🙂 Jo a s tím nošením. Teď jsem objevila klokanku od 3 měsíců, je to do 10 kg a stojí 400 Kč, tak mám nutkání, že ji koupím...

zuzka.o
1. únor 2010

LITA... pěkné ceny, asi se na to taky juknu 🙂

lita
1. únor 2010

Ten rodicovsky na 2 roky lze brat, pokud materska byla alespon v takove vysi (tzn. nejakych 12.000 Kc). Pokud vam materska vychazi mene, tak musite volit na 3 nebo 4 roky.
Jinak ja jako OSVC si ted budu doplacet zalohy na NP, abych dosahla te nejvyssi materske. A vite o kolik mesicne prijdu diky panu Janotovi a jeho stupidnimu balicku? O 5.500 Kc mesicne!!! To je za 9 mesicu skoro o 50.000 Kc! Rekla bych, ze to je tak ctvrtina jeho mesicniho platu. Hamouni jedni.

Kocule, o tech 7mi letech nevim. To jako znamena, ze si vezmu rodicak na 4 roky a pak mi jeste stat bude hradit zdravotni pojisteni pro me i dety do jejich veku 7mi let? Pokud tomu tak je, tak do toho jdu. Protoze bychom se tu vzdycky mohli nechat zdravotne nacancat a vylepsit pri navsteve ze Statu a zadarmiko 🙂

lita
1. únor 2010

Zuzi.o - nejlepsi deky z prirodnich materialu (bavlna, bio bavlna, merino, vlna s hedvabim atd.) maji znacky:
Popolini, Disana, Bundle of Joy (ceska firma), Imse Vimse, Haipa Daipa, Uzlik Mazlik (ceska firma)
A nejen deky, ale i cepicky, prosteradla, rucniky, zavinovacky, spaci pytle atd.
Najdes je v techto obchudcich:
http://www.bundles.cz/partners

kocule
1. únor 2010

Lito, já mám pocit, že jsem někde četla, že nejvíc lze přijít o 4500 Kč. To si zjisti, ať nejsi zbytečně škodná. 😀 😀 😀

Myslím, že to tak je. Dost holek je doma 3 roky, protože od státu dostaneš dohromady víc než při 2leté nebo 4leté variantě a pak jsou doma do 7 let věku dítěte. Mrkni do sekce "Paragrafy", tam se to dost řešilo. 😉

zuzka.o
1. únor 2010

Lito..díky za odkaz, juknu na to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru