Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
11. bře 2010

Miri - u nás na kyčlách to samé - jak na běžícím páse. Vylezla jsem z tama spocená až na trenkách a nadřená jak po maratonu. Naštěstí to bylo ok a už nemusíme.

Dnes očkování - v poho - akortát mi ta břečka padala do hlavy a zasr... zas celý podvozek. holky ale byly na jedničku, v půl osmé se vzbudily a něco si brebentily. V 8 jídlo - kupodivu pojedly obě bez větších ofrků. A v 9 jsme slavně vyrazily. Taťka čekal cestou. V čekárně se nešlo nesmát - byl tam s malým miminkem dědeček s tatínkem. To bylo tak 3 kg mimi - možná míň - ale těch vrstev, co mělo....manžel si dělal srandu, že už mu navlékají asi pátou bundičku. A když mu to všecko navlekli, tak děděček říká:" Jé, tady máme ještě ponožky." Tatínek na to:"Ale ponožky jsem mu už dával:" "Ale tady máme ještě ponožky." "A kde máme ty rukavičky?" - No mně to bylo hned jasné, kde asi budou - pod patereme dupačkama. Tak mrskli fusakle na ruky, zabalili chudáka ještě do fusaku a šli. 😀

kocule
11. bře 2010

Hani, to jako jde? 😀 😀 😀

Vysočanko, neboj. Na příští kontrole třeba bude to druhé zase větší. 😀 Kdyby byl nějaký závažný problém, doktor by ti to určo řekl, takhle se tím nestresuj a těhulkuj. 😎

Já na ty naše drobky dneska vyzrála. Vymixovala jsem jim tu bramboru s mlékem do našlehaného pyré, mňam mňam, měla jsem co dělat, abych jim to nesťápla. 😀 Snědlo se skoro všechno, i Tomášek, ale on to ještě tak se lžičkou neumí. Neotvírá pořádně pusinku, tak mu to jde hůř, ale to se lumpík naučí. Adu už je naprostá profesionálka. 😀 😀 😀

Zuzi, aspiruješ na matku roku. 😀 😀 😀

zuzka72
11. bře 2010

Kocule-však mám na to už věk a zkušenosti. 😀

sarri
11. bře 2010

Ach jo, sam., že jsem byla z-pocená. Ach jo, jsem dementní - nj, rok už dřepím doma. Ale zas se stíhám ještě nacpávat 😀

vysocanka
11. bře 2010

on me jenom dr uupozornil, ze to to mensi mute vzdat i presto ze mu tluce srdicko asi na to musi upozornit.
😨

sarri
11. bře 2010

Koču - uvaříš ertepličky a uděláš jakoby kašu našlehané Bebú?
Máme nakoupené lahvičky - mrkev nemám domácí, ale ertepličky joo, tak bych jim to tím pak mohla nadstavovat.

zuzka72
11. bře 2010

🙂 Hancas-odkud znáš mýho souseda Davida? No asi z TV, nebo jste chodili spolu k nám na základku? 🙂

sarri
11. bře 2010

Vysočanko a Ty si přeješ 2? Ono se to stejně vyvrbí, tak jak se to má vyvrbit a to bude správné. Uvidíš.

vysocanka
11. bře 2010

ja si preju jediny aby se mi narodilo aspon jedno zdravy miminko nic vic nic min.
snim o tom uz nekolik let a moc se bojim. ale verim, ze to dobre dopadne.

kocule
11. bře 2010

No ba. 😀 😀 😀 😀

Sarri, neblázni. To bychom tady, bez urážky, musely dementět nebo jak se to kruci řekne 😀 všechny. 😀 😀 😀

kocule
11. bře 2010

Vysočanko, s tím stejně nic neuděláš. 😝 To je prostě příroda. Je to tak, taky jsem byla vyplašená. Nusíš doufat a věřit si. 😉

Jo jooo, brambor, našlehala jsem s Bebou. A jak jim to jelo. 😎 Taky mám doma sklínečky a testuju. My ale spaseme všechno, zatím. 😀 😀 😀

petranela
11. bře 2010

Vysočanko, tak přesně to samé mi tenkrát řekl i můj doktor. Nebyla jsi náhodou u Štelcla v Reporfitu? No a taky mě s tím docela vyděsil, ale všecko vpohodě a do další kontroly se mimča srovnaly. 😉 Takže to takhle bude jistě i u Tebe 😉

vysocanka
11. bře 2010

jj ja vim holky priroda si to zaridi jak sama bude chtit. Jen jsem se chtela zeptat na vase zkusenosti. 🙂 dekuji moc 😵

kocule
11. bře 2010

Neboj, dopadne to dobře. 😉 Radši na to nemysli, ono se to teda blbě řekne, tak se rozptyluj něčím jiným a uvidíš. Moc držím palce. 😉

vysocanka
11. bře 2010

Petranelo chodim do Sanusu 🙂 takze doktor to stejny neni🙂

kocule
11. bře 2010

Já se angažovala v práci, dokud to šlo. A četla knížky. Nechala se prostě zahltit jinou činností, aby mi to nelezlo na mozek. 😉

miradka
11. bře 2010

Holky, aj ja látkujem, zo začiatku to bol des, pretože som to robila ako poradil dr - papierovnku, látkovku a ešte separačku a myslela som, že ma šlahne...koľko som bojovala s malými. Ešte k tomu bola skoro vždy zatentovaná aj papierovka, takže o nejakom šetrení sa nedalo hovoriť, práve naopak! Tak som sa nakoniec rozhodla pre klasiku - novosklad + ďalšia plena a PUL Baby Lucy. Separačky mi došli a ďalšie som neobjednala, je to moc drahé, teda tie popoliny čo som mala, stály tuším 200 Kč rolka. Aké separačky máš na mysli CIEN? Koľko stoja od Phoenixu?

Zuzi, budeš plienky žehliť aj po 6nedelí? Mne ich zatiaľ žehlí buď tchýne (tá ma dosť podporuje v látkovaní) alebo mamina. Po 6nedelí sa vraj nemusia, ale zdá sa mi to dosť drsné na tie ich jemné zadočky. A ako často perieš? Nám to vychádza čo 2.deň na 1 pračku asi 40-50 plen (5kg práčka) aby sa dobre vyprali. Keď sme dali viac plen, tak niektoré boli žlté..

hancas
11. bře 2010

zuzíku---je to můj spolužák ze střední 😀 to čučíš co jsem hrdá na něho 😀

sarri
11. bře 2010

Vysočanko, jedno určitě bude. Nervíky má první tt každá - obzvláště, když miminko moc chce a dlouho o něj bojuje.

hancas
11. bře 2010

maminky prosím jestli budete tak hodné tak nám dejte hlas můžete dát až 5 hlasů a podpořit nás ve výhře též se tam můžete zaregistrovat a vyhrát díííííííííky mocinky moc moc moc 😀

http://www.babyroku.cz/Fotografie.aspx?c=1&p=1095

zuzka72
11. bře 2010

Hancas-já myslela ze základky, no moc nečučím to se dalo čekat. 🙂 Já moc ty rychlokvašky nemusím, ale té jeho Terezce jsem fandila. 😀 No ale sousedy si nevybíráme, že. Ovšem jeho rodiče jsou moji dobří kamarádi, on je chlapec trošku namyšlenej, no, ale je mladej, tak se z toho dostane. Lukáš už mu točí novej klip, viděla jsem ukázky a doufám, že to zase nebude krvák. ☹ No asi bude. 🙂

hancas
11. bře 2010

zuzíku...víš já hudbu moc nemusím ale jako kamarád byl dobrej ale víš lístky na koncert a cd zdarma se hodí 😀

zuzka72
11. bře 2010

Miradka plínky už žehlit pak nebudu, stejně je tam ta separačka, a ta je hladká. a nevím proč všichni tak utrácíte za drahé značkové separačky. 😉 Já peru jednou za dva dny-teda plínky, jinak peru pořád, ale spíš na ty starší modely. 😀 😝

zuzka72
11. bře 2010

To jo, ale u nás to stejně nikdo neposlouchá a´lístky dáváme dál. 😀 Ovšem Cd táty Mirka je k nezaplacení-bo to se dá poslouchat Calibos to jsou hity našeho mládí a na rozdíl od synka on umí zpívat. 🙂

salu
11. bře 2010

Zuzi, po vaší diskuzi mě zaujalo používat ty látkovky.

Ty teda dáváš látkovou plenu - 1 ? a separačku + gumové kalhotky?

Jaké separačky používáš?

zuzka72
11. bře 2010

Dávám obyč látkovou plínku, na to separačku a´na to Sandry(kalhotky vevnitř s gumou.) Používám obyč separačky z lékárny, jak psala tuším Lita 100ks za 38,- 🙂

kocule
11. bře 2010

Salu, s papírovkama bych si to šla hodit, spočítala jsem to kolem 55 tis. za 2 roky. 😅 😅 😅 Dávám je jen na noc, ven a k doktorce, jinak látkujeme. A je to v pohodě. 😎 Zuzi, dohoď ty separačky prosím. 😀 Já mám ještě ty zbytky, teda skoro plný role, ale kdyby náhodou, budou se hodit. 😀

salu
11. bře 2010

a kolik máte tak látkových plen?

kocule
11. bře 2010

Salu, já nemám klasiky, mám Popolínky, tvarem jak papírovky. Tuším, že kolem 30 ks. Ale čtvercovek, to nevím, kolik děvčata používají. 😉

zuzka72
11. bře 2010

Tak já mám 80ks a myslím, že by mi i 60 stačilo, kolujou furt dokola, jsou v oběhu a některy, co jsou vzadu jsem ještě nepoužila. Tak si myslím, že 60by mi fakt stačilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru