Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
31. bře 2010

No já právě sháněla už ty letní, ať fakt mám, až na ně dojde a tyhle jsem nemohla u nás nikde sehnat. A mikču jsem teda nechala ušít, páč mě štve, že mikinky se dělají samé s kapucí a když nesedí, tak by je to tlačilo. To je logika, co? 😝 Chci ještě koupit jednu velikánskou deku, taky na Slovensku, manža má 30 let, tak jako mu. 😀 😀 😀 Na zimu, tu teplou a dám ji potom asi malým na zem. Akorát musím zavolat do toho obchodu na její složení, ať nekoupím blbě. 😀

sarri
31. bře 2010

Koču, to si účtuje banka - má nějaký fix, co se platí za převod v rámci EU+ procenta z částky. Já jsem z toho taky vyšilovala - nechápu to - tak je to tady za kopečkem, převádí se fiktivní prachy přes "počítač" a někdo na tom tak vydělává. Ale zkus si to zjistit ve své bance. My máme čsob

sarri
31. bře 2010

A mikiny s kapucí, když nejsou na hlavě - v zimě jsem je tam vrzla na čepku- tak na ležení je to na houby.

hanula83
31. bře 2010

My máme jen jedny mikiny s kapucí a taky jsem to tak dělala, čepku a na to kapucu...

lucy82
31. bře 2010

jojo mikinky s kapucí taky nesnáším, vlastně všechny co máme mají kapuci, takže na doma absolutně na nic, nu už se mi probouzejí tak jdu na ně, a pak vymyslet co k jídlu, nějak dochází skleničky jak jsem se nedostala do obchodu 😖

hanula83
31. bře 2010

Lucy, a dáváte už masíčko? My zkoušeli krůtí a teda moc jim to nejelo... dnes zkusíme ten špenát, co je u vás tak oblíbený, tak snad to taky smlsnou 🙂

kocule
31. bře 2010

Sarri, to máme stejnou banku. 😀 😀 😀

Skleničky taky na netu, kdo se s tím má tahat, že? 😀 😀 😀 Já bych bez internetu asi umřela a zásobování naší domácnosti by teda fakt vázlo. 😝 😀 A nechat jídlo malých na manžovi, no to by byly kombinace. 😀 😀 My včera baštili květák, mělo to velkej úspěch. 😉

sarri
31. bře 2010

My máme naposled brokolicu s bramborem. Pak zkusíme kukuřicu s bramborem

lucy82
31. bře 2010

Kocu a odkud bereš skleničky?

Hani jjj baštíme i maso, dneska musím improvizovat, chtěla jsem udělat brambor a dát jim to k mrkvičce jenže brambor je naklíčenej tak z toho jim to dělat nebudu. Mám tady zeleninu s králíkem a zeleninu s kuřecím tak jim každý dám půlku, dneska to krmení bude asi maso, musím použít dvě lžičky. Dny předtím se budily každá jinak a Nelinku jsem nechala spinkat dýl tak jedly i každá jinak ale dneska budou papat společně tak se u toho asi zapotím 😀

lucy82
31. bře 2010

jo a minule jsem si objednala pampersky active baby přes aukro a jedna plenka vyšla na 2,19 😉 Tak jsem si objednala 500ks, to už se vyplatí 🙂

kocule
31. bře 2010

Lucy, v lékárně. Brala jsem i Bebu, za 246 Kč tuším, v Globusu u našich ji mají za 309 Kč! 😲 Normálně jsem zírala. 😠

hanula83
31. bře 2010

Tak u nás veškeré papání holek zařizuje tatínek. To by asi byla ostuda, kdybych musela já a on přitom dělá v lékárně. Dá mi jen leták s nabídkou, zatím jsme zkoušeli jen Hami, já si vyberu a on druhý den donese 🙂

Lucy, ty plenky jsou teda dost dobré... já vůbec aukro neznám. Teda znám jen z doslechu, sama jsem tam nic nezkoušela... Jinak plenky taky kupuje táta, teď sehnal jakési 80 ks za 200 Kč, což je dost dobré, ale jsou to fakt plenky jen přes den. Když jsem je dala přes noc, tak byly holky do rána pročůrané.

kocule
31. bře 2010

My pořád bereme Babylove na noc a nikdy teda neprotekly. Spotřebu zas tak velkou nemáme, tak se to dá. Podařilo se mi ještě sehnat ty vánoční krabice, kde je 100 ks za 330 Kč. Jinak moc levný nejsou. 😝 Lucy ale ta cena je fakt dobrá! 😀

maui
31. bře 2010

My kupujeme plenky v Makru, skoro vždycky je tam nějaká akce. Nejčastěji Pampersky. Naposledy nám vyšly ty oranžové s heřmánkem na 2,30 za ks, to je paráda. Taky toho vždycky nabereme kvanta. My doteďka dostávaly Nutrilon Allergy Care na předpis, tak mi vyšla piksla 450g na cca 130Kč, ale teď asi přejdeme na Bebu, protože finančně je to fakt neúnosný. Daly bychom i 4000Kč měsíčně ☹ Jen doufám, že to holky budou baštit... Už jste holky přecházely z 1 na 2? A jak to děti přijaly?

hanula83
31. bře 2010

Maui, to jde, Nutrilon na předpis? To asi jen ten Allergy, že? Jinak v Makru jsem se na plenky ještě nedívala, tak asi je na čase.. u nás je na přechod ještě brzo 😉

sarri
31. bře 2010

Maui, Beba není o moc levnější - my dáváme skoro 3000 měsíčně za Bebu a to jen proto, že večer už baští kaši a k obědu zeleninu. A to mám Bebu 800g z lékárny za nákupku (245/800g). Zvažuju přejít na Humana 2 mléko - to vyjde výrazně levněji.

sarri
31. bře 2010

Ježišmarja, co budeme celý den dělat, když tam leje? To asi budeme zbytek dne blbnout u písniček? No, dopoledne mi to celkem stačilo. Nechca jsem stáhla písničky a zpívala je Molavcová - tak tu fakt nemusím.

irminka
31. bře 2010

kocu: ted se dívám na tvlj odkaz na obchůdek a jsou tam fakt pěkné věci za dobrou cenu. Píšeš teda, že poštovné 8 Eur?Hned teda něco objednám 😉

My máme také moc věci po 1 kusu, protože mně hodně věcí půjčily kamošky, které mají roční kluky, takže já si ted sem tam koupím v obchodě nebo na Aukru stejné věci at to jde poznat , že jsou to dvojčátka 😉

irminka
31. bře 2010

M yjsme přešli z Nutrilonu 900 gr za 337,- Kč na Sunar za 600gr 177,- Kč, takže to vyjde , takže to vyjde cca o 70,- Kč lépe na krabici než Nutrilon a při spotřebě u dvojčátek se to měsíčně hezky napočítá 😠

salu
31. bře 2010

Lucy - ty pleny z aukra me fakt zaujaly. To byla nahodna aukce, nebo nejaky staly prodejce? Posles odkaz, prosim?

maui
31. bře 2010

Hanul, já se taky divila, ale radši se moc neptala, abych o tu výhodu nepřišla 😀 Myslím si, že to bylo jen tím, že to byl Allergy Care pro alergiky na bílkovinu kravského mléka, ale my žádnou alergii nemáme 😕 Doktorka ale trvala na tom, že to budeme brát, protože jsou holky předčasné, měly nízkou porodní váhu a Kuba je alergik (ale slabej). Já do toho moc nešťourala, holky to baštily a já byla ráda, že to máme na předpis...ale jen do půl roka ☹

maui
31. bře 2010

Irmi, já původně taky plánovala přechod na Sunar, ale včera jsem narychlo porovnávala v DM ceny u Sunaru HA a Beby HA a překvapilo mě, že Sunar vyšel na 53Kč/100g, kdežto Beba na 50Kč/100g (Nutrilon 70!)

kocule
31. bře 2010

Irmi fakt, dívala jsem se na fakturu, 8,40 EUR. A věci mají moc pěkné, když se to přepočte na koruny, tak to vychází dobře. Mám kamarádku v Blavě a vždycky se stavím v obchoďáku.Obchodníci musí uvádět přepočty na SK, ale většinou ty řetězce mají cedulky ve všech možných měnách, i Kč a když si přepočítám ta EUR, tak přepočtem to vyjde třeba na 150 Kč a na cedulce je 200 Kč za které se to u nás prodává. 😠 Normální binec. 😠 😠 😠

My platili za Bebu Sensitive i 4 táci, což teda bylo hrozný, ale u nás to jinak nešlo. Teď jsme na normální Bebě a je to fakt lepší. Doktorka přechod doporučila kvůli stravě, budeme čassem zavádět i jogurty, tak abychom vyzkoušeli reakci. A v pohodě, dokonce jim to víc jede. 😀

maui
31. bře 2010

Sarri, já jsem ráda, že nikam nemusíme, mám hnicí náladu 😝 Holky jsou naštěstí zlatíčka, vystačí si dost samy. Dokonce jsem zvládla i vydrbat koupelnu a záchod 😎

lucy82
31. bře 2010

Salu ty plenky jsou od tohoto prodejce, jednou za měsíc tam má aukce na plenky tak se tam občas koukni 😉

http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=...

maui
31. bře 2010

Sarri, a kdy jsi začala dávat kaši? Já v tom mám nějaký hokej. Někde jsem četla, že začít se zeleninkou, po dvou až čtyřech týdnech přidat maso, po dalších 2-4 týdnech snad ovoce nebo co...a kdy teda tu kaši?? 😕 Dáváš mléčnou nebo nemléčnou?

lucy82
31. bře 2010

Dávám fotečku našeho marůdka, ta s více vlasy 😀 A jak dopadlo papání 😀

hanula83
31. bře 2010

Jéé Lucy, něco jako u nás, další foto, které jistě potěší Sarri 🙂))... Vůbec na Nelince není poznat marodění 🙂... Lucy, a kde jsi sehnala ty "bryndáky"? To vypadá dost dobře.

maui
31. bře 2010

Lucy 😀 😀 Nelinka je tedy číslo! 😀 No nás to čeká v neděli, už jsem se rozhodla, že zahájíme 😉 Jen chci u toho mít taťku, kdybysme musely hasit nějaké požáry, a taky aby to bylo řádně zdokumentováno 😀

kocule
31. bře 2010

Maui, my dáváme kaši normálně do mlíka na flašku. Nemám nervy je večer krmit. 😀 Nejvíc se mi osvědčila Sunarka nemléčná rýžová. Máš své mléko a do ní lžičky kašičky. Lupla jsem na to kašovej dudel a jak nám to jede. 😀 😀 😀

Lucy ten bryndák je parádní! My u toho vypadáme jak mumie, normálně je zavážu v osušce. Dnes měl Toma květák i v nose. 😅 Nelinka ta má ale vlásků. A opravdu vypadá moc vesele, hlavně, že je berušce už lépe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru