Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hancas
1. dub 2010

hanuli.....krásní zajíčci k umazleníííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

holki dnes bylo tak krásně že jsme byli celej den venku a vůbec se nám v 7 nechtělo domůůůů snad bude i zítra tak i když v Praze pršelo tak snad to sem nedojde ☹ chceme opět zítra vyrazit na celý odpoledne ven a konečně po dlouhé době i s tatíííínkem

hanula83
1. dub 2010

Hani, děkujem 🙂... dnes bylo opravdu krásně a taktéž doufám ve stejný zítřek 😉

zlatovlaaska
1. dub 2010

Ahoj, zdravím v letu 😉 užívám si těch našich krakenů, že ani nezajdu. tak uvidím, kdy a jak se to stabilizuje. teď oba spinkají, tak já jdu taky. papapapa a myslím na vás 😉

sarri
2. dub 2010

Zdravím po ránu.
Hani - ouška super - holky krásně vysmáté. Já su dnes zvědavá, co bude u babičky - děda je nejoblíbenější dělač opiček a holky už jenom čekají, co bude za lumpárnu a pak se hrozně řežú - tak jich rozesmát neumím 🙂
Mrkvičko, na všechno se vyprdni. I když bude vše dobré, tak se trojčetné těhotenství ukončuje celkem brzy - tak ať dojde až na plánovaný porod, aby měli hoši nějaké slušné váhy 🙂)
Trošku mě již jímá strach, jak to dnes dopadne s kukuřicí s bramborem ☹ To mají určitě z manželovi strany - my jsme jinak hrozní zeleninožrouti a ovocožrouti - ale manžel si nevezme a včera ohrnoval nos nad výborným špenátkem. Mňam.
A ještě předpověď počasí - pršalo, už neprší a snáď už ani nebude 😵

hanula83
2. dub 2010

Zlati, už se těšíme, až nám poreferuješ svoje zážitky s klukama. Určitě se to časem stabilizuje 🙂.

Sarri, díky 🙂... tak až bude nejoblíbenější dělač opiček dělat opičky, tak u toho taky holky vyfoť 🙂) a přihoď... Já jak jsem s nima až do večera sama, tak to je všechno na mě. V pondělí ale taky jedem k našim, tak si aspoň zas užijou 🙂

Jinak holky se dnes celou noc budily, nevím proč. Začaly řvát, ale se zavřenýma očima, dudlík to vždycky spravil, ale vstala jsem tak 20x za noc... nechápu. Napadlo mě, jestli to nebylo kvůli tomu dešti, dost do bubnovalo do střechy a taky dost fučel vítr, tak možná to bylo tím. Jen doufám, že na ně neleze nějaká nemoc, protože slyším, že mají něco v nose a příští týden máme jít na to očkování...

maui
2. dub 2010

Dobré ránko 🙂 Holky, mě dnes málem trefil šlak při pohledu z okna, mrkněte 😠

maui
2. dub 2010

A to jsme včera byly s holkama do půl osmé venku, jak bylo hezky 😠

maui
2. dub 2010

Jinak u nás Sárinka pořád ještě chrní (od půl deváté večer) 😕 Sofča se v sedm najedla a už zase chrní 🙂 Zase v tom budeme mít celý den hokej, ale nemám srdce Sárinku budit.

maui
2. dub 2010

Sarri, neboj, holčičky si určitě na zeleninku časem zvyknout, možná je na ně ještě moc brzo. Já začínám v neděli a jsem odhodlána je cpát mrkví tak dlouho, dokud nepřestanou prskat, pak teprve najedeme na jinou zeleninku. Ze začátku jim to moc střídat nechci, ať mají čas si zvyknout. Přece jen to jsou pro ně velké změny 🙂

hanula83
2. dub 2010

Maui, tak to je teda mazec!!! To je fakt z dnešního rána? Tak to je konec...

kocule
2. dub 2010

Krásné dobré ráno holky, my byli včera ve špitále s kyčlíkama, no zase mazec, Sarri znáš to 😀 😀 😀, ale naštěstí už máme jadýrka a už dál nemusíme. 😉 Taky jsme šli k dětské s Adu, jenže jí nic není. 😅 Dýchá krásně, hlen žádný, ouška čistá, tak já nevím. 😀 😀

Z toho počasí mě trefí šlak. Maui, to snad neeeee. To je jako fakt z dneška? No jo, je vážně apríl. 😖 😠

Haňulko, bože, holky jsou tak rozkošné. To je prostě nádherná fotka na rámeček, fakt krááásnýýý. 😀 😀 😀

Zlati, teda, vy jste ale šikovní. Takoví nádherní chlapečci, teda samá krásná miminka tady máme. 😉

Holky, normálka, Tomča se nám začal plazolozit. 😀 😀 Pouštěli jsme Snappi krokodýla a najednou si to vyplazil k počítači, nestačili jsme zírat. 😲 Takže koberec na zem, mám strach, aby mi třeba nechňápl z postele, když jdu pro Adu a budeme příští týden řešit ty plovoučky, aby si nenatloukl kokos. 😀 😀 😀 Fakt mě švihne. 😀 😀 😀

maui
2. dub 2010

Ta fotka je fakt z dnešního rána. No, holky, neříkejte mi, že sníh je akorát u nás!? 😠 😠 Co jsem komu udělala?! 😠
Jak to děláte, že máte všechny tak čilá dítka? Začínám mít deprese, že své miláčky zanedbávám... Vy s nimi nějak aktivně cvičíte? Nebo je nějak speciálně polohujete? A kdy to provozujete?? My buď spíme, nebo jsme v kočárku na procházce, nebo si bimbáme do hraček na hrazdičce.... neměla bych je nějak aktivovat? 🙂

hanula83
2. dub 2010

Maui, tak to fakt není apríl s tím sněhem? No tady naštěstí po sněhu ani památky, ale leje... My zas až tak necvičíme, prostě třeba když je přebaluju, tak zkoušíme přitahovat za packy, nebo jim pomáhám se přetočit, ale to fakt jen tak sporadicky. Každy mimčo je jiny a začne samo, až bude chtít, myslím, že není třeba speciální aktivita 😉. U nás Anička je hrozně akční oproti Elence, té se nic moc nechce, přetáčet vůbec.

kocule
2. dub 2010

Maui, u nás zase děsně prší. 😠 😠 Včera jsme prochajdu nestihli, celé odpo jsme strávili v autě, páč jsme měli pojížďky a dnes smůla. 😠 Já ani nevím, jak se nasazuje pláštěnka na kočárek. Holky, nemáte nějaké foto jak na to? Hleděla jsem jak blbec, váženě nevím, jak to tam nasadit. Aspoň bych se mrkla, jak to patří, pak už budu vědět. 😀

Vůbec je nezanedbáváš, holčičky jsou prostě narozené dřív, to je celé. 😀 Chybí jim ty týdny v bříšku. 😉 Prý se to srovná kolem roku, takže se tím absolutně netrap. 😎 U nás jsme jen o 3 týdny, Adu je vývojově s normálními dětmi a Toma je teda o dost napřed. 😅 Asi je to tou vojtovkou, aktivuje CNS a možná proto je takový rychlík. Na druhou stranu to taky není žádná výhra, je to neposeda, nemám moc chvilku pro sebe. Ale zase si vystačí obvykle i sám v ohradě, tak to není tak hrozné. 😅 Musí se hlavně dlouho plazit, aby mu to pomohlo na tu hlavu, tak doufám, že nepůjde brzo do sedu. 😝

sarri
2. dub 2010

Maui, já je cpala týden mrkví, týden brokolicí a teď tu kukuřicu - ze všech skleniček mně osobně chutná nejlépe, ale u holek zatím asi nejvíc bodovala ta brokolice - asi, že to bylo hodně tekuté a toto je tužší - možná tam prsknu trochu Beby - je to s bramborem, co? Trošku to našlehat. Sníh už bych fakt nemusela, ale taky tu máme kosu - dokonce zas topím - ach jo - a to už byly noci u otevřeného okna - já to miluju.
Holky, tak máte někdy z manžela další dítě? Ten můj mě štve - má vysoký tlak - přestože nemá ani gram sádla a skoro dva metry - prostě dědičné. Máme vlastní tonometr, jenže on si ten tlak nechce měřit - má se sledovat, protože doktor to vidí na prášky - jenže on mu v ordinaci řekne, ža ta hausnumera má z něho a zase nic, tak že ať to měí doma v klidu - no musím naklusat já a když to neudělám, tak se nic nekoná. A taky jsem mu koupila rybí tuk - no myslíte, že si to vezme - ne, to bych mu to musela vždycky podat ještě se sklenkou vody. Na to on je hrozný. Normálně mu ten dolní tlak háže trojciferná čísla, jenže na to prdí. Prostě by potřeboval pár na prdel 😒

sarri
2. dub 2010

A teda čumím, že ještě ty kyčle - nám ve 3 nekorigovaně řekl, že OK a už nic a Kočulíni mají jednou tolik a teprve OK - esli to nebyl nějaký šarlatán, co jsme tam byly.

kocule
2. dub 2010

Jinak Adu se nám přetočila na druhou stranu až teď, měsíc točila jen na jednu stranu. 😉 Na rehabce nám říkali, neposazovat, nepomáhat s chozením, za boha žádná chodítka a jiné opičiny, mohlo by jim to ublížit. Taky nám říkali, že tam měli holčičku, která krásně seděla, páč ji maminka posadila, ale když ji dali na záda, aby se přetočila a pak se posadila, tak vztekle kopala ručičkama a nožičkama, absolutně nevěděla, co má dělat a jak si sednout. 😲 Což je teda problém, takže nechat být, mrně musí samo. 😀

sarri
2. dub 2010

Pláštěnku nasazuju tak, že najdu tu díru, kterou má proudit vzduch a podle toho natahuju - my máme takovou na gumu, tak ta jde snadno.

kocule
2. dub 2010

Sarri, to jste dobří. Prostě v tomhle jsme zase pomalí. 😀 😀 😀 😀 😀

kocule
2. dub 2010

Sarri, my taky, ale těch děr je tam nějak moc. 😀 😀 😀 Herdek, budu to muset prozkoumat, připadám si jako idiot, že nezvládnu nasadit ani pláštěnku. 😀 😀 😀

hanula83
2. dub 2010

My máme na pláštěně taky jednu ďouru, nasazovala jsem to jen jednou, ale šlo to dobře... To máš Kocu, asi něco speciálního 🙂

Sarri, to jsou chlapi, někteří hypochondři a někteří zas naopak si hrajou na nezničitelné 😉))).. Já mám zase toho hypochondra, skolí ho i rýmečka. Ale je to spíš tím, jak pracuje v té lékárně, prostě profesionální deformace... 😝 😀

maui
2. dub 2010

Tak to jste mě uklidnily, trochu jsem znejistěla, jestli bych holkám neměla víc ukazovat, jak na to, ale Kuba si na to taky přišel sám a taky to žádný rychlík nebyl, tak se nebudu vzrušovat. Koneckonců tyhle klidný dny se už pak asi nevrátí 😝 Sárina pořád ještě od večera chrní....chodím se na ní dívat, jestli dýchá, ale spí jak dřevo. Panebože, jaktože to dítě nemá hlad??

maui
2. dub 2010

Sarri, tak to jo, tos holkám dala dost šancí přijít tomu na chuť 🙂 Ale je jasný, že to řidší musí vést, k mlíčku to má nejblíž. Já si ještě dnes pamatuje, jak jsem Kubu nemohla naučit kousky, když už pak měl zuby. Všude radili, jak postupně míň a míň mixovat a nechávat v jídle větší a větší kousky, a Kuba se mohl zbláznit, jak tam našel sebemenší žmolek 😝 Snad se to nebude opakovat i s holkama.

lucy82
2. dub 2010

Tak u nás noc zase nic moc, ach jo, Nelinka asi chce dohnat tu dietku tak se budila hlady ve dvanáct, pak o půl paté společně se Sofi, no a naštěstí jsme vstávaly v osm, ale Sofi se budila už v šest tak jsem musela hýbat postýlkou aby zase zabrala. Já tak to trhaný spaní nenávidím 😠
Jo a jinak u nás je sníh na střechách, hnus, ale už začíná svítít sluníčko, tak snad nebude tak zima.

kocule
2. dub 2010

Maui, aspoň máš chvilku klid. 😀 😀 😀

Já se zase můžu zbláznit, když mám chlapa doma. 😅 Jako nemocnýho. To by mě trefil šlak, je strašně protivný, není na to zvyklý. Musí něco dělat a jak má jen ležet, tak to je konec. 😝 Na druhou stranu, dokud ho to fakt neskolí, tak to s ním ani nehne, tak nevím, co je lepší. 😝

kocule
2. dub 2010

Já mám nějak poslední dobou hodný děti. 😀 Toma teď konečně odpadl, ale tak jen na 10 minutek bych to viděla, Adu jsem dala koberec na zem v obýváku, páč mi ječí v ohradě. 😝 Ona je mrška malá vykutálená. V ohradě nasadí slzenky, řev jak tur, ale jakmile si ji člověk vezme, tak úsměv, spokojenost. A nejlíp tatínek, to přede jak kočka. 😀 😀 😀 😀 Ale na tom koberci je zatím v pohodě, asi ji štvou ty mříže. 😝

Ani bych to neměla říkat, ale my už dva dny spíme od 18 h do 6 h do rána. 😎 Beru to jako odměnu za ty lítačky, páč teda jsme si to fakt užili a koukám toho využít do té doby, než na nás přijdou zuby. To zas bude rodeo. Lucy, ach jooo. Ono to podle mě asi ani není v jídle. Malá si stejně po 12 h dá tak 100 ml, víc ani ťuk. Prý by půlroční dítě mělo spát celou noc, no nevím. Zase nějakej chytrák. 😅

pavcahola
2. dub 2010

Ahoj holky mám na vás dotaz kolik jste tak přibraly v těhotenství u dvojčat?

lucy82
2. dub 2010

No Kocu ona je teď nějak rozežraná, včera chtěla jíst po dvou hodnách a ve dvanáct mi vyžahla 170ml, pak v ty půl patý taky tak, a teď v devět ráno zase, no a jsem zvědavá jestli vydrží do oběda. JInak když se vzbudí takhle brzy tak většinou dávám dudlík, ale ten nepomohl, a dělala ejaeja, a to když dělá tak má hlad. NO snad ty další noci už budou lepší, bo mě trefí, jsem pak na ranu. Ráno jsem je dala spolu do postýlek a ještě si dala dvacet 😒

lucy82
2. dub 2010

Pavco já jsem přibrala celkem 23kg ☹

hanula83
2. dub 2010

Můj synovec má dva roky a vůbec nespí celou noc, alespoň třikrát se vzbudí a vypije flašu čaje. Švagrová mu to v noci dává z flašky, protože s hrnkem by ho musela pořád převlíkat. On má totiž zavřeny oči, spí, ale u toho pije ten čaj... No, takže zase, každy dítě je jiny, neexistuje universální příručka...

Lucy, my to dnes taky měli krušny, sice nekrmíme, ale i tak se jaksi pořád budily, nevím proč. Připisuju to tomu dešti, doufám, že na ně neleze nemoc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru