Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
13. dub 2010

Moni tak ti preji,at to cekani do porodu zvladnes s co nejmen sim stresem...a hlavne,at jste opravdu zdravi !!!! 😉

hanula83
13. dub 2010

Lito, já mám jizvu po císaři moc hezkou, vlastně není vůbec vidět, jak jsem tu již psala, mnohem víc jsou vidět ty strie, které ji v podstatě překrývají... a celkově o břichu ani nemluvě... S tím odbrkáváním, ze začátku to bylo asi horší než teď, teď Aničku stačí zvednout a brkanec je na světě 🙂. Elenka od začátku moc brkat nechtěla, tak jsem si zvykla ji po jídle dávat na bok. No a teď už to nějak moc neřešíme 😉...

Kocu, s kojením naprostý souhlas, někomu holt není shůry dáno 😒, kojení je samozřejmě to nej nej nej, ale já jsem ráda, že je to tak, jak to je a taky si říkám, že bůhvíjak by to bylo, kdybychom se snažili na 100% kojit. Myslím, že je fajn se snažit, ale ne za každou cenu, za všechny nervy a útrapy to zas nestojí.

hanula83
13. dub 2010

Sarri, já si taky chtěla pro něco na zub skočit do obchodu, no a venku je pohroma, tak se musím spokojit s včerejší bábovkou 😉), ale ono mi to vůbec neuškodí. Asi by tak mělo být pořád, abych si nikam nemohla pro dobrůtky 😠

Salu!!! Vy máte naprosto stejná jména, jaká jsme měli původně i my!! 🙂))... Nakonec jsme chtěli, aby to bylo české, tak je to Elena a z Emy je Anna, aby nebyly obě na E 😉... Joooo a taky proto, že manžovi se to nelíbilo!! To je konec, jak jsou ti chlapi stejní, i Kocu to tak měla, ach jo 🙂))))))

hanula83
13. dub 2010

Holky, doufám, že jsem něco nepřehlídla, my máme dnes tátu doma, tak si "rodinkujeme" 🙂))... ven se jít nedá, to je hrůza fakt... Objevím se zas až večer.

hanula83
13. dub 2010

Jo a ohledně srazíku, jsem samozřejmě taktéž pro, snad to zvládnem i s dětma a sranda to teda bude... Možná bych akorát udělala tenhle plán na nějaké teplé počasíčko, je to jistě nejlepší pro všechny 🙂

kocule
13. dub 2010

Hani, podle toho, jak to vypadá dneska u nás, tak to byste z nás zešílely. ☹ Že máme uřvané děti, no to víme, mají být po kom, ale to, co se děje, tak to si nedovedete představit ani v nejčernějším snu. Jsem zralá na cvokhaus, nevím, jak jim pomoct (nijak ☹ ) a fakt už nevím, co dělat. Čípky zabraly, jenže pořád kakáme a musela bych je dávat neustále, takže jen řev a řev a řev. ☹ ☹ ☹ ☹ Snad usnou a budou spinkat, Tomča mi spadl s jídlem. Takže se budí v noci hlady a to se napapá, jinak přes den nic moc. Já jdu chrnět, asi si to hodím. 😝

petranela
13. dub 2010

Moniko, přeju Ti hlavně, ať máš zdravá miminka, uvidíš že to tak bude. A neboj, doba do porodu Ti uběhne jistě hodně rychle. Mně to teda letí jako šílené!!! Připadá mi to k nezastavení.

darling007
13. dub 2010

Ahojky, tak ouška už máme v pořádku, akorát jsme oba hodně nastydlí. Ale toho se nemůžeme zbavit už několik týdnů. Pořád frkáme, kýcháme, odsáváme a tak pořád dokola.
Salu, ty jsi asi jediná ze severu a já asi jediná ze západu, takže do Olomouce na sraz by to šlo asi těžko, co... 😉

petranela
13. dub 2010

Tak srazík by byl super 😉 Koču, určitě s dětičkama, chceme je vidět naživo, do té doby Ti Tvoji budou zase zlatíčka. Jen ten termín a místo asi bude těžký vybrat... Z Brna to do Olomouce moc daleko nemám, ale zatím si nedovedu představit se s těma škvrňatama čerstvě narozenýma někam vydat dál a na delší dobu, no až se mi taky teda narodí.

darling007
13. dub 2010

Petranelo, chci se tě zeptat, co budeš dělat s kočičkou??? My měli dva kočičáky, jeden bohužel umřel na zánět ledvin už na začátku těhu a ten druhý šel "pro jistotu" k mým rodičům. Obrečela jsem to a chtěla bych ho zpátky, ale bojím se kvůli miminkům...

petranela
13. dub 2010

Darling, tak Ty jsi taky milovnice koček 😉 To já taky a hlavně manžel, ten našeho kocoura miluje ze všech asi nejvíc 😅 To mne mrzí, že vám jeden umřel a druhého jste dali k vašim... My taky našeho kocourka taky řešili co s ním, protože se bojíme kvůli mimčům. Ani se nebojím nějakých nemocí, protože ten náš ven skoro vůbec nechodí, max. na chvilu na zahradu, ale spíš jsem se bála toho, aby jim nelozil do postylek a nezadusil je ve spaní, protože on si normálně lidem nejradší líhává k hlavě... Už jsem pár takových případů četla a fakt se to někde stalo... ☹ Takže my budeme mít kocoura co nejvíc na chodbě a taky u mojí babičky a u dědečka, oni s náma totiž bydli v jednom domě a on je u nich hodně zvyklej, takže to pro něj nebude až zase taková změna.
Myslím, že až Tvoje dětičky odrostou, budete si ho určitě moct vzít zpátky od vašich, dřív bych se ale bála, zatím jsou malincí. Nevím ale do jakýho věku by to bylo nejlepší. Váš kocour chodil ven, nebo jste ho měli jen doma?

darling007
13. dub 2010

My jsme měli poslední dva roky oba kočičáky jen domácí. Po tom, co Tequilu (tak se jmenoval ten chudák nebožtík) přejelo auto a měl zdrátovanou pacičku. Už jsem je ven nepouštěla. To byl nádhernej sibiřák, měl osm kilo a byl to fakt mazel. Ten menší, to je Jack, obyčejnej nalezenec, kterého mi bylo líto, tak jsme si ho vzali taky - jedna kočka nebo dvě kočky, to už je jedno 🙂 A to je takovej moula a dobrák, že toho by přejelo opravdu první auto, takže ten je taky domácí, ten snad venku nikdy nebyl, od té doby, co ho někdy vyhodil do mrazu jako snad dvoutýdenní kotě.
Taky nemám strach, že by jim vědomě ublížil, spíš by si s nimi chtěl hrát a jak by se vrtěli a pískali, určitě by seknul...ne ve zlém, ale v touze si s těmi "koťátky" hrát...

petranela
13. dub 2010

Ten sibiřák musel být nádhernej, to je škoda, že jste o něj přišli... Auta jsou pro kočky fakt nejhorší, my toho našeho taky nepouštíme hlavně kvůli autům, ten náš blázen je schopen se odvážně rozběhnout přímo proti nim a neradši běhá pod zaparkovanýma, kočky jsou fakt v tomhle hloupoučký... Uvidíte jak se k nim bude chovat, když budete u rodičů, jestli by je seknul, nebo ne, ale co jsem viděla kočky s malýma dětma, tak jim snad nikdy neublížily, mám dojem, že ty kočky poznají, že jim ubližovat nemají. Nevím, ale zase každá kočka je jiná. K nám když přijde návštěva s malýma dětma, kocour z povzdálí sleduje, ale k tomu dítěti se nikdy nepřiblížil, při hlazení dětiček jen drží, no ale návštěva, to je něco jinýho, než s nima bydlet. No je to docela dilema, jsem zvědavá, jak si Ti naši i vaši budou s kočičákama rozumět. 😉

rejchl
13. dub 2010

Ahoj ženský.Tak mám po kontrole.Vše je pevné a uzavřené.nic se zatim nechysta.Kluci maji oba hlavicky v moji panvi,tak jsem na to zvedava.Jinak jsem cely den litala po meste a dokupovala zbytky kosmetiky.Přikladam foto moji ubohe nozicky.Jen poznamka,nikdy mi nohy jeste nenatekly,ani v tehu zatim.Až dnes😀

j.cien
13. dub 2010

Rejchl,to je bezva,ze je vse OK 😉 jen tak dal,az do stastneho konce 😵
A nozka teda krapet natekla...

petranela
13. dub 2010

Rejchl, tak super, že se porod nechystá 🙂 Tak otoky Ti teda začínají..., no je pořádně vidět, jak se Ti ponožky zařezávají. Mne se stupňovaly snad den ze dne a teď už je to úplný hnus, pak sem taky hodím fotečku taky na pokochání 😉

elly01
13. dub 2010

Rejchl, tak to gratuluji, ze je vsechno v poradku. A vypada to na prirozeny porod, kdyz jsou obe miminka hlavickami dolu?
My jdeme zitra poprve na monitor, tak jsem zvedava, zda nam tam reknu uz neco vic k cisari.
J.Cien, kazdou noc na Tebe ted myslim, poslednich 5 dnu spim max. 2 hodiny denne a vim, ze Tebe uz to trapi strasne dlouho, tak Te moc obdivuji, ze fungujes. Ja uz si pripadam jako totalni neschopna matoha.. 😒 ☹

rejchl
13. dub 2010

Holky diky🙂 Me nohy normalne neotekaj ale dneska jsem byla fakt cely den na nohou a tech 19kg uz je hooodne znat😀
Elly ja si asi porod vybirat nemuzu kdyz jsou kluci v super poloze na prirozenej.No uvidime.

elly01
13. dub 2010

Rejchl, zavidim, ja bych tak rada rodila prirozene...
Jo a mas pravdu, ze kila navrch jsou znat s kazdym krokem. Ja mam nahore 16,5 Kg a opravdu se jen kolibam 😀

j.cien
13. dub 2010

Elly,tak to je mi lito...jestli budes mit to spani tak na h....,jako mam ja ☹ to nepreji nikomu,je to fakt hnus...rano vstavam z postele totalne vyrizena a vecer se mi chce brecet,kdyz se na tu postel podivam...
Zitra mam take 1.monitor 😉 snad bude vse OK,fakt depkarim...tu pipinku,co je KP vubec necitim se hybat!!! ☹
A mam + 20 a kolibam se priserne....

elly01
13. dub 2010

j. Cien, ja Te mozna trochu uklidim, nase mala co je KP take o sobe neda vedet, citim je kloucka vlevo, ktery je hlavickou dolu. Taky jsem z toho trochu vynervovana, tak zitra uvidime...
To spani je vazne priserne, ja mam pocit, ze jsem po nejakem prisernem flamu a uplne se desim jit si zase lehnout, protoze uz to asi lepsi nebude. A ty uz to mas jak dlouho... ☹ ☹
Fakt jsem na tebe poslednich 5 noci myslela temer bez prestavky... 😉

sarri
13. dub 2010

Holky, mně je vás líto - já jsem taky byla unavená úplně hrozně, ale nevydržela jsem v jedné poloze víc jak 20 minut, takže jsem furt střídala boky - no a s tím pupkem se přetáčet - a pak v porodnici na té úzké posteli to byl děs a běs - a to jsem rodila v 35tt a břúšek celkem malý. Po nocích jsem poslouchala MP3 Televarieté a rádio.
Tak dnes zas dala Eliška 2x přetočení, ale mám z ní nervy - než to dotočí, tak to trvá půlden. A špenátek k obědu sice snědly, ale ty ksichtíky.
Od kdy se může dávat jogurt? A jak se připravuje ovoce pro mrňata? Třeba banán? Rozmixovat s trochou UM?

sarri
13. dub 2010

Včera jsem si někde četla výhody, když máte dvojčata a jedna z nich byla - nejsou to trojčata 🙂 (doufám, že si to nepřečte Mrkvička 😉 )

elly01
13. dub 2010

Prosím tě, Sarri a co bylo mezi těmi výhodami? 😀 😀
Jinak to je úplně přesné, v každé poloze vydržím tak 20 minut, dalších 10 minut mi trvá přetočení na druhý bok, pak čůrání, usínání, už se prostě těším, až budou bobánci venku...
To máš šikovné holčičky, že už se Ti přetáčejí... 😉 🙂

geliva
13. dub 2010

ahoj, 6.4. jsem tady psala, že se mi rozbíhal porod, byla jsem v porodnici, kde mi ho zastavili a pustili mě ráno domů.
tak večer mi praskla voda a 8.4. se mi narodily holčičky. včera mě pustili domů, holky zůstaly ještě v nemocnici tak tam dojíždím.

j.cien
13. dub 2010

Sari 😀 😀 to je dobry hlod 😀

Elly,ja nespim uz druhy mesic...a opravdu uprimne-pocitam dny do konce...vim,ze pipinkam je nejlip jeste v brise a je mi to az trapne,ze uz si preju,at jsou uz venku....

j.cien
13. dub 2010

Gelivo,teda!!!!Moc gratuluji k narozeni holcicek a preji hodne sil ,at vse rychle dozenete,at jste zdravi 😉 !

sarri
13. dub 2010

Gelivo, gratulace - je vše OK? Až budeš mít čas a chuť, tak napiš - teda, jestli se nám chceš s tou radostí svěřit.
Proč je hezké mít dvojčátka? http://www.twinventive.cz/article/proc-je-hezke...
Cien, nevyčítej si, že si přeješ mít holčiny venku - čím víc se to blíží, tak si člověk přeje mít porod za sebou a ten konec těhotenství je utrpení.

elly01
13. dub 2010

Gelivo, moc gratuluji k holčičkám a držím palečky a´t jsou v pořádku a ať je brzy pustí domů.
J.Cien, já mám úplně to samé, pořád říkám: broučci vy za to nemůžete, jen ještě buďte v bříšku, ale do porodu počítám snad minuty a už se děsně těším, až budou venku 🙂
Sarri, hned si to jdu přečíct 😀 😀

elly01
13. dub 2010

No teda moc pěkný článek, asi si to vytisknu a pověsím na nějaké dobře viditelné místo až se mrňousci narodí 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru