Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
23. dub 2010

sarri-k tomu dítěti v knize 😀 , to máš jako ten Tadeášek v ordinaci-chudáček nedonošenej- a přitom už mrská nohama rukama a má nejmíň 1/2roku. 😀 😝

j.cien
23. dub 2010

Zuzi 😀 😀 presne!To jsem se taky usmala,ze tam dali krasne dopeceneho pucmeloucha 😀

reddwarf
23. dub 2010

Ahojda holky,Salu díky za doplnění do tabulky....j.cien Tobě moc gratuluju k termínu a zavidím 🙂 ,vždy jsem Tě litovala jak si psala,že nespíš atd....a teď přemýšlím co dělat,abych vydržela a jak vymyslet nějaký termín,ať se mám na co upnout,protože ač jsou holky z ivf,loni jsme o mimi přišli ve 24tt a je mi 34 pryč,můj dr nic tak nějak neřeší,obě jsou hlavičkama,tak budem asi čekat,až se samy rozhodnou...do nemocnice nikam nemusím mám jet,až to přijde.... ☹ ...omlouvám se,že si tady tak stěžuju,asi ta několikátá probdělá noc.....,ale zas jak jsem to naťukala,je mi líp 😀

petulka26
23. dub 2010

Ahojky holky, hrozně dlouho jsem se sem nedostala, tak Vás jdu alespoň pozdravit. Nemám ani nejmenší naději že bych Vás zvládla dočíst 😀 Všimla jsem si že Lita už je maminka, tak hrozně moc gratuluju. Jinak u nás je vše v pořádku, Elenka i Lukasek krásně rostou, jsou to moji dva šikulkové. Přidala jsem do alba pár fotek abyste se mohly mrknout jak krásně rosteme 🙂

salu
23. dub 2010

Petulko, díky, že jsi se ozvala. Holky se tady po tobě už sháněly, opravdu. Jsme rádi, že jste v pohodě, dětičky jsou úžasný a ty kukadla !!!!! Ať se vám daří.

salu
23. dub 2010

Maminky, mám dilema. Mám si dopředu pořizovat odsávačku, sterilizátor a ohřívač? Nebo to řešit až podle situace?

salu
23. dub 2010

Reddwarf, není zač 🙂 Držím palečky, ať vše dopadne dobře. Vydrž, holčičky se samy přihlásí. Už brzy 🙂

j.cien
23. dub 2010

Petulko,to je fajn,zes nakoukla 😉 jsme te vzponimali,jak se vas asi dari 😵
Fotecky kraaasne 🙂 !

Redwaf,jestli take nespis..tak te lituji ☹ ,vim,co to je..ja nespim uz 2mesice..je to des,ale lasecky za to stoji a nezbyva,nez to nejak prezit..TO je hrozne,ze jste prisli o mimi v takovych vysokych tt... 😔 a tvuj strach naprosto chapu..Ale promluv s gyndarem,prece te musi nejak uklidnit!Ten muj rikal,ze dvojceci tehu se ukoncuje tak jak tak o cca 14dnu pred terminem..bud sekci nebo vyvolavacka...
A musis si verit,ze donosis,vydrzis...ver svym mimuskam...ze to budou silaci a bojovnici a ze vse dobre dopadne!! 🙂

kocule
23. dub 2010

Salu, ohřívačku mám, ale moc nepoužívám, koupeno za pochodu, pařák využívaný pořád, odsavačka půjčená na pár týdnů odsávání, vlastní by byla vyhozené peníze. Radím nekupovat, podle situace se zařídíš. 😉

KOupila jsem zeleninku bio na trhu a večer se bude vařit, jupí. V kaufu jsem sehnala bio špenát a chystám se do šparu, snad tam taky něco bude. 😉

Peťulko zdravím. 😀

reddwarf
23. dub 2010

🙂 jj mimuška stojí za nějaký to trápení...to je jasný,ale ten závěr je mazec 😀 ..Ve středu jdu k dr,tak se ho zeptám co a jak,pomalu sama nevylezu z pelechu 🙂 ,jsem tam zaražená jak bedna kytu a nejde to nejde 😀 ....Díky za podporu 🙂

j.cien
23. dub 2010

Jj,Redvaf..plne te chapu...ja uz dojdu leda na WC a to jeste s rukama se pridrzuji steny...fakt uz nemuzu.A cele noci sedim,a brkam a pali mne zaha...no trapeni..ale snad prijde ta sladka odmena a na toto si pak uz ani nevzpomenu 😵
Drz se holka,nejsi v tom sama 😉 🙂

radusice
23. dub 2010

Ahojky holky, občas k vám nahlídnu a musím říct, že je neuvěřitelný jak daleko jste to všechny dotáhly, ty týdny mi připadají jako scifi. Jste fakt skvělý, ale asi to musí být na konci záhul. Já jsem porodila v říjnu holčičky ve 29+3 a to jsem ležela od 24 týdne v nemocnici s nohama nahoře a dál se mi to stejně nepovedlo dotáhnout. Všem co čekáte držím móóóc palečky!!!!!!

j.cien
23. dub 2010

Radus,koukam ti do alba,ale zadnou fotecku holcicek tam nemas...skoda,bych se pokochala princeznama 😵
Preji poho dny!

radusice
23. dub 2010

Chystám se na to už dlouho, že tam dám fotečky, ale nějak mi s holčičkama nezbývá moc času, ale pokusím se to napravit. Teď už jsou holčičky velký kolem 5,5kg, ale měly porodní váhu 1,160kg a 1,240kg, byly to fakt prťouskové. To ty už budeš mít velký a krásný holky. Ale máš můj obdiv, že to dokážeš utáhnout, já měla navíc jenom 7kilo a i to mi připadalo hodně.

eirin
23. dub 2010

Cien, fakt ti tohle dr. říkal? Mně totiž moje dr. říkala, že to necháme do termínu a kdyby se jim nechělo ven, nenechá mě přenášet.. o dvou týdnech před termínem nepadlo ani slovo.

j.cien
23. dub 2010

Radus,tak ja mam na to noseni poradny "podvozek"-mam skoro 180cm a ted 92kg 😀 😀 ale i tak je to fuska...nemuzu to udychat a strasne me bolli leva kycel.. ☹

Eirin,opravdu mi to rikal,ze se dvojky nenechavaji do terminu-ze uz se jim pak nejak "vycerpavani "placenty,ze uz nefiltruji tak efektvine..tak se to urychluje...
Ale vis jak,co doktor-to jiny nazor...ale toto mi rikal ten muj 😉 a CS mam naplanovan na ve 38tt,tak,jak slibil

salu
23. dub 2010

Kocule, díky za odpověď. Budu tedy řešit za pochodu 🙂

Já už jsem se taky tak nějak ptala a u nás nechávají dvojčata do max. 38tt. Přesně, jak píše Cien, placenty už pak nefungují na 100% a mimísci jsou už perfektně dopečený 🙂

27.4. od 21.50 hod. na CT2 - dokument Děti z krabičky, porodní váhy 370g ☹

reddwarf
23. dub 2010

j.cien-to je právě ono,co dr-to jiný názor a co si z toho má člověk vybrat...No,hlavní jsou zdravé mimuška... Salu,já si zatim pořídila sterilizátor do mikrovlnky-zatím ho využiju aspoń na dudliky a ten zbytek pořeším dle situace,ale určo do něj občas něco hodím,koupila jsem nějaký obyč.v tescu...

salu
23. dub 2010

Na ten jsem tam taky koukala. Bude určitě stačit 🙂

zuzka72
23. dub 2010

Tak máme po koupání a po vážení. 😀
Petr-4820
Lukáš-4030
SUPER 🙂

j.cien
23. dub 2010

Zuzi,krasne vahy-to asi kojis smetankou,ne? 😉

lita
23. dub 2010

PETULKO - dekuju za gratulaci 🙂 A vitej zpatky, uz jsme tu o tebe mely strach 😉
Nakonec jsem take rodila v Krci a presne jako ty - obrovska spokojenost diky jejich JIPce a intermediaru. Pobyli jsme si tam 2 tydny a uzasna zkusenost. Mame tedy podobne fotky ze zacatku jako vy 🙂
Drzim palecky, at to sama zvladas, ale z tvych poslednich fotek je videt, ze se depresemi nenechavas prevalcovat. Moc ti to slusi, krasna maminka!

kocule
23. dub 2010

Já se musím tak pochválit. 😀 😀 😀 Vařím v pařáku tu zeleninku, koupila jsem jakousi směs a bio brambory a mrkev, přihodila k tomu brokolici a udělám asi i polívku. Teda ze mě je kuchtička. 😀 😀 😀

Hani, vy používáte Nuk? Jaký máte zkušenosti? Já koupila učící hrneček, páč máme sice od brouwna, ale ta hubička se mi zdá dost tvrdá a Nuk měl právě měkkou. Třeba to budou lépe pít. 😝

Holky, jdu uklidit ten blázinec a pak sebou plesknout, jsem za celý den KO. Mějte se krásně a hezký víkend.

lita
23. dub 2010

SALU- sterilizator urcite uzijes, at uz budes kojit nebo krmit UM. Pri kojeni budes stejne treba dokrmovat lahvickou a pokud budes mit odsavacku, tak budes sterilizovat pokazde i tu. Pri UM sterilizator pojede porad 🙂

Jen pozor, vem si metr s mm a zmer si otvor do vasi mikrovlnky. My mame starsi typ a vesel se nam tam jen jediny sterilizator na trhu od Canpolu, ale zase byl levny 🙂 http://www.detskydum.cz/detail/canpol-steriliza...
Mela jsem zalusk na ten od Chicca, ale o par mm se nam tam nevesel.

Odsavacku bych resila az za pochodu, doporucuju na prvni tyden ci dva pronajmout si nemocnicni Medelu (Lactina kdyz mas mlika dost nebo Symphony kdyz potrebujes rozkojit) http://www.medela.cz/novinky/pronajem-odsavacek... (viz Seznam rentalnich stanic). Pak budes mit cas si na doma poridit odsavacku, az uvidis, zda se ti podari rozkojit.

Ohrivacku lahvi jsme koupili take az za pochodu a plati pro ni to same jako pro sterilizator - pri kojeni vyuzijes na ohrivani lahvi s dokrmem a pri UM je to jasne - bude neustale v permanenci. Vetsinou ji maji ve vsech moznych obchodech s detskymi potrebami. Ja mam tuto http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=1371055 a zatim spokojenost.

Jeste chci dokoupit odkapavac, nechci sterilizovane veci susit na odkapavaci v kuchyni, kde se susi treba prkenko od masa. Zatim susim na uterce. Mam v merku tento http://www.detskydum.cz/detail/saro-odkapvac-st...

lita
23. dub 2010

BALI - budu tedy drzet palecky, at je to s tou hlavickou v poradku. Resime to same, my jdeme na neurologii 4. kvetna, tak jsem zvedava, co nam dr. rekne. Moje sestra je zdravotni sestra a rikala, ze tento typ operace neni hloubkovy a zavazny, druhy den uz muzes miminko kojit. Ale je to operace a zasah a dost se toho bojim.
Dej pak urcite vedet, co vam na neurologii rekli, moc by me to zajimalo. Dekuju!

salu
23. dub 2010

Litu díky moc. Ty jsi zlato, v tom fofru mi to ještě psát .... hned si to ukládám.
Přeju pohodovou noc.

lita
23. dub 2010

Salu - rado se stalo 😉 Ja mam jeste plno odkazu ulozenych z patracich dob behem tehotenstvi, tak ted mi staci jen otevrit svuj seznamek a kliknout 🙂

j.cien
23. dub 2010

Litus a jak dnes s prdiky?

lita
23. dub 2010

Holky - jak jsem tu pred nejakou dobou hodne propagovala eshop Matysek, Matyskuv raj, ze maji levne veci. Byla jsem s nimi docela nespokojena!!
Levnejsi veci sice maji, ale dodani jim trva skoro mesic a pak mi do telefonu tvrdi, ze nam porad volali a nemohli nam sdelit, ze nektere veci nejsou. Mne tedy nikdo nevolal. Jejich balik prisel jako posledni nekolik tydnu po ostatnich, navic nektere veci vubec nedodali, to bychom museli cekat na zbytek veci asi do aleluja. Navic jsme objednali za dost penez (lehatka, kolotoce a tak) a presto nam nauctovali dopravne a postovne, jinde bychom ho meli zdarma.
Takze radim objednat spise jinde, jinak se nacekate a pulku veci stejne nedodaji.

j.cien
23. dub 2010

😕 tak to je dobre teda...nakonec se ani nevyplati hledat ten nejlevnejsi obchod... 😕

Liti,co Respisence-lezi ladem...?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru