Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
6. kvě 2010

Ahoj Pavco, tak to jsi tento týden už třetí novo-dvoj-maminka 🙂 Vítej u nás. Můžu tě zapsat do tabulky? 🙂
Myslím, že už by mohlo být něco poznat 🙂 Co by sis přála ?

pavcahola
6. kvě 2010

Ahoj jo určitě mě napiš.Abych řekla pravdu tak je mi to docela jedno,ale jelikož od sester už máme pět kluků tak by to chtělo tu holku. 🙂

monika.tdm
6. kvě 2010

teda zdravim novacky!!! No to bude v republice dvojcatek!!!! 🙂 A prej nebude na duchody!!!! Jeste ze jsme tady my!!!! 🙂 Meli by nam davat nejake velke priplatky jako v Řecku!!!

pavcahola
6. kvě 2010

Ahoj moni tak jak je?

salu
6. kvě 2010

***ČEKATELKY***

ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REJCHL - 24. května - dvojvaječné, chlapci Jára a Davídek
EIRIN - 27. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REDDWARF - 2. června - holčičky
ALI.CKA - 15. června - jednovaječné, Jiříček a Honzíček
SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
PANKACA - ??????
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
MONIKA03 - 30.srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
BETINA - 24. října -
TULANEK - 25. října -
PAVCAHOLA - 26. října -
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu -
FIALLINKA - 14. prosince -

monika.tdm
6. kvě 2010

Nazdarek!!! Jde to, ale to pocasi me drti!!!! Zitra jdeme zase na sono k Apolinari tak uvidime, oni se o me hezky staraji!!!! Chodim kazdy mesic, no a vcera jsem byla u sveho gyndare, byl spokojeny, no ja zase tak moc ne, protoze jsem musela pit tu hnusnou glukozu a jeste me trikrat pichali, no moje telo nesnasi zelezo!!! 🙂 Co ty??? Jak pribirate???? Taky ti to leti, co??? Uz 16!!!

hanula83
6. kvě 2010

Kaficko, jak píše Fialinka, ta statná postava je někdy spíš na obtíž. Já měla nadváhu už před otěhotněním a když se k tomu přidala váha břicha, otoky nohou, rukou, obličeje, tak to byl opravdu zážitek.

hanula83
6. kvě 2010

Pavcahola, ahojky 🙂.. já mám zase od dvou bráchů celkově pět synovců, žádnou neteř. Takže to pro mě byla vyloženě výzva a skore jsem téměř vyrovnala 🙂))))))))))

lita
6. kvě 2010

Ahoj holky, dlouho jsem k vam nenakoukla, od te doby co jsem "zdrhla" k maminkam 😀
Proste moc nestiham, kluci jsou celkem akcni. V angline je na to hezky vyraz "high maintenance" - neco jako narocny na udrzbu 😀 Ale jsou to nase lasecky roztomile.
Vsem preji spokojene tehuleni, vam co se to uz krati, at v pohode donosite do porodu a rodite, tak jak si budete prat vy a ne nejaky "sileny" porodnik!
Uz se na vas tesime v nasi maminkovske komurce 😀

kaficko
7. kvě 2010

Dobre rano holky,jak jste se vyspaly?Ja docela dobre,ale pocasi je stale nic moc,kdyby aspon ten vikend byl hezci. Chtela bych se vas jeste na neco zeptat. Uz od zacatku bylo jedno moje dvojcatko vyvojove o dva dny pozadu oproti druhemu (napr Acko bylo 6plu6, Becko 6plus 4). Ted naposledy na NT screeningu uz to bylo dokonce o tyden (jeden 13plus 4,druhy 12plus 5).Nevadi to,ze je mezi nimi tyden rozestup?Jaky to pak ma vliv treba na porod? mam trochu strach,aby se ten vyvojovy rozdil stale neprohluboval. Mal jste to nekdo take tak?Dekuji vam za odpovedi,jsem z toho trochu nervozni.

fiallinka
7. kvě 2010

kafi, to vůbec nevadí, ono to hlavně v tomhle týdnu ani nejde změřit úplně přesně, mimčo se tam různě natáčí, ten týden je úplně ok, fakt. Jedině kdyby ten rozdíl byl ke konci těhu fakt velký, tak se zjišťuje, jestli se mimču dobře daří, měří se průtoky apod., a kdyby ne, porod vyvolají - ale jinak bych řekla, že budeš mít menší holčičku a většího kluka, ne?

fiallinka
7. kvě 2010

salu, jestli se to tentokrát s dvojčátkama podaří, budu nejšťastnější na světě a budu mít tři děti, o tom jsem si ani nedovolila snít, hlavně když jsme se dozvěděli, že ivf je nutné... byl by to asi fakt takový dárek "shora" 🙂

z: ahoj, už to tak vypadá..

kocule
7. kvě 2010

Kafi, to se ještě tisíckrát změní, vůbec se nestresuj. UT je jen orientační a mimča porostou každé svým tempem; u nás třeba malá měla být o 300 g menší a fakt přesně byla. 😅 Spíš podle mě náhoda, že to tak změřili. A ke konci těhu už týdny neodpovídají vůbec, tam se to zpomaluje, protože se obvykle dva ve své velikosti do bříška nevlezou. Nesmí samozřejmě zaostávat o několik týdnů, to by byl prolbé, ale doktoři by to řešili, nebo. 😉 Nejdůležitější je počet týdnů v děloze a váhy nejsou až tak podstatné.

kocule
7. kvě 2010

Pavli, vítej.

kocule
7. kvě 2010

Chtěla jsem napsat "neboj", to zas bude den. 😀 😀 😀

ali.cka
7. kvě 2010

ahoj holky!vítám mezi náma nové maminky a pro kafíčko jsem chtěl jen písnout,taky čekáme jednovaječné a pořád někdo stresoval,jak je to rizikové atd.ale u nás žádný problém v těhu nebyl,aspon teda zatím!tak se ničeho neboj,nějak se to všechno zvládne 🙂 .jinak já včera v porodce,tlak ok,pásy taky a UTZ mi ani nedělal.zase jsem se ho ptala na porod a nějak se k ničemu neměl.prý se ještě uvidí.a jedna plancenta prý není důvod na císaře.já už se s toho fakt asi zblázním.celé těhotenství mě připravují na porod 35-36tt a ted se tváří,že tam budu mít kluky snad do 38tt.podle toho ce včera říkal.tak si pak vyberte!prý když se jim tak dobře daří nemá cenu je rodit dřív 😠.ale víte co je mi divné?že mám poslední týden tolik energie,já snad nebyla za celé těhotenství tak aktivní jak ted! 🙂

rejchl
7. kvě 2010

Přeji krásný prosluněný den🙂)) Tak dneska jsem se probudila se sloni nohou,Přikládám foto.Podle gyndr je normalni ze mi oteka jen jedna.Ja uz chci zpatky svo utle kotnicky😀

salu
7. kvě 2010

Ahoj, já byla dopo u Mudr., tak vše OK, CS2, prý mám oodpočívat, nic netahat ..... že teď je krizový období a za totáče se u dvojek chodilo na 6 neděl do nemocnice a nohy nahoru. Že to mělo něco do sebe, tak ať je prý "nevyklopím" dřív !

Rejch - nožka fakt ukázková ☹ ale já myslím, že do pondělí už to vydržíš! Já mám takový nohy někdy už teď 😉

Alicko - říká se, že ženská vycítí, že se blíží její termín a má najednou tolik energie, že ještě uklidí celý byt, navaří .... a pak si v klidu porodí. Takže třeba budou mimi už za chvíli 🙂

Co Petranela? Má to už asi za sebou!

lita
7. kvě 2010

Ahoj holky, Peta dneska rodi? Tak to ji preju hodne stesti a radosti z miminek 😉

Salu - radsi fakt odpocivej nez se prepinej, ale mne odpocinek stejne moc nepomohl, voda si rupla, i kdyz jsem nebyla moc akcni. Ale je pravda, ze nohy nahoru jsem rozhodne nemela 🙂

Rejchl - ty mas termin uz v pondeli? Tak to budu drzet palecky!
Kazdopadne na otok jedne nohy pozor. Hlida ti doktor tlak a bilkovinu v moci?

rejchl
7. kvě 2010

Litus mam zvyseny tlak.Ted jsem vybehavala predoperacni,tak jsem kvuli tlaku musela jeste za kardiologem.Musim byt v nemocnici pod kontrolou.V moci jsem taky neco pry mela,ale netusim co.
V pondeli brzo rano mam sekci.Uz se toho zacinam desit😀
Na Petrunku taky myslim,at uz nam da nekdo vedet😀

ali.cka
7. kvě 2010

rejchl,tak už se ti to blíží!!přeju moc moc štěstíčka a zdravoučké dětičky!!je fajn,že už víš kdy to bude!!

fiallinka
7. kvě 2010

Rejchl: máš nožky jak lańka 🙂

lita
7. kvě 2010

Rejchl - asi bych se radeji poptala, co v te moci bylo. Pokud by to byla bilkovina, tak fakt velky pozor. Protoze kombinace bilkoviny v moci, vysokeho tlaku a otoku je znamka preeklampsie, viz pripad Zuzky.o

Uz to mas tedy za par, hezky si tedy uzij svuj posledni tehu vikend, ten pristi uz bude s vasima kuratkama 😉
Sekce se vubec nedes, diky tomu mumraji kolem si ji nebudes moc vedoma, jizva se zhoji natotata.

Hlavne pamatuj - fotecky! Na ty my jsme tu moc zvedave 😀
A za chvilku navidenou a na pisemnou v diskuzni komurce u maminek 😉

monika03
7. kvě 2010

Ahoj holky! Tak opět jsem se doplahočila konečně domů!
Rejchl- ukázková nožulenka! 😉 Ale jak píšou holky- příští týden to máš za sebou. 🙂
Salu no a ty samo odpočívej!!! Mě čeká kontrola v pondělí, tak snad bude vše v pohodě.

rioko
7. kvě 2010

omlouvám se,že vám se lezu, jsem kamarádka Petry tak přepisuji sms : ahoj všichni, jsme krásný, zdravý páreček, Adrinaka a Davídek, narodili jsme se 7.5 v 11 a 11.01 a míry Adrianka 2.7 kg a 48 cm a Davídek 3.1 kg a 51 cm 😵

monika03
7. kvě 2010

Jejda tak to moc děkujeme za informaci!!! 🙂
Moc ji zdravíme, gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka!!! Úžasné míry! 😉

rioko
7. kvě 2010

jo a holčička samozřejmě není Adrinaka ale Adrianka 😀

rejchl
7. kvě 2010

Juu gratuluju Petrunce,deticky maji nadherne vahy.Uz se tesim n aty sve🙂
Litu koukam do zpravy na predoperacni vysetreni a mam tam psano lehka preeklampsie.Tak nejak jsem to tu nepostrehla,ale doufam ze to neni nic vaznyho☹

lita
7. kvě 2010

Velka gratulace Pete, at se detickam u maminky libi 🙂 Vahy a miry tedy primo ukazkove, jak mono-ditka, to se to bude rychle kulatit a krasne hamat 🙂

Rejchl - jestli je tam psana lehka, tak to bude nejspise v norme a dobre je, ze te sleduji a mas to napsane ve zprave, protoze si to u tebe tedy pohlidaji.
Mozna bych trochu sledovala ten otok, zda se nejak moc nezvetsuje. Radeji byt hysterka a jet k dr ci do porodky, nez neco zanedbat.

rejchl
7. kvě 2010

Litusko dekuji,ten otok je furt stejnymjak v noci tak pres den.Proste furt sloni noha😀 Kazdopadne uz to mam fakt za par,tak kdyby se to zvetsilo,ihned jedu.Predoperacni mam vybehany,tak me muzou rezat uz ted🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru