Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maladama
19. říj 2013

@jarkalada běhat po té abdominoplastice můžeš (teda samozřejmě po pár dnech, hned asi sotva), jde o to, že musíš mít šetřící režim na ty břišní svaly, takže nezvedat nic těžkýho. Těch 18m bych viděla jako minimum, kdy už se to dá, ale samozřejmě když jsou už třeba děti ve školce, je to ještě jednodušší. Známá, maminka dvojčat, na té abdominoplastice byla - někdy teď na jaře? A její dvojky jsou jen o pár týdnů od našeho, takže jim mohlo být na jaře tak těch 18m, a ona si to moc chválí.
No a samozřejmě si to chce načasovat s ohledem na roční dobu - v létě se to jednak hůř hojí, když je horko, a druhak se s tím nedá nějakou dobu koupat ☹

maladama
19. říj 2013

@koksi tři děti má spousta lidí, to zas jo, ale většina je má poněkud ve větších věkových rozestupech a ne jak my 3 děti za 20 měsíců 🙂
ake věřím, že když vyrazíte vy, tak vaši cestu jde vystopovat podle spadlých brad všech kolem 🙂

werinka1
20. říj 2013

@koksi Aha, no vidíš, si to představuju až moc jednodušše 😅 A jestli bys šla pro ty pláštěnky, tak kdyby ti to nějak nevadilo.....já bych prosila taky o jedny ať jsme připraveny 😀

gyty
20. říj 2013

@koksi boze boze boze
to sme na tom podobne.
ale ja na tu operaci nechci! mam z toho silenej strach. ja po tom cisari byla uplne mimo
me to bricho bolelo uplne silene. pulku tech brisaku mi zasili hned na sale od zdola k pupiku. proste kam dosahli aby to nebylo tak hrozny. ale od pupiku nahoru mam obraceny umyvadlo.
tobe to taky sili? nebo mas tu diastazu az dolu?
ja se tak bojim do nemocnice a k doktrorum a na operace a kdyz mam dobrovolne tak nejdu ani k zubari dokud to neni tak akutni jako ted ze chodim po 14 dnech! mam na opravu 4 zuby mezizubni plomby !!! ach jo!!!

koksi
21. říj 2013

@maladama to máš pravdu že ty je máš hodn po sobě... teda..to musí být fakt mazec. A pobavila jsi mě těma spadlýma bradama 😀DD ale máš pravdu že lidi fakt čumí..oni se ani nepodívaj ale fakt už čumí..ale co ... je třeba si zvykat 😀 už to nezměníme a ani bych to měnit nechtěla ,-)

koksi
21. říj 2013

@werinka1 no ale třeba budeš mít jedlíky a bude to snazší ,-)) jinak pláštěnky beru teda pro tebe a arabianu? ok holky?? počítám že ve středu tam manžel zajede ,-))

koksi
21. říj 2013

@gyty já se teda doktorů taky bojím..slepák jsem si nechávala rozhánět tak dlouho dokud opravdu nebylo za 5min 12 a vezli mě akutně do nemocnice na vyndání... ale já naštěstí ty pooprerační stavy mám hodně v pohodě. Po anestezii mi nikdy není zle, po obou CS jsem chodila hned na 2den jakoby se nechumelilo. Břicho mě nebolelo vůbec..jako jasně když jsem chtěla na záchod nebo se zasmát tak to jsem cítila ale jinak..fakt pohoda. Ale hlavně.. já to břicho mám fakt hroznýá. Kdybych se nestyděla dám sem i fotku. A mě to prostě natolik obtěžuje že prostě toto by byla první operace na kterou bych šla dobrovolně a dokonce se i těšila. Fakt. Jako představa že mi je teprve 37 a do věku kdy mi bude jedno jak vypadám je daleko tak to prostě podstoupit chci... Vždyť já toto léto s děckama nešla pomalu ani na koupák kvuli tomu.. když už jsme šli tak jsem měla sice spod.díl plavek ale nahoře jsem měla nátělník..jak jinak než do "A" Koupila jsem si tankiny ale i to vypadá na mě spíš jako těhotenské plavky ☹ jako ještě že máme zahradu a na ní bazen tak tam do plavek jdu ale občas chtějí kluci na tobogány a tak takže na koupák vyrážíme ale do plavek mě nikdo nedostane to fakt ne... To samé šaty... v každých vypadám těhotně. neexistuje si vzít sukni či kalhoty a k nim halenku, košili kterou jsem dřív nosívala dovnitř tak teď vše nosím ven, nic zakasaného ... a to mě prostě šíleně omezuje. Navíc teď ještě to nevypada tak blbě a opravdu když si někdo řekne že jsem asi těhotná tak ještě budiž , jsem mladá..ale v 50? to už bude jaksi mimo mísu 😀 Já prostě takové břicho fakt nechci.
Tu diastázu mám přes celé břicho až k císař.řezu...tam nastává změna a ta vytahaná kůže mi přes ten řez přepadává.. no prostě fakt šílený....

Jsem na FB ve skupině dvojčat,trojčat a tam se to teĎ hodně probíralo protože jedna maminka to vyhrála u nějakého plastic.centra... a pak psala že je to v pohodě, že ji nic nebolí a na to ploché břicho se nemůže vynadívat. To je pro mě obrovská motivace. Mít opět ploché břicho..bože..to by bylo něco...

Např. teď sháním zimní bundu..skoro všechny bundy jsou s páskem.... když si ten pásek zapnu ....tak i v té zimní bundě najednou vypadám jak těhotná!!! Nejhorší je..že po prvních 3 porodech jsem to vůbec neměla..břicho se mi vždy krásně vrátilo zpět. jako nebylo plochý jak když mi bylo 20 ale v pohodě jsem nosila šaty, plavky prostě pohoda... toto břicho co mám teď mi zůstalo až po dvojkách ... asi to už prostě byla velká zátěž , asi.
Ach jo...

maladama
21. říj 2013

@koksi já měla i v době své největší štíhlosti (52kg/162cm, kde ty časy jsou) takovou dívnou anomálii na břiše - hrozně propadlou linii kolem pupíku (jako, v pase fakt asi 62cm) a pod tím pneumatiku. A když jsem přibrala, tak se akorát zvětšila ta pneumatika. Máti mě celé roky poňouká, jestli nechci jít na plastiku a nechat si to odsát, já celé roky říkám, že ani boha, že dobrovolně do sebe řezat nenechám... ale ta paseka, co mi zůstala po dvojčatech, mě už nahlodala, že možná i jo.

werinka1
21. říj 2013

@koksi Si zlatá! A aby nešly jen pláštěnky, vezmu si z tvého bazárku jedny ty bodýnka vel.74 co máš myslim za 120Kč. Jsou zelenkavé, ale holčičkam taky budou slušet ne? Díky moc!!!!

arabiana
21. říj 2013

@koksi Moc děkuji, ale mě nemusíš. Zkusila jsem to na manžela a sjedem tam, budu to mít jako částečnou kompenzaci za tu služebku 😝 Protože samozřejmně nezůstane jen u brynďáků 😀

Já dneska celej den peru hadry, hrozný toto, přivezl TŘI kufry oblečení, který jsem prala a žehlila než odjel a teď to samé když přijel.

Koukám, že řešíte břicho, no taky u mě žádná sláva. Mám teda taky rozestup, od pupíku výš, nahmatám si tak 2cm, pokud se to dá takhle říct, ale s nikým jsem to ještě neřešila a upřímně mě nějaká operace taky dost děsí, takže ještě to vydržim 😀

werinka1
21. říj 2013

@arabiana Ty už budeš dávat na zimu děti do sporťáku? Vždyť ještě nesedí neee?? Mě teda holky přestávaj v kočárku spát (jezdíme ven po tom co spinkaj doma v postýlce). Doteď krásně usnuly jak jsem vyjela a už se jim nechce, protože spinkaj předtím. Jenže ležet a jen tak čučet a vlastně nic nevidět se jim nelíbí 😒 Nevim jestli pořídit nějakou hračku na kočárek, jestli by je to zaujalo? Až budou sedět tak to bude super, budou se rozhlížet, ale to ještě bude trvat že jo...

maladama
21. říj 2013

@werinka1 naše holky asi taky pošupajdí do sporťáku, až jim nandám kombinézy, tak je do korbiček už nenarvu ☹ takže sporťák do lehu, nánožník a bude.

kacikaci
21. říj 2013

@werinka1 taky budeme na zimu bohužel už ve sporťáku, kluci už teď jsou v korbičkách úplně narvaní a to jsme nevytáhl ještě zimní fusaky..takže není jinýho zbytí..dceru jsme přestěhovali do sporťáku v pěti měsících, ne proto že by se do korby nevešla, ale protože už v ní nechtěla být, chtěla koukat..měla¨sporťák v lehu nebo v takovym malinkym pololehu a bylo to ok, byla šťastná, že může koukat a zabavila se..

werinka1
21. říj 2013

@maladama Já mam fusaky EW, tak jsem si říkala, jestli by nestačilo je do nich dát jen v takových flísových overalkach s kapuckou. Já doufam, že ten fusak EW se tam vejde, když je to originál k tomu. Nezkoušela jsem to.... A holky maj zatim 5 kg, takže žádný obříci taky nejsme.

werinka1
21. říj 2013

@kacikaci To by bylo fajn kdyby se mohly koukat, to by je bavilo. Jenže mam strach, že jsme na to ještě malinkatý. Ale tak pokud jde položit sporťák do úplného lehu (máme ho stále v krabici,složili jsme zatím jen kočár s korbičkama), tak by to asi nebylo marný. A to jsem zrovna pořídila EW fusaky v barvě korbiček....Sporťák máme stříbrnej a korbičky pískové.

kacikaci
21. říj 2013

@werinka1 a ty máš sporťák ew?ten do lehu jde

werinka1
21. říj 2013

@kacikaci Jj, Ew. No tak to je super. Zkusíme to ještě v korbičkach, přeci jen se tam holky vejdou pořád ještě s velkou rezervou a pokud budou chtít koukat, tak holt budem muset taky do sporťáčku.

kacikaci
21. říj 2013

holky ještě k tomu rozestupu svalů, já si teda nahmatám, že jsou ty svaly dost od sebe, ale při tom leh sedu se mi nedělá ta stříška, tak nevím, co to je, jestli se to třeba ještě spraví?

maladama
22. říj 2013

@werinka1 uvidíš... naše koťata mají teď 7kg a 69cm, malý děti nedělám, no 🙂
a ty fusaky máš jen do korbiček, nebo jdou i do sporťáku? Já mám právě fusaky do sporťáku, aspoň myslím - kupovala jsem to tady na MK jako set z druhé ruky.
Starší šel do sporťáku někdy v 5m, v korbě řval, protože se nudil a neviděl, sporťák v lehu a byl spokojenej. Holky zatím neřvou, tak nás asi donutí až ta velikost. Holt ty dvojčecí korbičky jsou i u EW děsně malé, ale to je daň za to, že projde dveřma...

werinka1
22. říj 2013

@maladama Fusaky jsou i do sporťáku. Jen nám to nepasuje barevně.Detail že... 🙂

werinka1
22. říj 2013

Sakriš jak je naučit nějakýmu režimu???!!!!Chvilku nám vydželo, že se budily kolem deváté, kolem jedenácté šly znova spinkat, vydržely do dvou do tří, pak ven, pak pohrát a spinkat kolem osmé deváté. A už je to zas všechno jinak.Jedna spí, druhá nespí, druhá usne, první se začne budit.....neudělam nic!!!!

werinka1
23. říj 2013

Mě jebne. Přestaly spát přes den úplně. Teda, jestli se dá půlhodinovému spánku říct, že spí, tak ano, pak spí. Já nemůžu udělat už vůbec ale vůbec nic!!!!!V noci zatím spí, ale jestli přestanou i v noci, tak už mě asi švihne!!!!!! Už si nedojdu ani na záchod. 😠

maladama
23. říj 2013

@werinka1 kdybys měla dětí víc, tak víš, že na osobní potřeby matky se prostě čas najít musí, i kdyby děti řvaly. Protože dokud řvou, tak jsou živé - když náhle přestanou, pak je čas pelášit s papírem u zadku 🙂

werinka1
23. říj 2013

@maladama 😀 😀 😀 Si mě vážně pobavila.

arabiana
23. říj 2013

@werinka1 Jasně, do sporťáčku do lehu 🙂
Já koupila hračky na kočárek v Pompu, maj skřipec, pěkně tam držej a holkám se líběj, vydržej na ně čučet.

Noo a s tim spanim. Musim říct, že co jim dávám ten příkrm tak mi spinkaj po obědě 2 hodiny v kuse. Snědí každá asi 10 lžiček, někdy trochu víc, pak většinou Laura začne řvát a vyžádá si mlíko, jak vidí flašku, mává rukama, pusu do o anebo řve. Dopoledne spinkaj tak půl hodiny, většinou hodinu a půl po snídani. Začnou řvát, hračky už je nebavěj, tak jim dám deku pěkně vedle hlavičky, pak asi 5x vystřelej dudana a usnou. Pak spí ještě chvilku po odpolední svačině, ale to jsme většinou venku takže se udrncaj v kočáře.
Dneska řvaly dopoledne chvilku obě najednou a to tady fakt skáču od jedný k druhý, přijde mi, že se chtějí navzájem překřičet, víc a víc přidávaj. Taky se už strašně rušej navzájem,když mi pípne mikrovlnka tak se nevzbuděj, ale jakmile jedna hekne, druhá už se chruje a to je mám v košíkách docela daleko od sebe!

dexin
24. říj 2013

holky, jak píšete, že máte rozestouplé svaly. Já si svaly v břiše ani nenahmatám 😀 a to my nepřijde, že ho mám nějaké větší než po předchozích porodech.
EW jde do lehu, kluci jezdí ve vložných taškách ve sporťáku, ale minimálně, spí tam, jen když se jezdí, takže je raději dávám doma do houpací sítě, ve které teda stráví skoro celý den, páč v n furt spí! A super, že tím nemají ani predelikci. 😉

gyty
24. říj 2013

pro vsechny co resi diastazu. nasla jsem docela zajimavy web, ktery nabizi informace a vcelku sem tu nasla odpovedi skoro na vsechny otazky....
tak tady je odkaz holky...

jinak moje dr mi operaci rozmlouva. ze pry videla jiz nekolik zpackanych abdominoplastik a pry nic moc na vzhled plus bolest a spatny srusty svalu , ze se to pry i jedny pani nejak posunulo a srostlo na krivo....nevim. rika at
http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/diast...

gyty
24. říj 2013

@dexin
jak vypada ta sit?
my predilekci mame od narozeni
v deloze byl malej chudak tak zasoupnutej ....a zkroucenej....
cvicicme vojtu ale po kazdym ockovani se stav zase vrati nazpatek....

dik

dexin
24. říj 2013

holky, zrovna v sobotu jsem tu měla kámošku, co má tu plastiku břicha a je nadšená, že v životě neměla tak ploché břicho. Musím teda říct, že ta jizva, co je schovaná pod kalhotkama je fakt veliká a pořád taková tmavá (byla na tom před rokem) a navíc díky tomu, že jedla antikoncepci, prodělala po zákroku plicní embolii, ale říkala, že by do toho šla znovu, protže to navrácené sebecědomí za to stojí.

dexin
24. říj 2013

@gyty takto se u nás spí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru