Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
3. kvě 2013

@letitko Já tedy moc nesledovala, kolik čeho (oblečení) pořídit... prostě jsem nakupovala a nakupovala, dá se říct, že většinou bazarové. Jen pár kousků - do porodnice - jsem koupila nových. Něco jsem i dostala. Nemá vůbec cenu pořizovat věci stejné... tu tendenci jsem měla, ale ve výsledku stejně mám kluky v něčem jiném a jen pár hezkých věci 2x, třeba když jedeme k lékaři, či na návštěvu. Už jsem to tu i psala... někdy se jeden z nich pročůrne, pokákne, ublinkne a hold je potřeba převléknout... tak přece nebudu převlékat oba 😉 I když je to hezké, mít oba stejně oblečené... občas se i sejdou 🙂
Oblečení mám tedy spoustu, výhodou je, že nemusím tak často prát... Vychází mi to asi 1x za 10dnů na dvojčata 😀
Tak přibližně mají na první 3 měsíce: 6 polodupek, 10 dupaček, 6 overálků, 16 bodýček s dlouhým rukávem a asi 20 body s krátkým rukávem, hafo ponožek a teplých botek (ty tak často nevyužívám - spíš ty větší na držení dupek) 12 kabátků, svetříků, 8 triček, 3 kombinézky, 2 fusaky a hodně čepiček a rukaviček. Už mě nějak nic jiného nenapadá. A pokud budeš prát častěji, stačí toho podstatně méně 😉

letitko
3. kvě 2013

@adriene dekuju moc ja abch mela aspon predstavu :0)

karlisska
3. kvě 2013

@adriene jsou úžasní 🙂

verunka_berunka
3. kvě 2013

@mrnakova333 Ahojky, uklidním tě, mě ho doktor taky nedělal 😝 Měla jsem ten ve 20tt a pak až v to 30tt další veliký. Ale je to prostě tak, že záleží na doktorovi. Kamarádce s jedním dělaal její gynekoložka ULT každé 2-3 týdny. Já jsem ve 30tt přešla do péče porodnice, ale po porodu jsem zěnila doktora a mám teď tu kaarádky doktorku a jsem jejím přístupem nadšená! 🙂 Doktor mi kontroloval moč, tlak, váhu a pohmatem čípek. Taky jsem byla dost nesvá, že se na ně nepodíval... 😝

koksi
3. kvě 2013

@karlisska Fakt?? a budete mít Amálii nebo Amélii?? My máme Amélii ale říkáme Amálka 😀 někteří říkají sice Amélka jakože když je ta Amélie ale to je fuk 😀 My jsme spokojení se jménem moc! My to dali dle našeho oblíbeného franc.filmu Amélie z Montmartru tak proto 😀 a druhé se bude jmenovat jak??

koksi
3. kvě 2013

@kiwiik
@adriene holky jak to děláte že vám děti tak příbírají?? obě je máte mladší než jsou naše holky ale váhově jste stejně....no jak je toto možné 😀 obě kojíte tak to tam máte smetanu ne?? ,-) a prý se po Nutrilonu příbírá 😀 to kojení vám závidím!!!

karlisska
4. kvě 2013

@koksi kluk bude Davídek, my jsme měli fakt boj s těma jménama a vůbec bych se nedivila, kdyby to manžel ještě změnil, dlouho jsme měli Viktorku, ale do Amálky jsem se tak zamilovala, že ji prostě chci 🙂 A budeme mít Amálii 🙂

adriene
4. kvě 2013

@koksi Smetanu asi ne 😀 No já nevím, sajou a sajou 🙂 Krmím tedy po 3 hodinách, oba najednou a v noci vydrží tak 4-5 hod, jak kdy. Dnes v noci mě ale fakt překvapili, naposledy pili v 10:30 a pak se vzbudili až v 6 ráno!! Málem jsem z toho měla infarkt 😀 😀 Připadám si dnes tím pádem "přespaná" a jsem jak praštěná palicí... je to nezvyk 😉
Máš pravdu, říká se, že se po Nutrilonu dobře přibírá. Ale mě se zdají být Tvoje holky normální a dobře živený. Jen měly asi pomalejší start, to je normální. Ony to doženou. A jsou nádherné! 🙂

gyty
4. kvě 2013

ahoj
chci se zeptat skytali vam v brise ditka? me teda jen 1 ale kazdy den...to druhe ani jednou...

kiwiik
4. kvě 2013

@koksi No ja to mliko asi mam docela vyzivny, protoze ve srovnani s nasema klukama ji holky malo (kluci
se oba dost prejidali) a ji jen 6x denne, dneska dokonce jen 5x, protoze jsme byli na vylete a ony hezky spaly, tak jsem je nebudila a byla rada, ze nemusim kojit v terenu, presto pribiraj zatim slusne. A abych pravdu rekla, kojeni jednoho ditete jsem si uzivala o dost vic, ty dve najednou jsou mirne nepohodlny a obcas se mi u toho holky vztekaj, kdyz je treba boli brisko a nemuzu jim moc pomoci, kdyz druha pije, je to proste malo flexibilni 🙂 Ale jsem moc rada, ze to mliko pro ne zatim mam a doufam, ze jeste nejakou dobu vydrzi.

kiwiik
4. kvě 2013

@gyty Mne skytalo Acko ke konci tehotenstvi i nekolikrat denne, Bcko snad jen jednou. A kluci skytali taky, ten mladsi hodne casto🙂

gyty
4. kvě 2013

@kiwiik
me skyta jen A ...
taky az ted ke konci
vcera i dneska kdyz si lehnu a to jakkoliv tak me zacne fakt hodne bolet jakoby az v trisle ale jako boli to vopravdu hodne

arabiana
5. kvě 2013

Ahojky, tak po tydnu jsem opet na netu.
Porad, ale v nemocnici 😢
Prestehovali mne z gyndy do porodnice a wifi tady jako vubec, tak jsem pres mobil na pc.
No, nalez se snad nezmenil, porad otevrena na prst. Ikdyz posledni tak 3 dny jakoby citim, ze tam Acko tlaci tu hlavicku vic a vic a jako uz skoro vypadnout.Zvlastni pocit.
Minulou nedeli jsem mela opet kontrakce, tak me dali na monitor a okamzite zase magnezko do zily. Ve stredu mi ho opet odpojili,zklidnilo se to a beru jen tbl. Po nedeli jsme 34tt.
@gyty Me taky skyta prevazne A, hlavne vecer. A kdyz jsem na monitoru tak je to vubec sranda🙂Chudinka moje mala.
Nechci rikat, ze to tady utika,ale kazdy den je tak stejny, ze to celkem jde.
Uz kroutime 3.tyden chjo. Posledni dny i dost spim pres den, i v noci v pohode.
Jsem sama na pokoji a tak zatahnu zaluzky a spime cele dopoledne 😀

barusmackova
6. kvě 2013

@gyty ahojda ja cele tehu nepocitovala zadny skytani kazdej na koniku psal jak deti skytaji a tak az minuly tyden zaval taky teda ten jeden jen ten vetsi nekolikrat za den ale uz je zase klid 🙂 co me vydesilo včera prave tenhle skytaljici se prevalil na toho mensiho utlacovanyho a mela jsem bricho k jedny strane ze jsem tu jeho cast domecku kela jak pristavaci drahu 😀

barusmackova
6. kvě 2013

@adriene
@koksi nádherné fotecky holky deticky se vam povedly ja vam sem hodim aktualni moji focenou vcera 🙂 pak uz asi nebude cas a prosim myslete dnes vsechny na nas máme tu poradnu a kontrolni utz jestli nas nepošle uz do spitalu kvuli tomu malemu mnozstvi plodovky u jednoho prcka ja se citim velmi dobře tao snad i kluci vse zbalene doma nachystaje jen ty jmena 😀 mel to byt ten Filda a Vilda vsude jsme to rikaly a nakonec to vse bude asi jinak ale jak???? 😀 je to strasne tezky vybrat nejaka mozna Šimon a Štěpán mozna zustane Filip a druhy Vašík pritel by chtel po nem Jirička no asi nebudeme mit do porodnice jeste nic napsaný ☹

adriene
6. kvě 2013

@barusmackova Moc myslim na tebe a samozrejme na vsechny ostatni... Drzim palecky!!!
Jmena jsou zaludna vec 😉 Byberte.nwco, co se bude hodit i k prijmeni a samozrejme tak, aby jate byli spokojeni 🙂

arabiana
6. kvě 2013

@barusmackova Myslime na vas, drzime pesticky.Neboj, 36 uz je krasny, co ja bych za to dala. Jeste 14 dni chjoo.

dexin
6. kvě 2013

@barusmackova 36.tt je fakt super, to už buď úplně klidná! 🙂
Musím říct, že poslední dny na sobě pociťuju takové nepříjemné fyzické zatížení. Více se zadýchávám a mám těžké nohy a ruce. Tak jsem včera vlezla na váhu a 6 kg za 3 týdny nahoře. Mi řekněte, čím to je? Jí nepřejídám se! 😝 Takže celkem jsem na 16kg nahoře (porodní váha v předchozím těhu) a 3 měsíce přede mnou, to budu jako tank! 😠

dexin
6. kvě 2013

@arabiana drž se! Fakt to za to stojí. Já si to ale vůbec nedokážu představit být tak dlouho v nemocnici. By mi bylo bez dětí a manžela moc smutno!

arabiana
6. kvě 2013

@dexin Dekuji, take je mi bez manzela smutno. Chybi mi se pritulit s briskem 😢
A dneska mam navic hlad, k obedu ryzovy nakyp kterej nejim a nikdo mi neprijde. Zasoby mam, ale jen sladkosti.
Proc kdyz jde nekdo na navstevu do nemocnice nosi jen ovoce a sladkosti?
Co ja bych dala treba za parek v rohliku 😀

dexin
6. kvě 2013

@arabiana musíš jim říct, co ti mají donést! 🙂

arabiana
6. kvě 2013

@dexin Vsak uz mam objednane u mamky bolonske spagety🙂, ale az na zitra.
Jako jidlo tu neni zle, ale ten nakyp uplne nesnasim.
Porad nam davaj ovoce, jenom ovoce. Manzel vozi nakrajenou zeleninu, te se tady nedockam. Jenze dneska zrovna vse snedeno, nemam ani krupky 😀

barusmackova
6. kvě 2013

Holky hlasim se ze spitalu kluci vody dost oba jen jeden ma na hranici prutoky pupecniku tak pro jistotu na pozorovani a maji kazdy 2500g tak pry me vyvolaji porod jak se domluvej do tydne asi tak a kluci jsou hlavickou dolu takze zadny cisar se nekoná bojim se jako blazen hlavne toho jak dlouho to bude trvat

kacikaci
6. kvě 2013

@barusmackova ahojky, tak to už budeš mít kluky brzy u sebe..určitě to zvládnete v pohodě a budou na světě rychle..budu držet palečky, ať vše dopadne dobře!!!!

barusmackova
6. kvě 2013

@kacikaci jojo je to mazec kdyz si uvedomim ze domu driv jak s malickym Vašíčkem a Jiříčkem nepujdu jmeja uz jsou napsaná a papiry odevzdane😀 zitra se dozvim vic od dr a reknu jim ze jsem pro aby sr vyvolani konalo co nejdrive to pujde

kacikaci
6. kvě 2013

@barusmackova je to zvláštní pocit viď, když už víš..zažila jsem to u dcery, taky mi ji vyvolávali, trochu mě mrzelo, že jsem si neužila ten pocit toho překvapení, jakože už 🙂 jména jste vybrali krásný, my už máme taky vybráno, ale ještě pořád je to otevřené s tím, že když narazíme na lepší, změníme to 😉
nám už se to taky krátí, já ale musím ještě dokončit semestr ve škole 😀 doufám, že to stihnu

dexin
6. kvě 2013

@barusmackova jupííí už brzy budeme mít další dvojčátka a přirozeně!!! Konečně se dozvím nějaké pořádné info o přirozeném porodu dvojčat, ke kterému ti teda moc gratuluju! 🙂 Držte se ještě pár dní!

letitko
6. kvě 2013

tak holky koukam ze do prazdnin vas hodne pribude :o) Vsem drzim palce a at jsou deti zrdave a hodne :o)

arabiana
6. kvě 2013

@barusmackova Ty joo to budes mit supem. Moc na vas myslim. Ja pocitam, ze holky budou tak za 2-3 tydny.Taky je to pro mne najednou rychlost, docela to i utika. Hlavne jak tady po chodbe drandej maminky s miminkama, holky ja uz se tak tesim, budu MAMA 🙂

carllita
6. kvě 2013

@barusmackova Jé, tak to je překvapení! Ale už mají pěkné váhy. Doufám, že to stihneš nám tady o tom porodu něco poreferovat, abych se přestala taky bát 🙂 Moc a moc na Vás myslím, budu sledovat Náchodský stránky, až tam budou kluci vyfocený ;) Tak hodně štěstí !!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru