Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

123lenka
26. bře 2013

Ahoj. Taky čekám dvojčátka. Jsem ve 13.týdnu a mám už předškoláčku. Moc se těším, i když na začátku to byl pořádný šok. Tak hlavně ať všechno dobře dopadne.
Najde se tady maminka z Hradce Králové a okolí? Neznám tady moc lidí, tak bych byla moc ráda, kdyby tady nějaká byla a mněla spoločné radosti i starosti 🙂
Dokonce jsem založila skupinu, no nikdo se mi doteď nepřihlásil ☹

ljonas
26. bře 2013

@123lenka ahoj, diskuzí o dvojčatech je tu dost, já jdu zítra na KO, tak doufám že budou pořád 2 zdravá miminka se srdíčky... tady jsou fajn holky, které si prožili těhotenství i porod, ...moc mne to povzbuzuje a těším se na vše co mne čeká. jedna s novějších diskuzí je i níže...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/spolecny-term...

ljonas
26. bře 2013

@adriene tak to je teda něco... když tyhle články čtu tak jsem za to ráda, že i české lékařství umí něco takovéhooo, ale jde z toho mráz po zádech

123lenka
26. bře 2013

@ljonas díky. Zítra ti budu držet palce!!! Pak dej vědet. Já jdu zítra na screening, tak jsem taky nervozní. Už jsem jednou potratila a doufám, že už to nikdy nezažiju. Zážitek z kyretáže byl otrasný.

ljonas
26. bře 2013

@123lenka v kterém jsi týdnu?
já jsem měla zamlklé těhotenství, tak doufám že jsem si už to špatné vybrala.

123lenka
26. bře 2013

@ljonas neboj, určitě to už vyjde! Já jsem potratila v 10.týdnu v r.2010 a teď se nám povedli dvojčátka a jsem ve 13.týdnu, tak doufám, že to dotáhnu co nejdál!

kacikaci
26. bře 2013

@karlisska ahojky, já jsem jedna ztěch, co si přejí přirozený porod, doufám, že nám to bude dopřáno, první jsem měla dlouhý a dost náročný, takže jsem přesvědčená o tom, že ten druhý bude rychlejší a víc v pohodě, ale možná jen moje bláhová představa 😀 ráda bych si to prožila znovu takhle přirozeně, když je to naposledy

werinka1
26. bře 2013

Ahojky, musim vás dočíst, nějak jste toho nakecaly 🙂 My jsme byly dneska na KO, ještě teď se musim smát jak jsme jim zas zamotaly hlavu. Byly jsme poprvé na sonu ve fakultce, předtím jsme jezdili na genetiku a pan doktor nás kvůli tomu dvojčecímu těhu předal do poradny do fakultky. No já si navíc nechala doma zprávu z předchozí prohlídky. No, holčičky mají 520 g a 590 g. Ta větší přesně odpovídá 22+6, ta menší je o 3 dny pozadu, ale dle dr. to vůbec nic neznamená a je to v poho. Tak snad jo. No a pak nastalo řešení jedno a dvojvaječné 😀 Paní doktorka kroutila hlavou, dolovala ze mě info, pak si přizvala druhého pana doktora, ten kroutil hlavou a pak volali panu doktorovi na genetiku co on na to 😀 Závěr je takovej, že NEVÍ 😀 😀 😀 Jejich nástřel byl ale dvojvaječný 😀 Naštěstí prej máme v případě jednovaječných "lepší" variantu. Prý jsou každá ve svém vaku, nebo obalu, no a mají hodně silnou přepážku. Tudíž není vyloučen přirozený porod. Pokud by byly hlavičkou dolů. Zatím jsou příčně. Leží na sobě 😀 Jedna je níže, hlavičku má popravu a hnedka nad ní má hlavičku druhá berunda. Podle nich si výživu nekradou i když je tam ten rozdíl. Jedeme zas na KO za 14 dní. Třeba tam bude zase jiný paní doktorka či pan doktor a budem zas luštit 😀 Hlavně aby rostly a ta jedna to dohnala! ☹
A začínam zápasit se zácpou 😠 ☹ To co jsem si dnes zažila na záchodě......tekly mi čůrky potu a říkala jsem si, jestli už to není nácvik na porod 😝 😕

kowalski52
26. bře 2013

@koksi Tak to jsem zvedava na dalsi UZ co tam uvidi 🙂 jinak coly uz jsem prepita a ted jedu na suchym pecivu 😀

dexin
26. bře 2013

holky, já si velmi velmi přeju, aby se natočili hlavičkou dolů! Takže ty, kterým "hrozí" přirozený porod, jste šťastné ženy! Vždyť porodit si přirozeně miminko je to nejúžasnější! 🙂

barusmackova
27. bře 2013

@123lenka ahojda vitam te ja jsem ted uz teda 30+1tt ale jsem kousek od nachoda 🙂 jinak mam doma triletou slecnu a prirozene cekame dva chlapecky

123lenka
27. bře 2013

@barusmackova Ahoj. Tak to já doufám, že to budou holky, Terezka se hrozně těší na holky. Tak snad aspon jedno, bude holka 🙂
A jak se cítíš? Já se právě bojim, abych vydržela až do konce v pohodě... ať nemusím do nemocnice... Dnes jdu na screening, tak jsem nervózní.
Držim ti palce, ať jsou kluci jako buci, ať je všechno bez problémů... Jak budeš rodit? Já ještě nic netuším, musím se na kontrole poptat, jestli jdou dvojčátka automaticky na císaře, nebo jak to je... Já mám termín v listopadu, tak doufám, že vydržím aspon do září...

barusmackova
27. bře 2013

@123lenka ja o klucich nechtela ani slyset 😀 byla jsem presvedcena ze budu mit holky protoze mala taky chtela segry no a ono ne sup a jsou to oba kluci jinak s porodem je to asi u kazdy jiny me zatim nikdo nic nerekl zadnej plan nemame bud a nebo no ale ja bych asi uprednostnila cisar i kdyz je to operace

123lenka
27. bře 2013

@barusmackova tak ségru ještě budete muset zařídit 😀 😀
Já se směju, a uvidíme co budeme my mít 😀
No já se porodu dost bojím, terezku jsem porodila skoro 5kilovou, tak když si na ten porod vzpomenu, tak ještě teď mě všechno bolí... No uvidíme.
Drž se a napiš.

kacikaci
27. bře 2013

ahojky, asi mám hloupej dotaz, ale jak je to s pojmenováním dvojčat? do papírů do porodnice musíme napsat dvě jména od každého pohlaví, to je mi jasný, ale jak je to pak s tím rozebráním jmen? jakože jeslti je předem daný, který se jak bude jmenovat, jeslti si můžeme vybrat že áčko bude jan a béčko pavel nebo jestli je to podle toho, kterej bude první na světě? 😀

zuzka72
27. bře 2013

@kacikaci První na světě je ˇAčko a tomu jdáš jméno, jako první, druhý jméno bude béčko, prostě se tě zeptají, jak se bude jmenovat první narozený a druhý

kacikaci
27. bře 2013

@zuzka72 a je to tak vždycky, že ačko je na světě první nebo se to jejich pořadí může ještě nějak změnit? já jen, že bychom už jim chtěli vymyslet finální jména, aby nám je pak jakoby nevyměnili, omlouvám se, jestli to píšu nesrozumitelně, nevím, jak normálně to vysvětlit

carllita
27. bře 2013

@koksi Ahoj. Díky za krásný popis toho každodenního kolotoče 😀 Chce to pevný nervy, co? Já si říkám, že na to radši nebudu dopředu myslet a prostě se budu muset přizpůsobit jak situace dovolí 😝 Trochu se bojím, že budu toho mýho prvního klučinu zanedbávat, ale já mám taky dva mlasdší sourozence a na žádnou psychickou újmu si nepamatuju 😀 Tak hodně zdaru a ať se vám doma pořád daří jako doteď.

carllita
27. bře 2013

@barusmackova Jé, ty jsi z Náchoda? Tak to máme kousek, já sem z Dobrušky!

zuzka72
27. bře 2013

@kacikaci no Ačko je vždy to první a v tvým týdnu už se to asi nehne naopak....a mělo by jít jako první ven a je označovan, jako A, pokud by byl císař tak jde taky Ačko, ale může se stát, že prostě leřží nějak propleteně a vytáhnou dřív Béčko i když jsem to ještě neslyšela, ale stát se to může. Ale pokud by šlo první Béčko tak ví Mudr. že je to Béčko...chápeš co myslím, takže když si ted řekneš, že Ačko bude Lojza a Béčko Tonda tak přes to jede vlak :D

kacikaci
27. bře 2013

@zuzka72 super, díky za vysvětlení 🙂

barusmackova
27. bře 2013

@carllita to jsme si jeste jeste jeste bliz ja pochazim z novyho mesta nad metuji a ted uz skoro 3 roky bydlim v šonově 🙂

123lenka
27. bře 2013

@barusmackova Screening ukážkový!! Pravdepodobne to bude dievča a chlapec!! Hurááá 🙂
@ljonas

123lenka
27. bře 2013

@ljonas Screening ukážkový!! Pravdepodobne to bude dievča a chlapec!! Hurááá 🙂

barusmackova
27. bře 2013

@123lenka tak to moc moc gratuluji to je parada.moc bych ti parecek prala ale radeji pockej na utz ve 20 tydnu na potvrzeni ja mela mit taky parecek uz jsem kupovala i ruzove ale pak nam rekli ty kluky 😀 jeste ze uz doma jednu holcicku mam

123lenka
27. bře 2013

@barusmackova hele, nestraš 😀 Ale ja som rada, že sú hlavne zdravé! Tá holčička bola vidieť super, kluk je práve neistý... mám chuť na panáka 😀

ljonas
27. bře 2013

@123lenka tak to je nádhera, taky doufám v páreček... moc moc přeji at se daří...

jarkalada
27. bře 2013

@kacikaci Áčko vždycky berou ven první 🙂

zvalentova
27. bře 2013

@kacikaci Ačko je to které je níž, a je vždycky první. 😉

kacikaci
27. bře 2013

@zvalentova
@jarkalada díky, tak už mám konečně jasno 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru