Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
8. srp 2009

Arwenko to se ti nedivím že tě to vytočilo, já bych chtěla vidět chlapa kdyby měl tahat to co my a ještě ke všemu chodit do práce, to by nemohl přežít 😒 Já myslela že si uvědomuje a že tě obdivuje jak to pěkně zvládáš že ještě u toho zvládneš pracovat a ono ne ☹ No David měl včera poznámky typu že kdybych chodila do práce nemám tolik roupů a nevymýšlím kraviny, no ale pak se podíval na nohy a zjistil že moc oteklý nejsou a že se vlastně držím tak toho nechal. Ale ten tvůj by tě měl na rukou nosit 😉

arwenka
8. srp 2009

No, to on delal na zacatku tehotenstvi. Ted, cim vic nemuzu, tim vic se mi zda, ze je mu to jedno...asi jsou vsichni takovi a nevim, co vubec cekam. Asi delam malo,no. Dneska jsem mu doporucila, at se vrati k byvale a to nechce, tak ja nevim, co teda vlastne chce. Porad mi rika a pise, ze ho vlastne nemam rada a ze bych byvalemu priteli tolerovala daleko vic (ano, delala jsem to, ale byl to zivot o nicem a ja podruhe stejnou chybu uz nechci delat) .
Uvarim mu tady neco k jidlu a pojedeme, asi kolem pul jedne, i kdyz se priznam, ze se mi nechce, ale co bych tady hledala 😒

David je taky drahousek, koukam 😠
Stejne je proste mozny, ze jen chceme moc a ono to neni bezny...nebo se pletu?

lucy82
8. srp 2009

Arwenko to jsou starosti, no oni jsou chlapi trošku víc zabedněný, jen je něco píchne umírají, a já když jsem měla minule tu rýmu a celou noc nespala tak mi ani jednou nezavolal z práce jak mi je, nic ani doma se mě moc neptal, ale kdyby to měl on tak kolem něj musím lítat s hadrem a čajem a kdoví co ještě a poslouchat jak je mu zle. NO ale já jsem doma takže vlastně o nic nejde 😠
A co jsi bývalému tolerovala že se to Jardovi nelíbí? Jak kdyby byl naštvanej že on vlastně musí chodit do práce ☹

arwenka
8. srp 2009

Ony mu proste od zacatku vadej nocni, ale tady o jinou praci nezavadis, porad rika, ze ma nizkej tlak a ma to po mamce a je mu na tech nocnich zle a tak dale - jako by si uz dopredu pripravoval pudu na to, ze mi jednoho dne rekne, ze ty nocni nezvlada - a pak budeme ale v prdeli uplne 😒
On ma s tim mym byvalym pravdu, tolerovala jsm mu vazne hodne, moc jsem ho milovala a on o to nestal, dlouho mi trvalo, jeste v tomhle vztahu, se od nej oprostit - a kdyz se to konecne zacinalo rovnat, Jarda to zase vytahuje a pripomina 😠 😠

lucy82
8. srp 2009

No noční jsou blbý, ale když nic jinýho nikde není, tak v dnešní době člověk má být rád že vůbec nějakou práci má, třeba se časem najde něco jiného. Věřím že je to děs, ale holt se nedá nic jinýho dělat 😒 Pořebuje bydlet, potřebuje peníze a živit rodinu tak musí brát co je 😔
Tak až se probudí třeba se mu to vše rozleží v hlavě a bude v pohodě 😉 Ted mi dave donesl nanuk tak ho jdu spořádat a pak jdu udělat obídek. Snažím se ho vytáhnout někam na zahrádku na pivko a nevím jak to dopadne, prej kam chci jít když já nikam nedojdu, 😀 Což má pravdu 😀

arwenka
8. srp 2009

Jeeee, a ja tam vcera dosla nebot je to kousek a pivko tady maji jako kren - mela jsem rezany Svijany a to je lahudka 😵 😵
Tak ja jdu taky varit a dobrou chut 🙂
Ne, nerozlezi, tohle mi uz vycita straaaaaasne dlouho.....

arwenka
8. srp 2009

Holky, ahoj 🙂
Vratila jsem se prave z koupalka a citim se, jako bych ubehla maraton. Bastim tady normalne tvaruzkovou pomazanku, to jsem cune, ale je moc dobra. To bude noc 🙂 Jeste mam v lednici melouna 🙂

balina
8. srp 2009

No tak to se mam na co tesit . Pritel je zatim desne aktivni a velkej pomocnik, ale jak tak koukam taky mu to nemusi dlouho vydrzet. 😀 😀 😀 😀 😀

Akorat jsem se vratila z grilca, kde byla holcina co rodila ve stejny porodnici co sem se prihlasila ja a vypravela o vsech priplatkach a uplatkach za porod: 10 000,- doktorovy ktereho si vybrala aby ji odrodil i mimo pracovni dobu, 5700,- epidural + 7000 za nadstandart 😖
Jsem z toho jeste porad v soku, to snad ani neni mozny ze bych jeste krom vybavicky a vymeny auta mela pocitat jeste s takovouhle masli za porod. Jakpak je to ve vasich porodnicich?

arwenka
8. srp 2009

Balin, ja stale jen nechapu, proc se musi platit za epidural....ja mam za to, ze to tady u ns proste placene neni a v pondeli se zeptam dokiho a hned dam vedet 😵

beruska5
8. srp 2009

Ahojky.Dneska tady bilo hnusne teplo.Ani sem nešla ven.Celí den mě píchá uplne dolu v podbříšku,asi tam jedno mimčo moc tlačí hlavičku nebo co,je to dost neprijemní.Nemáte to nekterá taky? ☹
balina v Nymburce je epidural zadarmo,táta pri porodu 600,-,nadstandart 600 na 1den.

arwenka
8. srp 2009

Beru, cauky, kdyby me tam jen pichalo, oni mi oba tlacej na mocak - a to je neco. Vycuram se a nekecam, ze 5 minut hledam hajzlik. Nejhorsi je to v noci...

arwenka
8. srp 2009

ZA 5 MINUT, pochopitelne...
a holky, jeste jeden poznatek - mam nohy jako konve, ale to je vazne hruza hruz, az jsem se vazne lekla. Davam fotku do alba, to vam stoji za to....

beruska5
8. srp 2009

To že tlačí na močák sem si zvikla,taky chodím každích 5min a vyčurám tak kapku,ale tohle je jak píchání v boku po dlouhem behu,trvá to asi dva dni,hlavne když si sedám a vstávam 😠
No ti nohy mám dnes taky dobre nateklé.A to je chladím ledovou vodou a mám je vyložení.A prd.

beruska5
8. srp 2009

Koukala sem na ti tvoje nožky.Teda hezky.Ja je mám zas nateklé víc pri prstech. 😖

arwenka
8. srp 2009

Beru, to je asi udel, vedro a pokrocily stadium tehu dohromady, no, lepsi to bude az po porodu....
cim si podkladate briska pri spani? Ja uz nemuzu lezet ani na zadech, ani na bocich ☹

beruska5
8. srp 2009

Ja si nepodkládam ničím.Tlačí me to pak jeste víc.Kdyz ležím na bocích tak hned kopou, na zadech se mi zle dycha .Prehazuji se stale jak hroch 😖
No je to hrozní.A ráno me všechno bolí víc než večer.Už se moc,moc zeším na spaní po porodu.Uplne nejvic mám ráda spaní na briše.Stretla sem včera známou a ta se na me koukla a řekla že asi za dva týdny budu určite rodit.To budu v 36tt+3dni.To bi šlo 😀

arwenka
8. srp 2009

ty brdo, to uz jsem a rodit jeste nechci.....ale pocit mam - mam totiz pekny poslicky a docela hruzy z toho, ze jsem tady sama

beruska5
8. srp 2009

Si sama uplne?V nejhorším sanitka.
A nevím jestli ste už preberali tema manžel,přítel u porodu?
Muj tam moc chce a ja ho tam taky moc chci,on me vzdy moc uklidní a povzbudí,ani bych si porod bez nej nemohla pradstavit.
Holka je už poučená,nachystanej mobil tak bi to doma zvládla sama.
A co vy?

arwenka
9. srp 2009

ahojky, uz zase nejsem sama, Jarda je doma z nocni 🙂
Teeeeda, to vas obdivuju Beru - ja bych Dana nenechala doma samotneho ani omylem, to by byla hruza - ne, ze bych si myslela, ze by neco mimoradneho vyvadel, ale umrela bych strachem.
Jarda k porodu pujde, preju si to a vim, ze ho tam budu potrebovat.

HOLKY, NOVINKA !!!!!!!!
Kdo z vas je rozhodnuty pro kocarek DorJan Danny Sport Twin - P O Z O R !!!!

Nasla jsem mladou pani, ktera dovede zaridit kocarek v jakekoli barve, v niz se delaji monokocarky teze znacky, ale bacha - cena za komplet, ktery obsahuje dve hluboke korby, dve sportovni korby plus adapter na sedacky plus dve sedacky, kufrik, plastenku, je 13 300 Kc, coz je absolutni bomba a garantuju ze se levneji nikde sehnat neda, to snad ani v tom Polsku. Pani pocka dokonce i na porodne, staci ji zaloha 1000 Kc.

Tady je odkaz na ni:

http://deti.bazos.cz/inzerat/3956801/Novy-kocar...

beruska5
9. srp 2009

Nazdarek.To víš já budu taky asi trochu nervozní že je sama doma,ale nebude to poprvé.Když sem ešte pracovala a manža taky,tak to musela zvládat doma sama celej den.První mesíc po nástupu do 1třídi už musela bít samostatná.Bohužel všechny kamarády,babičky atd.. máme na Slovensku takže nic jiního nám nezbývá.
Bohužel na nájmu dlhujem už skoro celé porodné 😢 takže scháním kočárek v bazarech tak maximálne do 2000kč.
Nevíte nekdo o slušnom kočárku s vložníma taškama už od narození,ne čisto hlubokej aby se pozdeji moch použít i na sezení,a taky ne tandem?

kvetinka78
9. srp 2009

Beruska5 bývam na Slovensku.
Dievčatá, a kedy ste prvý krát cítili pohyby pri dvojčatkách? A kedy ste si začali zhánať výbavičku? Nedávno ste sa bavili o tom, že 36. týždeń pre pôrod dvojčiat je moc skoro. Je to iné ako pri jednom dieťaťi? mojej známej sa narodil chlapček keď bola v 36. týždni a bol iba 3 dni v inkubátore a po týždni s ním už behala veselo v kočiari po vonku.Vážil cca 2700 g. Sú dvojíčky v takom období menšie alebo kde je problém?
A ste tu niektorá aj zo Slovenska?

arwenka
9. srp 2009

Kveti - ja uz zastava nazor, ze ve 36.tt maly nejsou ani nahodou, odhad vahy mych deti je 2500 g kazde a to je uz OK, sice doktori predcasne porody neradi vidi, nicmene 36.tt je hranice, na kterou kdyz se mamca dostane, je vyhrano.

Beru, ten kocarek, kterej tady porad propaguju, slouzi uplne ke vsemu, nemam vubec v planu kupovat nekdy nejakej jinej

beruska5
9. srp 2009

Ahojky kvetinka78.Ja som zo Slovenska ale už 4rok žijem tu v Čechách.Konkrétne z Blavy.A jak to tak vypadá asi se v prubehu dvou let zas vrátime na Slovensko.
me zas doki řekl že v 36tt je porod dvojčat už docela normál a v pohode.To záleží na váhe jak psala arwen.Do 35tt se dávaj do inkubatoru.Ale určite se rodí drív jak jedno.
Pohyby sem teraz začala cítit asi koncem 5mesice,pri prvom tehotenství když sem čekala jen jedno mimčo tak už koncem 4mesice.
Arwi stím kočárkem sem to asi moc nepochopila.Ja vim že si už psala že máš obj.kočárek ale jestli náhodou nevíš nebo nekterá s holek o nekom kdo se zbavuje kočárku hodne levne.Už koukám na int.po všech aukcích a bazarech ale zatím mám smulu.Vždy me nekdo predbehne nebo jsou až z Brna atd..a poštou ho nezasílají 😖

arwenka
9. srp 2009

http://deti.bazos.cz/kocarky/?hledat=kočárek+pr...

http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php

http://detsky-bazar.hyperinzerce.cz/kocarky/0/0...

Beru, takovych serveru se starsimi kocarky je spousty a spousty, tady mas tri odkazky, koukni se. Taky jsem chtela starsi, ale uz me to preslo, radsi to dam z porodneho, protoze bych pak nechtela litat a shanet, kdo mi ho opravi a za jake penize - takhle bude v zaruce a nemusim si delat hlavu

sarri
9. srp 2009

Zdravím,
Arwenko, tak jsme se byli taky podívat na kočárky a mohla jsem srovnat Bumbleride a ten Dorjan 09 a ovládat jdou oba naprosto skvěle, skládání jednoduché, Bumbleride se mi zdál být o něco víc elegantní a ta vložená taška je o 3 cm širší, ale poměr výkon/cena vyhrál jednoznačně Dorjan. Tady stojí se vším všudy v obchodě 14.900 s tím, že chtějí zálohu 1.000 při objednávce a pak vám tam kočár nechají, až si ho po porodu vyzvednete a doplatíte zbytek. Pokud by se stalo něco nepříznivého, že by člověk třeba ten kočár nepotřeboval, tak ho prodají.

arwenka
9. srp 2009

Sarri, to je vyhoda velkych mest- tedy vetsich - to tady u nas nehrozi...pro me je 13300 a 14900 rozdil a zbyde mi treba na zimni fusaky, mam vyhlidnuty kraaaaasny - oba za 1300 🙂
To, zda by ho pani prodala, kdyby se stalo neco oskliveho, je jeden z dotazu, na ktere se ji musim zeptat....
Jakou barvicku jsi videla?

sarri
9. srp 2009

Byl tam červený, takový ten čuromuro - moc se mi nelíbí, ale přežila bych to.
Líbí se mi docela tento vzor http://www.skrblikshop.cz/kocarek-dorjan-danny-...

Taky bych ho radši za 13.300, ale čekáme jednovajky, tak má člověk pořád strach, aby se něco nesemlelo a nemusel pak doma čumět na kočár a pak zas na druhou stranu nechci po porodu čekat a kočárek nemít, obzvlášť, když k němu budou ty autosedačky, které se využijí už při návratu z porodnice.

sarri
9. srp 2009

Místo klasického fusaku bych chtěla tyto zavinovačky
http://nejbaby.cz/d.Q1000011.Zavinovacka_zimni_...

Jaké máš vyhlédlé fusaky, Arwenko?

beruska5
9. srp 2009

Arwi diki za ti odkazi,tam všude sem už prihlasená a sleduji to,tak snád neco slušního seženu.
Je to hruza stíma cenama kočárku.Vkolíne nám ukazovali kočarek pro dvojčata za 32 000,-.Prodavač po nem skákal aby sme vydeli kolik vydrží.Fakt bil teda moc hezkej,jednoduše se skladal i manipuloval ale za tí prachy bych asi koupila mopeda a vozila mimča v nem 😀
Ve stredu alebo v pátek jdu na merení miminek.Sem moc zvedavá kolik asi zas pribrali 😎
Ve 30tt meli kolem 2000 g,tak ted bi mohli mít taky kolem 2500 g.Ja za ti 4tydny nabrala další 2kg 😠

arwenka
9. srp 2009

Sarri, ja mam vybrane take fusaky Emitex, jsou kvalitni a pekny, tmave modry vrch a vevnitr ruzvy a svetle modry.
Ja chci ten zelinkavy kocarek, sice vubec nemusim zelenou, ale tenhle je super 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru