Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
17. srp 2009

Arwi, musela som zavolať obvodnej, nedalo mi to a vraj to nič nie je, len že tam musela napísať nejaký dovod prečo ma vyšetrovala...blbé je, že tí doktori moc nehovoria...ale teda EKG by malo byť v pohode za mnou... 🙂

arwenka
17. srp 2009

Mirad - super - to jsem rada 🙂
Me tam poslal dnes, takze jedu zitra do Paky k obvodakovi 🙂

miradka
17. srp 2009

Arwi, aj ty si mávala také impulzy bolesti do kostrče? Asi sa mi zase čosi rozťahuje...to som ešte nemala, tak ma to zaskočilo 😖
Čo ti bude obvoďák robiť? Len ťa pošle na to EKG?

maui
17. srp 2009

Ahoj děvčátka🙂
Gratuluju k úspěšným kontrolám a přidávám svojí 😵 Holky jsou snad dvojčata nebo co, jedna má 1013g a druhá 1015g 😀 Zatím jim nic nechybí, ale doktor je čím dál vážnější a čím dál tím víc zdůrazňuje, jaké to je s těma mýma dvojčatama riziko ☹ Nechápu, proč mě tedy nehlídá víc a stačí mu až kontrola za dva týdny. Snad se mi tam holčičky do té doby na těch svých pupečních šňůrách neuškrtí 😔
Za týden musím na kontrolu kvůli protilátkám a další týden ta poradna s UZV průtoků a první CTG. No a když bude všechno OK,tak mě hospitalizují až v tom týdnu od 7.9., to budu ve 32.týdnu a budou mi zbývat 2týdny do plánovaného císaře. Už abych to měla všechno za sebou a holčičky byly v pořádku venku, už to pro ně uvnitř začíná být moc nebezpečné ☹
A to cestování do Prahy, hrůza 😠 Dnes to v tom vedru fakt stálo za to. Navíc ráno byl vlak docela nacpaný a já si dvě hodiny nemohla natáhnout nohy. Teď asi padnu za vlast 🙂

maui
17. srp 2009

Jo, a holky už jsou obě hlavičkou dolů, ale to je v mém případě stejně bezpředmětné 🙂 Akorát, že mě těmi svými zadky neustále valchují žaludek. Taky jsem poprvé od začátku těhu nezaznamenala mezi dvěma poradnami žádný váhový přírůstek 🙂

Holky, proč vás posílají na EKG? 😕 Mně o EKG nikdo neřekl ani slovo 😕

kvetinka78
17. srp 2009

miradka tie bolesti v kostrči mám aj ja asi 3 týždne, niekedy mi to prejde aj do stehien, alebo ma bolia rebrá. Niekedy mi pomože keď sa trochu prejdem alebo v nejakej polohhe uvolním chrbát.

miradka
17. srp 2009

Kvetinka, tak to skúsim aj ja, mala by som asi cvičiť...

arwenka
17. srp 2009

Mirad - to se musí kvůli anestezii, víš? Poslou Vas tam, kocicky moje, ale az tesne pred porodem 😵 😵
Obvodak ma v tehu prukazce kolonku, kterou musi vyplnit, ten se zase musi vyjadrit ke zdravotnimu stavu 🙂
Dala jem do alba vorvani mlade aktualni pupek. To se pobavite....

Maui - to je super hlaska - holky jsou snad dvojcata 😀 😀 😀 😀

arwenka
17. srp 2009

A zitra, holky, jedu pro Scenika 😵 😵 😵 Snad v noci neporodim 🙂

darling007
17. srp 2009

Ahoj Arwenko, takže jste nakonec autíčko vybrali? To je super, tak ještě do zítra vydrž 😀
Vzala mě docela šílená migréna, mám hlavu jako střep, ach jo. Trpěla jsem na to vždycky, ale teď nějak častěji... ☹

arwenka
17. srp 2009

Ahoj Darliiiiii 😵 😵
Tak si lehni a zkus usnout, jasny? To bude dobry.....hodne pij 🙂

darling007
17. srp 2009

Ahoj Arweeeen! 😵 😵 😵
Jojo, já vím, ale nějak to nepomáhá. Mám takovej chladivej gel, ten by neměl miminkům snad vůbec vadit a trochu to pomáhá.
Jakpak je? Celý den mi nešel internet, takže dočítám zpátky až teď...
Mně pořád všichni přesvědčujou, že Scenik je lepší (technicky) než Picasso, ale to mi nějak víc přirostlo k srdci, takže u mě zatím vyhrává. Ale jak se znám, stejně to nakonec dopadne úplně jinak 😉
Co bříško? Mrknu ti na nové fotky...

darling007
17. srp 2009

Ty bláho, já si vůbec nedovedu představit, jak se svojí postavou budu mít takové obrovské bříško!!! 😕
Ale máš ho krásný, nepopraskaný, viď, moc ti to sluší

lucy82
17. srp 2009

Ahojky holky, tak dneska byl teda den, vedro k padnutí, hrůza. Na hematologii dobrý akorát já kráva se zapomněla zeptat jestli to mám pořád píchat do oblasti břicha, už si tam nějak nemůžu zmáčknout žádnej špek 😠 A injekce bolí pak jak čert. No uvidíme, kdyžtak začnu do stehna 😒
A jinak jsem byla u kámošky tak jsem si přivezla plno tepláčků, kojící čaj, přebalovací podložky, a užasnou chlupatou bundičku, ale jen jednu a to vše jen za 200 🙂 Pak jsem koupila ještě lehátko do vaničky a jsem ready 🙂 ted ta horší část, autosedačky, lehátka, a ještě mantinel do postýlky, chůvičky atd 😖

Arwenko téééda ty jsi super, jak jsi to vše zvládla, děti se narodí až bude scénic doma 🙂 Super, tak snad to i u nás takhle na poslední chvíli dopadne. Chceme toho Focuse, a max do 70tis. rok 2000. Protože moje autí už neprodáme, tak si ho necháme, tím pádem nám další money chybí a půjčku si brát nechcem 😖 Tak snad 😕

Maui gratuluji k úspěšné kontorle 🙂

maui
17. srp 2009

Jéé, Darling, to tě lituju. Já jsem taky migrenotička a v první půlce těhotenství jsem trpěla jak zvíře, protože jsem si nemohla vzít prášek a bez toho mě to drželo i tři dny 😠 Teď ale musím zaklepat, už dlouho nic. Můžeš si na to vzít Paralen, ale nevím, jak ti to zabere. Musíš zatnout zuby a nějak to přetrpět...

lucy82
17. srp 2009

Petulko koupila jsem kosmetiku nějakou od Hippu, pak nějaký olejíček od Nivei, a něco na opruzeniny, takže asi tak. No a když to nebude holkám vyhovovat tak to kdyžtak použiji já 😅

maui
17. srp 2009

Dobrá fotka, Arwenko 😀 Takového bříška já se nedočkám, ale už se mi zdá i to moje nějak nadměrný. Mám problémy sedět, to mi hrozně překáží 🙂

darling007
17. srp 2009

Díky, Mauísku, vyzkouším ho. Zatím jsem to zvládala bez prášku, ale dneska nastala nějaká krize 😢
Lucy, ty si pícháš Fraxiparine? Já ho měla při umělém oplodnění a pak do 12. tt. Teď mám pauzu, ale na kontroly musím chodit každé 3 týdny a prý ve třetím trimestru budu muset zase začít ☹ Je to teda docela hnusná představa, píchat si něco do těhotnýho bříška... Dřív mi to nijak nevadilo, ale teď nevím...

lucy82
17. srp 2009

Darling já píchám Zibor, předtím jsem měla Clexane, mám nějaké problémy s krví tak proto. A je to celkem už drsný, snažím se nahmátnout špek na boku a píchnout to tam, ale bo´jím se abych do holek nepíchla, přece jen člověk neví kde všude leží a Sofinka mi leří právě na boku 😖

maui
17. srp 2009

Teda holky, já když čtu, jak jste připravené, tak začínám propadat lehké panice 😕 Nějak mi nedochází, co všechno bude potřeba, ale utěšuju se tím, že to všechno nebudu potřebovat hned první den, tak snad to budu stíhat dovybavovat postupně. No ale asi bych si měla vyprat aspoň pár kousků oblečení po Kubovi, aby měla mimča první den co na sebe, až dorazí domů 😀 Jenže to zas narážím na to, kam to jejich oblečení dám....potřebovali bychom vestavěnou skříň. Jenže zatím nevím, jestli ji dát do dětského pokoje, nebo udělat dětský pokoj z naší větší ložnice a nechat ji vyrobit tam.... Ach jo, nemůžu na to myslet....nějak bylo, nějak bude 😝

maui
17. srp 2009

Holky, já před vámi smekám. Neumím si představit, že bych si sama něco kamkoli píchala 😕 Jsem posera.

lucy82
17. srp 2009

MAui to bys zvládla 🙂 Já ještě před pěti lety omdlévala u doktora když by braly krev, pak nástup do špitálů a najednou injekcí bylo plno, pak už jsem zvládala u odběru i sedět 🙂 Ale píchnout si do sebe tu hnusnou jehlu to bylo nad moje síly 😀 A když došlo na IVF tak jsem zkrátka zatla zuby a šla do toho, protože jsem věděla že jakmile otěhotním injekce mě neminou a mamka za mnou každý den jezdit nebude 😉 A nic to není, opravdu ne 😉 Nu já jdu na kutě, manža bude zase chrápat, holky budou mít mejdan a já budu zase nadávat a čekat jestli usnu nebo ně 😅
Dobrou noc 😉

arwenka
17. srp 2009

No, ja si myslela, ze me takovej megabrich neceka, porad to vypadalo, jako bych cekala jedno a za posledni mesic mi narostlo tohle 😠 😠
Normalne jestli dne v noci porodim a nebudu moct jet pro auto, tak se ale vazne nastvu 😠 😠

Jo a Mauisku, mne naopak prijde, ze vubec na nic pripravena nejsem, ze nic nemam, koukam tady sice na dve postylky a komodu s oblecenim, ale nejak mi prijde, ze to nestaci, zhe by ty deti mely mit vic nebo by si zaslouzily vic a kdyz nad tim premyslim, tak zase ale nevim, co. Uz mi hrabe, fakt.

Darlisku, odpocivas?

Lucinko, Focus je krasnej, moc se mi libi krom Scenika prave on a taky Picasso.
Kdybyste, holcinky, videly, jak ten pan ma toho Scenika udrzovaneho, skoro je mi trapne, protoze vim, ze ja ho takhle piplat nebudu....

A precpala jsem se zeleninoveho salatu a zalila to sklenickou burcaku, to asi nebyl dobrej napad, co? 😒

maui
17. srp 2009

Hlavně, že sis pochutnala Arwenko 😀 Já v poslední době nemám chuť na nic. Tak ráda bych si pomlsala, ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, žádná extra chuť se nedostavuje a vždycky nakonec skončím u chleba s paštikou 😒

Jestli máš postýlky a komodu s oblečením, tak máš vlastně všechno 🙂 Zbytek časem vykrystalizuje. Dřív s tím lidi tolik nenadělaly a o děti bylo postaráno taky 🙂 My holt budeme chvilku žít ve středověku 😀

Tak já už jdu taky na kutě. Mám toho dneska plný kecky, ale cítím se přetažená a bojím se, že mě čeká další probdělá noc. A ráno musím vstávat k holiči 😒 No aspoň budu zase krásná 😀 Tak papa a dobrou...
A ten porod, Arwen, ještě odlož....navíc dnes je moderní rodit v autě, tak třeba toho Scénica zrovna pokřtíš 😀 😀

arwenka
17. srp 2009

Maui, no taaaaaaaaaak, to ne !!!! To auti je nacancany a krasny, tam nemuzu nadelat 🙂

arwenka
18. srp 2009

Ahoj maminky, je tady vubec nekdo?

darling007
18. srp 2009

Ahoj Arwenko, autíčko je načančaný, ale ono dlouho nebude!!! 😵 😀 😵 Se třema dětma určitě ne. My taky musíme mít něco velkého, aby šly dát dozadu tři dětské autosedačky, manžel má ještě osmiletou dceru z prvního manželství.
Maui, jsem na tom stejně, taky nemám vůbec na nic chuť. Vždycky musím strašně přemýšlet, co bych asi tak snědla ☹ A to bych přibrat zrovna potřebovala.

petulka26
18. srp 2009

Dobré ráno dvojmamky 🙂

Arwenko, kuk, já jsem tady 😀 Jak se cítíš kočičko?

arwenka
18. srp 2009

Darlisku, Peti, no to je dost, ja myslela, ze to vsecko spinka 🙂
Zjistila jsem, ze mam sice dve postylky, ale jedny perinky. To je trapny ☹
Susim kazdou korunu a ted se zacina ukazovat, co vsecko nemam 😠 😠
Navic budu muset zaplatit pojistku na auto, dojit ho prepsat, pak dojit odhlasit svoje, pred dnesni cestou pro auto letet k obvodakovi a na EKG, pro ridicak, kterej mam uz pul roku na urade - no to zas bude den 😒

Darli, kdyby to auto videla, to je v takovym poradku, ze bych se do nej nejradsi zula - a az tam natlacim Danulici a mal deti, bude po poradku. Ceka me tedy koupit potahy, aby mi nekopali do sedacek (ja se z tech investic asi zblaznim).

Je vam dnes dobre, holcinky?

petulka26
18. srp 2009

Teda Arwenko, ty jsi tedy bojovnice. Místo toho abys ležela a odpočívala máš ještě tolik zařizování, vůbec nechápu jak to zvládáš 🙂 Já už teď mám občas den kdy bych nejraději jenom ležela, fakt nevím co budu dělat za měsíc. To už mě asi budou muset vozit na trakaři 😀 Jen tedy nevím kdo by mě uvezl 😀 😝

Dneska je mi dobře, je pod mrakem, takže není takové horko. Včera to bylo mnohem horší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru