Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sindynka
26. srp 2009

Arwenka se pomalu otvira.Dostala epi a je prej jak vozrala..

petkan
26. srp 2009

martinov - super, mrkla jsem se na fotečky a parádní, jsou jak panenky na hraní. A je vidět, že jedna má trošku plnější obličej, ale jinak jak přes kopírák 🙂 Jsou nádherné, fakt. Už abychom měli taky po porodu a kočky doma. A jak jsi spokojená s tím kočárkem? Taky budu muset pořídit tandem, tak zjišťuju co a jak. Jak se s tím jezdí?

martnov
26. srp 2009

No zatím jsme byli 2x na krátké procházce, s kočárkem jezdil spíš manžel, ale ovládá se fakt dobře. Je to holt dlouhej autobus, na to je třeba si zvyknout, ale aspoň se všude vejdeme na šířku. My chtěli tandem kvůli úzkému výtahu, sice se na délku stejně nevejdeme, ale stačí vycvaknout korby a částečně složit kontrukci a je to. A pak kvůli autosedačkám, protože budem hodně jezdit autem. Já ještě musím ten kočár pořádně otestovat a pak ještě napíšu dojmy z ježdění 🙂

zuzka72
26. srp 2009

Martnov-díky za vyčerpávající info, holčičky jsou prostě nádherné.

sindynka
26. srp 2009

Dnes ve 21.38 se narodila princezna Sandra.3,18 kg a 50 cm a Bratčínek Nicolas mě následoval v 21.57 a má 3,18 kg a 52 cm.Všichni jsou v pořádku..

maui
27. srp 2009

Jéeee, to je krásný, Sindynko díky za zprávu! Tak moc a moc gratuluju, Arwenko. Ať se rychle zahojíš a můžeš si dosytosti užít miminek 😵 Ty se máááááš!!! 😵 😵 😵

maui
27. srp 2009

Petkan, jojo k Dr.Hodíkovi. Věřím, že je to odborník, ale je až moc orientovaný na ty zákroky, při nichž dochází k usmrcení jedhnoho plodu. Na to je asi opravdu špička,to moc lidí v republice nedělá. Celkově při tý naší první návštěvě u něj nebyla nějak příznivá konstelace. Strašně dlouho jsme na něj čekali, pak se na nás vrhla nějaká doktorka, která si během UZV vyřizovala soukromé telefonáty a její první otázka byla, jestli opravdu chceme obě... Pak jsme se dočkali Hodíka a všechno trvalo zase šíleně dlouho, než jsme se dozvěděli verdikt. Dlouhej UZV, odbíhání, telefonování....ten přístup tam nás dost otrávil. On nám třeba řekl: Mám pro vás dvě zprávy, jednu dobrou a jednu špatnou...a pak nás nechal 3/4 hodiny čekat a někam odběhl. Nervy jsme měli jako špagáty 😠 Následovala 3/4 hodinová přednáška, co obnáší mo-mo dvojčata, s názornou ukázkou pomocí šňůr od počítače, jak se jim můžou zauzlit pupečníky, nebo jak může dojít k zaškrcení plodu....no, děs. Na parkovišti jsme to dlouho vydejchávali, než jsme se vydali domů.

maui
27. srp 2009

Smilers, děkuju za detaily 🙂 Měla jsi to taky docela zpestřený. Já už císaře jednou podstoupila, tak doufám, že tentokrát bude to zotavení snesitelnější. Poprvé jsem si připadala jak válečný veterán aspoň dva týdny 😠 A ty první dny, škoda mluvit. Neumím si představit, že u toho bych měla chodit za miminky a odstříkávat a já nevím co...

maui
27. srp 2009

Martnov, holčičky jsou tedy fakt jak dvojčátka 🙂 Tý jo, taky už se těším na ten šrumec kolem nich... 😵

murecka
27. srp 2009

Martnov - já byla celý těhu (od 8.tt) vedená jako mo-bi, rodila jsem jednu placentu, plodovej obal měly holky každá svůj. Na všech utz (a že jich bylo 🙂 ) vždycky každej doktor hledal přepážku a pokaždé mi potvrdili, že jsou to jednovajky. V propouštěcí zprávě z porodnice mají napsaná každá jinou krevní skupinu, takže jsou dvouvaječný 😀. Pokud se teda někdo nespletl 😅.
Taky jsem mrkla na fotečky a holčinky jsou mooc krásný a jak psala Petkan - prostě přes kopírák 😀.

Arwence mooooc gratuluju k mimískům, úžasný váhy a míry, to se hned tak nevidí. Tak ať krásně rostete a děláte mamince, tatínkovi a bráškovi jen radost 🙂.

kvetinka78
27. srp 2009

Ahojte babenky, tak aj ja som začala mať pred pár týždňami bolesti kostí- stehennej , lonovej a kríže a tiež chrbát a potom sa k tomu pridali aj nepríjemné krče v noci na nohách. Lekár mi predpísal šumivé calcium a nejak´ý thiamin ( B1 vitamín). Calcium užívam obdeň a mýslím že mi to pomohlo na tie krče v nohách a tiež na tie kosti.
Čo sa týka postieľok pre deti- my asi kúpime hneď 2 aby mohli spinkať oddelene- to aj kvôli monitorom dychu. Tak či tak by sa časom musela dokúoť druhá.

zuzka72
27. srp 2009

Arwence moc a moc gratuluji a jsem ráda, že už to má holka za sebou. Váhy a míry dvojčátek jsou naprosto luxusní, ani jsem netušila, že dvojčata mohou být tak velká. Arwenko, hodně síly.

haassinka
27. srp 2009

Arwenko, připojuji se ke gratulacím!!! Moooc zdravíčka vám třem a ať to v pohodě zvládáte! Míry mají mimča teda opravdu luxusní, povedly se ti:D

brusinkapetka
27. srp 2009

Arwenko, jsem tu sice nová, ale i tak se připojuji s obr gratulací. Přeji brzké uzdravení a pak už jen samé radosti, co ti miminka přinesou.

zuzka72
27. srp 2009

Brusinko-ty jsi ale šikovná, pěknej overálek. 🙂

sindynka
27. srp 2009

Asi v našem kraji se rodí velký dvojčata.Já taky měla velký váhy a známa taky,ale hlvně že jsou prdelky všichni v pořádku.Dneska za ní jdu tak jí budu pozdravovat..

naatasa
27. srp 2009

Arwence a miminkům mooooc gratuluju 🙂 KOnečně to má holka za sebou 🙂 Tak hlavně, ať jous zdraví.

sylvar
27. srp 2009

júúúú, miminka, přeju moc zdravíčka a štěstíčka, opravdu super váhy na dvojčátka a rodila normálně?dle časů odhaduju

sindynka
27. srp 2009

Sylvar.Ani,normálně.Měla mít císaře,ale děti byly aso v pořádku a všechno kolem taky.

sylvar
27. srp 2009

sin, mě to právě podle těch času na císaře nehraje...hlavně že jsou zdraví všichni a nevíš, tatínek byl u porodu nebo nějaké podrobnosti, vím, jak dlouho před plašila, že porodí dřív a nakonec pomalu přenášela 😀

sindynka
27. srp 2009

Jo byl u porodu.Píchly jí vodu nějak kolem pul 6nebo pul 7 večer a čekaly než Jarda dojde s práce.Ale určo víc písne,já tam ještě nebyla,jen jsem viděla fotečky..

beruska5
27. srp 2009

zdravím maminky,píšu za tu naši u nás to vypuklo rano 8:53 a 8:55,samko a saška, samko 2750gr,47cm,saška2580gr,46cm,bylo to planované tak to šlo rychle,všichni sou v pohode,už jsou aj foto,tak vas všechny pozdravuji veselý tata

maui
27. srp 2009

Tomu říkám důvod k veselosti, děkujeme za zprávu a Berusce posíláme moc a moc pozdravů a přání brzkého zotavení a cesty domů! 😵 😵

zuzka72
27. srp 2009

Jupííí, tady je to , jak na pásu Berusce moc gratuluji, krásná miminka, přeji hodně zdravíčka a taťko tobě taktéž velké gratulace.

sindynka
27. srp 2009

Beruska..Velká gratulace,dětičky jsou krásný.Já bych dala od arwnenky fotky ,ale jsem tele. 😖 .Uz jsem ji to okopirovala na mobil..

kvetinka78
27. srp 2009

Beruška, Arwenka- gratulujema teším sa s Vami.
Beruška mala cisársky rez alebo prirodzený pôrod?

darling007
27. srp 2009

Ahoj holky,
chtěla jsem vám dát zprávu o Arwence, přišla mi smska asi v půl jedenácté večer. BOhužel nám nešel až do teď internet. Je to velká bojovnice, opravdu rodila normálně, prý ji doktor nechtěl řezat.
Arwenko, Beruško, moc a moc gratuluju, miminkům hodně štěstíčka a zdravíčka a do života jen to nej... 🙂
A šťastným rodičům hodné dětičky, ať z nich máte jenom radost 🙂

balina
27. srp 2009

Jo tak Arwenka a Beruska uz to maji za sebou 🙂 🙂 🙂
Moc obema gratuluji a hlavne tfuj tfuj tfuj detatkum

balina
27. srp 2009

Uplne nejlepsi pozitivni zpravy. Mam za ne takovou radost a uz se nemuzu dockat az se "vyklubou" ty nase. 🙂

danulenka
27. srp 2009

Ahoj holky, já čekám dvojčátka, která z vás je taky ta šťastná?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru