Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

stanpetr
13. dub 2012

@luciferka29 😀 😀 😀 😀 😀 ach jo ta tehu demence 😀 😀 😀 😀

ostrava8
13. dub 2012

Ahoj Holky, ...no teda to je šílené jak to tady čtu ohledně "nadržování" jednoho pohlaví .. to snad ani nejde né ? mít jednoho více raději .. to je fakt hnus ... ale třeba vím, že náš děda, upřednostnoval více kluky než holky .. nás ani nechtěl se ségrou vozit ... ale to si myslím že ta generace už snad ani není ..

luciferka29
13. dub 2012

@ostrava8 u nás táta i jeden děda frajeří že má holku a možná hlavně i proto že je na auta, a nejvíc se na mimi a to ani neví že budou zase holky těší děda jak bude vozit kočárek, Pak že někteří chlapi chcou kluky. Nám je to jedno i kdyby se to změnilo to pohlaví hlavně že budou mimi zdravé, i když by museli kluci chodit v červeném 😀

luciferka29
13. dub 2012

@stanpetr to přejde taky mě to někdy nemyslí 😀

maja89
13. dub 2012

Ahojky holky, taky čekáme dvě fazolky, tak snad nevadí že se přidám mezi Vás 🙂

maruja
13. dub 2012

ahoj holky,
tak Verča to už bude mít za sebou a děti u sebe 😀 to je krása

to pohlaví fakt nechápu i když naše malá od začátku mluvila brácha, ségra a když jsem jí říkala že to můžou bejt dva bráchové a dvě segry tak řekla ,,že v žádnym případě, je tam brácha a ségra,, a měla pravdu 😀 teda co zatím říkaj MUDrové
jinak manža prohlásil, že aspoň jeden kluk by se k baráku hodil, ale je nám to jedno o jednovaječný kluky jsme přišli, tak teď jen ať jsou obě zdravá 😉

stanpetr
13. dub 2012

@maja89 vitej 🙂

lenny2
13. dub 2012

Holky, tak teď je Verče asi nejhůř a zároveň nejkrásněji, co? 🙂

luciferka29
13. dub 2012

@lenny2 jéé a mě tak bude za 14 dní 🙂

stanpetr
13. dub 2012

@lenny2 hm, urcite se ma krasne 🙂
@luciferka29 za 14 budeme zavidet tobe 🙂

ostrava8
13. dub 2012

@maja89 ahoj vítej, gratuluji, zase se dvojčátka rozrostou 🙂 koukám máš i krásné datum do porodu 🙂 200 dní 🙂 tak at je hlavně vše v pořádku

ostrava8
13. dub 2012

Holky nemáte některá zkušenost s touto zavinovačkou ??? http://www.motherhood.cz/motherhood-cz/eshop/12... uvažuji o její koupi ... ale nevím nevím
poradíte ?

stanpetr
13. dub 2012

@ostrava8 Ja se co tyka zavinovacek nemam moc zkusenosti, Jirik byl asi takovy extrem, nevim jestli diky tomu, ze se narodil tak velkej nechtel v zavinovacce moc byt, byl tam jen z pocatku, aby jsme se ho naucili "drzet", pak byl bez zavinovacky a nemeli jsme problemy se spanim, brecenim apod.

ale budu rada, kdyz ostatni holky pridaji zkusenosti 🙂 u holek se budou treba hodit....

kway
13. dub 2012

Ja mela na naše dvojčatka klasickou rychlozavinovačku ale meli jsme ji taky jenom ze začatku do kočarku.ale jinak spinkali bez ni.a taky jsme neměli problemy se spanim ani s brekem 😉

maruja
13. dub 2012

ani já nechci rychlozavinovačky na spaní, ale na kojení. Nějak si nedovedu představit jak jinak je obě najednou dostanu na koj polštář 😉

kway
13. dub 2012

No ja je nekojila najednou je to dachmačka 😨 .Ale asi se to da zvladnout jde o zvyk

lenny2
13. dub 2012

@maruja
Já ty rychlozavinovačky mám a děti v nich nechtěly být. Navíc moc ten suchej zip nedrží, stačí, aby se mimčo pohnulo a hned se rozepne.......takže, když už, tak bych volila tu klasickou co na nás měly mamky, tu na šněrování - z tý vypadnout nemůžou. Ale stejnak jsem slyšela názor, že je lepší, když jsou děti nesešnerovaný, protože jak jsou sevřený, tak nemůžou kopat nožičkama a vyprdět se. A u nás to tak teda bylo, jakmile jsem spje sešněrovala, svíjeli se jak hadi, pak jsem je nechala na volno a bylo jim príma 😉

veronika.m
13. dub 2012

Tak už jsme tu.. V 10.36 se nám narodil Sebastian 2760g a v 10.38 bráška Nicolas 2900g. Jsme zdraví a maminka je ráda že už to má za sebou 🙂

jarkalada
13. dub 2012

My zavinky měli asi do 3 měsíců. I do kočárku jsem je používala. Kamarádka ale používá, nebo spíš svazuje, do čehokoli,do čeho se dá. Protože její obě děti jinak neusnou. Musí být v zavince, jinak se vykopou a pořád řvou. Jakmile je zavine/sváže, je pokoj 😎
Pak jsme je používali jako deku třeba do kočárku.

jarkalada
13. dub 2012

@veronika.m krásné váhy, pěkná jména, hlavně zdravíčko vám všem 🙂 gratuluju 🙂

maruja
14. dub 2012

🙂 @veronika.m gratulace, hlavně že jste všichni v pořádku

ostrava8
14. dub 2012

@lenny2 jo ale ten odkaz jak jsem posílala tak je to speciální zainovačka .. ona je právě těsná přes hrudníček a ručičky, a nožičky a bříško jsou volné ... a to mě právě zaujalo .. že na prdíky b to bylo fajn, páč mají prostor kopat . no uvidíme .. asi vydržím až po porodu a uvidíme 🙂

@veronika.m wou, velká gratulace .... už se těším na fotečky, ted alespon ležíte se Zuzkou na stejném patře. A jak jsi nakonec šla , celková nebo epidurál ?, nebo snad přirozeneě ??

stanpetr
14. dub 2012

@veronika.m take posilam gratulace 🙂 hlavne at jste vsichni zdravoucci a kluci at poradne rostou 🙂
PS: detaily porodu me taky zajimaji

veronika.m
14. dub 2012

Pisu z mobilu tak to bude rychlovka, šla jsem na plánovaný cs kluci byli oba napřičku. Měla sem jenom epidural a dobrý. Dá se to v pohodě přežít, absolutne sem nevěděla do čeho jdu ale fakt se nemusíte bát. Nakonec sem se i těšila. Mám za sebou oba porody tak ted mužu posuzovat. Dneska den po císaři uz chodím a docela dobry. Holky dá se to zvládnout!!!

maruja
14. dub 2012

@veronika.m díky za pozitivní zprávy 😀 mám jE oba taky příčně, tak mě to na konci května-doufám-čeká taky tak

rychetkami
14. dub 2012

@veronika.m moc gratuluju, jste šikovní 🙂

jana321969
14. dub 2012

ahojte holky tak dost témat na to pohlaví, taky bych neřekla, že by nějaké dítě mělo byt upřednostnováno když je pár. U nas v rodině je víc kluků tak malé přání jsou holky, tchyně zase kluky al enakoce se všichni shodnou, jen aby bylo vše ok a co dule bude nebo naroste je jedno nakonec. Holky a Vám pohlaví řekly v kterém tydnu těhotenství, v tady každá skoro a měsic dva rodíte 🙂

jana321969
14. dub 2012

holky Váš názor na kočárek vedle sebe děti nebo jak vláček děti vaničky za sebou :???

jana321969
14. dub 2012

@veronika.m velká gratulace 😉

jarkalada
14. dub 2012

@jana321969 jsem ráda za kočárek vedle sebe. Mám na oba výhled. Vidím, co dělají, oni vidí oba na mně. Místa mají oba stejně. A při tomhle počasí, kdy fouká tak a pak zas tak, oceňuju přehazovatelnou rukojeť.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru