Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
26. pro 2009

POkud vim,tak materska je snizena o cca 20% od ledna 2010...pry docasne..ale ja jim neverim 😖

zuzka.o
26. pro 2009

Tak to je s těma pojišťovnama dobré....hm.... platit, to musíme, ale aby něco dali oni nám, to neeee.
Nevíte, co těhotným dává VZP? Jestli teda vůbec něco????

petranela
26. pro 2009

J.Cein, nedávno jsem se taky zajímala o to, že se přehlásím k Průmyslové pojištovně. Chtěla jsem o 1.3.2010 a teď jsem si přečetla co píšeš... no to mne teda taky pěkně štve... takhle k nim nepřejdu a zůstanu u VZP. Je to škoda, protože moji dokotři co jsem si zjišťovala s ní smlouvu mají...

kankovka
26. pro 2009

VZP myslím nedává nic, ptala jsem se na příspěvek synovi na očkování a řekli mi, že se neví, jestli něco bude nebo nebude a odkdy. ☹Tak se zkuste ještě zeptat, ale moc optimisticky to nevidím. ☹

miradka
26. pro 2009

Cien, je dočasne, aspoň to teraz hovoria - tým dočasne myslia rok 2010, takže nám to može byť jedno. Ale je to pekne nespravodlivé. Na jednu stranu "chcú podporovať" rodiny s deťmi na druhú stranu nám chceli zo všetkého ubrať a 20% je fakt dosť veľa. Aaaaale hlavne že učitelia majú na pomocky pre výuku 😠 Krize je krize a postihla aj nás 😒

laurinka.22
26. pro 2009

Ahoj holky, nechci vám lézt do diskuse, jen vás chci poprosit, jestli mi můžete odpovědět na dotaz, kdy doktor pozná, jestli je v břichu jedno miminko nebo dvě??? možná čekáme dvojčátka, je tam předpoklad, tak mě zajímá, kdy se to dá poznat, v kterém týdnu........děkuju moc předem za odpověd......

hancas
26. pro 2009

u mě to doktor poznal ve 3 tt

hanula83
26. pro 2009

Ahojte holky,

Laurinka: Já byla u doktora poprvé v 5 týdnech a to viděl jen jeden černý flíček. Poznal to až druhej doktor v 7. týdnu. Vlastně jsem to na tom ultrazvuku viděla dřív, než to sám řekl 😉...

laurinka.22
26. pro 2009

Holky, díky za odpověd....
hacas: tak to hodně brzo......
hanula. fakt? tak to jsi dobrá........
já byla právě ted hodněkrát po sobě na utz, protože jsem neměla vůbec ovu, tak mi doktor napsal léky, ty hned zabraly, ale uzrály mi dvě vajíčka, takže doktor říkal, že je vysoká pravděpodobnost na dvojčata......jdu tam po novém roku, tak jsem zvědavá.......
když budou dvě, tak se sem k vám přidám......

hanula83
26. pro 2009

Laurinka: No v tom 7. týdnu to tam právě bylo už krásně vidět. Prostě dva tvorečci. Ale říkala jsem si, že to tak asi má být jedno mimčo. V životě by mě nenapadly dvojčata. Už těhotenství bylo šok, natož dvojčátka 🙂)) (jak jsem za ně teď vděčná...). Za pár minut mě doktor vyvedl z omylu a potvrdilo se to, co jsem tam viděla 😉))...

zuzka72
27. pro 2009

Zuzka.o-já jsem právě přestoupiůa z MV do VZP kvůli IVF-ICSI-protože to hradí, ale co se týká něčeho pro těhotny tak mi řekli, že na rok 2009 nic nepřispívají a jestli budou něco v roce 2010 těhotným, nebo dětem tak na to, že si musím počkat-tak nevím.....
Hancas-my se včera míjeli u staroušků, jelikož oni byly ještě nakupovat a nám se nechtělo už na ně čekat, tak snad dnes...
Beruska-princezny už mají 4měsíce, to to letí...
Laurinka u mě to poznal v 5tt. Ale vlastně při zavedení jsem tam viděla dvě tečky-takže od prvního dne byla naděje. 😀 , ale to je jen u umělého, pokud jsi přirozeně, tak musíš vydržet. Známá mi říkala, že to, že čeká dvojčata, jí řekli až v 13tt těhotenství, protože se předtím překrývala a nebylo je vidět-ale to se asi tak často nestává.
No a moje babička a teta, čekali mimčo a narodili se dvojčata-dřív nebyly UTZ-tak to muselo být při porodu super překvápko, A já pořád proč se od tety jmenujeí Richard a Jiří a ten Jiří je po tátovi a šel až druhej, Pořád mi to vrtalo a až nedávno jsme na to zavedli řeč, že čekali Richarda a najednou vykoukl ještě jeden, tak dali po taťkovi. 😀

petulke
27. pro 2009

ahoj holky! od dr jsem se dozvedela, ze budu mit dvojcatka. vim, ze to je strasne brzo, ale mam velke starosti ohledne kocarku, aby se vesel do vytahu. jeho sirka je 70 cm, navic nas panelak nema sklepy, takze s nejakou kocarkarnou nemuzu pocitat.Mohli by jste mi poradit nejakou znacku nebo na jaky druh mrknout?

miradka
27. pro 2009

Ahoj holky, už sa vám (vyššie tehu) stalo, že vám z bradavky z ničoho nič začala vytekať tekutina? Mne sa zatiaľ stávalo, že som si nešla zaschnutú tekutinu na bradavke, tak som si ju očistila a občas sa orosila a včera, len si tak sedím, asi som mala ruku za hlavou, tak nejako natiahnutá a zrazu cítim mokrý pocit, tak som sa mrkla a tam veľká kvapka a potom mi stiekla, potom to nešlo skoro zastaviť 😅 Druhá bradavka je len občas zaschnutá. Zaujímalo by ma, či to je dobré znamenie, že mlieko bude, ale z tej druhej to bude asi horšie...moj mužík na to tiež čumel 😨 😀

sweethy
27. pro 2009

miradko, mi se to stává už nějakou dobu a teď už snad pořád, prostě mokré kola na tričku, doma nenosím podprsenku, tak prostě neřeším a měním častěji trička, asi je to úplně normální, ale jakou to má souvislost s množstvím mléka po porodě, to netuším, za sebe bych řekla, že se to podle toho poznat nedá, ale kdoví.

j.cien
27. pro 2009

Miradko ja mam casto rano po probuzheni velke skvrny na kosili ..strida se to,nikdy to nemam z obou prsou,ale stridave 😉 Pry je to normalni 🙂

Zuzi,rozumim tomu dobre,ze ti 111poj.zaplatila ICSI????Tak to koukam jako blazen,pac jsem byla u vseobecne a za ICSI jsem si stejne platila sama 😕

patri
27. pro 2009

Petulko: s kočárkem mám ten samý problém, výtah je jen 73 cm a kočárkárna nefunguje. Tak jsme si vybrali kočárek iCandy Pear. Mám ho v albu. Bohužel je to celkem novinka na českém trhu, tak se moc nedá sehnat použitý a tím pádem je dost drahý. Ještě jsme ho nekoupili, chceme se na něj nejprve jet podívat. Ale o žádném jiném zatím neuvažujeme.

petulke
27. pro 2009

patri moc dekuji za radu, hned na něho mrknu.jsem rada, ze nema jedina takovy problem. 🙂

patri
27. pro 2009

petulko nemáš zač, gratuluji ti ke dvojčátkům. Kočárek jsme řešili několik dní, nechtěla jsem tandem, ale nakonec to tak dopadne, protože chci být soběstačná a mít možnost kdykoliv jít ven, na procházku, jet autem atd. Na youtube je o něm i krásné video i jak se skládá. Ale samozřejmě na výběr je více tandemových kočárků. Nám se bohužel i pouze tento vejde i do auta, protože podvozek nemá tak dlouhý.

zuzka72
27. pro 2009

j.cien-zaplatila, jelikož měla smlouvu s mým doktorem, záleží na Caru s kým má smlouvu.
Miradka, mě tekli prsa i po 2dítěti vlastně až doted a pořád a to už je 14let-prostě, když jsem ho zmačkla, tak to stříkalo a to mám maly prsa, chlapi z toho byly paf a já vedle, ale nějak jsem si zvykla. Proč to tak je to nevím.

kankovka
27. pro 2009

Někde jsem slyšela,že každá žena, která někdy kojila, je schopná se kdykoliv v dalším životě rozkojit, když se jí bude přikládat miminko, ale co je na tom pravdy, nevím. 😒 Že to teče v těhotenství, to je normální, ale záruka velkého množství mlíka to asi úplně není. Kamarádce teklo v těhotenství víc jak mně, ale nakonec kojila kratší dobu.

zuzka.o
27. pro 2009

Ahoj 😵

Tak to teda s VZP ostrouháme.... vždyť dřív se přispívalo na kde co... cvičení, bazén, autosedačky.... je krize,no!

PETULKE: moc gratuluju ke dvojčátkům 😵

O kočárku se mi dneska celou noc zdálo, mlátila jsem sebou ze strany na stranu, ne a ne najít tu správnou polohu..... mám v tom všem pěknej maglajz.
Jako dodací lhůta na Teutonia mi fakt dostala (už jsem to tu myslím psala- 12týdnů), tak mám nejvyšší čas něco vybrat ať jsem klidná.

kocule
27. pro 2009

Ahojte holky, tak se zase po nějaké době hlásíme...už se to u nás trošku uklidnilo, i když malá mrčí u jídla jako koza.. 😀 prý je to ale v tomhle období normální, takže s ní musím při krmení chodit a než mi zbaští flašku, tak mám ruku až na zemi, je už pěkně těžká... 😀 😀

Plním, co jsem slíbila a dala jsem do albíčka pár foteček, je to takový časový mix a výběr, fotek je strašně moc. 😀 😀

zuzka72
27. pro 2009

Kocule-to jsou krásní andílci a jak se smějí. 🙂

hanula83
27. pro 2009

Kocule, krásné dětičky 🙂

kocule
27. pro 2009

Moc děkujeme, je s nima strašná prča. Každý den na nás něco vymyslí, nestačíme se divit. Teď je například malý nepříčetný, když musí ležet. On rád blbne na koníka a kouká kolem dokola, takže ho vležo neudržím, to řve jak pardál. 😀 😀 😀 Když ho vezmeme za ručičky, tak se sám přitahuje do sedu, má děsnou sílu. Už mi dal i facana a byla to rana jak z děla. 😀 Naše malá zas vykládá pohádky, někdy má děsnou plkací a juchá jak o závod. 😀

Haňulko, tvoje princezny jsou kouzelné, poznáš je? A oblíkáš je stejně nebo jinak? Mě se to blbě pere, takže máme hodně do barev stejné. 😀 Jsou to takový kočky, za pár let budete kocoury odhánět flintou. 😀 😀 😀

hancas
27. pro 2009

ZUZKA------tak co novýho???

carrinka
27. pro 2009

Ahoj, můžu se k vám přidat? Občas sem ze zvědavosti nakouknu 😉

hanula83
27. pro 2009

Kocu, děkujeme 🙂, když jdeme mezi lidi, tak je oblíkám stejně. Doma po koupání taky, ale pak si třeba jedna ublinkne nebo pročůrá, tak jí dám něco jiného. A taky máme po mých synovcích oblečky a to je většina modrá a je vždy jen jeden kus, na doma je to jedno... My máme hodně růžového, tak se to na jednu pračku nastřádá rychle 😉... Nooo, tatínek už si chystá brokovnici na nápadníky 🙂))...

Carrinko ahojky, krásná jména, my měli mít taky Barunku, ale měla by 3 týdny po narozkách hned svátek, tak z toho sešlo.

j.cien
28. pro 2009

Krasny den holky a vitam te Cariinko 😉 🙂

Ja to vcera prehnala se sladkym a celou noc me brutalne palila zaha...a to se nechci videt na vaze.. 😕 uz ted mam+9kg..a konec v nedohlednu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru