Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
26. črc 2010

@fiallinka Hm, to se může hodit 😀, já se rozmýšlela nad právama a EKON., zvítězila ekonomka. Tož aspoň vím, na koho se případně obrátit, máš nějakou specializaci?

alsou
26. črc 2010

@rozara jo mě pálí žáha skoro každý večer a někdy i během dne 😀 Beru si na to před spaním Rennie a ty zatím pomáhají 😅 Můžou je těhotné i kojící.

fiallinka
26. črc 2010

@hanula83 no, obč., rod. a tr. právo docela ovládám, ostatní moc ne 🙂

hanula83
26. črc 2010

@fiallinka Dobře, že to vím, člověk nikdy neví 😉... Vidím, že jsi 20 tt, letí to tak hrozně rychle... věřím, že vše bude mít dobrý konec 🙂

fiallinka
26. črc 2010

@hanula83 ale pst, ne, že se mne bude ptát celý Kůň 🙂

hanula83
26. črc 2010

@fiallinka Ne ne, to je jen mezi náma, nikdo jinej o tom nebude vědět 😀 😀 ... a kdyby náhodou, tak si aspoň můžeš založit slušnou živnost 🙂)

fiallinka
26. črc 2010

@hanula83 🙂, jasně NIKDO to neví 🙂

lenca78
27. črc 2010

Ahoj holky, muzu mit na Vas dotaz? Kolik a jak rychle jste pribiraly? Ja jsem ted 17tt a zatim mam o 6 kilo mene nez pred zacatkem stimulace na IVF. Cekala jsem, jaka budu macata a zatim ne. Mne to teda osobne nevadi, jen mam strach, aby detem neco nechybelo. Doktorka zatim nic nerikala, ale je pravda, ze kdyz me poprve vazila, mela jsem uz o 4 kila mene, tak ted ten ubytek 2 kil neresi.

gilotek
27. črc 2010

@lenca78 já teda nejsem po IVF, dvojky máme přirozenou cestou, ale s váhou jsme na tom podobně....

Před těhu jsem měla 63 kg, během 2 měsíců jsem dala dolů 5 kg, takže na nějakých 58kg. Ted to teda začíná jít pomalu nahoru. Mám cca 59,5 kg.

V prvních těhu jsem to měla stejné, tam jsem začala nabírat ale až kolem 20 tt, a jen pozvolna. Rozjelo se to až kolem 25 týdne a celkem jsem dala nahoru 11 kg.

Myslím, že důležité, je hlavně to, jestli miminka rostou tak jak mají a ty jez hodně vitamínů, bílkovin a uvidíš, že to půjde samo 🙂

lenca78
27. črc 2010

@gilotek to jsi me potesila. Jen s tou stravou je to trochu tezke, cim zdraveji jim, tim casteji zvracim. Zato treba smazene veci typu langose, hranolky a jine spatnosti mi zle nedelaji. Tak uz se tolik nesnazim🙂

gilotek
27. črc 2010

@lenca78 😀 😀

Já zase poslední dny jím často lovečák 😅 😅

basina
27. črc 2010

@fiallinka Fialinko, to musíš všechny tím judrem hned vystrašit 🙂 A jak se dá skloubit mateřství s prací? Podle rozsahu, co všechno děláš, bych měla pocit, že snad musíš být v advokacii....

monika.tdm
27. črc 2010

cus holky!!!! kdo je ted na řadě??? 🙂

salu
27. črc 2010

Já bych řekla, že na řadě je Basina a pak Monika03 😎

monika.tdm
27. črc 2010

@salu no jak tady nejsi, tak uz jsem dlouho nevidela tabulku, chybi tady sekretarka!!!! 😀

basina
27. črc 2010

@monika.tdm Já tedy jsem raději, že tu tabulka není... trochu mne to děsí.... uvidíme, co mi řeknou v pátek v porodce. Salu, fakt se intubuje při císaři? (já jednou byla v celkové anestezii a neintubovali). Moni, na jak dlouho ti dali miminka po porodu?

fiallinka
27. črc 2010

@basina no nebudu to tu říkat přesně, co dělám 🙂, ale prostě teď jsem na rodičovské a ještě pár let budu, takže nepracuju v oboru vůbec 🙂, holt teď mají přednost děti, ne prachy...

salu
27. črc 2010

@basina já jsem se ptala, zda jsem byla zaintubovaná a bylo mi řečeno, že ano. Byla jsem v celkové. tak já ti nevím ..... taky mě to překvapilo. Ale já spala, takže o tom fakt nevím 😀

monika.tdm
27. črc 2010

@basina Na sale mi je ukazali spinave a pak zabalene v zavinovacce!!! No a druhy den jsem se sla na ne podivat na neonatologii!!! To byl patek a protoze nebylo misto, tak jsem lezela na oddeleni, kde mohly mimca az od ukonceneho 37tt!!! Takze jsem mela smulu!!! V nedeli se uvolnilo misto, takze me prestehovali, chodila jsem je prebalovat a krmit a tri hodky v pondeli jsem je dostala na pokoj pres den a od uterka jsme byly uz jen spolu, i pres noc!!!!! A v patek hura domu!!!! 😉

basina
27. črc 2010

@fiallinka Jasné, nebudu tě nutit 😉... mně jen trochu děsí, co se za ty roky rodičovské může v oboru změnit a jak pak půjde navázat.... 😠 . Ale to jsou spíš mé vlastní obavy...

monika.tdm
27. črc 2010

@basina A byt na tvem miste tak jdu do epiduralu, ja tam mam znamou na anestezii, ta za nama chodila kazdy den, si holky ponuchat, protoze ma chudak doma same chlapy a rikala, ze tam jsou na epiduraly strasne sikovny a mela pravdu, protoze jsem vic citila napichnuti žíly než epidural!!! 😉

basina
27. črc 2010

@salu no vidíš, ještě žes to zaspala 😀

@monika.tdm Jojo, tak už to chápu. Holky byly ještě brány jako nedonošené a tys nemohla být na tom správném oddělení. To je smůla. Ale stejnak pak už to byl fofr!!!! 8 dní a domů!!!! Jsem zvědavá, jak bude Apo plný, až se ti moji rozhodnou kouknout na svět 😉

Holky, díky za info. Pořád si to nedovedu představit 😀

basina
27. črc 2010

@monika.tdm Já než sesmolím odpověď, tak je už tam je nějaká novinka. Jsem trochu pomalá... 😠 Jojo, segra dělá na anestezii v jiné nemocnici a rozhodně mi epidurál doporučuje kvůli komplikacím a všemu. Takže pokud to půjde, jsem pro něj rozhodnutá. A ještě manža byl přítomen? A holky hnedka po narození ti ukázali, nebo je na tebe položili, jak se o tom píše v knihách?

monika.tdm
27. črc 2010

@basina Jo manza na sale byl!!!!Hned jak je vytahli tak mi je ukazali, na bricho je nedavali nebylo kam protoze tam je ta konstrukce na to zarouskovani! Koukala mi jen hlava!!! 😉

basina
27. črc 2010

@monika.tdm Diky, diky! A jsi uzasna, jak stihas vse! 😉

monika.tdm
27. črc 2010

@basina Niceho se neboj, je to krasne, a ikdyz to pak vecer prislo k sobe a trocha to bolelo, tak to stoji za to!!! Jo a katetr stejne vytahujou az druhy den, takze mi ta sufenta sla celou noc a ja spinkala jak mimino!!! A sestry porad neco nabizely proti bolesti a neboj se rict!!! Jedou tam na diclofenakovych cipkach, ja si ho vzdy vecer brala a bylo mi fajn!!! 🙂

basina
27. črc 2010

@monika.tdm diky, jdiky, ak pisu, trochu se bojim.... Juj, to vypada, ze budu tak trochu sjeta 😉 ... tedy pokud se dostanu k Apolinari 🙂

monika.tdm
27. črc 2010

Neboj budes taky, nedonosenci prvni dny furt spinkaj!!! Taky mi to prestane, neboj ony se jednou spusti a budou rvat!!! Hlavne mely spartanskou vychovu od zacatku, mela jsem fajn spolubydlici a delaly jsme strasnej bordel, furt jsme se rechtaly, sla televize, takze jsou zvykle na hluk!!! Vcera jsem jim jezdila se sekackou kolem kocaru a nic no a dnes jezdi soused a ony spinkaj jak zabite!!!! 😀

basina
27. črc 2010

@monika.tdm Tak jo, sekání zahrady necháme na návrat z porodky, abych jim připravila obdobné vstupní podmínky 😀 😀 . Snad to pomůže... Moc zdravím a jdu si na chvilku zdřímnout, dokud mohu 😉

frodo78
27. črc 2010

Ahoj holky,mám na Vás pár dotazů-sice poněkud mimo dnešní téma. Omlouvámse, já těch dotazů mám spousty, ale nedostanu se moc často na net. Jednak máme doma jen jeden noťas a také přestavujeme, tak jsem dost často pryč.
Jednak se chci zeptat na řezavou bolest v podbřišku-mě občas jako by někdo bodal, hlavně když si lehnu nebo se předkloním a v noci když pohnu nohama. Nebolí to stále, po chvíli se to uklidní. Potom se chci zeptat, zda se Vám také stává, že jeden den mimáčci kopou první ligu a druhý den cítíte jen tlumené "ťukání".A pak se chci zeptat na kočárek. Nám byl doporučen s nafukovacími koly a včechny čtyři pevné - prý se lépe ovládá. Koukala jsem na DorJan Crosss Country a Tako Duo Driver. Nemáte někdo nějakou zkušenost? Nebo nevíte o nějakém takovém, na který by ev. šly i autosedačky? Díky moc za radu
Jinak fiallince držím pěsti ať vše zvládá a druhé miminko roste ku radosti a Vám všem přeji moc moc prima den a hoooooooooooooooodně zdravíčka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru